Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: Eutychiusz razy dwa :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 18, 2020 19:28 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

A dziękujemy bardzo wszystkim Miłym Ciociom! Fakt, był dzień kota i było piżama party i byli goście i w ogóle :) tylko myszek jak nie bylo, tak nie ma, same indyki czy kaczki, a my chcemy mychy... :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lut 22, 2020 20:21 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Z okazji Piątego Dnia Po Dniu Kota koty dostały palmę :) Arekę, podobno dobra dla kotów i ludzi :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 23, 2020 7:32 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Nie znam tej rośliny. Podobno maranta jest bardzo zdrowa, kiedyś miałam dwie, ale to było dawno temu. Nie wiem, czy nie jest szkodliwa dla kotów.

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lut 23, 2020 9:48 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Nul pisze:Nie damy się! :)

Za to dajemy im poduszki... i jaśki... I śpimy obok :) Hm, czy to normalne, żeby kot miał puchowe legowisko w poszewce z jedwabiu??? No dobrze, to nie taki całkiem czysty puch, tylko pierze, to chyba różnica, ale jakoś mu przypasowało :) Lubi też koc z czystej wełny... Bajka woli sztuczne, a Bezia ostatnio się lubi zakopać w folii ratowniczej, tej srebrno-złotej :) Zdjęcie jest/będzie w lutowym konkursie kocich oczu "od Ewy L" :)

O, zanim będzie tam, pokażę tu:
Obrazek

A tu - kolejna "pościelówa" :)
Obrazek

Miau :)


piękne oczka :1luvu:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lut 23, 2020 13:42 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

ewar pisze:Nie znam tej rośliny. Podobno maranta jest bardzo zdrowa, kiedyś miałam dwie, ale to było dawno temu. Nie wiem, czy nie jest szkodliwa dla kotów.

Ja z kolei nie znam maranty...

Poszłam do sklepu poszukać palmy koralowej (chamaedora), zobaczyłam takie wysokie palmowate coś, co się okazało być areką (areca), wyjęłam telefon i sprawdziłam w dwóch źródłach, czy aby na pewno jest na liście roślin bezpiecznych. Mam nadzieje, że źródła nie kłamią!

Oczywiście futrzaczki się od razu zainteresowały. Toto nie ma grubego pnai, na który by się dało wskoczyć, ale za to ma mnóstwo listków podobnych do trawy, do zielistki itp, więc chyba będą skubać...

No, wreszcie będzie można wyrzucić szczątki choinki - ponieważ się pojawiło "zastępstwo" :). Ciekawe, swoją drogą, jak długo będą zainteresowane oraz... jak długo palma wytrzyma, nie tyle ze względu na koty, co na przykład na wilgotność powietrza...

mir.ka pisze:
Nul pisze:
piękne oczka :1luvu:


Dziękujemy! Oczka "poszły" na konkurs :) Ale konkurencja tam taka, że hej! Sama się nie mogę zdecydować... :) Miau :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 23, 2020 13:58 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Mam dwie palmy areka - bardzo mi sie podobaja i sa bezpieczne dla kotów

U mnie ta wieksza stoi w miejscu niedostepnym dla kotów (przynajmniej narazie)
Druga, mniejsza została obskubana przez Tolę - ta nie mogła sie od niej oderwać, mimo, ze wyrosniety owies stoi w każdym pokoju :twisted:
Tola woli palmę mi skubac ... skubana owieczka :lol:

Dlatego drugą też postawiła wyżej ... :mrgreen:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 23, 2020 14:15 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Nul pisze:
ewar pisze:Nie znam tej rośliny. Podobno maranta jest bardzo zdrowa, kiedyś miałam dwie, ale to było dawno temu. Nie wiem, czy nie jest szkodliwa dla kotów.

Ja z kolei nie znam maranty...

Poszłam do sklepu poszukać palmy koralowej (chamaedora), zobaczyłam takie wysokie palmowate coś, co się okazało być areką (areca), wyjęłam telefon i sprawdziłam w dwóch źródłach, czy aby na pewno jest na liście roślin bezpiecznych. Mam nadzieje, że źródła nie kłamią!

Oczywiście futrzaczki się od razu zainteresowały. Toto nie ma grubego pnai, na który by się dało wskoczyć, ale za to ma mnóstwo listków podobnych do trawy, do zielistki itp, więc chyba będą skubać...

No, wreszcie będzie można wyrzucić szczątki choinki - ponieważ się pojawiło "zastępstwo" :). Ciekawe, swoją drogą, jak długo będą zainteresowane oraz... jak długo palma wytrzyma, nie tyle ze względu na koty, co na przykład na wilgotność powietrza...

mir.ka pisze:
Nul pisze:
piękne oczka :1luvu:


Dziękujemy! Oczka "poszły" na konkurs :) Ale konkurencja tam taka, że hej! Sama się nie mogę zdecydować... :) Miau :kotek:


fakt, tyle pięknych oczek ,ze decyzja będzie bardzo trudna :(


u mnie ani jednego kwiatka w domu nie ma :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie lut 23, 2020 15:32 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Kotina pisze:Mam dwie palmy areka - bardzo mi sie podobaja i sa bezpieczne dla kotów

U mnie ta wieksza stoi w miejscu niedostepnym dla kotów (przynajmniej narazie)
Druga, mniejsza została obskubana przez Tolę - ta nie mogła sie od niej oderwać, mimo, ze wyrosniety owies stoi w każdym pokoju :twisted:
Tola woli palmę mi skubac ... skubana owieczka :lol:

Dlatego drugą też postawiła wyżej ... :mrgreen:

Taaa... Tu też owies przegrał konkurencję... W jeden doniczce starszy nieco, w dwóch - ledwo wykiełkowany i młodziutki, zielistki to już mi koleżanki hodują na zapas, żeby było więcej... a te będą skubać palemkę! Zwłaszcza panie. Feliś jakoś mniej zachłannie do niej podchodzi.

Ooo, Bezia się boi biathlonu! Kurczę, a tak fajnie mi leżała na kolanach :( Ale przecież już strzelali i było do rze! Beziu, wróć! Ściszymy telewizor... :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lut 23, 2020 15:46 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Wróciła (biathlon się skończył) :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 27, 2020 19:06 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Bajeczko, kochanie, nie skacze się z drabiny na głowę Dużej z rozcapierzonymi pazurami. Czoło Dużej NIE jest stopniem pośrednim między wysokością a podłogą. Bardzo proszę o tym pamiętać! :!:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lut 27, 2020 19:56 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

mir.ka pisze:
Nul pisze:
ewar pisze:Nie znam tej rośliny. Podobno maranta jest bardzo zdrowa, kiedyś miałam dwie, ale to było dawno temu. Nie wiem, czy nie jest szkodliwa dla kotów.

Ja z kolei nie znam maranty...

Poszłam do sklepu poszukać palmy koralowej (chamaedora), zobaczyłam takie wysokie palmowate coś, co się okazało być areką (areca), wyjęłam telefon i sprawdziłam w dwóch źródłach, czy aby na pewno jest na liście roślin bezpiecznych. Mam nadzieje, że źródła nie kłamią!

Oczywiście futrzaczki się od razu zainteresowały. Toto nie ma grubego pnai, na który by się dało wskoczyć, ale za to ma mnóstwo listków podobnych do trawy, do zielistki itp, więc chyba będą skubać...

No, wreszcie będzie można wyrzucić szczątki choinki - ponieważ się pojawiło "zastępstwo" :). Ciekawe, swoją drogą, jak długo będą zainteresowane oraz... jak długo palma wytrzyma, nie tyle ze względu na koty, co na przykład na wilgotność powietrza...

mir.ka pisze:
Nul pisze:
piękne oczka :1luvu:


Dziękujemy! Oczka "poszły" na konkurs :) Ale konkurencja tam taka, że hej! Sama się nie mogę zdecydować... :) Miau :kotek:


fakt, tyle pięknych oczek ,ze decyzja będzie bardzo trudna :(


u mnie ani jednego kwiatka w domu nie ma :(

I dobrze.
Ja juz dziękuję za kwiaty.
Żadnego do domu nie wniose.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw lut 27, 2020 19:57 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Nul pisze:Bajeczko, kochanie, nie skacze się z drabiny na głowę Dużej z rozcapierzonymi pazurami. Czoło Dużej NIE jest stopniem pośrednim między wysokością a podłogą. Bardzo proszę o tym pamiętać! :!:

:ryk:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw lut 27, 2020 21:06 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

Nul pisze:Bajeczko, kochanie, nie skacze się z drabiny na głowę Dużej z rozcapierzonymi pazurami. Czoło Dużej NIE jest stopniem pośrednim między wysokością a podłogą. Bardzo proszę o tym pamiętać! :!:

Zrobiła to? :strach:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60209
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw lut 27, 2020 22:40 Re: Domniaczka Dom. Bezia u Bajki i Felisia: Nocna niespodzi

A zrobiła :) Sama się nadstawiałam, to mam! :) Chyba nie zauważyła, że obok ma półkę... W odpowiedzi strzeliłam focha i były ciche godziny. Nie odzywałyśmy się do siebie: ja poszłam na środę popielcową, a Bajka poszła spać :) A potem już było normalnie...

Coś mam pecha do drabin: w grudniu się drabina pode mną załamała, a teraz Baja mnie z drabiny „zaatakowała” :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 235 gości