InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 06, 2019 20:14 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

To niemożliwe, żeby nie dostrzec forsycji, pewnie pod inną nazwą jest znana.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Sob kwi 06, 2019 20:16 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

MalgWroclaw pisze:To niemożliwe, żeby nie dostrzec forsycji, pewnie pod inną nazwą jest znana.

Na pewno niemożliwe: co parę(naście) metrów ją widzę, niektórzy nazywają ją złotym deszczem

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob kwi 06, 2019 22:36 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie kwi 07, 2019 6:46 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Chikita pisze:Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:

A w Suwałkach? W Białymstoku jest nawet kwiaciarnia Forsycja, jak powiedział mi wujaszek gugl.

Park Planty w Białymstoku. Forsycja to żółty krzew.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie kwi 07, 2019 8:09 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Forsycja jest często spotykanym krzewem, to chyba nie jest drzewo. ale właśnie chyba wtym okresie zaczyna się pokazywać ze swojej pięknej strony :1luvu:
teraz wszystko się rodzi do życia. Piękny czas

Lusia co u Ciebie kochana ?
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Nie kwi 07, 2019 9:22 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

MaryLux pisze:
Chikita pisze:Forsycja ? Nie słyszałam o czymś takim. Poszukam nasionek i posadzę o ile rośnie w doniczkach ? I kotu nie groźna ?
W tym roku pierwszy raz będę sadzić rzodkiewkę podobno doniczkową (tak pisze na opakowaniu) i stewię. Nigdy nie sadziłam. Bazylia, tymianek, rukola i koperek już czekają na wysiewy, ale noce jeszcze za chłodne. Na stewie miałam nawet doniczkę, ale pobiłam wczoraj- takie miłe zakończenie dnia.

ja to widzę wszędzie dookoła, krzak - chwast prawie

Jak to chwast? Jest piękna!
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Nie kwi 07, 2019 10:15 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Chikita pisze:Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:



chyba tak jest w wielu miastach :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 07, 2019 10:16 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

MaryLux pisze:
kwiryna pisze:8O forsycja ma wit. C czy rutynę?

Jest jadalna?


jest, sprawdziłam
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 07, 2019 10:25 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

mir.ka pisze:
Chikita pisze:Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:



chyba tak jest w wielu miastach :(

Zniszczona Puszcza Białowieska jest niedaleko od Białegostoku.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie kwi 07, 2019 16:26 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

MalgWroclaw pisze:
Chikita pisze:Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:

A w Suwałkach? W Białymstoku jest nawet kwiaciarnia Forsycja, jak powiedział mi wujaszek gugl.

Park Planty w Białymstoku. Forsycja to żółty krzew.
Obrazek


Na Plantach dawno byłam. Nie przepadam za tym miejscem, ale z ciekawości podejdę za tydzień.
Przy okazji sprawdzę czy to miejsce jeszcze istnieje w takim samym stanie w jakim go pamiętam.

Wszystko rodzi się do życia, robactwo również :mrgreen:
Pierwszego mola już miałam w mieszkaniu, pierwszego kleszcza też strzepywałam z sierści.
Jaskółki latają jak odrzutowce i jakiś upierdliwy gawron się przypałętał i nie chce się odczepić od naszych okien i balkonu :roll:

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie kwi 07, 2019 17:09 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Chikita pisze:
MalgWroclaw pisze:
Chikita pisze:Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:

A w Suwałkach? W Białymstoku jest nawet kwiaciarnia Forsycja, jak powiedział mi wujaszek gugl.

Park Planty w Białymstoku. Forsycja to żółty krzew.
Obrazek


Na Plantach dawno byłam. Nie przepadam za tym miejscem, ale z ciekawości podejdę za tydzień.
Przy okazji sprawdzę czy to miejsce jeszcze istnieje w takim samym stanie w jakim go pamiętam.

Wszystko rodzi się do życia, robactwo również :mrgreen:
Pierwszego mola już miałam w mieszkaniu, pierwszego kleszcza też strzepywałam z sierści.
Jaskółki latają jak odrzutowce i jakiś upierdliwy gawron się przypałętał i nie chce się odczepić od naszych okien i balkonu :roll:



za tydzień to mogą już przekwitnąć, bo wczesna wiosna w tym roku
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie kwi 07, 2019 20:20 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Chikita pisze:Patrzę po zdjęciach i naprawdę nie widziałam czegoś takiego. Weźmy jednak pod uwagę, że w Białymstoku przecież wszystko się wycina, bo po co komu zieleń w mieście skoro beton jest znacznie praktyczniejszy :roll:

8O 8O 8O

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 07, 2019 20:23 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

Moli25 pisze:Forsycja jest często spotykanym krzewem, to chyba nie jest drzewo. ale właśnie chyba wtym okresie zaczyna się pokazywać ze swojej pięknej strony :1luvu:
teraz wszystko się rodzi do życia. Piękny czas

Lusia co u Ciebie kochana ?

Moja @ mówi, że lubi forsycje, a dawno temu na pracach społecznych je rozsadzała - to były takie śmieszne patyczki.
A ja żyję i moja @ mówi, że tyję

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 07, 2019 20:24 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

kwiryna pisze:
MaryLux pisze:
Chikita pisze:Forsycja ? Nie słyszałam o czymś takim. Poszukam nasionek i posadzę o ile rośnie w doniczkach ? I kotu nie groźna ?
W tym roku pierwszy raz będę sadzić rzodkiewkę podobno doniczkową (tak pisze na opakowaniu) i stewię. Nigdy nie sadziłam. Bazylia, tymianek, rukola i koperek już czekają na wysiewy, ale noce jeszcze za chłodne. Na stewie miałam nawet doniczkę, ale pobiłam wczoraj- takie miłe zakończenie dnia.

ja to widzę wszędzie dookoła, krzak - chwast prawie

Jak to chwast? Jest piękna!

Bo jest piękna, a z chwasta ma tylko jego zalety czyli plenność i wytrzymałość. Podobnie jest z konwalią i rudbekią :)

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 07, 2019 20:25 Re: InkaPigulinka (*) 54, Mania [*] Lusia na DT

mir.ka pisze:
MaryLux pisze:
kwiryna pisze:8O forsycja ma wit. C czy rutynę?

Jest jadalna?


jest, sprawdziłam

to te spróbuję

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości