Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 02, 2020 13:41 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Zamordowałam chyba storczyka. Wykładałam go na balkon gdy szłam do pracy. Gdy wracałam lądował w domu - wtedy już Bila miałam na oku. Nie był w ogóle zainteresowany tym kwiatkiem.
Zamordowałam storczyka bo źle ucięłam odżywkę - wsysnął ją w dwa dni całą!!!!!!!!!!! ( a miała starczyć na 21 dni hehe). Coś mu się stało z liśćmi. Chyba za dużo tej odżywki dostał :) Zobaczę, może dojdzie do siebie :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie sie 02, 2020 14:05 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Nie znam się na storczykach, ale bardziej bym obstawiała wynoszenie go na balkon i narażanie na bezpośrednie słońce niż odżywkę. Mało który kwiat lubi takie warunki. Przeżyje jeśli Ciebie lubi i się bardzo mocno zżył :wink:

Chikita

 
Posty: 6401
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sie 02, 2020 14:06 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Przepłucz korzenie ogromną ilością wody i całe podłoże. Jeśli nie pozbędziesz się odżywki, dojdzie do zasolenia czyli sytuacji, w której storczyk nie jest w stanie pobierać wody z otoczenia. Jeśli uda Ci się wszystko wypłukać, może jeszcze odratujesz roślinę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10670
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sie 02, 2020 17:21 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Zrobiłam, jak radziłaś. Storczyk jest w plastikowej doniczce. Korzenie mu wychodzą przez tą doniczkę - tak już miał jak go kupiłam. Przepłukałam całą ziemię z korzeniami.
Nie miałam pojęcia, że ta odżywka wleje się do ziemi tak szybko.
Kwiaty nadal wyglądają ładnie, ale liście siadły,
Teraz po płukance wodą storczyk odpoczywa na parapecie okna.
Myślę, że nie zagraża Bilowi, kocurek w ogóle się do niego nie zbliża.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1799
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie sie 02, 2020 18:03 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Hmm jeśli korzenie wychodzą będąc na Twoim miejscu poszukałabym większej doniczki. Przesadziłaś go od momentu kupienia ?
Zmieniłabym też ziemie. Chcąc nie chcąc ziemia jest tym przesiąknięta.

Chikita

 
Posty: 6401
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki


Post » Wto sie 25, 2020 20:21 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

A tam odżywka :P Mój zdechł na amen! Zesusssył się mimo iż miał czasowy dopływ wody. Był ładny przez ok. 2 lata i odszedł... :placz: Zresztą nie on pierwszy i nie ostatni. Całe szczęście,że tylko storczyki tak załatwiam, bo inaczej nikt by długo nie przetrwa w moim domu :? Nie mniej, sieje spustoszenie biologiczne.

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10832
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto sie 25, 2020 20:22 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Atta pisze:A tam odżywka :P Mój zdechł na amen! Zesusssył się mimo iż miał czasowy dopływ wody. Był ładny przez ok. 2 lata i odszedł... :placz: Zresztą nie on pierwszy i nie ostatni. Całe szczęście,że tylko storczyki tak załatwiam, bo inaczej nikt by długo nie przetrwa w moim domu :? Nie mniej, sieje spustoszenie biologiczne.

:ryk: :ryk: :ryk:

MaryLux

 
Posty: 159639
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław


Post » Pon paź 05, 2020 22:54 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

Jakiś pomór wątkowy na forum, albo ja się czuję zagubiona po przerwie w kociej grupie :?

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10832
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk


Post » Wto paź 06, 2020 23:50 Re: Bilu z hodowli "The dachowo-wydmuchowo" i PRZYJACIELOWIE

:placz:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10832
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk



[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 231 gości