pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 11, 2019 15:13 pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

Kochani, przepraszam, jeśli temat był, nie znalazłam. Każdy wet mówi co innego, więc chciałabym zapytać o Wasze doświadczenia.
Dwa koty niewychodzące odrobaczam regularnie, ostatnio miesiąc temu oraz 07.02.2019 (bo, o zgrozo, dzień wcześniej, tj. 06.02 jeden zwymiotował glistami). Zarobaczonego kota mam przygarniętego od niedawna i był odrobaczany już trzy razy co miesiąc. Mój problem: jak odrobaczyć skutecznie? Mam miesięcznego synka i ze względu na zagrożenie toksokarozą obecnie oba koty siedzą w osobnym pomieszczeniu i zostały podjęte wszelkie środki ostrożności (rzecz jasna z wszystkimi wygodami, aż im się w rzyci przewraca, natomiast nie będą tego dobrze znosić na dłuższą metę). Wszystko wyprane, wyszorowane, używam rękawiczek zawsze. Comiesięczne potrójne odrobaczanie (Milpro, Stronghold Plus) nie przyniosło efektu. Czy można podać milprazon ponownie po tygodniu? I badanie kału - po jakim czasie? Dlaczego środki na odrobaczenie nie zadziałały, zastanawiam się. Nie mam od kilku miesięcy kontaktu z żadnymi innymi zwierzętami. Chyba siebie powinnam odrobaczyć :D

maAnia

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Pt sie 01, 2014 2:30
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 11, 2019 16:04 Re: pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

Odrobaczać należy raz, a powtórka nie po miesiącu, a po dwóch-trzech tygodniach. Może dlatego koty wciąż mają glisty? Odrobaczanie też może kota zabić.
Kiedyś oglądałam program ze znanym polskim pediatrą, mówił o zagrożeniach związanych z dziećmi mieszkającymi ze zwierzętami. Powiedział, że bardzo trudno zarazić się toksoplazmozą, chyba że zje się zarażonego psa lub kota na surowo, ewentualnie jego odchody. Największe ryzyko to niedokładnie umyte warzywa, surowe mięso. Podobnie z robalami. Owsiki, czy glisty ( ale nie kocie) mają często dzieci, które mieszkają w domach bez zwierząt.Tak było z moimi sąsiadami. Zarażenie czymkolwiek przy zachowaniu podstawowych zasad higieny jest praktycznie niemożliwe. Uważam, że przesadzasz trochę.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 11, 2019 16:06 Re: pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

Dla kotow polecam Profender. Krople na kark. Zabijaja nie tylko glisty ale też jaja które robale złożą w kocie.\Pasty i tabletki działają 24 godz od podania a Profender 30 dni dziala w kocie.
Siebie raczej nie odrobaczysz. Takie robale rzadko wychodzą w badaniach a lekarz (internista) nie przepisze Ci bez badań pozytywnych tabletek na odbroabczanie.

Ale kotom kup Profender (odpowiedni do ich wagi) i wkrop im na kark.
:ok: :ok: :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon lut 11, 2019 16:09 Re: pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

Serdecznie dziękuję za wskazówki!
Toksoplazmozy się nie boję, bo rzeczywiście wystarczy przestrzegać higieny (do ósmego miesiąca ciąży zajmowałam się bezdomniakami bez szwanku na zdrowiu). Chodzi mi o zarażenie glistą właśnie.
I też dlatego upewniam się, czy słów weta, by odrobaczać po tygodniu ponownie, nie wziąć przez gęste sito.

maAnia

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Pt sie 01, 2014 2:30
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon lut 11, 2019 18:02 Re: pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

maAnia pisze: czy słów weta, by odrobaczać po tygodniu ponownie, nie wziąć przez gęste sito.

Wziąć. Możesz zabić koty.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon lut 11, 2019 21:14 Re: pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

Odczekaj troche zanim podasz profender. Takie odrobaczanie to jednak trucizna dla kota do organizmu
I zwróć uwagę na jaka wagę dał Ci wet lek bo sa trzy rodzaje. Do 5 kilo, 5-10 kilo i powyżej 10 kg

Ja walczyłam z glistami 8 lat temu u mojej małej kotki. Walczyłam 3 miesiace chyba i w koncu Profender pomógł dopiero
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto lut 12, 2019 14:08 Re: pytanie o odrobaczanie/niemowlę w domu

MonikaMroz pisze:(...)
Siebie raczej nie odrobaczysz. Takie robale rzadko wychodzą w badaniach a lekarz (internista) nie przepisze Ci bez badań pozytywnych tabletek na odbroabczanie.
(...)

Można kupić Pyrantelum, kiedyś był na receptę, teraz już jest bez recepty. Do odrobaczania ludzkich dzieci i dorosłych. Po inne leki na robale u ludzi nie trzeba koniecznie iść do internisty, mi przepisywała lekarka pierwszego kontaktu.
Piszę, bo przy małym dziecku ta informacja prędzej czy później się przyda.

ptaszydło

Avatar użytkownika
 
Posty: 4300
Od: Czw paź 22, 2009 16:33
Lokalizacja: południowe zbocze Koziej Góry




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 152 gości