Domniaczka Bezia u Bajki i Felisia: Eutychiusz razy dwa :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 01, 2018 14:53 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Ale sie Bezi udalo :)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Czw lis 01, 2018 14:59 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

:1luvu:
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Czw lis 01, 2018 23:48 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

aga66 pisze: Ja też zaczęłam od 1 kota, teraz mam 3 i każdemu polecam. Ale ostatnio nachodzi mnie na kolejnego....

Ojojoj!!! :) Już się boję... Ale wolałabym poprzestać na trzech jednak :D

Z nowości: tym razem zaskoczyła mnie Bajaderka :) Tradycyjnie juz zasiadłam wieczorem na kanapie patzrąc jednym okiem w tv, a drugim w słowo pisane. Na moich kolanach Bezia, przy lewym boku Felis się ułozył do snu, a po chwili przy prawym boku pojawiła się Bajka. Oo, nowość, tak sobie wszyscy blisko? I po chwili... Bajka polizała Bezię! Może sprawdzała, czy Bezia smaczna??? :) A może Bezia się wytarzała w świeżym mięsie??? :)

W nocy też bylo odmiennie niż zwykle - Bajka spała tuż nad moją głową, właściwie pół nocy miałam czoło przytulone do Bajczynego boku czy brzuszka czy zcegos tam. Aż sprawdzałam, czy to aby nie Bezia, ale nie, Bajka to była... Uciekła dopiero rano, kiedy baraszkująca już Bezinka raczyła mnie drapnąć znienacka w wystający spod kołdry paluszek nóżki... Zawyłam nieco... Więc Bajka i Fel uciekli, jakby ich wymiotło :)

No to dobranoc, miau :201461
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 02, 2018 7:20 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Będzie się zmieniać konfiguracja w kociostanie. A kotki są chyba w ogóle mniej wylewne od kocurków i tak uczuć mogą nieokazywać. Masz wesoło teraz z małą.

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pt lis 02, 2018 8:26 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Haha, moja Tyćka też tak robi.. Ani paluszka nie można wystawić poza kołdrę, bo będzie wbity pazurek, albo małe ząbki się przypną. Nie mówiąc już o tym perszingu, który lata mi po kołdrze z prędkością światła i w kółko.. :D Także wiem, co przeżywasz...
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Pt lis 02, 2018 16:51 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Bajka też tak kiedyś robiła, ale potem uff wyrosła :)

A dzis w nocy... Pisałam sobie tu wieczorkiem, siedząc na brzegu łoża na kołdrze, po czym odłozyłam sieć i odwróciłam sie do łoza owego. Hm, na środku kołdry leży Bezia. No przecież nie zrzucę maleństwa... Patrzę, gdzie pozostałe futra - Felek na stole, Bajka na kociej półce. Aha, no to może przyjdą później. Wlazłam pod tę resztke kołdry, którą mi mała zostawiła, myśląc "co tam, ciepło jest, niech mi te plecy z przyległosciami wystają spod kołdry", no i zaczęłam się przymierzam do spania z Bezią przy boku. Faktycznie po chwili przylazło pięć kilo Felka, położyło się niemal na Bezi i zaczęło ją lizać... Az włączyłam światło... Felek z zapamiętaniem mył bezi ucho, a Bezia mruczała jak traktor! Kochane kotełki... Oczywiście Bajka potem też do nas dotarła. A mi się udało jakoś wywalczyć większy kawałek kołdry...

A teraz ciemno za oknem i po co komu zmiana czasu...

Ale w ciągu dnia Bezia juz też potrafi korzystac z uroków otwartego okna! Potrafi tam nawet czasem być z Bajką :) Ale na fotce jest sama.
Obrazek
Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 02, 2018 16:56 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Panienka z okienka. :1luvu:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lis 02, 2018 17:04 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Tak mi się marzy, że kiedyś sobie usiądą wszystkie trzy według wzrostu :) A ja stanę na zewnątrz i będę robiła fotki i fotki i fotki :)

Kotki na fotki! Miau!
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 02, 2018 21:22 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Nie pocciesze Cie - Kurka ma 2 latka i nadal trzeba nozki pod koldra chowac :mrgreen:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob lis 03, 2018 0:12 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Ojoj! No masz... Bajka jednak wyrosła, Felek nigdy tak nie miał, ale jeśli się Bezia wrodzi w kuzynkę Kurkę, to no trudno...

I tak zostaje! :) Chociaż... dzisiaj wieczorem nie przyszła pospać na moich kolanach! Pawlacz wybrała, zdrajczyni jedna... Tylko Feliś się wiernie wyłożył przy boku.

A teraz się ganiają. W trójkę. Hm, ciekawe, co spadło... Przewróciło się, niech leży... :mrgreen:

I tyle w temacie: najpierw zabawa, potem jedzonko. Moje najpierw muszą zjeść, żeby im się chciało polatać za piórkami albo za sobą... A Bezi się dziwię, że jeszcze nie zjadła Bajki i Feliksa - chyba by potrafiła zmieścić takie parę kilo w żołądku... Mały miziasty żarłoczek :) Wkrótce to będzie nie Bezia, a Beza, taka obszerna i puszysta... No ale spala sporo, a ja się cieszę, że nasze kocie zabawki mają nowe życie - dzisiaj odkopałam tzn. wyciągnęłam tunel z piłeczką. Oczywiście się spodobał. podobnie piłeczki i inne takie, nawet te, których moje starsze nigdy za bardzo nie tknęły. jednak co kociak to kociak :)

Dobranocne miau! :kotek:
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 03, 2018 8:00 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Bezia ma łobuzerski wyraz pysia.

aga66

 
Posty: 6121
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob lis 03, 2018 8:37 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Tu póki co zaznaczę, ale wrócę i wszystko przeczytam i będę już na biezaco :1luvu: :mrgreen:
Przyszłam z ciastem, bo tu dłużej posiedzę myślę :mrgreen:Obrazek
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Sob lis 03, 2018 19:17 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

aga66 pisze:Bezia ma łobuzerski wyraz pysia.

:D No to już wiemy, dlaczego łobuziakuje niekiedy :) Tylko co tu skutkiem, co przyczyną? :D

Moli25 pisze:Tu póki co zaznaczę, ale wrócę i wszystko przeczytam i będę już na biezaco :1luvu: :mrgreen:
Przyszłam z ciastem, bo tu dłużej posiedzę myślę :mrgreen:


Ooo! Feliś, Bajka, Bezia, ciasto nam Moli25 przyniosła, patrzcie, ile tego! Jakie pychoty! Yyy tylko no, tego, Wam jako kotom to takie pyszności by zaszkodzily, prawda? No to fajnie, to więcej zostanie dla ludzi :mrgreen: Dziękujemy! Teraz i u nas smakowicie pachnie :)

Co do czytania wszystkiego to ja tylko zaznaczę delikatnie, że oprócz tego wątku Bezi jest też wzmiankowany w podpisie wątek Bajki, założony przez ewar, bo to ona Baję ratowała, znalazła jej najpierw DT, potem DS u mnie i u Feliksa... Ale w sumie nie są to grube tomy! Dopiero nad tym pracujemy, zwłaszcza pchająca się na klawiaturę Beziowata :) O, położyła się obok, grzeczna mała :)

Miau
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 03, 2018 19:51 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Dzisiaj na spacerze z Felkiem utworzyłam piosenkę dla Bezi. Oczywiście znów jest to na motywach czegoś innego...

Przygarnąć kotka bylejakiego,
A może kotkę rudą na buzi?
Która mieszkała pod samochodem,
Bardzo się bała, gdy leźli Duzi...

Więc wzięłam kotkę, burą szylkrecię,
Która ma rude jakieś pół pyska;
Teraz na kotkę czeka mizianie,
Mała kuweta i duża miska.

Była bezdomna, została Bezią,
Lubi się miziać, niekiedy psoci
Ale wieczorem grzecznie zasypia
Tuż obok Dużej, wujka i cioci.

Wujek to Felek, ciocia to Bajka
oba burasy, oba kochane!
Bądź tu szczęśliwa, Mała Bezinko,
W nocy, w południe, tudzież nad ranem!

Miau :D
PS. Z tym grzecznym zasypianiem bywa różnie, ale cóż... licencia poetica... miau :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11213
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 03, 2018 20:54 Re: Domniaczka Domowa Bezia u Bajki i Felisia

Bezia na pewno grzeczna, coz to za kalumnie!
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości