Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: Eutychiusz razy dwa :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 12, 2020 15:30 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Moje lubią podrapać trochę wiklinowe duże kosze (stoi u nas kilka takich, z róznymi "przydasiami" :)), niekiedy się kładły w koszyku wiklinowym, ale takie legowisko-transporter kupiłam pierwszy raz - i się cieszę, bo od razu Bajka się do niego przywiązała. Nie na całkiem, bo sypia w różnych miejscach, ale na przykład dwie noce przespała całkowicie w koszu.
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 12, 2020 19:47 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Nul pisze:No i poczytał :) A potem mi wymruczał :)

A Bajtunia ma nowe ulubione legowisko - troszkę w środku ciemnawo, ale Baja tam sobie śpi... Lampki jej do czytania w pokoiku nie zamontuję... :)
Obrazek

Do Bajki jednakże czasem ktoś zagląda... Przeszkadzalska Bezia :)
Obrazek

Tu się nawet Felinor załapał na zdjęcie - leżakujący na fotelu za Bezią...
Obrazek

A dzisiaj - chyba po raz pierwszy w życiu - śniły mi się wszystkie te trzy futra...

Ale mają fajnie! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60363
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob cze 13, 2020 12:29 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

ewar pisze:Wiklina jest super :ok: Koty się na tym znają, moje też lubią kosze.


moje też, nawet mam 2 kosze na drewno do kominka, pierwszy zajęła Rudzia i musieliśmy kupic drugi
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72793
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 15, 2020 17:29 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

mi się bardzo podobają wiklinowe !!!!!
fajny apartament !!! godny kotków :smokin: :smokin: :smokin:
gdzies widziałam jeszcze, chyba u PixiDixi teź fajną budkę !
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw cze 18, 2020 14:29 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

mir.ka pisze:
ewar pisze:Wiklina jest super :ok: Koty się na tym znają, moje też lubią kosze.


moje też, nawet mam 2 kosze na drewno do kominka, pierwszy zajęła Rudzia i musieliśmy kupic drugi


No jeżeli Rudzia, to trzeba było jej rzeczywiscie odstąpić :)

Moli25 pisze:fajny apartament !!! godny kotków :smokin: :smokin: :smokin:

:)

Moli25 pisze:gdzies widziałam jeszcze, chyba u PixiDixi teź fajną budkę !

A to moze kiedyś podejrze. może sie uda :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 18, 2020 16:19 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Widziałam na zdjęciach takie koszyki, przypominające skrzynki na kwiatki, ale z niższym rantem z przodu. Wisiały na bocznej ścianie balkonu, a w nich były koty. Super. Chciałam zamówić, bo przecież mieszkam niedaleko Rudnika, stolicy wikliniarstwa, ale jakoś mi się nie udało :(
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 18, 2020 17:06 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

A coś takiego?
https://www.zooplus.pl/shop/koty/legowi ... sze/135311
Ja też mam fazę na wiklinę i rattan, niestety przy Kropce długo by pewnie nie przetrwało :)
Widać, że Bajce podpasowało spanko. Pozwoliła Bezi i Felisiowi skorzystać z wiklinowego apartamentu?

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Czw cze 18, 2020 17:32 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Domek jest fajny, ale mnie chodziło o takie kosze powieszone na bocznych ścianach balkonu. Może znajdę zdjęcia to wkleję.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 18, 2020 17:35 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Takie okrągłe też mogłyby być
http://underhome.pl/kosze-do-przechowyw ... oslin.html
To jest na pieczywo, ale większe byłoby super
https://emako.pl/product-pol-31482-Kosz ... esper.html
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 18, 2020 19:07 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

No fajnie to wygląda :) a pasowaloby na pewno kotkom ;)

SabaS

 
Posty: 4512
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto cze 23, 2020 14:41 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

ewar pisze:Widziałam na zdjęciach takie koszyki, przypominające skrzynki na kwiatki, ale z niższym rantem z przodu. Wisiały na bocznej ścianie balkonu, a w nich były koty. Super. Chciałam zamówić, bo przecież mieszkam niedaleko Rudnika, stolicy wikliniarstwa, ale jakoś mi się nie udało :(

O, Rudnik stolicą wikliniarstwa? Nie wiedziałam :) Niedaleko Krakowa tez jest Rudnik, ale jakiś inny, więc ja bym miała dalej :)

Dzięki za podpowiedzi, ewa i SabaS! Ten wiszący na ścianie jest rzeczywiście super! Owszem, miałam to znaczy mam też różne pojemniki wiklinowe i kiedyś Fel się w takim układał, teraz jakoś nie, za to Bezia polubiła teraz spanie w wiklinowym owalnym koszyku/legowisku, z tym że leży na nim kocyk (Z Bajczynej wyprawki), nie jest to "goła" wiklina.

SabaS pisze:Widać, że Bajce podpasowało spanko. Pozwoliła Bezi i Felisiowi skorzystać z wiklinowego apartamentu?
. Leżało toto całą zimę nieużywane (prane oczywiście) i dopiero teraz Bezia postanowiła w tym leżakować - kiedy zestawiłam z wyższego mebla na podłogę... z zamiarem wykorzystania inaczej :) I to w przedpokoju :) ZA kotami nie trafisz... :)

Hm, nie widziałam, żeby Bajka o swój domek walczyła, natomiast nie widziałam, żeby pozostałe tam wchodziły - owszem, obwąchały, ale nie wchodziły, chyba że wtedy, kiedy nie patrzyłam. Za to bajka zajęła ulubioną poduchę Felka - i Felek musiał się przenieść na inna (są dwie, z kanapy). W ogóle mam z tą kanapą problem, bo miałam ją wywieźć, ale... ale od jakiegoś czasu akurat ta jest ulubiona... No i przecież nie wywiozę... Na pewno zostawię poduchy, ale chyba też jeszcze część siedziska zostanie, tylko gdzie??? Nie podwieszę pod sufitem...

Chyba muszę powyrzucać sporo moich rzeczy, żeby się zrobiło dużo miejsca dla kotów i dla rzeczy dla kotów... :mrgreen:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 23, 2020 15:22 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Mam tak samo :lol: Przymierzam się, aby coś wyrzucić ( nareszcie!), a tu okazuje się, że to staje się ulubionym legowiskiem któregoś kota. I zostaje :oops:
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 55008
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto cze 23, 2020 18:41 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

ewar pisze:Mam tak samo :lol: Przymierzam się, aby coś wyrzucić ( nareszcie!), a tu okazuje się, że to staje się ulubionym legowiskiem któregoś kota. I zostaje :oops:


No właśnie!!! One są jasnowidzami jakoś chyba... :)

A tu - Bajka podsiadła Bezię: umiejscowiła się na jednej z ulubionych miejscówek Bezi, na szafie:
Obrazek
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 23, 2020 20:25 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

Nul pisze:
ewar pisze:Mam tak samo :lol: Przymierzam się, aby coś wyrzucić ( nareszcie!), a tu okazuje się, że to staje się ulubionym legowiskiem któregoś kota. I zostaje :oops:


No właśnie!!! One są jasnowidzami jakoś chyba... :)

A tu - Bajka podsiadła Bezię: umiejscowiła się na jednej z ulubionych miejscówek Bezi, na szafie:
Obrazek

Bardzo jej do pysia w tej kolorystyce :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60363
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro cze 24, 2020 18:58 Re: Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: wiklinowo :)

:)

Kociska są dzielne! Dzisiaj znów było wiercenie (poluzowany hak do karnisza), koty - spaaały...
Ten karnisz to tak na zakończenie sporego kawałka renowacji wnętrza :) koty dostały nowy dywan... No, nie całkiem nowy, ale jakby nowy :) A że przy tej okazji trzeba było różne rzeczy pousuwać, żeby dywan było gdzie położyć, to teraz jest duuużo miejsca do zabawy :)

Tak, oczywiście pokażę zdjęcia kotków na tle nowego dywanu (też im do twarzy!), ale jeszcze się fotki nie zrzuciły, więc na razie ich nie ma...

Aaa, ale najważniejsze to naprawa głównej lampy i wymiana żarówek! teraz będzie chyba łatwiej fotografować kociska w dobrym oświetleniu! :D

Ciekawe, ile czasu zajmie kotom "zakocenie" dywanu... Taaa... Odkurzacz już leżakuje na wierzchu, w gotowości... :)

Pozdrawiamy! Miau! :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11234
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, jarekm, jrrMarko, Silverblue i 302 gości