Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzyma

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 21, 2022 11:50 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Wszystkie piękne :1luvu:
Cieszę się, że tak szybko się oswoiły z nową sytuacją. :ok:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro cze 22, 2022 13:14 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Cudnie wyglądają razem Senioreczki i Lucynka :) :ok: :ok:
Dużo zdrowia dla Nich i dla całej Kociej Ekipy - Domowej i Działkowej :1luvu: :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :1luvu: , a dla Dużej pozdrowienia :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2626
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Śro cze 22, 2022 13:18 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

A mnie się zdjęcia nie otwierają.
Ale fajnie, że dziewczynki zaakceptowały nowy dom :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 22, 2022 13:35 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Śliczności :1luvu: Lucynka jaka szczęśliwa :)

Babunie dobrze się trzymają. Krzepkie starowinki :wink: Oby zdrowie dalej dopisywało :ok:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro cze 22, 2022 14:03 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

jolabuk5 pisze:A mnie się zdjęcia nie otwierają.


Nie wiem dlaczego u niektórych osób nie widać fotek 8O Jak nie zapomnę, zapytam lrafała w niedzielę

Jak ktoś fotek nie widzi - inna przeglądarka, albo prawym klawiszem, otwórz w nowym oknie.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto lip 19, 2022 14:09 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Ostatnio wiecej tu info o pozadziałkowych, gagatkowych kotach i tymczasach niż o Czarnej Armii ;)
Chyba trzeba zmienić tytuł i charakter wątku na ogólnie gagatkowy? Hmmm ...

W każdym razie mam w domu teraz małą Czarną Armię Bis - no bo i Kondziu czarny, i seniorka Pela tymczaska, i Fredzia, jej siostra tez właściwie czarna :201461
No to o tymczasach - Lucy, Pela, Fredzia. Wszystkie po jakichstam przejściach, które właściwie ograniczają ich możliwości adopcyjne do zera... No i co było robić? Czas uznać je za wieczne tymczasy, czyli nie-tymczasy :lol:
Zostają, choć zaczyna mi sie robić gęsto od kotów w domu :roll:

Pela i Fredzia już od kilku tygodni uznają nowy dom za swój, wiec jest znów normalnie. Bo że Lucy już daaawno uznała nowe życie domowe jako najlepsze na świecie, nie musze wspominać. Boję sie tylko co powie jesienią, jak balkon przestanie być udostępniany. Na razie cały dzień spędza na balkonie, rozwalona na kocykach jak księżniczka :kotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak ktoś fotek nie widzi - prawym klawiszem, otwórz w nowym oknie albo inna przeglądarka
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lip 20, 2022 15:05 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Śliczności :1luvu: Piękne zdjęcia :)

Wątek połączony o Gagatkach i Czarnej Armii - pewnie ze tak!

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob sty 21, 2023 21:05 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Serdecznie pozdrawiam, pamiętam wątki ☺️
Szylkretki są piękne!
viewtopic.php?f=46&t=179362

Kalair1

 
Posty: 86
Od: Sob sty 21, 2023 19:48

Post » Pon lut 06, 2023 14:31 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Dawno nie zaglądałam i nie pisałam, trochę się zadziało ...

W piątek pozegnałam Batonika - pobiegł do Brzydala. Wytrzymali bez siebie niecałe 9 miesięcy, nie mogli żyć bez siebie. Teraz już są razem. Musiał to po cichu zaplanować, a ja nie miałam pojęcia co mu po głowie chodzi. Tydzień temu miał pełne badania krwi, bo w przyszłym miał mieć wyrywane zęby i może przy okazji usuwany guzek z łapki. Wyniki super, zielone światło na zabieg, a w środę jak mu podawałam lek, oddychał dziwnie pyszczkiem. Ale zjadł, więc uznałam, ze się zdenerwował. W czwartek oddychał jak ryba, wiec pędem do weta. Po RTG - płyn w płucach i biegusiem do całodobowej do szpitala. Tam po ściągnięciu płynu już było widać na RTG przyczynę - rozsiany duży guz w płucach ... Do rana znów naszło płynu. Nie było innego wyjścia, pojechałam do niego do szpitala, zeby nie odchodził sam ...

Jak widzicie, nic nie dało, że miał badania kontrolne na bieżąco, wyniki dobre - wystarczyły dwa dni i nie ma kota :(
We wtorek zachowywał sie normalnie, a w czwartek pół szklanki płynu w płucach ...
Takie życie :roll:

Batonik był ostatnim przedstawicielem tej starej Czarnej Armii. Miał 15 lat.
Z czarnych na działce jest jeszcze Miziak i Kali, ale oni (szczególnie Kali) doszli później.
Skończyła sie pewna era ...
Obrazek
Ostatnio edytowano Śro maja 24, 2023 7:47 przez Avian, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lut 06, 2023 14:53 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Przykro mi, bardzo :( Gdy pisałaś o Brzydalu, to aż mnie ściskało na mysl o jego towarzyszu...
Szkoda, ze tak szybko i...na swój sposób dobrze, że tak szybko, że nie cierpiał długo i nie mógł/musiał mieć długotrwałego leczenia.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7101
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 06, 2023 14:58 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Tak, dokładnie tak pomyślałam - że dobrze, że tak szybko, ze uniknął stresu leczenia. Mam nadzieję, ze nie cierpiał w milczeniu, bo bał się pokazać, że coś nie tak. Ja mimo tego, że znałam go tyle lat, nic nie zauważyłam dziwnego w zachowaniu. No i te rewelacyjne wyniki! Szok, ze to tak nagle się stało!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lut 06, 2023 15:22 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Bardzo mi przykro. :(
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34246
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon lut 06, 2023 17:39 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Iza, mój Gucio chorował wprawdzie od dawna, ale astma wydawała się być pod kontrolą. Wyniki cały czas super, na pogorszenia miałam koncentrator tlenu i tak "se żyliśmy". Cztery tygodnie temu jak zwykle smarki, w poniedziałek (09.01) gwałtowne duszności, których "mój tlen" nie uspokoił, biegiem do lecznicy, gdzie już czekałą komora tlenowa. Pod tlenem był po 15 minutach. Po kolejnych 10 się zatrzymał. Reanimacja się powiodła, USC T Fast - płuca czyste, poza starymi zmianami żadnego płynu. Dzień w Vet Medzie, na noc do szpitaliku na Mieszka, cały czas pod tlenem. Tam stwierdzili, ze stracił wzrok. Odebralam go z Vet Medu we wtorek przed 20, w stanie nie najgorszym - kontaktował, reagował na głos...W domu wyszedł z transportera, pobiegł do drugiego pokoju, do łazienki, do salonu i umarl. Ja nawet nie zajarzyłam, kiedy się przewrócił, wzięłam na ręce i pod tlen. Dopiero następnego dnia sobie uświadomiłam, że on już nie żył :placz: :placz: :placz:
Pierwszy raz to napisałam, mówić - jeszcze z nikim nie rozmawialam. Nie mogę się pozbierać, że to TAK zaszło

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15055
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lut 06, 2023 18:22 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Izka, zawsze ciężko - czy nagle, czy po przewlekłym leczeniu. Czy wyniuniany domowy, czy dzikusek widywany raz na pare tygodni. I zawsze myśl, czy coś przegapiliśmy …
Przytulam, Gucio już szczesliwy, a Twoje serducho musi jakoś posklejać dziury …
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lut 06, 2023 19:09 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Batonik [*][*][*]
Smutno... :(
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mofexi i 68 gości