Drapanie tapet po 11 latach

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 07, 2019 20:40 Drapanie tapet po 11 latach

Witam serdecznie, mojej kotce odwaliło. Jest kotem wychodzącym na ogródek, ma do drapania wszystko czego tylko potrzebuje a doszczętnie zdemolowała metrowy kawałek tapety w salonie. Co zrobić? Mam ją 12 lat, nigdy w życiu niczego nie niszczyła, nie gryzła, nie drapała. Drapaków nigdy nie uzywała bo nie chciała, pomimo kocimiętki która też na nią nie działa.
prędzej wychodziła na parapet i 'drapała' tynk lub właśnie drzewa.
Doradzcie czy warto wybrać się do weta i podciąć pazury wychodzącej kotce, bądź może ktoś z Was używał środka odstraszającego koty w mieszkaniu? ( mamy tez psa ) Warto karcic, psikac wodą? :strach:

farcik777

 
Posty: 18
Od: Pt cze 27, 2014 15:20

Post » Pt mar 08, 2019 6:56 Re: Drapanie tapet po 11 latach

warto iść do weta!!!
zdecydowanie :)

tym bardziej, że przyczyna nietypowego zachowania może być różna i ja bym to z wetem omówiła

mag828

Avatar użytkownika
 
Posty: 4000
Od: Wto lip 06, 2010 19:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt mar 08, 2019 7:55 Re: Drapanie tapet po 11 latach

farcik777 pisze:bądź może ktoś z Was używał środka odstraszającego koty w mieszkaniu? ( mamy tez psa ) Warto karcic, psikac wodą? :strach:


środka uzywałam, nieskutecznie. Jedyną dla mnie metodą w przypadku dorosłych kotów jest postawienie w niechcianym miejscu, które drapią- drapaka. Na ścianie mocowałabym matę do drapania.

Karcić, psikać wodą- w żadnym wypadku. I nie chodzi o to, że nie odstraszy, a o to, że może wywołać zupełnie inne, nieoczekiwane i zupełnie niepożądane skutki
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jrrMarko i 116 gości