Czy nasza znajda jest rasowa?

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 05, 2019 23:37 Czy nasza znajda jest rasowa?

Kochani mam pytanie dotyczące naszego czarnego ciamajdy. Został znaleziony na śniegu 2 lata temu. Jako kociak miał dłuższe kudełki ale nie wyglądał jak jakiś rasowy kudłacz. Zapowiadał się na ładnego kota - jak każdy kot ;) jednak gdy podrósł zaczął wyglądać zapełnienie nie jak dachowiec. Czy to jest możliwe ze to jest jakaś rasa? To jest pytanie zadane z czystej ciekawości - dla osób które maja odczynienia z rasowymi kotami i chciałby się wypowiedzieć. W życiu naszym i życiu Cygana nic się przez to nie zmieni, dalej będzie nasza prześmieszną ciamajdą, żebrząca pod lodówką :*
Załączam kilka zdjęć, trudność jest taka ze Cygan jest cały czarny wiec właściwie nie wiadomo jak on wyglada na pysiu i trudno jest zdobić jakiekolwiek sensowne zdjęcie telefonem. Nos ma bardzo szeroki i spłaszczony, ma bardzo gęstą podściółkę sierści z bardzo delikatnego włosa, na lato ją gubi i jest prawie gładki, z dłuższą sierścią ale nie jest w sezonie letnim kudłaty, na brzuchu na kręcone bardzo delikatne i gęste futerko, waży 5,2 kg, pomimo tego ze ma 2 lata prawie nie miałczy, wydaje odgłosy cienkim głosikiem jak małe koty. Poza tym jest płochliwy, leniwy i cały czas obrażony ;)

Link do fotek, mam nadzieje ze będzie można go otworzyć bez problemu
https://pin.it/sggexxrd4pmxzs

czarna_inez

 
Posty: 47
Od: Pon kwi 04, 2011 13:28
Lokalizacja: Koty Duże

Post » Wto lut 05, 2019 23:56 Re: Czy nasza znajda jest rasowa?

Wygląda jak dziesiąta woda po norweskim leśnym. Ta zmiana futra jest też dość charakterystyczna dla tej rasy.

Zdjęć nie da się powiększyć, bo pinterest każe się logować.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lut 06, 2019 0:35 Re: Czy nasza znajda jest rasowa?

Nie wiem niestety jak dodać zdjęcie...

Dzięki za posta :) tak właśnie obstawialiśmy ze to coś z tego kierunku. Mama nazywa go norweski łamany przez syberyjski hahah

czarna_inez

 
Posty: 47
Od: Pon kwi 04, 2011 13:28
Lokalizacja: Koty Duże




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], haaszek i 76 gości