Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 Wożą się wózkiem :D

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 06, 2023 8:17 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

O jakie piękne koty! I piękne zdjęcia :)
Ten sterczący ogonek Kubisia jest super :)

Dobrze, że jest futerko!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 06, 2023 9:33 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Miło Cię widzieć po tak długiej nieobecności :D

Kotki wszystkie ślicznie zapozowały. Tosia kotkę-pięknotka :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72711
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto cze 06, 2023 9:48 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto cze 06, 2023 13:26 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

jolabuk5 pisze:Piękne koty i świetne zdjęcia! Portrety po prostu :1luvu:

Dziękuję Jolu :1luvu: To była walka o zdjęcia, ale kotom też trzeba czasem podnieść ciśnienie :mrgreen:

Gosiagosia pisze:Nareszcie :1luvu: :1luvu:
Bardzo się cieszę że zajrzalaś, opisałaś po krótce co u Was i wstawiłaś piękne zdjęcia ślicznych kotów.

:) U nas mam nadzieję już dobrze - w końcu na właściwej drodze :D

Nul pisze:O jakie piękne koty! I piękne zdjęcia :)
Ten sterczący ogonek Kubisia jest super :)

Dobrze, że jest futerko!

Śmieszny ten biały pędzel Kubusia :ryk:
Tak, ufffff jaka to ulga z tym futrem, kamień z serca, bo naprawdę smutno było patrzeć tyle lat na kolejne łyse placki :/

mir.ka pisze:Miło Cię widzieć po tak długiej nieobecności :D

Kotki wszystkie ślicznie zapozowały. Tosia kotkę-pięknotka :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Tosia dalej mała a dorosła :D Ale ona sobie świetnie radzi z Kubisławem, potrafi go nawet ugryźć w tyłek od tak, bo przechodzi :ryk:

Gosiagosia pisze:Obrazek

Dziękuję i też miłego wtorku :1luvu:

Zobaczyłam mój awatar, o którym już zapomniałam i smutno mi się zrobiło :( Kitusia moja kochana z Mani w pudle i mały Toś niedopuszczony do dorosłych rozmów. Szkoda, że tak mało czasu było nam razem dane :(
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 06, 2023 13:48 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Prześliczne foty i jak miło Cię widzieć znow :)

Też bardzo się cieszę z zarośnięcia Marysia, mam alergiczkę to wiem, jaki to kłopot...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84801
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto cze 06, 2023 15:30 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

zuza pisze:Prześliczne foty i jak miło Cię widzieć znow :)

Też bardzo się cieszę z zarośnięcia Marysia, mam alergiczkę to wiem, jaki to kłopot...

Hej Zuza :) Tak to wielki kłopot i zmartwienie. Oby i Tobie udało się wykryć winowajce. u nas to na 100% ta animonda :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 06, 2023 15:55 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

klaudiafj pisze:
zuza pisze:Prześliczne foty i jak miło Cię widzieć znow :)

Też bardzo się cieszę z zarośnięcia Marysia, mam alergiczkę to wiem, jaki to kłopot...

Hej Zuza :) Tak to wielki kłopot i zmartwienie. Oby i Tobie udało się wykryć winowajce. u nas to na 100% ta animonda :/

U mnie prawie kazde mieso. Najlepiej jest na karmie praktycznie bez miesa, niestety suchej :(
Daję Nince co jakis czas zwykłe mięcho, trudno, jak sie raz na tydzień podrapie to krzywda sie jej nie stanie... a tak poza tym to leci na tym suchym niestety.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84801
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto cze 06, 2023 17:19 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Jeżeli suche smakuje to już coś. To może mięso z królika? Nie wiem co poradzić. Osobiście też uważam, że lepiej podać jedzenie niż kota męczyć i głodzić. Moje jedzą jeszcze pasztety i filety, więc jest miejsce na rożne możliwości. Może też Twoje by polubiły Nature's Variety indyk albo Wild freedom królik? Ja nie zauważyłam wyraźnej alergii na surowego kurczaka czy indyka u moich kotów. A jednak animonda na bazie kurczaka okazała się uczulaczem. a niby bez konserwantów i syfów. Nie wiem co uczula :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 06, 2023 17:36 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Jak dobrze Was widzieć! Też rzadko jestem na miau, ale widuję Cię na FB. Chociaż tam masz o kotach mało, za to piękne zdjęcia wstawiasz. Pozdrowiona cieplutkie :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Wto cze 06, 2023 19:30 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Na królika jest uczulona. Może jeść koninę kangura i coś tam jeszcze w tym stylu. Żadnych ptaków, żadnych ryb s w większości karm oleje rybne są.

No nic. Tak jak jest teraz nie jest źle...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84801
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro cze 07, 2023 10:58 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Sihaja pisze:Jak dobrze Was widzieć! Też rzadko jestem na miau, ale widuję Cię na FB. Chociaż tam masz o kotach mało, za to piękne zdjęcia wstawiasz. Pozdrowiona cieplutkie :)

Tak. Nie wrzucam kotów na fb chyba że akurat mi się trafi fajne zdjęcie :)

zuza pisze:Na królika jest uczulona. Może jeść koninę kangura i coś tam jeszcze w tym stylu. Żadnych ptaków, żadnych ryb s w większości karm oleje rybne są.

No nic. Tak jak jest teraz nie jest źle...

U nas też batalia jeszcze niezakończona. Bo Marysia ma nadal takie odruchy lizania się czy wgryzania w charakterystyczne miejsca i przy uchu ma kropkę strupka. Chociaż już te jej zabiegi nie nadążają za odrastającym futrem - futro wygrywa :) A ja też już jestem tak uwrażliwiona na to jej jakiekolwiek wylizywanie, że nawet jak się myje to boje się, że to z alergii.
Z tymi jedzeniami jest przekichane, bo nawet jak w dobrej karmie pisze, że smak jest królik to 90% na kurczaku :/ Albo są smaki różnorodne a w każdym inny olej. Więc ciężko trafić na karmę rzeczywiście o jednym białku i krótkim czystym składzie. Taka jest Nature's Variety na przykład. A zresztą ja myslę, że nawet nie samo mięso może uczulać co te dodatki w karmie. U mojej siostry sprawdziła się karma Dolina Noteci. Kot też był wygryziony. I też wszystkie smaki z tej karmy pasują. Więc jakby znowu nie o konkretne mięso chodzi a pewnie dodatki technologiczne czy coś w innych karmach. Marysia miała testy i nie jest uczulona na nic. A nie wierzę, że gdyby była uczulona na kurczaka to by to nie wyszło w teście.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro cze 07, 2023 15:18 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Tak, uczulenie może być na składnik dodatkowy i wtedy trzeba metoda prób i błedów znaleźć właściwą karmę. :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 07, 2023 15:56 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Ninie właśnie wyszło, że może jeść dzika, jelenia, kangura i koninę.
Niestety nie bardzo mnie stać na mokre z tymi mięsami, a suchego z koniną i niczym wiecej odmówiła. Dlatego je to hipoalergiczne coś i od czasu do czasu mięso, którego jej nie wolno...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84801
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw cze 08, 2023 12:08 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

jolabuk5 pisze:Tak, uczulenie może być na składnik dodatkowy i wtedy trzeba metoda prób i błedów znaleźć właściwą karmę. :ok:

Nam to zajęło wiele lat... :/ Pierwszy raz na dobrym tropie jesteśmy teraz :)
I to głupie, ale aż się nie mogę doczekać wizyty u weta i okazania kota :ryk:
A musimy iść na badanie krwi i tabletki na tarczycę się skończyły :/

zuza pisze:Ninie właśnie wyszło, że może jeść dzika, jelenia, kangura i koninę.
Niestety nie bardzo mnie stać na mokre z tymi mięsami, a suchego z koniną i niczym wiecej odmówiła. Dlatego je to hipoalergiczne coś i od czasu do czasu mięso, którego jej nie wolno...

No to super, że chociaż masz jakiś wynik konkretny. A teraz wychodzi coraz więcej karm z tymi mięsami, może uda się znaleźć coś odpowiedniego i w dobrej cenie.
Z koniny polecam to https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nic/742099 moje wszystkie koty uwielbiają tą karmę.
Ale ogólnie bardzo podrożały karmy :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw cze 08, 2023 18:29 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Na szczęście moje koty nie mają alergii, ale kapryszą przy mokrej karmie .... Z suchą nie mam problemów. Od lat jedzą to samo
Z mokrej najchętniej Felix'a, ale wybrane smaki .... :roll:
Kupiłam im mokrą Purine One oraz Iams, na próbę - narazie jedzą (odpukać w niemalowane... ) :wink:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 65 gości