Kotka (2.5 miesiąca) czasem sika na łóżko

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 07, 2018 11:34 Kotka (2.5 miesiąca) czasem sika na łóżko

Witam,
Od jakiegos czasu mam problem z moja kotką.
Yuki ma 2.5 miesiąca, jest w połowie main coonem a w połowie dachowcem (aczkolwiek na dachowca nie wygląda :wink: ).
Ale do rzeczy: od samego początku zdarzały sie epizody sikania na łóżko - po 3 dniach posiadania kotki, musiałam z nią jechać pociągiem 2h do domu (pogrzeb w rodzinie) i po przyjeździe do domu rodzinnego nasikała na łóżko (miala wtedy 6 tygodni - zaznaczam, ze korzystała z kuwety od początku b.ładnie). Stwierdziłam, że sie zestresowała bo już następnego dnia po wymianie żwirku w kuwecie na bardziej sypki robiła do końca pobytu.

W miedzyczasie był jeden incydent - poszłam dopracy o raz pierwszy na 12h i kotka siedziała sama w domu, potem wieczorem zsikała się na kołdrę, ale tak jak mówie to był jednorazowy wypadek (miala wtedy jakieś 8 tygodni).

Musiałam pilnie wyjechać w czwartek z powrotem w niedziele i znając możliwości do sikania na kołdre mojej kotki poprosiłam mojego brata, którego zna, żeby został u mnie na mieszkaniu. Pierwszej nocy nasikałą na kołdre, stwierdziłam że była zmiana człowieka, ale dzisiaj mój brat mi powiedział, ze bawił się z nią, skakała po pościeli i, jak on to ujął "nasikała od góry do dołu". Kołdra była już prana chyba z 4 razy, ja szczerze mówiąc trace cierpliwość, mimo że siusianie jest epizodyczne.

Macie może drodzy forumowicze pomysł z czego to wynika i co zrobić, zeby kotka już tak nie robiła? :kotek: :kotek: :kotek:

daydreamer

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Nie paź 07, 2018 11:00

Post » Nie paź 07, 2018 11:58 Re: Kotka (2.5 miesiąca) czasem sika na łóżko

Witaj na forum, ja zacznę spokojnie...
Masz maleństwo, malutkie kocie dziecko, to niemowlak! Powinien być z mamą co najmniej do trzeciego miesiąca, skąd masz kociątko? Ale różnie mogło być, może to znajdka była i miała szczęście, że ktoś ją przygarnął.
Zapewne dziewczyny wpiszą się z konkretnymi radami, ja tylko proszę Cię, nie denerwuj się ani na sytuację, ani na to maleństwo. Z czasem wszystko będzie do opanowania, powolutku i z głową.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17830
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie paź 07, 2018 12:06 Re: Kotka (2.5 miesiąca) czasem sika na łóżko

Witaj,
Taki maluch jak ma miękko pod łapkami to czasem leje.
Wpadki niemowlaka.

Wyprać
Wybaczyć

Wg mnie wyrośnie z tego.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Nie paź 07, 2018 12:16 Re: Kotka (2.5 miesiąca) czasem sika na łóżko

czitka pisze:Witaj na forum, ja zacznę spokojnie...
Masz maleństwo, malutkie kocie dziecko, to niemowlak! Powinien być z mamą co najmniej do trzeciego miesiąca, skąd masz kociątko? Ale różnie mogło być, może to znajdka była i miała szczęście, że ktoś ją przygarnął.
Zapewne dziewczyny wpiszą się z konkretnymi radami, ja tylko proszę Cię, nie denerwuj się ani na sytuację, ani na to maleństwo. Z czasem wszystko będzie do opanowania, powolutku i z głową.

Witam :)

Ja tą kotkę znalazłam na OLX kiedy szukałam kociaka do adopcji i Pani oddawała za darmo. Na zdjęciach ciężko było stwierdzić jakiej jest wielkości, dopiero jak ją dostałam to stwierdziłam, że jest malutka i Pani w smsach wyznała, ze ma 6 tygodni. Żeby było jasne - nie karzę ją za sikanie na łóżko, nie wkładam nosa w plame, po prostu męczy mnie ta sytuacja ;)

daydreamer

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Nie paź 07, 2018 11:00

Post » Nie paź 07, 2018 13:06 Re: Kotka (2.5 miesiąca) czasem sika na łóżko

Chowaj kołdrę zaraz po spaniu, a małej dostaw jeszcze jedną kuwetę w pewnym odstępie od pierwszej. Niech sobie kojarzy, że siusianie to do piasku.
Nauczy się. Jest jeszcze malutka, więc mogą jej się zdarzać wpadki. Cierpliwości...
PS. Moja mała też tak miewa. Przyjmuję pozycję kwiatu lotosu i oddycham głęboko. Tobie radzę to samo. To minie :)
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 128 gości