Szalony Team. Jest nas mniej... Kropcia (*). Tęsknię :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 23, 2020 10:56 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Witaj Monika, śledzę Twój wątek na bieżąco, życzę Ci z całego serca żeby się dziewczyny dogadały :201461. Kropka też długo syczała i zabierała się za łopoczyny, kilka tygodni ją izolowałam. Koty widywały się przez uchylone drzwi kuchni. Dopiero jak widziałam zaciekawienie u Kropki, a nie agresję podyktowaną stresem, to zaczęłam ją pod kontrolą wypuszczać do kotów. Wcześniej oczywiście miały możliwość zwiedzać swoje pokoje nawzajem, ale bez obecności "tego drugiego", czyli Kropka do małego pokoju, Szajbus i Tereska szły do kuchni. Może Bagirka za wcześnie spotkała się z dziewczynami, bo z tego co pisałaś to one raczej dość obojętne są w stosunku do niej. Z nią trzeba ostrożnie, zwłaszcza że ma IBD i stres raczej jej nie służy. Będzie dobrze, widocznie potrzebuje więcej czasu, już zapomniała jak to jest być z innymi kotami.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sty 23, 2020 11:13 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Ona nie była nigdy z kotami :(
Nie było izolacji bo (pewnie mój bład) Mili i Amy nie toleruja zamkniętych drzwi. Mili wparowała do pokoju w ten sam dzień nawet sie jej nie spodziewałam. A Amy na drugi dzień.

Dzisiaj miały mozliwość obserwować się przez szpare u drzwi. To jest dobra metoda bo zadnej nie stanie się krzywda. Dzisiaj też zamknelam panny w duzym pokoju bo tam sobie odpoczywały a Bagi puściłam na resztę mieszkania.
Ona jest ich cielawe bardzo i bardzo chce wychodzić poza pokój. Ale jednak jak je spotyka to sie stresuje i wraca do siebie.

Ogólnie cieżko mi było bo nikt z domowników w tej socjalizacji nie współpracoawł ze mną. Mama chciała żeby się dogadały w dwa dni i żeby Bagi od razu podporządkowała sie Mili jako najważniejszej w domu.

Mili czasem na nia syknie ale też chce z nia kontaktu. A Amy to już w ogóle. Ona zero agresji-mega spokojny kot.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw sty 23, 2020 11:26 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Myślałam, że nim trafiła do Ciebie to żyła w stadzie. Kropka jednak cały czas była wśród kotów, więc na pewno było łatwiej. Ale tak jak dziewczyny Ci pisały, krew się nie leje, znaczy że się kotki docierają. Może zostawiać uchylone drzwi, żeby Bagira mogła wychodzić na mieszkanie, ale też w każdej chwili wrócić "do siebie". i nie wpuszczać tam Amy i Mili (chociaż niech się wypowiedzą w tej kwestii bardziej doświadczeni). Kropka potrafi też pogonić Tereskę, chyba w zabawie, ale Tereska od razu z łapami i warczeniem do niej startuje. I raczej się omijają, miłości to tu nie ma i będzie. Najbardziej Kropa dogadała się z Szajbusem, podobne temperamenty i potrzeby ;) Ale czasem i od niego ucieka, jak kocur zbyt ostro się z nią bawi. W końcu Bagira zrozumie, że fajniej jest mieć kocie towarzystwo :201461 Dasz radę Monika.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sty 23, 2020 12:55 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Obrazek Obrazek


jaki ładny kwiatuszek na parapecie :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sty 23, 2020 13:18 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

:) dzień dobry mir.ka :) kwiatuszek niczego sobie, ale najważniejsze zasłonięte ogonkiem :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sty 23, 2020 13:20 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

SabaS pisze::) dzień dobry mir.ka :) kwiatuszek niczego sobie, ale najważniejsze zasłonięte ogonkiem :)

:ryk:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sty 23, 2020 15:46 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Naprawdę ładne zdjęcia. Korzystasz z zapodaja, zdjęcia po jakimś czasie znikają. Ja teraz wklejam przez uploadmiau. Chyba nie jest to trudne, skoro nawet taki internetowy idiota jak ja sobie poradził :wink:

ewar

 
Posty: 54968
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 24, 2020 9:59 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 24, 2020 10:32 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

ewar pisze:Naprawdę ładne zdjęcia. Korzystasz z zapodaja, zdjęcia po jakimś czasie znikają. Ja teraz wklejam przez uploadmiau. Chyba nie jest to trudne, skoro nawet taki internetowy idiota jak ja sobie poradził :wink:

Dzień dobry ewar i Gosiagosia :1luvu:
Dziękuję za śliczną kartkę, również pozdrawiam :)
ewar, chyba się za surowo oceniasz, ja do tej pory po forum poruszam się po omacku i większości możliwości nie umiem wykorzystać :) spróbuję przez ten uploadmiau.

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pt sty 24, 2020 10:56 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

SabaS pisze:ewar, chyba się za surowo oceniasz

Nie, taka jest prawda. Pewne rzeczy robię już na ślepo, ale każda nowość mnie przeraża. Na szczęście mam koleżankę, która jest genialna i potrafi mnie pokierować przez telefon.
upload.miau jednak opanowałam sama, spróbuj. Denerwowało mnie to, że szybko zdjęcia znikały, zaparłam się więc.

ewar

 
Posty: 54968
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sty 24, 2020 11:32 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

SabaS pisze:
ewar pisze:Naprawdę ładne zdjęcia. Korzystasz z zapodaja, zdjęcia po jakimś czasie znikają. Ja teraz wklejam przez uploadmiau. Chyba nie jest to trudne, skoro nawet taki internetowy idiota jak ja sobie poradził :wink:

Dzień dobry ewar i Gosiagosia :1luvu:
Dziękuję za śliczną kartkę, również pozdrawiam :)
ewar, chyba się za surowo oceniasz, ja do tej pory po forum poruszam się po omacku i większości możliwości nie umiem wykorzystać :) spróbuję przez ten uploadmiau.


ja wstawiam przez fotosika
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sty 25, 2020 12:48 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

MonikaMroz pisze:Dzisiaj miały mozliwość obserwować się przez szpare u drzwi. To jest dobra metoda bo zadnej nie stanie się krzywda.

I to jest dobry kierunek. Próbowałas w tej sytuacji zabawy (czyli w ich pokoju z uchylonymi drzwiami do pokoju Bagiry) z dziewczynami, zeby zaciekawic Bagirę i zachęcić do wyjścia z pokoju i dołączenia? Pisałam o tym w Twoim wątku.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob sty 25, 2020 12:51 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

SabaS - cudne zdjęcia! robisz aparatem pewnie, nie telefonem.. piękne!! Zazdroszczę..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto sty 28, 2020 14:31 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

ewar pisze:Naprawdę ładne zdjęcia. Korzystasz z zapodaja, zdjęcia po jakimś czasie znikają. Ja teraz wklejam przez uploadmiau. Chyba nie jest to trudne, skoro nawet taki internetowy idiota jak ja sobie poradził :wink:

A tak w skrócie to jak wklejasz na Forum?

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 28, 2020 17:37 Re: Szalony Team.Łatwo przyszło-nasze początki...

Wchodzę na upload.miau.pl. Klikam "pliki z komputera", wybieram zdjęcie. Lewym przyciskiem klikam na zdjęcie, zaznaczam pierwszy kod, potem "kopiuj" i na wątku "wklej". Tyle.

ewar

 
Posty: 54968
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], richardaspib i 73 gości