Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 Wożą się wózkiem :D

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw paź 17, 2019 12:32 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

klaudiafj pisze:Ojej. No nie chciałabym z plastikiem. Zostały mi polecone dwie maszyny.
Brother hf27
Juki 353
Nie wiem jakie mają podzespoły :/

A Kasiu co ja powinnam miec do maszyny czego nie mam? Stopki to mozna kupić. Wklad do bebenka metalowy tez juz kupilam. Może mam wszystko w tej maszynie i nowej nie potrzebuję?


a jaka to konkretnie za maszyna?
ja mam Łucznika walizkowego od wielu wielu lat, szyje dobrze cienkie rzeczy, min firanki a a grubszymi jest problem
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw paź 17, 2019 12:55 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

mir.ka pisze:
klaudiafj pisze:Ojej. No nie chciałabym z plastikiem. Zostały mi polecone dwie maszyny.
Brother hf27
Juki 353
Nie wiem jakie mają podzespoły :/

A Kasiu co ja powinnam miec do maszyny czego nie mam? Stopki to mozna kupić. Wklad do bebenka metalowy tez juz kupilam. Może mam wszystko w tej maszynie i nowej nie potrzebuję?


a jaka to konkretnie za maszyna?
ja mam Łucznika walizkowego od wielu wielu lat, szyje dobrze cienkie rzeczy, min firanki a a grubszymi jest problem

Stary Łucznik 444. Nie ma do niego instrukcji nigdzie.

Gosiagosia pisze:Obrazek

Dzięki Gosiu i wzajemnie :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw paź 17, 2019 13:00 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

ja mam KL 450
taka
Obrazek
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt paź 18, 2019 7:05 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 19, 2019 7:04 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Patrze na moje firanki to śmiać mi się chce, bo ze mnie taka krawcowa jak z koziej du*y trąba :mrgreen:
o tyle o ile dobrze obszyłam, prosto, równo elegancko, tak z miarą jest coś u mnie nie tak, bo firanki brakuje do ziemi z 6 cm :ryk:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Sob paź 19, 2019 7:54 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

mir.ka pisze:ja mam KL 450
taka
Obrazek

A ja mam taką:
Obrazek

Gosiagosia pisze:Obrazek

Nawzajem :) miłego weekendu

Moli25 pisze:Patrze na moje firanki to śmiać mi się chce, bo ze mnie taka krawcowa jak z koziej du*y trąba :mrgreen:
o tyle o ile dobrze obszyłam, prosto, równo elegancko, tak z miarą jest coś u mnie nie tak, bo firanki brakuje do ziemi z 6 cm :ryk:

Ja też tak patrze na moje firanki i widzę, że ścięte pod skosem :mrgreen: Chyba czas na zaawansowane narzędzia - linijka i mydelko do tkanin ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob paź 19, 2019 8:41 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

klaudiafj pisze:
mir.ka pisze:ja mam KL 450
taka
Obrazek

A ja mam taką:
Obrazek

Gosiagosia pisze:Obrazek

Nawzajem :) miłego weekendu

Moli25 pisze:Patrze na moje firanki to śmiać mi się chce, bo ze mnie taka krawcowa jak z koziej du*y trąba :mrgreen:
o tyle o ile dobrze obszyłam, prosto, równo elegancko, tak z miarą jest coś u mnie nie tak, bo firanki brakuje do ziemi z 6 cm :ryk:

Ja też tak patrze na moje firanki i widzę, że ścięte pod skosem :mrgreen: Chyba czas na zaawansowane narzędzia - linijka i mydelko do tkanin ;)

Ja Was podziwiam że macie samozaparcia i same szyjecie
:201494 A ja mam dwie lewe ręce i kupuję gotowe

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 19, 2019 9:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob paź 19, 2019 10:08 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

klaudiafj pisze:
mir.ka pisze:ja mam KL 450
taka
Obrazek

A ja mam taką:
Obrazek

Gosiagosia pisze:Obrazek

Nawzajem :) miłego weekendu

Moli25 pisze:Patrze na moje firanki to śmiać mi się chce, bo ze mnie taka krawcowa jak z koziej du*y trąba :mrgreen:
o tyle o ile dobrze obszyłam, prosto, równo elegancko, tak z miarą jest coś u mnie nie tak, bo firanki brakuje do ziemi z 6 cm :ryk:

Ja też tak patrze na moje firanki i widzę, że ścięte pod skosem :mrgreen: Chyba czas na zaawansowane narzędzia - linijka i mydelko do tkanin ;)


czyli bardzo podobna do mojej, mogę Ci pomóc w jej obsłudze, jak nadal nie wiesz co do czego
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob paź 19, 2019 16:37 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Ok, dzięki Mirko :) To możesz mi napisać do czego służą wszystkie wajhy ;)

Ja dzis nakupilam materialu pieknego w kwiaty w Ikea a będę szyć zasłonę. (A dokladnie obszywać boki, ale to i tak wydarzenie, bo nie wiem czy mi na oknie bedzie to dobrze wyglądało
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob paź 19, 2019 17:34 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Pokaz Klauduś jak wyszło

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob paź 19, 2019 18:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Aguś jeszcze nie zrobiłam, a efektu na razie nie będzie skonczonego, bo żeby było na tip top to jeszcze musze pare rzeczy zrobić. W tym tyg wzięłam się za urzadzanie kolejnego pokoju. I będę go robić na trzy razy. Jedna część byla juz zrobiona, w tym tyg właśnie wykonczylam w 2/3 a jeszcze muszę lostwy zamontowac, jeszcze raz pomalować ściany, kupić coś do spania i umyć żabki. Zawiesiłam firanke a zapomniałam o tych zabkach a już było późno i chciałam koniecznie żeby wisiala firanka :) a w ogole z firankami i zaslonami też poszalalam - wieszam i ściągam w nieskonczonosc, bo mi się nie podoba. Mam adhd wykonczeniowe. Ale już widać efekt docelowy :)

Material tako kupilam: https://www.ikea.com/pl/pl/p/blagran-tk ... -70432703/

A teraz czekam na brata. Mam do oddania prawie dwumetrowy zestaw roślin - jukka i difenbachia. Oddam je mamie znajomej. Ona powiedziała, że jak nikt nie chce to ona weźmie, chociaż ma duzo kwiatow. Mam nadzieję, że będzie dbac o ten moj zestaw.
A jak juz miałam oddać to nie mogłam ;( tak mi było zal tych moich roślin :placz: i powiedzialam wczoraj że nie oddam jednak.

A dziś m. przystawil krzesło blisko tej doczniczki i na moich oczach Marysia sięgnęła difenbachii i ją ugryzła :strach: to kest potwornie trujaca roślina! Zaraz ryknęłam! Więc puściła. Na listku nie widać ugryzienia. I w tej samej chwili podeszla z drugiej strony i ugryzła liść jukki. Co za cholera! Niby jukka jest bezpieczna i nawet jest w karmach, ale rowniez alergizuje.

Marysia obgryza też kaktus bozonarodzeniowy, drzewko szczęścia i zielistke. Masakra z nią. To są bezpieczne rośliny, al3 myślę że można mieć na nie uczulenie. I potem ja kombinuje z karmą a ta zżera mi rośliny. I może to te rośliny jej szkodzą.
Ale nie mogę zostać bez roślin. Kiedyś rośliny.doniczkowe to byla moja pasja ogromna, a odkąd miałam je tu poupychane w kątach to je opuściłam :( przestalam o nie dbac tak.jak powinnam. Ale wrocilam. Przeprosilam i w tym tyg kupilam doniczki, ziemie, ogarnęłam rośliny, przestrzeń - wyeksponowalam je. I już nie zaniedbam.

Ale niestety z bolem serca oddaje difenbachie z jukką, bo są w jednej doniczce i tworzą zestaw.

A zielistka to roślina, którą można wystawić do zjadania zwierzetom. Ja nie wystawilam, ale jak przesadzałam to zlecialy się wszystkie koty i zaczęły żreć zachlannie. Odsuwałam głowy, a te jak w amoku dalej się pchają. Zaraz Wam pokaże co wykombinowałam fajnego :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob paź 19, 2019 19:07 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Dodatkowa, ściągana półka na kwiatki nad parapetem na okno :)
Dzięki temu mogę mieć kilka kaktusów nad parapetem a koty mają wolny parapet :)
Obrazek

To jest deska z przymocowaną z przodu listwką tak, żeby zabezpieczaly doniczki przed zsunięciem. M. to zamontowal do wnęki okiennej na śrubach. Mu tego ona nie otwieramy, bo nie ma tam siatek przeciwkomarom i kotom. Jeszcze do listewki przykleję koronke :)

Obrazek

Ta żółta zaslonka to pokoju dzieciecego mojego. Mama uszyła kiedys i chciałam ją w koncu zawiesic, bo falbanke wreszcie obszyłam na maszynie, bo się urwala. Więc najpierw zawiesilam ją w salonie, potem w pokoju, który urządzam a dalej mi nie pasuje. Więc kupiłam ten material i ściągnę ją. Nie wiem. Może kiedyś coś innego z niej zrobię, albo zawiesze ją u mnie w sypialni. Nie zdążyłam dziś sprawdzić czy pasuje u mnie. A jak nie to wezmę do studia. Może mi się przydać do zdjęć :)

Gdzie ten mój brat... :\

Ps. Zasadzilam kotom trawkę przy okazji, ale jeszcze nie urosła :/

Na pozostałych oknach, które się otwiera, zrobię.jeszcze wiszące kwietniki na jedną doniczkę. Takie, ktore można ściągnąć łatwo w razie potrzeby.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob paź 19, 2019 19:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Ale ładnie, takie wszystko dopieszczone :)

aga66

 
Posty: 6130
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie paź 20, 2019 8:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 15 kotki i fotki

Obrazek

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25544
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 71 gości