Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzyma

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 06, 2023 19:11 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Iza, bardzo mi przykro, to szok musiał byc wielki. I..nie miałam pojęcia, że przy astmie może cos takie wystąpić :(
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon lut 06, 2023 19:57 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Miau :(
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11132
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lut 06, 2023 21:53 Re: Działkowa Czarna Armia bez Brzydala, a Lucy bez uszu

Avian pisze:Dawno nie zaglądałam i nie pisałam, trochę się zadziało ...

W piątek pozegnałam Batonika - pobiegł do Brzydala. Wytrzymali bez siebie niecałe 9 miesięcy, nie mogli żyć bez siebie. Teraz już są razem. Musiał to po cichu zaplanować, a ja nie miałam pojęcia co mu po głowie chodzi. Tydzień temu miał pełne badania krwi, bo w przyszłym miał mieć wyrywane zęby i może przy okazji usuwany guzek z łapki. Wyniki super, zielone światło na zabieg, a w środę jak mu podawałam lek, oddychał dziwnie pyszczkiem. Ale zjadł, więc uznałam, ze się zdenerwował. W czwartek oddychał jak ryba, wiec pędem do weta. Po RTG - płyn w płucach i biegusiem do całodobowej do szpitala. Tam po ściągnięciu płynu już było widać na RTG przyczynę - rozsiany duży guz w płucach ... Do rana znów naszło płynu. Nie było innego wyjścia, pojechałam do niego do szpitala, zeby nie odchodził sam ...

Jak widzicie, nic nie dało, że miał badania kontrolne na bieżąco, wyniki dobre - wystarczyły dwa dni i nie ma kota :(
We wtorek zachowywał sie normalnie, a w czwartek pół szklanki płynu w płucach ...
Takie życie :roll:

Batonik był ostatnim przedstawicielem tej starej Czarnej Armii. Miał 15 lat.
Z czarnych na działce jest jeszcze Miziak i Kali, ale oni (szczególnie Kali) doszli później.


Obrazek


Batoniku kochany śpij spokojnie cudny Kocurku [*]................
Bardzo współczuję Ci utraty Batonika................................
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45


Post » Pon lut 06, 2023 23:04 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Bardzo mi przykro z powodu Batona. :cry:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon lut 06, 2023 23:57 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Batoniku (*)
Przykro ,przytulam

anka1515

 
Posty: 4067
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pt lut 17, 2023 15:55 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Batoniku kochany, smutno bardzo... :(
Brzydal i Batonik pod jego opieką już od teraz na zawsze razem za Tęczowym Mostem.
Na zawsze zostaną w naszych sercach.
Przytulam...

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro lut 22, 2023 16:00 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Współczuję :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro sie 09, 2023 11:26 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Kolejne miesiace za nami, Miziak z Kalim trzymają się razem i korzystają z uroków lata na spokojnej działce :D

Poza nimi oczywiście przychodzi do michy cała gromadka głodomorów - część tylko w nocy, a niektóre za dnia i to od lat.
Jednym z takich kotów jest krówek, o którym już wiele lat temu wspominałam. Gościu Czwartkowy vel Gościu. Bywał zwykle w czwartki, potem były miesiące, kiedy go nie widywałam. Myślałam, że już nie żyje, a tu niespodzianka - dożywia się u kogoś innego na działkach 8O
Ostatnie tygodnie schudł bardzo, ale myślałam, że starszy kot to wiadomo, już nie jest puchatą kulką. 2 tygodnie temu widziałam na kamerze, że jest bardzo chudy - podchodził do miski, wąchał i szybko uciekał. W czwartek pani dokarmiająca go powiedziała mi, że on w ogóle nie je i chyba jest chory. W sobotę przyszedł do mnie rano (nie robił tego nigdy) - podszedł do miski, rzucił się na żarcie, nagle straszny krzyk bólu i odskoczył tak gwałtownie, że aż się przewrócił :(
Zgarnęłam go od razu do weta.
Był skrajnie odwodniony i wychudzony. Dostał leki i po nich zaczał jeść (najpierw płynne, potem normalne). W poniedziałek stracił trzy zęby, nadal jednak ma problem z jedzeniem ... Na pewno jeszcze boli, na pewno też ma problem psychiczny. Boi się misek i jedzenia, kojarzą mu się z bólem :(
Do tego na udzie duży guz (3cm), otwarty, brzydko wygląda :( Na szczęście jest luźno pod skórą więc chyba będzie łatwy do usunięcia. Na cytologii wyszło dużo komórek naskórka, cokolwiek to znaczy.

Przy tym wszystkim Gościu jest przekochanym, miziastym i kochającym człowieka kocurkiem. Chce na rączki, noś mnie, tul mnie!

No i co zrobić z takim kotem? Jak tu wypuścić na działki? :(
Szukam dla niego domu, choć tymczasu ... Nawet pod moją opieką finansową, byle nie musiał wrócić na działki.
Teraz jest w małym kojcu w garażu ...
Idealny byłby starszy albo samotny opiekun, który dużo siedzi w domu. Gościu z pewnością nie zejdzie z jego kolan.

Zdjęcia z 2017, teraz już nie jest tak okazały.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę, rozpuśćcie wici!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro sie 09, 2023 14:41 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Zrób mu ogłoszenie promowane na OLX - ostatnio udało mi się w ten sposób znaleźć dom kotu-jedynakowi. aż sama nie wierzyłam, ale to jednak działa.
Kciuki za Czwartkowego! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 09, 2023 15:32 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Najmocniejsze :ok: :ok: za zdrowie Czwartkowego i za dom dla Niego .Cudny jest :1luvu: :201461
Głaski i mizianki dla Działkowców i Kotów Domowych :1luvu: :201461 :201461 :201461 :1luvu: , specjalne dla mojego ulubieńca Dimuszki :1luvu: :201461 :201461 :1luvu: i pozdrowienia dla Dużej :1luvu:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Śro sie 09, 2023 17:30 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Biedactwo, pewnie zęby bardzo bolały i nie mógł jeść. Bez Twojej pomocy umarłby z głodu :(
Kciuki za krówka!
Ostatnio edytowano Śro sie 30, 2023 16:57 przez miltonia, łącznie edytowano 1 raz

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia


Post » Wto sie 29, 2023 11:32 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Ponad dwa tygodnie minęły - chyba muszę zaktualizować sytuację Gościa ;)

Kiedy mijał mu tydzień u mnie, nagle w necie pojawiło sie ogłoszenie o poszukiwanym zaginionym kocie Filipku.
To właśnie mój Gość :strach:
Jego rodzina wyjechała na 2 tygodnie, zwierzakami zajmowała się koleżanka, która widocznie nie przejęła sie faktem, ze kota nie widuje. A kot przeniósł się na działki. Mieszka zresztą bardzo blisko.

Gościa odwiozłam do domu, ku radości domowników i jak sie spodziewałam na drugi dzień był z powrotem. :strach:
Jego opiekunów dużo nie ma w domu z powodów rodzinnych, a Filip baaaardzo chce człowieka.
Na działkach przykleił się do jednego pana, który jest właściwie nonstop.
Przez tydzień próbowałyśmy z pańcią Filipka jakoś go zmusić do pozostawania w domu, ale to cieżka sprawa ...
Parę dni temu stwierdziłam, ze lepiej mu na działkach na razie - przynajmniej wiem co i ile zjada, pilnuję w każdym razie żeby jadł i żeby przestał bac sie misek.
Działki w deszczu powoli pustoszeją, wiec zaczyna częściej chodzić do swojego domu :lol: Mamy z jego rodziną nadzieję, że zimą całkiem wróci ... Jeśli nie będzie się kwapił do powrotów, będę go zabierać na noc do domu. To senior, nie mogę pozwolić, zeby przez swoje widzimisię zamarzł gdzieś pod krzakiem :roll:

Oczywiście Kali chciałby go zamordować :evil: więc Filip przychodzi do mnie na działke tylko wtedy, gdy czarne zamknięte w altanie :lol:

I tak sie kręci życie działkowe :201461
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto sie 29, 2023 11:48 Re: Działkowa Czarna Armia topnieje ... a nieczarna sie trzy

Kolejny, co się urządził na dwa domy :lol: :lol:
Uwielbiam takich :1luvu:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Carmen201, MB&Ofelia, Silverblue i 109 gości