Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 Wożą się wózkiem :D

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 22, 2019 14:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Ojej, nie wiedziałam, że są takie drogie. I jeszcze niepewne... To może teraz rozsądnie zamówiłaś po prostu to, co koty lubią? Jeśli na dietach Marysia tak samo się wylizuje, to jaki sens ją męczyć?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lip 22, 2019 15:48 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Klaudia testy robiłam ja i się sprawdziły.
Robiła też MB&Ofelia dla Małej Czarnej ale nic nie wykazały a alergia ewidentnie jest na wołowinę.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lip 22, 2019 15:53 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Przepraszam, jaka kwotą???? :strach:
Moli ostatnio dostała uczulenie na tuńczyka. Ma chrostki na czubku głowy. Posmarowałam mascia I już znikają.
Jednakże tuńczyka z puszki nie dostanie nigdy :wink:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pon lip 22, 2019 16:29 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

No żeby odkryć co ją uczula drogą eliminacji.
Czyli np przestalam podawac surową wolowine to zobaczylam, że Marysia nie wylizuje juz boczku.
Podawalam surowego indyka i objawy alergii ustepowaly a zlamalam sie i podalam surowego kurczaka i w moment wylizala brzuch.
Wyeliminowałam ryz a potem podalam karme z ryzem i nagle koty się drapią.
I mam podejrzenia że surowe mięso mocno uczula.
Bo no na catznfinefood mimo, że są tam mieszane miesa, alergia ustępuje.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lip 22, 2019 16:45 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Wiec zobacze czy na starym zestawie karm, ale z wylaczeniem surowego kurczaka i wolowiny, alergia zacznie ustepowac.
Jak tak to zostanę przy tym. Chyba że testy pokażą wyraznie czego mam unikac. O ile coś pokażą :/

Ta guma kasja w almo tez moze byc alergenem. A ja kupilam te puszki tylko i wylacznie z braku laku - bo byl w nich smak indyk i kaczka. I jak podawalam je rzadko to nic nie widziałam a tersz jak podalam wiecej to nagle drapanie po uszach.

Marta a jaki tuńczyk uczulil?

Ja nie rozumiem dlaczego nie ma karm z myszy. Serio. Nie ogarniam. Nie bylo by wtedy zadnych problemów.

Są juz karmy z robaków, ale z firmy ktora uczula moje koty. Trovet chyba.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lip 22, 2019 17:50 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

klaudiafj pisze:A najgorsze, że jak coś uczuli to alergen w organizmie utrzymuje się trzy miesiące.
Karmy, ktore są na rynku zazwyczaj są z różnych mies.
Próbowałam kupować monokarmy - to teraz mam co wynosić na dwór, bo moje koty tego nie jedzą. Wszystko co lubily nagle jest zakazane i podejrzane.

Marysia na szczęście nie ma jakichs kosmicznych alergii - nie wygryza się, nie wygląda jak wyplosz. Ma tylko brzuszek wylizany. Futro odrasta ale nawet jak odrosnie i kiedy pilnuje diety to nagle coś co jakis czas jej nie spasuje i znowu się wylize do zera.

Może to konserwanty w różnych karmach a może cos co jest w surowym mięsie. Ciekawe że jak Marysia dostaje karme kurczakową to jest ok a jak dostaje kurczaka surowego to sie wylizuje. Dlatego kupilam ten catzfinefood juz teraz, bo może lepiej trzymac się jednej firmy niz jednego smaku.

Próbowałam trzymać się pewnych mięs, ale żeby mieć co podać kotom to kupilam z roznych firm plus rzekomo hipoalergiczne. I tak naprawde nadal w sumie nie wiem nic. Więc teraz postanowilam zmienić strategie i mokre kupić z dwoch, trzech firm, ulubionych od moich kotow, na ktorych alergia sie cofala mimo mięs takich jak kurczak czy wolowina.

Może problem tkwi w tym jakie surowe mięso kupuję... Kusi mnie, żeby wcale nie kupowac, ale jak widze i slysze Marysie i Kubusia jak wieczorem drą się o surowe to nie mam sumienia im nie podać ;( a dostają tylko indyka od bardzo dlugiego czasu z jednym epizodem na kurczaka, po ktorym nastapilo natychmiastowe wylizanie Marysiowego brzucha.

W kazdym razie podjelam decyzje, bo ostatnio już dlugo o tym myślałam. Zbieram sie do wetki porozmawiac o testach i jutro poszlybysmy na testy. Ale zrobie tylko pokarmowe.


Jolu, właśnie że te testy moga niczego nie pokazac, albo pokazac niewlasciwie. Gdyby one byly pewne to ja bym juz dawno je zrobiła. Ale jak mi wetka zaspiewala za dwa koty 2 tys zl i dodala że nic może nie wyjsc to podjelam próbę walczenia z alergią na własną rękę. Ale mi to nie wychodzi ;(


testów nie ma na wszystko, faktycznie moga nie pokazać niczego, bo zależy na co zrobią
ja mam alergie na pewne rzeczy, ale testy które robiłam nic nie wykazały, albo minimalnie, o czym od razu wiedziałam, po prostu testy robią na to co najczęściej uczula
z tym , że ja wiem czego unikać bo sama je metodą prób i błędów wykluczyłam
moje koty surowego indyka nie chca
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lip 22, 2019 18:02 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Moje koty tez nie chcialy surowego indyka a dokladnie Marysia. To ostatnie mieso, ktore nauczyla sie jesc. Ale zje tylko niektore części a innych nie ruszy ;(

Sprawdziłam Marysi brzuch. Juz wyraźnie porósł sierścią. Przeraza mnie to schudniecie Marysi. Z gory wyglada ba bardzo chudą, bo ma zapadniete boczki. Ale z boku i jak siedzi to na pewno nie jest wychudzona. Ma tluszczyk. Jednak z gory jak anorektyk. To może tak byc od wieku? Bo naprawde nie ma żadnych niepokojacych objawów. Tylko alergia, ktora zalezy od tego co ona zje.

A może ona mnie tak przeraża bo Kubi taki okągly? Wetka zawsze mowila że Marysia powinna jeszcze schudnąć. Mimo to niepokoje się.

Marys teraz wyje przy drzwiach. Codziennie wyje az do zdarcia gardla ale nie pojdzie o tej godzinie. Chodzi wieczorem na korytarz.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lip 22, 2019 18:05 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

klaudiafj pisze:Moje koty tez nie chcialy surowego indyka a dokladnie Marysia. To ostatnie mieso, ktore nauczyla sie jesc. Ale zje tylko niektore części a innych nie ruszy ;(

Sprawdziłam Marysi brzuch. Juz wyraźnie porósł sierścią. Przeraza mnie to schudniecie Marysi. Z gory wyglada ba bardzo chudą, bo ma zapadniete boczki. Ale z boku i jak siedzi to na pewno nie jest wychudzona. Ma tluszczyk. Jednak z gory jak anorektyk. To może tak byc od wieku? Bo naprawde nie ma żadnych niepokojacych objawów. Tylko alergia, ktora zalezy od tego co ona zje.

A może ona mnie tak przeraża bo Kubi taki okągly? Wetka zawsze mowila że Marysia powinna jeszcze schudnąć. Mimo to niepokoje się.

Marys teraz wyje przy drzwiach. Codziennie wyje az do zdarcia gardla ale nie pojdzie o tej godzinie. Chodzi wieczorem na korytarz.


ja swoim kupuję gulaszowe, nie wiem jaka to część, ale tylko takie jest dostępne, jedzą wszystkie, małe też
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72782
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon lip 22, 2019 18:51 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Mogą uczulać konserwanty czy inne dodatki. W kazdej nawet najbardziej mięsne karmie są dodatki. I na nie testów nie ma chyba. Ciężka sprawa. A Zooplus to nie nadąża za nowinkami bo byłam w jakims strasznie drogim zoologu to widziałam ogrom nowych karm mokrych.

aga66

 
Posty: 6132
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon lip 22, 2019 19:07 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Taka prawda że te dodatki mogą uczulac i tego nie wykażą testy. Wetka tez mi to mowila.

I powiedzcie mi jak to jest że w jakiejs karmie kurczak jest ok, nawet bym nie pomyslala że może uczulac a surowy juz jest mocno alergizujacy. Może dlatego moje koty nie reaguja alergia na catz finefood bo tam są jakies lepsze miesa niz to co ja kupie w biedronce?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lip 22, 2019 19:22 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Moje koty zyskały dwie nowe półki, żeby mogły przechodzić bezpiecznie z jednego mebla na drugi :twisted:
Obrazek
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon lip 22, 2019 20:51 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Bezpiecznie :strach: Ja to się boję, że pospadają łobuzy :)

aga66

 
Posty: 6132
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto lip 23, 2019 11:02 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Pod jedną półką jest stół a pod drugą gramofon. Mam nadzieję, że te polki wytrzymają. Niby do 15 kg są. A zainteresowanie rośnie:

Obrazek
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto lip 23, 2019 12:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

klaudiafj pisze:Pod jedną półką jest stół a pod drugą gramofon. Mam nadzieję, że te polki wytrzymają. Niby do 15 kg są. A zainteresowanie rośnie:

Obrazek

No, widać, że się kotom podoba! :201461
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60334
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 23, 2019 13:11 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15

Przerąbane z tą alergią. To jest niemal nie do ogarnięcia, współczuję :(
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 140 gości