Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzyma

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 26, 2020 9:38 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Pewnie fani czekają na info o Brzydalu :201461

Brzydal kolejny raz zaskoczył wszystkich, z wetką włącznie. Wyniki ma bardzo ładnie - i biochemia, i trzustkowe, i morfologia. Wszystko w normie :lol: Na USG wnętrzności oczywiście wyglądają kosmicznie (znaczy nadal kiepsko, ale tak jest od 3 lat - na szczęście nie zmienia się na gorsze).
Poprosiłam tez o zrobienie B12 - i tu faktycznie mamy bardzo niski poziom. Pewnie przez to tak schudł - ma problemy z wchłanianiem. Od tygodnia zaczęłam podawać B12 - rozpiska na rok :lol: Mam nadzieję, ze to poprawi jego samopoczucie :201461

Obrazek

Obrazek

Może i jestem staruszeczkiem, ale pobawić sie zawsze mogę :kotek: (Ten kawałek styropianu pod nim to jego ukochane łóżeczko - nie chce innego, nie chce nawet większego kawałka. Chce taki własnie malutki. Mówimy, ze siedzi w swojej łodzi :lol: )
https://youtu.be/2JycngGPt74
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro sie 26, 2020 11:30 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Czemu on ma takie mylące imię? Przecież to piękny kotek! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 26, 2020 12:59 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Ufff...cieszymy się, że wyniki Brzydala są dobre :201461 (pewnie najbardziej cieszy się jego syno-kumpel Baton :wink: ) :ok:
Bawi się różowym piórkiem jak kociak :D

Kondzio jest piękny, kolejny czarnuszek do kochania :1luvu: Znikotek i Vovka na pewno kibicują mu zza Tęczowego Mostu.

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro sie 26, 2020 13:04 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

jolabuk5 pisze:Czemu on ma takie mylące imię? Przecież to piękny kotek! :1luvu:


Bo jak przyszedł te lata świetlne temu, był prawdziwym brzydalem :lol:
Poobdzierany, z obłędem w oczach i jakby szramą od ucha przez cały pychol do wąsów. Ta szrama po pewnym czasie okazała się być prawdopodobnym odbarwieniem futra - tak jakby od sznurka nasączonego żrącą substancją. Do tego baaaardzo brzydko się zachowywał - gonił wszystkie koty do upadłego. Potrafił przez całe działki gnać za starszymi już kotami i kiedy dorwał, nie był miły. Wszystko się zmieniło o 180 stopni jak sobie "przysposobił" kociaka - Batona :201461
To było naprawdę dawno temu - 2007-2008. Teraz on jest najstarszy - i nadal jest szefem działek. To on musi zaakceptować każdego nowego na swojej działce.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto wrz 08, 2020 13:09 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Kotek Kondziu wprowadził się już na stałe do mojego ogrodu. Jest miły, całkiem oswojony i gotowy do rozpoczęcia życia w jakimś fajnym, kochającym domu.
Zrobiłam mu ostatnio trochę fotek domowych, żeby nie było, że jakiegoś obdartusa komuś wciskam ;) To prawdziwy lew salonowy :kotek:

Z pierwszych dni
Obrazek

Obrazek

Wszystkie posiłki oczywiście w asyście ;)
Obrazek

Po tygodniu już czuł się w moim ogródku jak u siebie :D
Obrazek

Obrazek

"Chcę do domu! Mogę? :oops: "
Obrazek

Obiad był baaaardzo obfity :lol:
Obrazek

Pierwsze chwile w domu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komu kotka Kondzia?
Może iść do domu w dwupaku z Kalisto :201461 :201461

Jest już wykastrowany, odrobaczony, za tydzień szczepienie i czipowanie.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto wrz 08, 2020 17:02 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

Wyraźnie domowy kotek :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60131
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto wrz 08, 2020 17:45 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

Avian pisze:Wszystkie posiłki oczywiście w asyście ;)
Obrazek


Dima i Maciek mocno zaciekawieni nowym :lol:

Kondzio jest prześliczny :1luvu: :201461

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro wrz 09, 2020 6:36 Re: Działkowa Czarna Armia - kocie życie, Kali chce do domu!

miltonia pisze:
Dima i Maciek mocno zaciekawieni nowym :lol:

Kondzio jest prześliczny :1luvu: :201461


Otelka, nie Maciek :lol: :lol: :lol:
Otka i Dima to dwa ciągle głodne koty, więc są zbulwersowani, że jakiś gość przybłęda dostaje wciąż żarcie, może nawet z ich porcji! :strach:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro wrz 09, 2020 18:40 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

Otelka i Maciek są jak bliźniaki, nie do odróżnienia :lol: :201446 :201446 Cudne są :1luvu:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt wrz 11, 2020 8:00 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

Ja je odróżniam po oczach, ale też nie zawsze :smokin:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt wrz 11, 2020 13:24 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

AYO pisze:Ja je odróżniam po oczach, ale też nie zawsze :smokin:


No to żeby było łatwiej na przyszłość ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tak to wygląda codziennie :lol: (szczególnie teraz jak nie ma Znikotka - teraz bliźniaki skupiają się na sobie)
https://youtu.be/OIz_mNREf6c
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt wrz 11, 2020 13:36 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

Otelka ma więcej białego, tak? ;)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt wrz 11, 2020 13:44 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

AYO pisze:Otelka ma więcej białego, tak? ;)


Tak
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie paź 25, 2020 10:25 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

Co słychać u Czarnoarmistów? Jak się miewa Brzydal? Czy witamina B12 poprawiła jego samopoczucie?

Co słychać u naszych przystojniaków Kalisto i Kondzia? :201461

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon paź 26, 2020 17:59 Re: Działkowa Czarna Armia-kocie życie, Kali i Kondziu chcą

Miło, że pytasz, miltonia :1luvu:

Panowie K & K kwitną :lol:
Kali jest przekochany, już bez strachu, ze mi przyłoży mogę go nosić na rękach i przytulać. Najchętniej siedziałby na kolanach, bardzo chce dotyku człowieka - bardzo jest też zazdrosny kiedy zajmuję się pozostałymi czarnymi. Najczęściej trzyma się z Miziakiem - choć to szorstka przyjaźń :lol: Widzę jednak, ze chętnie razem biegają, siedzą blisko siebie i zaczepiają sie nawzajem.

Kondziu.
Noooo tu to mam materiał na książkę czy film fabularny :lol:
Przede wszystkim - wciąż się w domu mylimy i mówimy do niego Zniku. Nie potrafię tego ogarnąć, że jeden kot może być tak podobny (fizycznie i w zachowaniu) do drugiego, którego nigdy nie spotkał 8O Jest bardzo podobny - nawet kieł mu tak samo wystaje, wywala język i ma minę zakapiora. No Znikot po prostu!
W domu jest jak u siebie. Bardzo pewny siebie - tak przynajmniej ja go widzę, ale już moi sąsiedzi (którym chciałam go "sprzedać") twierdzą, ze boi się ich panicznie. I nie jest w ogóle zainteresowany ich domem, ich jedzeniem. Tylko nasz dom się dla niego liczy ... Jak idę wynieść śmieci, Kondziu przyklejony do nogi idzie ze mną. Trzeba bardzo uważać, bo można się zabić o to futro pałętające się miedzy nogami :lol:
Tak jak ZNikot na początku, Kondziu goni moje koty. Na szczęście nie jest to chęć zamordowania - raczej traktuje koty jak żywe zabawki, które są idealne do pogonienia i poklepania po tyłku. Moje koty go nie tolerują i schodzą mu z drogi (z wyjątkiem Groszka, który zalizałby każdego, a ze nie ucieka, Kondziu nie jest nim zainteresowany). Dwa tygodnie temu miał iść do nowego domu (koleżanka, z którą mieszkał 15 lat kot ode mnie). Ostatecznie jednak zrezygnowałam z tej adopcji - nie poradziliby sobie z tak aktywnym kotem ...
Kondziu musi być jedynakiem, albo na dokocenie do kociaka/młodziaka, bo innego kota zamęczy albo wpędzi w depresję. To kot, który potrafi 2h non-stop biegać za piórkiem. On chce się wciaż bawić. Najchetniej zabawkami, przy których musi pokombinować - potrafią go zajać na długo. Bieganie nie jest dla niego dobre - bardzo go to pobudza i ciężko go potem wyciszyć.
Podsumowując - to kot idealny dla ludzi, którym chce się z kotem bawić. Obcowanie z nim daje mnóstwo radości - jest radosny i taki w 100% koci :kotek:

No dobra, dosyć gadania o Kondziu ;)
Fotki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Monika_Wolska, Nul i 63 gości