Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- Tymczaski u siebie :))))

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 06, 2019 16:51 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Zuzia też dziś zaliczyła weta i 7 zastrzyków w tą chudą dupinkę - dwa z nich to 20 ml roztwór glukozy z solą fizjologiczną. Przy okazji zważyłam ją. Waży niewiele więcej od twoich tymczasików bo 1,85 kg.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 06, 2019 16:59 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Zuzia waży o wiele za mało. Wg mnie trzeba szybko zmienic kurację bo organizm się wyniszczy.

aga66

 
Posty: 6134
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sie 06, 2019 17:03 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

aga66 pisze:Zuzia waży o wiele za mało. Wg mnie trzeba szybko zmienic kurację bo organizm się wyniszczy.

Zuzia ogólnie jest małą kotką. Jej najwyższa waga w chwili adopcji to 3,30 kg ponad 8 lat temu.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 06, 2019 17:10 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Ewa L. pisze:Zuzia też dziś zaliczyła weta i 7 zastrzyków w tą chudą dupinkę - dwa z nich to 20 ml roztwór glukozy z solą fizjologiczną. Przy okazji zważyłam ją. Waży niewiele więcej od twoich tymczasików bo 1,85 kg.



strasznie mało :(
mój jeden tymczasik to chyba już niedługo tyle moze ważyć, jutro je zważe
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sie 06, 2019 17:15 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Ewa L. pisze:
aga66 pisze:Zuzia waży o wiele za mało. Wg mnie trzeba szybko zmienic kurację bo organizm się wyniszczy.

Zuzia ogólnie jest małą kotką. Jej najwyższa waga w chwili adopcji to 3,30 kg ponad 8 lat temu.


ale w tej chwili to jest małą , wychudzona kotką, biedulka :201461 :201461 :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sie 06, 2019 17:17 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Na razie jest spokój - nie wymiotuje i nie sra. Jutro kolejny antybiotyk.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 06, 2019 17:22 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

No i niestety nie jest za dobrze :( . Na razie mam wstępne wyniki na telefon, jutro będzie reszta . W każdym razie Tofik ma znacznie podwyższone parametry trzustkowe i stąd u niego wymioty i brak apetytu, Rudzia ma na granicy normy. Jutro będę rozmawiać z wetką jak już będzie komplet badań. Zalecenie jest takie , ze przechodzimy na karmę weterynaryjną i po miesiącu kontrola. Juz przegladałam w zooplusie i cos wybrałam, zamówię jak juz bedzie wszystko wiadomo.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sie 06, 2019 17:26 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

mir.ka pisze:No i niestety nie jest za dobrze :( . Na razie mam wstępne wyniki na telefon, jutro będzie reszta . W każdym razie Tofik ma znacznie podwyższone parametry trzustkowe i stąd u niego wymioty i brak apetytu, Rudzia ma na granicy normy. Jutro będę rozmawiać z wetką jak już będzie komplet badań. Zalecenie jest takie , ze przechodzimy na karmę weterynaryjną i po miesiącu kontrola. Juz przegladałam w zooplusie i cos wybrałam, zamówię jak juz bedzie wszystko wiadomo.

Te nasze zwierzaki nas wykończą i psychicznie i finansowo. Oby zechciały jeść tą karmę weterynaryjną.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 07, 2019 9:24 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Ewa L. pisze:Zuzia też dziś zaliczyła weta i 7 zastrzyków w tą chudą dupinkę - dwa z nich to 20 ml roztwór glukozy z solą fizjologiczną. Przy okazji zważyłam ją. Waży niewiele więcej od twoich tymczasików bo 1,85 kg.


dzisiaj zwazyłam Tynka i wazy wiecej od Zuzi - 1860g, a przecież on ma dopiero 3,5 miesiaca
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sie 07, 2019 10:20 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

mir.ka pisze:
Ewa L. pisze:Zuzia też dziś zaliczyła weta i 7 zastrzyków w tą chudą dupinkę - dwa z nich to 20 ml roztwór glukozy z solą fizjologiczną. Przy okazji zważyłam ją. Waży niewiele więcej od twoich tymczasików bo 1,85 kg.


dzisiaj zwazyłam Tynka i wazy wiecej od Zuzi - 1860g, a przecież on ma dopiero 3,5 miesiaca


Zuzia jest z tych drobniutkich i malutkich koteczek ale i tak malutko waży.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 07, 2019 14:28 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Ewa L. pisze:
mir.ka pisze:
Ewa L. pisze:Zuzia też dziś zaliczyła weta i 7 zastrzyków w tą chudą dupinkę - dwa z nich to 20 ml roztwór glukozy z solą fizjologiczną. Przy okazji zważyłam ją. Waży niewiele więcej od twoich tymczasików bo 1,85 kg.


dzisiaj zwazyłam Tynka i wazy wiecej od Zuzi - 1860g, a przecież on ma dopiero 3,5 miesiaca


Zuzia jest z tych drobniutkich i malutkich koteczek ale i tak malutko waży.


bardzo mało :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sie 07, 2019 14:34 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Od dzisiaj zaczęlismy dietę rudzielców, raczej nie powinno być za duzych problemów, tak myślę :roll:
Rano Tofik zwymiotował taką przetrawioną karmą, ale za jakiś czas zjadł 1/4 tacki animondy, pózniej ugotowałam mu nogę z kurczaka i zjadł dwa razy bez sensacji. Zamówiłam im karmę weterynaryjną , moze do piątku dojdzie. Byłam też na zakupach i kupiłam ponad 2 kg indyka, podobno jest dobry w takiej sytuacji, zrobię kilka porcji i starczy na kilka dni.
Wyników jeszcze nie mam , ale rozmawiałam z wetką i ustaliłyśmy plan na najbiższy miesiąc, kiedy to bedą mieć powtórkę badań.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 08, 2019 9:08 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Nareszcie wczoraj późnym popołudniem dostałam wyniki badań rudych. Oprócz tych trzustkowych reszta w normie, a miały zrobione wszystko . Alfa-Amylaza ma normę do 1248, a u Tofika jest 4272,69 :placz: :placz: , u Rudzi 1379,16 :placz: Zastanawiam się czy ten wysoki wynik Tofika nie był spowodowany m.in tym ,ze on wymiotował. Raz chyba w nocy, na moim biurku i rano, takim przetrawionym jedzeniem. Moze to mu podrażniło trzustę. Muszę zapytać wetów.
Dzisiaj na śniadanie obydwoje dostali gotowane mięso, a małe dziewczyny saszetkę. Zjedli i poszli spać.
Jak dojdzie zamówiona karma , beda dostawać ją na przemian z gotowanym indykiem. Liczę ,ze wszystko będzie dobrze i nie będzie wymiotów.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 08, 2019 9:09 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

Jak się dziś mają futrzaki? Dieta się przyjęła?

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw sie 08, 2019 9:11 Re: Rude jest piękne...♥♥♥♥ cz.25- 4 kociaki do adopcji :)))

SabaS pisze:Jak się dziś mają futrzaki? Dieta się przyjęła?


Dopiero ją zaczynamy. Co do mięsa nie mam obaw, bo oboje lubią, ale nie wiem jak pójdzie z tymi karmami co je zamówiłam. Choc koty są takie, że jak czują, że coś im pomaga w dolegliwościach to współpracują.
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72792
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 317 gości