Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 46

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 22, 2018 19:20 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Moli25 pisze::kotek: cześć Ewcia

Cześć. :D
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 19:33 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Podczytuję i trzymam kciuki za tabletkowanie.

Pamiętam jak było po odzębieniu Małej Czarnej - poprosiłam o antybiotyk w zastrzyku taki długo działający, bo stanowczo stwierdziłam że ja Carmensicie nie dam rady podać tabletki. Fakt, że nie jest agresywna, ale za to jest panikarą. Już nie wiem co gorsze...
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33245
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw lis 22, 2018 19:45 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Dziś miałam wolny dzień. Rano kupiłam sobie migawkę ( dla nie zorientowanych to taki bilet miesięczny w niektórych miastach nazywany sieciówką ), odwiedziłam pocztę by wysłać paczkę do wnuczki kuzynki mojej mamy małej kociary Lilki a później pojechałyśmy z mamą na cmentarz do taty. Ogarnęłyśmy grób, wyrzuciłyśmy część kwiatów w doniczkach które już zwiędły , zapaliłyśmy znicze i zmarznięte wróciłyśmy do domu.

Obrazek

A gdy już szłyśmy do wyjścia z cmentarza spotkałyśmy takie cudo .

Obrazek

W drodze do domu zadzwoniłam do znajomej hirudoterapeutki i umówiłam się na pijawki bo dawno ich nie miałam a ostatnio zaczęło szwankować mi lewe kolano. Nie wiem co się z nim dzieje ale od jakiegoś czasu zacina mi się podczas chodzenia i boli przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów.

Obrazek

Obrazek

Tym razem postawiła mi tylko cztery tak przeciwbólowo. Może to niektórym wyda się głupie ale brakowało mi pijawek.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 19:46 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MB&Ofelia pisze:Podczytuję i trzymam kciuki za tabletkowanie.

Pamiętam jak było po odzębieniu Małej Czarnej - poprosiłam o antybiotyk w zastrzyku taki długo działający, bo stanowczo stwierdziłam że ja Carmensicie nie dam rady podać tabletki. Fakt, że nie jest agresywna, ale za to jest panikarą. Już nie wiem co gorsze...

Na szczęście tylko jeszcze dziś raz i jutro dwa razy i koniec z dopyszcznymi tabsami.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 19:48 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ja slyszalam o tej terapi pijawkami
Ewciu napisz cos wiecej
Co mozna nimi leczyć?
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw lis 22, 2018 20:24 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Pewnie to dobra terapia, skoro ci pomaga, ale taka trochę... bleeee :wink: Takie zimne, śliskie...
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60385
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:15 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

jolabuk5 pisze:Pewnie to dobra terapia, skoro ci pomaga, ale taka trochę... bleeee :wink: Takie zimne, śliskie...

Wcale nie są zimne a że w czasie pracy pozbywają się osocza z krwi którą piją ......no cóż . W każdym bądź razie uratowały mi nogi bo gdyby nie one kto wie czy dzisiaj bym chodziła. To dzięki nim nie mam zakrzepicy .
Mimo wszystko uważam , że są śliczne jak na pasożyty.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:20 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:Ja slyszalam o tej terapi pijawkami
Ewciu napisz cos wiecej
Co mozna nimi leczyć?

Leczą naprawdę wszystko i jeśli tylko nie masz anemii , nie nadużywasz alkoholu czy narkotyków i nie jesteś chora na chemofilię śmiało możesz się poddać terapii pijawkami.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:21 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Tu masz informacje o pijawkach - ich charakterystyka.

Wśród pijawek, należących do gromady pierścienic wyróżniamy ok. 650 gatunków. Zdecydowaną większość stanowią gatunki słodkowodne. Znane są również formy morskie oraz lądowe, które żyją w klimacie ciepłym i wilgotnym.

Pijawki lekarskie to gatunek należący do rzędu pijawek szczękowych, czyli największej grupy - słodkowodnej. Występują w Europie, Afryce północnej oraz Azji południowo-wschodniej w błotach torfowych, starorzeczach, łachach rzecznych, jeziorach zarosłych trzciną i innych zbiornikach słodkowodnych. Kiedyś jej występowanie było częstsze, jednak populacja została mocno przetrzebiona w wyniku czego w wielu państwach jest gatunkiem chronionym. Pijawki lekarskie są bardzo ruchliwe, błyskawicznie reagują na wszelkie bodźce.

Ich ciało osiąga przeciętnie 120 mm długości, przy średnicy 10mm, jest podzielone na 34 segmenty, może się kurczyć oraz wydłużać. Na przednim odcinku ciała na segmentach od 2 do 6, znajduje się 5 par oczu w postaci plamek. Oprócz oczu w nabłonku zewnętrznym rozmieszczone są komórki nerwowe w postaci brodawek dotykowych i chemoreceptorów. Pijawka lekarska dzięki nim reaguje też na zmiany temperatury, zapach, dźwięki, ruch wody lub powietrza, zawartość substancji chemicznych, pole magnetyczne oraz pole elektryczne.
W siedliskach naturalnych pijawka odżywia się krwią żab i ssaków, korzystających z wodopoju. Dorosłe osobniki pobierają jednorazowo 10 - 15 ml krwi. Zapas krwi, który został wyssany przez pijawkę lekarską jest magazynowany w 10 uchyłkach rozbudowanego wola. Pijawka może jednorazowo pobrać tyle krwi, że jej ciężar wzrośnie kilkakrotnie. Krew przedostaje się bardzo powoli do żołądka. Strawienie zmagazynowanej krwi zajmuje przeważnie kilka miesięcy (nawet do 2 lat).
Barwa pijawek lekarskich jest najczęściej ciemnozielona, bądź ciemnobrązowa. Są one wyposażone w przednią i tylną przyssawkę. Szczególną rolę odgrywa przyssawka przednia, dzięki której odbywa się proces pobierania pokarmu od żywiciela (ssaków, płazów, gadów). Pośrodku przedniej przyssawki znajduje się otwór gębowy prowadzący do jamy gębowej zaopatrzonej w szczęki, którymi pijawka bezboleśnie nacina skórę ofiary. Każda szczęka wyposażona jest w 80 - 90 mikroskopijnych zębów, którymi przegryza skórę na głębokość ok. 1,5 mm. Jama gębowa jest połączona z silnie umięśnioną gardzielą, która pełni funkcję aparatu ssącego. Brzegi otworu gębowego lub bezpośrednio w szczękach znajdują się ujścia gruczołów gardzielowych, których wydzielina, zawiera substancje takie jak: hirudyna zapobiegającą krzepnięciu krwi, histamina powodującą rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz substancje znieczulające.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:23 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:
MonikaMroz pisze:Ja slyszalam o tej terapi pijawkami
Ewciu napisz cos wiecej
Co mozna nimi leczyć?

Leczą naprawdę wszystko i jeśli tylko nie masz anemii , nie nadużywasz alkoholu czy narkotyków i nie jesteś chora na chemofilię śmiało możesz się poddać terapii pijawkami.

A jak moja mama ma mega żylaki i czasem ledwo łazi to tez moze?
Na astmę czy zatoki to o w raczej nie pomogą?

One wysysają krew czy na czym to polega?
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw lis 22, 2018 21:23 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Tutaj o tym co dają pijawki.

Hirudyna i inne związki
Przez długi czas największą zagadką dla naukowców zajmujących się pijawkami był fakt, że krew w przewodzie pokarmowym pasożyta nie ulega krzepnięciu ani rozkładowi, dzięki czemu wystarcza on pijawce na wiele miesięcy. Zagadkę tę rozwiązał dopiero w XX wieku Fritz Markwardt, który wyizolował hirudynę – substancję, która umożliwia konserwowanie pokarmu.

Oprócz hirudyny, obecnie znanych jest już około 150 innych organicznych związków chemicznych produkowanych przez organizm pijawki, czego około 60 określa się jako lecznicze.

Do najważniejszych związków produkowanych przez pijawki należą:

HIRUDYNA - substancja białkowa, która zapobiega krzepnięciu krwi.
BDELINA - jest inhibitorem protez takich jak trypsyna, chymotrypsyna i plazmina, które są czynnikami stanów zapalnych i ich rozprzestrzeniania się w tkankach.
HIRUSTAZYNA - jest kolejnym zidentyfikowanym niedawno antykoagulantem produkowanym przez Hirudo medicinalis.
GILANTYNA - jest białkiem zawierającym duże ilości siarki. Działa jako antykoagulant i silny lek antyprzerzutowy.
APYRAZA - jest potężnym enzymem upłynniającym krew (zmniejszającym jej lepkość).
EGLINA - jest silnym środkiem przeciwzapalnym (inhibitorem czynników stanów zapalnych) oraz bardzo aktywnym antyutleniaczem.
HEMENTYNA - jest fibrynogenolitycznym enzymem zdolnym zapobiegać krzepnięciu krwi oraz rozkładać (inkoagulować) utworzone już zakrzepy.
DESTABILAZA - jest fermentem charakteryzującym się silnym działaniem przeciwagregacyjnym powodującym rozkładanie zakrzepłej krwi
HIALURONIDAZA - jest substancją o podwójnym działaniu. Jest silnym antybiotykiem oraz czynnikiem umożliwiającym szybkie przenikanie przez błony komórkowe, sąsiadujących ze sobą komórek i tkanek ciała.
LIPAZY i ESTERAZY - to substancje powodujące rozkład tłuszczy.
SUBSTANCJE ZNIECZULAJĄCE - niezidentyfikowane bliżej, silne czynniki przeciwbólowe.
ANTYELASTAZA - ogranicza działania elastaz, to jest fermentów, które degradują skórną elastynę (spowalnia procesy starzenia się skóry).
SUBSTANCJA ROZSZERZAJĄCA NACZYNIA KRWIONOŚNE - bardzo podobny do histaminy bliżej nie zidentyfikowany jeszcze związek organiczny.
NEUROTRANSMITERY - związki biochemiczne regulujące przepływy impulsów elektrycznych w komórkach nerwowych.
ANTYBIOTYK CHLOROMYCETYNA - posiada bardzo silne działanie przeciwbakteryjne.
SUBSTANCJE ANTYNOWOTWOROWE (pijawka amazońska)- w doświadczeniach naukowych prowadzonych na myszach z wszczepionym laboratoryjnie nowotworem mięsaka T 241, uzyskano wstrzymanie rozwoju guzów nowotworowych, a także ich cofanie się po zastosowaniu ekstraktu z gruczołów ślinowych pijawki
SUBSTANCJE ROZSZERZAJĄCE NACZYNIA KRWIONOŚNE
Ostatnio amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) dopuściła do użytku pijawki medyczne (Hirudo medicinalis), oficjalnie uznając je za lekarstwo. Lekarze musieli przyznać, że hirudyna jest skuteczniejsza w zapobieganiu zawałom, niż stosowana do tej pory aspiryna czy heparyna (testy na około 20 tysiącach chorych). Dzięki pijawkom, jedna z firm farmaceutycznych stworzyła już syntetyczną hirudynę, którą mogą przyjmować chorzy.

Pijawki doceniono też za działanie znieczulające. – Niemcy wykorzystują je przy zapaleniu stawów kolanowych – mówi Michał Szuch, reumatolog. – W takiej fazie, w której ulgi nie przynoszą żadne tradycyjne lekarstwa, żywe robaki działają rewelacyjnie. Wiedzą o tym również chirurdzy plastycy, którzy do pomocy pijawek uciekają się w trudnych przypadkach – po operacjach przyszycia palców, uszu, a nawet prącia. Pijawki łagodzą opuchlizny, nie dopuszczają do powstania skrzepów i zablokowania się żył.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:26 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:
Ewa L. pisze:
MonikaMroz pisze:Ja slyszalam o tej terapi pijawkami
Ewciu napisz cos wiecej
Co mozna nimi leczyć?

Leczą naprawdę wszystko i jeśli tylko nie masz anemii , nie nadużywasz alkoholu czy narkotyków i nie jesteś chora na chemofilię śmiało możesz się poddać terapii pijawkami.

A jak moja mama ma mega żylaki i czasem ledwo łazi to tez moze?
Na astmę czy zatoki to o w raczej nie pomogą?

One wysysają krew czy na czym to polega?

Ja trafiłam z mega żylakami i zakrzepicą której się nabawiłam przez żylaki. Pijawki na astmę i zatoki też mają wpływ i leczą.
Pijawka wgryza się w ciało i najpierw wpuszcza hirudynę i inne związki które w poście powyżej masz wyposzczególnione a które mają działanie jak antybiotyk tyle tylko , że nie zawierają chemii.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:27 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Powiedz mi jeszcze czy to w jakichś specjalnych klinikach?
W kutnie raczej tego nie ma
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw lis 22, 2018 21:28 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Tu jest opisane jak pracują pijawki.

Ukąszenie pijawki
Zanim pijawka rozetnie skórę i zacznie ssać krew, najpierw mocno i szczelnie do niej przywiera.Ukąszenie jest bezbolesne, bo między ząbkami znajdują się także gruczoły wydzielające substancję miejscowo znieczulającą skórę. Moment, w którym pijawka przywiera, przypomina raczej łaskotanie. Pasożyty te są bardzo wrażliwe na zapachy, dlatego przed zabiegiem nie zaleca się perfumować, czy palić papierosów.

Podczas zabiegu pijawka przylega szczelnie do skóry zapobiegając przedostawaniu się do organizmu bakterii. Ranka jest chroniona przed przedostaniem się bakterii opatrunkiem jałowym - opatrunku nie należy po żadnym pozorem usuwać, bowiem grozi to zakażeniem. Po zabiegu do 24 godzin z małej rany może wyciekać krew, spowodowane jest to antykoagulacyjnymi właściwościami hirudyny zawartej w ślinie pijawki lekarskiej. Mogą również występować zaczerwienienia skóry lub pieczenie wokół rany, ustępujące po kilku dniach. Ran nie należy rozdrapywać, należy je przetrzeć spirytusem lub zastosować maść zapobiegającą swędzeniu. Jeśli zaobserwuje się nieprawidłowości w procesie gojenia ran należy skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg hirudoterapii.

W czasie przyssania pijawki zachodzą dwa procesy: z jednej strony, następuje upust krwii; z drugiej, pijawka lekarska uwalnia do krwiobiegu wiele substancji, w szczególności hirudynę zapobiegającą powstawaniu skrzepów. Pijawka potrafi wyssać pięć razy więcej pokarmu, niż sama waży.Wskazane jest żeby po zabiegu wypłynęło z ranki, tyle krwii do opatrunku, ile pijawka wypiła podczas zabiegu. Inne substancje produkowane przez organizm tego pasożyta hamują rozmnażanie się bakterii, rozszerzają naczynia krwionośne i miejscowo znieczulają skórę (dlatego ukąszenie pijawki jest bezbolesne).
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lis 22, 2018 21:33 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:Powiedz mi jeszcze czy to w jakichś specjalnych klinikach?
W kutnie raczej tego nie ma

Hirudoterapię prowadzą specjalne gabinety terapeutyczne i w Kutnie też.
Tu masz namiary.
http://www.chiropraktyka-kregoslupa.pl/ ... -pijawkami
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, Google [Bot], Gosiagosia, jolabuk5 i 298 gości