DT u Bastet. 3 kociątka i mama :) "MAMY 3 TYGODNIE" - film

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 11, 2018 5:51 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Strasznie się martwię, że on nic nie je. A dostał od weta jakieś tam zastrzyki tylko i wyłącznie podskórnie. A przecież powinien dożylnie, nie? Muszę dziś na wizycie o to zadbać... Póki co żyjemy..
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto gru 11, 2018 7:41 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

W razie czego zagroź wetowi odgryzieniem tego i owego jak nie da podskórnej.
Trzymamy :ok: :ok:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33176
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto gru 11, 2018 9:23 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Bastet pisze:Strasznie się martwię, że on nic nie je. A dostał od weta jakieś tam zastrzyki tylko i wyłącznie podskórnie. A przecież powinien dożylnie, nie? Muszę dziś na wizycie o to zadbać... Póki co żyjemy..


można podawać i podskórnie i dożylnie, wet powinien wiedzieć co jest lepsze w danej sytuacji


trzymajcie się :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


dobrze, ze małe trafiły w porę do Ciebie, na zewnątrz nie miałyby żadnych szans :placz: :placz:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto gru 11, 2018 9:25 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Bastet pisze:
czitka pisze:Ojej.... :(
Nie zaglądałam do Was, bo ostatnie dni miałam mocno zawirowane a tu Orion taki choreńki :(
Oby się udało, najmocniejsze kciuki Kasiu, jaka Ty jesteś dzielna...
Jutro niestety cały dzień w pracy, w środę zrobię bazarek dla Was, nie bardzo wiem z czym, ale spróbujemy pomóc.
Trzymaj się Kocia Mamo, wspieramy z całych sił!

Dzięki ogromne Kochana! Nie wiem, czy dzielna jestem... Nie uchroniłam go od zarażenia mimo, że bardzo się starałam :(

ASK@ pisze:Hanulka miała Ornipural. Nie wiem czy sprzedała. Pięknie chroni wątrobę.
Dobrze by było gdyby do żyły wsio dostawał. Tylko powoli , często i w statecznych ilościach by nie utopić kota. Uważam ,że to najlepszy sposób dla kotów w poważnym stanie. Nie wiem jak przy pp jest ze sterydem ale nie wahałabym się go użyć by kopa kotu dać. Tylko czy z surowicą teraz nie neguje. Nie należy się ich bać bo życie potrafią uratować. Kot często po nich zaskakuje.
Powtórka z surowic może? Przy kalici dawałam co 2-gi dzień.
Życzę wytrwałości. Jest ciężko ale nie znaczy ,że beznadziejnie. Monitoruj temperaturę. Może należy dogrzewać lub zbijać ją. By kot nie męczył się. P.zapalne i bólowe, według mnie, bardzo wskazane bo kot cierpi.
Cholera jasna. Trzymajcie się maluszki. Ty się trzymaj :201494

Nie wiem, czy ten wet to będzie respektował, nawet, jak mu powiem jutro... Wiem, że najlepiej do żyły.
Jutro znów dostanie surowicę. Wiem, że Jopop podaje jednorazowo 0,6 ml. Ale nie wiem, czy przy takich objawach już nie należy po prostu podawać kilka razy. Powiem jutro wetowi o Ornipuralu i o przeciwzapalnym / przeciwbólowym.
Zostawiłam Orionkowi poduszkę elektryczną, ale na noc może zamienię ją na butelkę z gorącą wodą.

Jejku, jak ja się martwię! :cry:



ja mam dla kociaków takie pluszaki z poduszeczką (chyba) z gryki, którą się nagrzewa w mikrofalówce przez 1 minutę, trzyma dość długo ciepło, kupiłam je na miau
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto gru 11, 2018 9:36 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

mir.ka pisze:
Bastet pisze:Strasznie się martwię, że on nic nie je. A dostał od weta jakieś tam zastrzyki tylko i wyłącznie podskórnie. A przecież powinien dożylnie, nie? Muszę dziś na wizycie o to zadbać... Póki co żyjemy..


można podawać i podskórnie i dożylnie, wet powinien wiedzieć co jest lepsze w danej sytuacji


trzymajcie się :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


dobrze, ze małe trafiły w porę do Ciebie, na zewnątrz nie miałyby żadnych szans :placz: :placz:

No to akurat nieprawda... Na zewnątrz by miały większe szanse :( Zaraziły się przez osobę z fundacji, która miała kontakt z kociętami, które potem okazały się chore... niestety :( Właśnie bez nas by może Orion był zdrowy...
Tylko nie rozumiem czemu nie zareagował na puerwszą dawkę surowicy podaną 1.grudnia wtedy, gdy jeszcze wirus był we krwi...? Feniks zareagował - jak na razie się trzyma..

Poduszeczki do mikrofalówki nie mam, bo mie mam mikrofalówki.. :(

Słuchajcie, jaka powinna być dobowa dawka kroplówki dla kotka o wadze 2 kilo? Nie chcę go przelać. 300 ml na dobę jest ok? Czy ile? Kroplówka podskórna.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto gru 11, 2018 9:40 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Bastet pisze:
mir.ka pisze:
Bastet pisze:Strasznie się martwię, że on nic nie je. A dostał od weta jakieś tam zastrzyki tylko i wyłącznie podskórnie. A przecież powinien dożylnie, nie? Muszę dziś na wizycie o to zadbać... Póki co żyjemy..


można podawać i podskórnie i dożylnie, wet powinien wiedzieć co jest lepsze w danej sytuacji


trzymajcie się :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


dobrze, ze małe trafiły w porę do Ciebie, na zewnątrz nie miałyby żadnych szans :placz: :placz:

No to akurat nieprawda... Na zewnątrz by miały większe szanse :( Zaraziły się przez osobę z fundacji, która miała kontakt z kociętami, które potem okazały się chore... niestety :( Właśnie bez nas by może Orion był zdrowy...
Tylko nie rozumiem czemu nie zareagował na puerwszą dawkę surowicy podaną 1.grudnia wtedy, gdy jeszcze wirus był we krwi...? Feniks zareagował - jak na razie się trzyma..

Poduszeczki do mikrofalówki nie mam, bo mie mam mikrofalówki.. :(

Słuchajcie, jaka powinna być dobowa dawka kroplówki dla kotka o wadze 2 kilo? Nie chcę go przelać. 300 ml na dobę jest ok? Czy ile? Kroplówka podskórna.



ja zwykle podawałam często ( co 1-2 godziny) a mało, ostatnio to było 5 ml na 0,5 kg kota
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72717
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto gru 11, 2018 10:25 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

mir.ka pisze:
Bastet pisze:
mir.ka pisze:
Bastet pisze:Strasznie się martwię, że on nic nie je. A dostał od weta jakieś tam zastrzyki tylko i wyłącznie podskórnie. A przecież powinien dożylnie, nie? Muszę dziś na wizycie o to zadbać... Póki co żyjemy..


można podawać i podskórnie i dożylnie, wet powinien wiedzieć co jest lepsze w danej sytuacji


trzymajcie się :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


dobrze, ze małe trafiły w porę do Ciebie, na zewnątrz nie miałyby żadnych szans :placz: :placz:

No to akurat nieprawda... Na zewnątrz by miały większe szanse :( Zaraziły się przez osobę z fundacji, która miała kontakt z kociętami, które potem okazały się chore... niestety :( Właśnie bez nas by może Orion był zdrowy...
Tylko nie rozumiem czemu nie zareagował na puerwszą dawkę surowicy podaną 1.grudnia wtedy, gdy jeszcze wirus był we krwi...? Feniks zareagował - jak na razie się trzyma..

Poduszeczki do mikrofalówki nie mam, bo mie mam mikrofalówki.. :(

Słuchajcie, jaka powinna być dobowa dawka kroplówki dla kotka o wadze 2 kilo? Nie chcę go przelać. 300 ml na dobę jest ok? Czy ile? Kroplówka podskórna.



ja zwykle podawałam często ( co 1-2 godziny) a mało, ostatnio to było 5 ml na 0,5 kg kota

Ale ile to wychodziło dobowo?
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto gru 11, 2018 11:47 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

ja zwykle podawałam często ( co 1-2 godziny) a mało, ostatnio to było 5 ml na 0,5 kg kota

Ale ile to wychodziło dobowo?


Moja skromna matematyka:

1) jeśli co 1,5 godziny to: 16 razy x 5 ml = 80 ml na 0,5 kg kota -> przy 2 kg 320 ml
2) jeśli co 2 godziny to: 12 razy x 5 ml = 60 ml na 0,5 kg kota -> przy 2 kg 240 ml


Razem z moim Czesiem wysyłamy przytulasy i mocno trzymamy kciuki :201461

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Wto gru 11, 2018 13:04 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

MonikaMroz pisze:Kasia ja nadal chce wpłacić te 20 zł za które licytowałam książkę Pawlikowskiej

Kasiu juz poszedł przelew.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 11, 2018 14:39 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Na siłę bym mu jedzenia nie podawała. W końcu to koci tyfus, a tyfus jak wiadomo polega na owrzodzeniach jelita.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14679
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie


Post » Wto gru 11, 2018 15:20 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Kroplówka 40 -50 ml na kg masy ciała razem z płynami w jedzeniu
na dobę
Podskórne tez dają radę i z dodatkami
Przelejesz kota siada nerki i serce
Pp nie wiem
Ale jak mały kot i ilości to może będzie wygodniej jak ja robię
Są strzykawki 20 ml i 50 ml a jak chcesz częściej to i 10 ml zakładasz motylek 7 czarny lub 8 zielony6 niebieski -w zależności od spokoju kota
Ja przeważnie jadę 7
Jeżeli masz podac leki w kroplowce to popodaniu części kroplówki pod koniec zależy ile masz leków naszykuj w małych strzykawkach i wyjmnijz motylka płyn kroplówki/strzykawkę/ nie wyjmując motylka z ciała wciśnij lek i dodaj resztę kroplówki aby wypłukać z wezyka
Niektóre leki razem z kroplówka bolą
A tak w ten bąbel z płynu jak pójdzie lek to mniej boli
Kocio leży w kartonie ,otwartym kontenerku podchodzisz wkuwasz spokojnie i masz ilość odmierzoną

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto gru 11, 2018 17:06 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Jak przelać pomoc dla orionka?

Paulina 1988

Avatar użytkownika
 
Posty: 19
Od: Pt lis 09, 2018 9:31

Post » Wto gru 11, 2018 17:13 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Bastet pisze:
Słuchajcie, jaka powinna być dobowa dawka kroplówki dla kotka o wadze 2 kilo? Nie chcę go przelać. 300 ml na dobę jest ok? Czy ile? Kroplówka podskórna.


Podaje się 50 ml, maksymalnie 70 w przypadku skrajnego odwodnienia na kilogram masy ciała. Więc na takiego okruszka maksymalnie 140 ml na dobę w kilku dawkach.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 11, 2018 17:29 Re: DT u Bastet. Orion Panleukopenia :(

Biedny maluch...
Trzymam kciuki za zdrowie Orionka, a Tobie Kasiu życzę dużo siły.
Wszystkich kibicujących Orionkowi zapraszam, każda pomoc się przyda!
viewtopic.php?f=20&t=187867

saaga

 
Posty: 1100
Od: Śro cze 10, 2015 18:15

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue, zuza i 101 gości