Kotka ma rozwolnienie :(

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 27, 2018 10:40 Kotka ma rozwolnienie :(

Witam forumowiczów,

moja kotka od poniedziałku ma rozwolnienie. Na początku myślałam, że to przez zmianę karmy - musiałam wyjechać na tydzień i niestety nie dostałam takiej samej karmy dla małej (je Brit Premium Crazy Kitten) i jadła przez tydzień HappyCat dla kociąt.

Po powrocie do domu, kotka weszła na swoją "starą" karmę i praktycznie od razu dostała rozwolnienie. W czwartek było o wiele lepiej, bo martwiłam się czy pójść do weterynarza. Niestety w piątek kupka znowu weszła w stan miękki i zdecydowałam, ze odstawie karmę suchą. Dzisiaj o 5 rano mała zrobiła kleksa (inaczej sie tego nazwać nie da) i po śniadaniu też kleks.

niestety, weterynarz jest dostępny od poniedziałku, macie może jakieś rady co zrobić, żeby stan małej się polepszył? jeśli chodzi o jej zachowanie, apetyt, to pozostaje niezmienione, kotek nadal bardzo energiczny, latający po kanapach :wink: i domagający się jedzenia :kotek:

daydreamer

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Nie paź 07, 2018 11:00

Post » Sob paź 27, 2018 11:11 Re: Kotka ma rozwolnienie :(

U mnie to samo. Chyba faktycznie jakis wirus. Musisz isc do wetki. Ja niestety nic nie poradze co podać. Sprobuj może telefonicznie sie z kims skontaktować. Jest sobota. Weci pracują.

A lubi kotek surowe mieso albo gotowane? Chyba wolowina zageszczała kupy, ale nie pamiętam. Może ktos madrzejszy sie wypowie.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob paź 27, 2018 11:51 Re: Kotka ma rozwolnienie :(

Zapomnialam dodać, ze w poniedzialek byla na szczepieniu i weterynarz ja ogladal, sprawdzal temperature i nic nie wychwycił.
Ponadto saszetki, ktore podaje sa nowe ale przed wyjazdem podałam małej.jedną, zeby zobaczyć czy smakuje i nie zauwazylam żadnych zmian w kupce

daydreamer

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Nie paź 07, 2018 11:00

Post » Sob paź 27, 2018 12:24 Re: Kotka ma rozwolnienie :(

Mądrzejsza, to ja nie jestem ale doraźnie można podać węgiel. Ja kupuję w kapsułkach, wysypuję proszek z kapsułki i mieszam (część zawartości) z karmą (mokrą). Węgiel w kapsułkach ma dodatek mięty i koty zazwyczaj go lubią choć wygląda nieciekawo.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7976
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Sob paź 27, 2018 12:48 Re: Kotka ma rozwolnienie :(

Kotu trzeba zebrać kupę z 3 dni i wysłać do dobrego laboratorium na badania. Oprócz tego konieczna wizyta u weta. Kociak może być już odwodniony i wymagać kroplówek.
Trzeba by zrobić pełne badanie krwi z jonogramem. Kot po tak długim czasie może mieć już spore niedobory.

I obowiązkowo zmiana diety! Kot nie może jeść samych chrupek
Młody rosnący kot musi jeść dużo mięsa i dobrych jakościowo wysokomięsnych puszek. Chrupki mogą sobie stać jako przekąska, ale nie mogą być podstawą żywienia.
I na pewno nie wybrałabym ani chrupek Brit ani Happy Cat, bo to nie są bardzo dobre karmy.
Przy rozwolnieniu najlepiej zacząć z surową wołowiną.
A do zatrzymania rzadkiej kupy Aptus Attapectin i prokolin. Kup u weta lub szybko zamów przez internet. W międzyczasie możesz kupić w aptece Taninal.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości