Proszę o pomoc

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 22, 2018 7:18 Proszę o pomoc

Witam
bardzo proszę o pomoc, mam kotka trzy letniego, kot jest wykastrowany. Wiem, że ten temat był już poruszany wiele razy ale proszę osoby, które miały z tym samym problem o pomoc. Otóż: Kotek miał cały czas tą samą kuwetę, która pękła (kuweta otwarta) została wymieniona na kuwetę zamkniętą z drzwiczkami, żwirek cały czas ten sam, stała w tym samym miejscu w łazience z dala od jedzenia. Kot nie zaakceptował kuwety zamkniętej, początkowo zostały zdjęte drzwiczki potem cała góra została zdjęta i została kuweta otwarta. Kot zaczął się załatwiać w umywalce w łazience - kilka razy został złapany przez nas.Umywalka została umyta dokładnie, wlany ocet, wkładany ręcznik do umywalki, psikana perfumami, kładzione chrupki kota do jedzenia i nic nie pomogło. Wynieśliśmy jedzenie kota i kuwetę do przedpokoju, drzwi do łazienki zamykamy, w dzień ok, w nocy miauczy aby wejść do łazienki. Ostatnimi czasy podejrzewaliśmy, ze korzysta ze zlewu w kuchni:( włożyliśmy tam garczek duży i ograniczyliśmy mu dostęp do zlewu to złapałam go dwa razy jak zesikał się obok zlewu:( nie daję już rady, nie wiem o co chodzi. Dziś wyniosłam kuwetę do łazienki, lepsze sikanie w łazience do umywalki niż na szafki i zlew w kuchni. Szukam lekarza gdzie mogę zrobić badanie moczu , przeczytałam jak pobrać mocz i zgłupieję zaraz, nie wiem co mu się stało. Proszę doradźcie mi co mogę zrobić. Pojadę też i kupię najzwyklejszą kuwetę taka jaką miał dotychczas może mu już nie będzie odbijało. Jestem wściekłą na niego, ale to mój kochany kiciuś tylko w domu nie jestem sama i inni jego zachowania nie tolerują, muszę jak najszybciej go tego oduczyć. Czy Wasze kotki robiły tak samo?jak je oduczyliście proszę o pomoc.Dziękuję.

jedynaczka31

 
Posty: 1
Od: Pon paź 22, 2018 7:06

Post » Pon paź 22, 2018 10:12 Re: Proszę o pomoc

Kup koniecznie kuwetę taką do jakiej kot był przyzwyczajony.

Pytanie, jak reagujecie na te sikowe incydenty. Jeżeli okazujecie wściekłość, krzyczycie na kota, to utrwalacie takie zachowanie.

Dostawiłabym jeszcze drugą kuwetę, też odkrytą

PS. Nigdy nie miałam kłopotów z przestawieniem kota na kuwetę krytą. Warunkiem jest w okresie przejściowym dostęp do kuwety dotychczasowej i nowej.
Drzwiczki zawsze wyrzucam, ponieważ stresują niektóre bardziej wrażliwe koty.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Pon paź 22, 2018 18:16 Re: Proszę o pomoc

Moje koty nie korzystały nigdy z kuwety krytej, ale z tego co słyszałam są koty którym ona po prostu nie odpowiada. Kup zwykłą odkrytą kuwetę i zobacz co się będzie działo. Jeżeli kot przestanie siusiać po domu tylko do kuwety to znaczy że po prostu nie akceptował krytej.

Niestety koty są wrażliwe na zmiany kuwetowe. Moja kotka zaczęła siusiać tylko raz na dobę po zmianie żwirku - musi mieć bentonit i już. Z kotem się nie dyskutuje - trzeba było wrócić do bentonitu.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33177
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon paź 22, 2018 22:54 Re: Proszę o pomoc

Koty tak mają,musi im się coś spodobać.
Z 4 zakupionych kuwet nasze koty ( w ilości czterech)zaakceptowały tylko dwie kuwety.
Moim zdaniem nie spodobała mu sie kuweta,kup taką sama jak miał .

Markonela

 
Posty: 75
Od: Pt paź 21, 2016 19:04

Post » Pon paź 22, 2018 23:54 Re: Proszę o pomoc

jedynaczka31 kot w ogóle nie korzysta z kuwety? Korzysta sporadycznie? Jaki stosujecie żwirek?
Przy problemach kuwetowych wiem, że fundacje zmieniają żwirek tymczasowo na najzwyklejszy, bezzapachowy bentonit.
Próbowaliście kota "wysadzać" do kuwety? To znaczy wiesz, że dawno nie był, kręci się przy łazience, a wy kota wkładacie do kuwety? Jeśli się załatwi pochwalcie koniecznie.
Kot wyraźnie szuka miejsca do sikania. Z kuwetą jest coś nie tak dla niego, może nie rozumie tej zmiany i szuka miejsca podobnego do starej kuwety. Ta nowa jakoś bardzo się różni kształtem? Czy myliście ją przed użyciem? Jeśli tak to czym? Próbowaliście wycierania tego co zrobi do zlewu ręcznikiem i wniesienia tego zapachu do kuwety? Kot dodatkowo znaczy teren czy załatwia się jak zwykle?
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 124 gości