Chester [*], Perełka, Scooby i Franklin cz.3 Oczka Perełki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 22, 2019 21:01 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Na moim osiedlu pojemniki na segregowane są już od przynajmniej kilkunstu lat. Teraz jeszcze gdzieniegdzie pojawiły się na bio. Ale jakbym miała oddzielać jeszcze bio, to chyba niesegregowalne musiałabym zbierać do wiadereczka po kapuście kiszonej :20147
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33187
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto sty 22, 2019 21:44 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Technicznie rzecz biorąc to w naszej gminie też segregować nie trzeba. Mieszkańcy podpisują deklarację, czy będą segregować czy nie, z tym że przy segregacji opłata miesięczna za osobę to 12 zł, przy braku segregacji - 28 zł. Pomnożyć to razy 4 docelowo mieszkające tu osoby - duża różnica.

Ale ale ale ja chciałam jeszcze jedno.

Mam problem z oknami. Mianowicie, z tych poddaszowych mi cieknie. A im więcej deszczu/mrozu, tym bardziej cieknie. I w pomieszczeniu, które ma być sypialnią, na jednej ścianie pod oknem cyklicznie wyrasta pleśń. Oczywiście zaraz po zauważeniu tego zadzwoniliśmy do wykonawcy, ale niestety - w nowych budynkach, posiadających dużo wilgoci tzw. technologicznej, jest to zjawisko nieuniknione. Wykonawca zalecił dużą wentylację.

Jeszcze w zeszłym roku wynajęliśmy osuszacz, przez tydzień osuszał dół, przez 2 dni górę. A co do wentylacji, to niestety ale bez drzwi uchylenie okna w jednym pokoju skutkuje automatycznie wychłodzeniem całej góry. Zwłaszcza jak jest -5 na dworze...

No cóż, czekam na ciepełko i suche dni.

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 22:06 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

MonikaMroz pisze:My mamy najczęściej 35l
U nas się nie segreguje na osiedlu. Wszystko wrzucam do jednego kosza. I Wowa co rano wynosi śmieci.

U nas była segregacja, ale przyjeżdżala smieciarka i wszystkie kubly do jednego pakowala. Pic na wodę
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto sty 22, 2019 22:07 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Franek :1luvu:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Wto sty 22, 2019 22:10 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Teraz grzeje Perełsik :)
Obrazek

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 22:11 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Madzik odnośnie okien to nie tylko wentylacja
Jak cieknie z okien to tez oznacza ze sa zle zamontowane
W Kutnie tak mamy po wymianie. W kuchni mama ma fatalnie w zime. Popodkladane szmaty na parapecie bo leci. A wentylacja raczej dobra bo mamy pokoje na przestrzał, nie kisza sie te okna i pomieszczenia we własnym sosie
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto sty 22, 2019 22:14 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Tylko że na "normalnych" oknach w 2 pokojach - w tym tam, gdzie wychodzi pleśń - nic się nie dzieje. Owszem, skraplają się wzdłuż ramy, ale parapet zostaje suchy. A na poddaszowych niestety parapetu nie ma :(

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Śro sty 23, 2019 5:33 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Mimo wszystko nie powinno tak być.
My też mamy świeże mury, a nic się na nich nie skrapla. Okna otwieramy max. na 15 minut w sypialni, po nocy. I w salonie. W domu utrzymuje się temp. 20 stopni.

Na pleśń natomiast polecam ACE lub preparat na pleśń z castoramy - taki w czarnej butelce ze spryskiwaczem.
Jak wiadomo najlepiej zwalczać ja w zarodku żeby w cegłę nie wlazła, bo tedy to już kiszka.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro sty 23, 2019 7:58 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

No i trzeba uważać na zwierzęta, stosując różne środki chemiczne.
Nie odpuściłabym budowlańcom. Nie znam się i nie będę się wypowiadać autorytatywnie, ale ich odpowiedź kojarzy mi się z "diagnozą" lekarza mówiącego, że ktoś jest chory, bo "to już taki wiek".
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro sty 23, 2019 10:24 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Kochani !
Zwracam się do wszystkich z ogromna prośbą . Koniecznie potrzebuję zorganizować bazarek dla bardzo chorego kociaka Darwinka pod opieką pandadp ale nie mam fantów na bazarek :( Dlatego proponuję niekonwencjonalny bazarek ( który z resztą był już na miau i cieszył się dużą popularnością ) BAZAREK RZECZY CAŁKOWICIE DO NICZEGO NIE POTRZEBNYCH . Oczywiście fantami na ten bazarek będą rzeczy do niczego nie potrzebne takie jak : przejechany bilet, papierek od cukierka, wypalona zapałka itd . komu wyobraźnia co podsunie. Gorąco proszę chętnych o nadsyłanie fotek takich właśnie fantów na bazarek do mnie na PW do 25.01.19 tak żebym mogła wrzucić je na bazarek i żebyśmy mogli ruszyć z bazarkiem od 26.01.19 .
Liczy się czas a ja liczę na was .
Zapraszam ! ! !
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 24, 2019 8:34 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

To ja próbuję: ułamany kafelek, panel ukrojony z obu stron, nieumyty wałek po farbie, rulonik z podkładu pod panele, kropka z farby na kartonie. Mogą być? :ryk:

Jak tak, to fotki zrobię jak wrócę do domu :D

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw sty 24, 2019 10:36 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Ziemosław pisze:To ja próbuję: ułamany kafelek, panel ukrojony z obu stron, nieumyty wałek po farbie, rulonik z podkładu pod panele, kropka z farby na kartonie. Mogą być? :ryk:

Jak tak, to fotki zrobię jak wrócę do domu :D

Madzia wszystko moze być. I tak sie tego nigdzie nie wysyła :)
Tylko pieniązki wpłaca :)
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw sty 24, 2019 10:51 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Wiem, wiem :ryk:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw sty 24, 2019 14:45 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Ziemosław pisze:To ja próbuję: ułamany kafelek, panel ukrojony z obu stron, nieumyty wałek po farbie, rulonik z podkładu pod panele, kropka z farby na kartonie. Mogą być? :ryk:

Jak tak, to fotki zrobię jak wrócę do domu :D

O super pomysł - to czekam na fotki albo na pw albo na maila ( podawałam Monice na wątku bazarkowym ).
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 24, 2019 19:47 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Dzisiaj po drodze z pracy kupiłam 4 duże udka kurze i pół kilo kurzych łapek. Ugotowałam, Skubi wcina jak szalony, a i Franek mięskiem nie pogardził :)

edit. Nowy rekord wylizania miski do czysta - 7 minut. Mamusia wie co piesek lubi 8)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Gosiagosia, MB&Ofelia i 66 gości