Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 Wożą się wózkiem :D

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 18, 2019 17:26 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Klaudus moje maja tą fontannę. Z tej akurat pije tylko Kitka, kocurki wolą Petmate. Ale może twoim przypasuje. Łatwo sie myje i nie trzeba tak często zmieniać wody - ja zmieniam raz na trzy dni.

aga66

 
Posty: 6096
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw kwi 18, 2019 17:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Raz na trzy dni to bardzo często :)
Zobaczymy czy podpasuje. Bardzo droga nie była, a zawsze to jakas nowa rozrywka dla kotów :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt kwi 19, 2019 21:35 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25477
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 20, 2019 12:14 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72514
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob kwi 20, 2019 21:23 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Najlepsze życzenia Wielkanocne :)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 21, 2019 7:04 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Hej :)
Dziękuję za życzenia :) Wszystkim również życzę Wesołych Świąt!

Dla mnie te dni nie mają żadnego znaczenia, nie jestem wierząca, ale jak co roku jedziemy do rodziny jednej i drugiej. I zawsze zaliczamy rolki pierwsze tego dnia. Moze dziś tez się uda :)

Ugotowalam domowy barszcz bialy wegański i m. powiedzial, że w życiu lepszego nie jadl :)

Zrobilam weganska salatke jarzynowa musztardową z wege majonezem - sztos!

Zrobiłam weganskie paschy wielkanocne przy czym mialy byc z tofu a zrobilam z kaszy jaglanej i doszlam do wniosku dzis, że to bardziej budyn niż "twaróg" - ale w zyciu tego nie jadłam, więc cóż...

Zrobilam tez kotleciki z mojego przepisu na stronie 7.

I paste wegańską "jajeczną" ze szczypiorkiem, wegańskim majonezem i pieczarkami i platkami drożdżowymi.

I mam kielbase kanapkową najpyszniejsza na świecie weganską.

I upiekłam dwa chleby żeby rozdać :)

I jak co roku wybralam sie na zakupy świąteczne o 13 i pocalowalam klamkę. Dobrze, że mialam najwazniejsze rzeczy kupione wczesniej to moglam cos zaimprowizowac.


A jak u Was przygotowania? Co jecie?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie kwi 21, 2019 9:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Wege święta ;) ja tylko sałatkę, której przepis dawała kasia.winna zrobilam. Miał być schab ze śliwką, nie wyrobiłam się do sklepu :( miałam zrobić kolorowe jajka z synem i też się nie udało. Jakoś do bani w tym roku. Zaraz jedziemy do teściowej.
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 21, 2019 11:25 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

To my też pożyczymy dobrych wege-Świąt!
Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59731
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 21, 2019 13:05 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

kwiryna pisze:Wege święta ;) ja tylko sałatkę, której przepis dawała kasia.winna zrobilam. Miał być schab ze śliwką, nie wyrobiłam się do sklepu :( miałam zrobić kolorowe jajka z synem i też się nie udało. Jakoś do bani w tym roku. Zaraz jedziemy do teściowej.

Faktycznie u mnie też do bani :cry:
Od rana boli mnie głowa, dobrze że jutro mam gości więc dziś leniwie. Obiad i całe jedzonko zrobione więc tylko podawać i jeść.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia świątecznego.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25477
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie kwi 21, 2019 19:39 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

A jak zainteresowaniw fontanną?

aga66

 
Posty: 6096
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw kwi 25, 2019 15:38 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Klaudia
Z okazji urodzin życzę Ci:
odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany,
które z pozoru wydają się trudne,
a później wprost wymarzone,
realizacji planów, nowych marzeń
i kolejnych natchnień,
które tak jak fala pcha statek,
pchają życie do przodu.
Niech ten radosny, wspaniały dzień
na zawsze Twe troski, odsunie w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
blaskiem szczęśliwych i długich lat.
Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25477
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 25, 2019 20:47 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

:birthday: :birthday: :birthday: :balony: :balony: :birthday: :dance2: :dance: :birthday: :birthday:
Wszystkiego najlepszego, bądź szczesliwa :)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pt kwi 26, 2019 7:12 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Wszystkiego najlepszego! :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pt kwi 26, 2019 8:59 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Zaglądam czasami, ale najlepszego życzę dla Ciebie :1luvu:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pon kwi 29, 2019 12:25 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 foty str. 1

Hej :)

kwiryna pisze:Wege święta ;) ja tylko sałatkę, której przepis dawała kasia.winna zrobilam. Miał być schab ze śliwką, nie wyrobiłam się do sklepu :( miałam zrobić kolorowe jajka z synem i też się nie udało. Jakoś do bani w tym roku. Zaraz jedziemy do teściowej.

a jaka to sałatka?

jolabuk5 pisze:To my też pożyczymy dobrych wege-Świąt!
Obrazek

Bardzo dziękujemy i witamy na wątku :) I wszystkiego dobrego również po świętach :D

Gosiagosia pisze:
kwiryna pisze:Wege święta ;) ja tylko sałatkę, której przepis dawała kasia.winna zrobilam. Miał być schab ze śliwką, nie wyrobiłam się do sklepu :( miałam zrobić kolorowe jajka z synem i też się nie udało. Jakoś do bani w tym roku. Zaraz jedziemy do teściowej.

Faktycznie u mnie też do bani :cry:
Od rana boli mnie głowa, dobrze że jutro mam gości więc dziś leniwie. Obiad i całe jedzonko zrobione więc tylko podawać i jeść.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia świątecznego.

Pozdrawiamy :) Dobrze, że pogoda się skiepściła, bo ziemia potrzebuje wody, a była okropna susza i już trzy razy więcej pożarów niż w zeszłym roku w tym samym czasie ;(

aga66 pisze:A jak zainteresowaniw fontanną?

Zainteresowanie jest zbyt duże, kiepski wybór fontanny na nasze możliwości :/ Szczegóły poniżej :)

Gosiagosia pisze:Klaudia
Z okazji urodzin życzę Ci:
odwagi i sił, by porywać się na cele i zmiany,
które z pozoru wydają się trudne,
a później wprost wymarzone,
realizacji planów, nowych marzeń
i kolejnych natchnień,
które tak jak fala pcha statek,
pchają życie do przodu.
Niech ten radosny, wspaniały dzień
na zawsze Twe troski, odsunie w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
blaskiem szczęśliwych i długich lat.
Obrazek

Bardzo dziękuję Gosiu :1luvu: Piękne życzenia!

kwiryna pisze::birthday: :birthday: :birthday: :balony: :balony: :birthday: :dance2: :dance: :birthday: :birthday:
Wszystkiego najlepszego, bądź szczesliwa :)

Dziękuję :1luvu:

Sihaja pisze:Wszystkiego najlepszego! :)

Dziękuję :1luvu:

Moli25 pisze:Zaglądam czasami, ale najlepszego życzę dla Ciebie :1luvu:

Dzięki :1luvu:


Trochę brzydkich zdjęć zgromadziłam :)

To może zacznę od fontanny. Fontanna najpierw mi się spodobała, bo zobaczyłam, że jest banalna do mycia, nie to co nasza poprzednia Trixie. Ale niestety nie wiem dlaczego kopiłam pionową. Konstrukcja jest lekka i taka kiepsko zamykana. Kubi od razu się zainteresował, a że Kubi to Kubi inżynier, to niestety rozbroił fontannę na części pierwsze. On, gdyby był człowiekiem, to poszedłby na politechnikę, bo jego interesują niezwykle bardzo wszelkie urządzenia. Lubi je oglądać z każdej strony, analizować, zrozumieć jak działają, zobaczyć co mają w środku. Myślę, że w poprzednim wcieleniu był inżynierem :mrgreen:
I ja nie mam nic przeciwko Kubisławowym badaniom maszyn, ale w pewnym momencie on po prostu wziął i wywalił całą świeżo nalaną wodę na podłogę w salonie :twisted: Teraz fontanna stoi w misce do mycia podłóg i na pewno nie o taki efekt mi chodziło :twisted:
Ale na pewno Kubi pije jak szalony teraz i MArysia też delektuje się wodą. Piją dużo, a o to chodzi :ok: Tosi oczywiście jak to Tosi, wody zbytnio nie znosi. Rzadko pije, a przy fontannie jeszcze jej nie widziałam, albo widziałam jak była wystrachana, jak to Tosi. Tosi odwagi nie znosi :ryk:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strach zostawiać Kubiego z fontanną. Co noc mnie budzi, bo słyszę jak szarpie za filtr i chce przewrócić pojemnik. W misce ma trudniej, więc na razie wychodzi mu przeciąganie fontanny przez pokój w tej misce właśnie. A tu fota tego co zastałam po przyjściu do domu za każdym razem jak z niego wyszłam:
Obrazek
A jak było rozlane to już foty nie robiłam tylko ratowałam panele.


Patrzcie to! Kolejka :ryk:
Obrazek


Spanie:
Obrazek

Obrazek


Jak Kubi zapragnął zostać lampartem:
Obrazek


Lenimy się:
Obrazek

Kubi zmęczony:
Obrazek

Obrazek


Była mucha:
Obrazek


Wielkanoce wysiadywanie Tosi:
Obrazek

Nie fajnie tak błysnąć w twarz w takim momencie:
Obrazek


Porównanie wielkości:
Obrazek


"Rzygam warzywami"
Obrazek
sorry, nie mogłam się powstrzymać, żeby brzydko nie napisać ;)


Byłam na cmentarzyku. Nasze grobki od poprzedniego roku są jak nowe. Zauważyłam też , że obok Kitusi leży też czarno-biały kotek, który był pochowany parę dni po pochówku Kitusi. To trochę pokrzepiające.
Obrazek
Obrazek


A u mnie dużo ruchu - na jodze byłam trzy razy już :) W domu też coś ćwiczę z książki o jodze - uczę się poszczególnych asan. Oprócz tego w każdy dzień bez jogi chodziłam na rolki. Kupiłam sobie nowe na urodziny i mam takie, że chcę mi się w nich tańczyć. I ogólnie mam zamiar nauczyć się tańczyć na rolkach :) Kocham rolki - to mój ulubiony sport od dziecka!
Dowód rzeczowy mojej jogi, żeby nie było, że kłamię ;)
Obrazek

Z powodu deszczu wyskoczyłam wczoraj na wrotki w rytmie disco :D
Obrazek

Tu jeździmy na rolki - Burloch Arena w Rudzie Śląskiej, wielkości stadionu i otwarte całodobowo.
Obrazek

:mrgreen:
Obrazek



W sprawie alergii rozkmina trwa. Zakończył się miesiąc indykowy i przyszedł miesiąc kurczakowy. Ale został skrócony i wróciliśmy do indykowego. Kubi zaczął się drapać po głowie. Marysi nie, ale wcześniej miała rankę przy uchu i nie wiem co ją nagle uczuliło podczas miesiąca indykowego. Więc myślę, że już wstępne wnioski są: na wołowinie Kubiemu bardzo oczy łzawiły, a Marysia się wylizywała. Na kurczaku Kubi drapie się po głowie, a u MArysi nie zauważyłam nic na razie. A na indyku nie wiem czy coś się działo. Nie wiem co jeszcze mogłabym kupić z mięs?

Kubi przesadza z chrupkami, ale co ciekawe zauważyłam wczoraj, że jest szczupły. Brzuszek nie jest pękaty patrząc od góry. No wiadomo, że troszkę tłuszczyku jest, ale wg mnie figura idealna, więc nie wiem czy dorósł, czy te chrupki Animonda integra sensitive takie nietuczące. Oczywiście nie mamy stale chrupek w misce, ale zjada ich pewnie więcej niż dobowa norma, chociaż nie wiem w sumie.

A tak to jest tak se u nas :/


Aaa proszę Was - podpiszcie petycję! Znowu chcą wycinać lasy - 50 tyś drzew!!!! Okolice Tarnowskich Gór. Ale nie istotne gdzie! bo: Tarnowskie Góry -> Śląsk -> Polska -> Europa -> Świat = ziemia jest okrągła i tego się nie da już odbudować!
https://www.petycjeonline.com/protest_d ... _ZEUoTTsEY

https://www.facebook.com/28219865937648 ... =3&theater
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości