Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 46

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 20, 2019 12:46 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:Zuzia piłeczek pilnuje :1luvu:

O tak . :ryk: :ryk: :ryk:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 20, 2019 14:49 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Zuzia w szafie.

Obrazek

Słodka istotka :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60372
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sty 20, 2019 15:29 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Wiesz co Ewciu? Coś z tą pełnią może być. Ja tej nocy też źle spałam, budziłam się. Myślałam że to przez Małą Czarną, która część nocy spędziła na moich plecach nie dając mi zmienić pozycji, no ale drugą część nocy spała na poduszce a ja mogłam się kręcić.
W Koszalinie temperatura na leciutkim plusie. Ale i tak czuć zimno.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie sty 20, 2019 15:44 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Myślę , że odkryłam co jest przyczyną tych moich bezsenności mianowicie pełnia księżyca. Wczoraj byłam zmęczona i poszłam spać już o 22. Obudziłam się parę minut po 24 bo musiałam iść do toalety i tak budziłam się co godzinę i co godzinę biegałam do łazienki siku. Od 3 godziny łysy mi tak w okna świecił , że miałam wrażenie , że mam zapalone światło.Dopiero nad ranem wielka ciemnożółta kula księżyca zaszła za bloki w końcu zgasło światło.
Zuzia dziś też kaprysi przy jedzeniu. Dostała małą Sheybe którą jadła wczoraj wieczorem ale inny smak. Podałam jej do szafy gdzie spała- nie pasowało, na drapaczek - nie pasowało, na podłodze - nie pasowało, na półce na kanapie gdzie usiadła - nie pasowało , dopiero na kołderce w łóżeczku zdecydowała się zjeść.
Pola też długo szukała miejsca - podłoga źle, pod lawą, na ławie i dopiero na parapecie okna było dobrze. Wykończą mnie te moje dziewczyny jak nic.
Planowałyśmy z mamą do południa jechać na cmentarz do taty ale -9*C na termometrze nas do tego zniechęciło zwłaszcza , że wczoraj wieczorem miałam 37*C temperatury i wieczorem wzięłam sobie na noc dawkę Aspiryny żeby się nie rozłożyć. Jazda na cmentarz zajmuje nam godzinę a czasami dłużej bo musimy się przesiadać z tramwaju na autobus a nie zawsze pasuje a przy grobie w takie zimno da się postać ok 15 minut bo człowiek kostnieje z zimna . Poczekamy aż się trochę ociepli. Tacie to nie pomoże a my możemy się dopiero rozłożyć.


Pełnia księżyca na wiele osob źle wpływa ...
Muszę mieć zsłoniete szczelnie rolety, aby żadne światło (księżyca blask też) nie docierały do mnie gdy spię. Nawet gdy jestem chora i leżę w dzień, rolety mam zasłoniete.
W lecie budzę się skoro świt, gdy zaczynają świergotać ptaki ... mam zawsze otwarte okno, a światło to najlepszy dla mnie budzik ... :mrgreen:
Nawet gdy moj mąż wstaje koło 4-ej (tak się budzi :evil: ), za chwil parę i ja nie spię ... światło w odległej kuchni czy nawet w wc budzi mnie i już .... :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9465
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sty 20, 2019 23:29 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

No fakt, piękna pełnia

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sty 21, 2019 0:12 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

jolabuk5 pisze:
Ewa L. pisze:Zuzia w szafie.

Obrazek

Słodka istotka :D

Baaaardzo :love: :love: :love: :love: :love:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 0:16 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MB&Ofelia pisze:Wiesz co Ewciu? Coś z tą pełnią może być. Ja tej nocy też źle spałam, budziłam się. Myślałam że to przez Małą Czarną, która część nocy spędziła na moich plecach nie dając mi zmienić pozycji, no ale drugą część nocy spała na poduszce a ja mogłam się kręcić.
W Koszalinie temperatura na leciutkim plusie. Ale i tak czuć zimno.

Księżyc ma duże działanie na ludzi .
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 0:18 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Kotina pisze:
Ewa L. pisze:Myślę , że odkryłam co jest przyczyną tych moich bezsenności mianowicie pełnia księżyca. Wczoraj byłam zmęczona i poszłam spać już o 22. Obudziłam się parę minut po 24 bo musiałam iść do toalety i tak budziłam się co godzinę i co godzinę biegałam do łazienki siku. Od 3 godziny łysy mi tak w okna świecił , że miałam wrażenie , że mam zapalone światło.Dopiero nad ranem wielka ciemnożółta kula księżyca zaszła za bloki w końcu zgasło światło.
Zuzia dziś też kaprysi przy jedzeniu. Dostała małą Sheybe którą jadła wczoraj wieczorem ale inny smak. Podałam jej do szafy gdzie spała- nie pasowało, na drapaczek - nie pasowało, na podłodze - nie pasowało, na półce na kanapie gdzie usiadła - nie pasowało , dopiero na kołderce w łóżeczku zdecydowała się zjeść.
Pola też długo szukała miejsca - podłoga źle, pod lawą, na ławie i dopiero na parapecie okna było dobrze. Wykończą mnie te moje dziewczyny jak nic.
Planowałyśmy z mamą do południa jechać na cmentarz do taty ale -9*C na termometrze nas do tego zniechęciło zwłaszcza , że wczoraj wieczorem miałam 37*C temperatury i wieczorem wzięłam sobie na noc dawkę Aspiryny żeby się nie rozłożyć. Jazda na cmentarz zajmuje nam godzinę a czasami dłużej bo musimy się przesiadać z tramwaju na autobus a nie zawsze pasuje a przy grobie w takie zimno da się postać ok 15 minut bo człowiek kostnieje z zimna . Poczekamy aż się trochę ociepli. Tacie to nie pomoże a my możemy się dopiero rozłożyć.


Pełnia księżyca na wiele osob źle wpływa ...
Muszę mieć zsłoniete szczelnie rolety, aby żadne światło (księżyca blask też) nie docierały do mnie gdy spię. Nawet gdy jestem chora i leżę w dzień, rolety mam zasłoniete.
W lecie budzę się skoro świt, gdy zaczynają świergotać ptaki ... mam zawsze otwarte okno, a światło to najlepszy dla mnie budzik ... :mrgreen:
Nawet gdy moj mąż wstaje koło 4-ej (tak się budzi :evil: ), za chwil parę i ja nie spię ... światło w odległej kuchni czy nawet w wc budzi mnie i już .... :(

Mnie światło jako takie nie przeszkadza. Do tej pory nawet mi się dobrze przy telewizorze usypiało bo coś migało i było ok ale księżyc zdecydowanie mi przeszkadza.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 11:43 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Mnie światło ani księżyca, ani słońca nie przeszkadza w spaniu, bo rolety są szczelnie zasłonięte....najczęściej do godziny 8.00 :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72800
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 21, 2019 11:45 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Zima znów do nas wróciła. Wczoraj jak wracałam do domu było czarno a dziś rano znów jest biało i pada od czasu do czasu taka kasza manna.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 11:46 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

mir.ka pisze:Mnie światło ani księżyca, ani słońca nie przeszkadza w spaniu, bo rolety są szczelnie zasłonięte....najczęściej do godziny 8.00 :mrgreen:

Ja zazwyczaj nie zasłaniam bo Poli przeszkadza ale ogólnie księżyc na mnie źle działa.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 11:48 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Zima znów do nas wróciła. Wczoraj jak wracałam do domu było czarno a dziś rano znów jest biało i pada od czasu do czasu taka kasza manna.



u nas też biało, choć śnieg i tak całkiem nie stopniał to teraz troszeczkę dosypuje i raczej sie utrzyma , bo jest lekki mróz i ma być przez najblizszy tydzień
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72800
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 21, 2019 11:49 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:
mir.ka pisze:Mnie światło ani księżyca, ani słońca nie przeszkadza w spaniu, bo rolety są szczelnie zasłonięte....najczęściej do godziny 8.00 :mrgreen:

Ja zazwyczaj nie zasłaniam bo Poli przeszkadza ale ogólnie księżyc na mnie źle działa.


fakt, nawet jak jest w pokoju ciemno to i tak nieraz nie mogę spać podczas pełni
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72800
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 21, 2019 11:49 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Wczoraj Zuzia tak mi towarzyszyła.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 11:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Wczoraj Zuzia tak mi towarzyszyła.

Obrazek

Obrazek

:1luvu: :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72800
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 301 gości