Chester [*], Perełka, Scooby i Franklin cz.3 Oczka Perełki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 13, 2018 9:40 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

Ziemosław pisze:Dzisiaj czwartek, a więc podpowiedź :)

Psiunia widoczna na zdjęciu to Bagira, ok. 2-letnia suczka uratowana z likwidowanego "schroniska". Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to dzisiaj wieczorem okaże się, czy znajdzie domek u moich rodziców :)

Do naszej Bagiry nie podobna ale morda bardzo sympatyczna <3
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw wrz 13, 2018 10:32 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

Dziękuję, wsparcie się przyda :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw wrz 13, 2018 17:15 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

Koło 19 poznamy Bagi - trzymajcie kciuki :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw wrz 13, 2018 17:56 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

I jak? Bagi śliczna :1luvu:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw wrz 13, 2018 18:32 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

Jak zapoznanie?

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 13, 2018 19:29 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

Bardzo dobrze, Bagi została w swoim nowym domku :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw wrz 13, 2018 19:30 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 jutro! s

To najlepsze zdjęcia jakie udało mi się zrobić, ale myślę, że oddają istotę tego jak została odebrana :)ObrazekObrazek

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw wrz 13, 2018 19:38 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

Wspaniałe, cudna psinka :1luvu:
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Czw wrz 13, 2018 19:52 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

Jeśli potrzeba grosza na jakąś karmę, przegląd u Weta pisz do mnie :)

Piękna psina, wzruszająca historia :1luvu:
Ile radości :1luvu:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Czw wrz 13, 2018 20:02 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

Nero zachował się jak prawdziwy dżentelmen i pozwolił Bagi na swobodne zwiedzanie i wszystko :)
Warknął tylko, jak się zaplątał w smycz. Rodzice zachwyceni, psiunia zmęczona i trochę przestraszona, ale na pewno będzie miała dobrze :)
Wjedzie niedługo dostawa karmy suchej i mokrej :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw wrz 13, 2018 20:33 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

Obryzam sobie kapcia :ryk:
Obrazek

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw wrz 13, 2018 21:19 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

Mam chwilkę czasu to coś napiszę i nadrobię wątki :)

No więc Bagira.

Zapodałam moim rodzicom pomysł na 2 psa (w zeszłym roku ze względu na padaczkę odszedł ich owczarek Rocky). Mają 10-letniego Nera, który został przyniesiony przeze mnie jako malutki szczeniaczek, kiedy byłam w 3 klasie gimnazjum. No i tak sobie żyje i ma się dobrze. Po śmierci Rockiego było ciężko, ale jakoś dali radę. I wtedy wkraczam ja. Wiadomo, że "najprościej" do schroniska, tam nie ma wizyt przed- i poadopcyjnych, dajesz hajsy, bierzesz psa i do widzenia. Niestety, kiedy szukaliśmy psa dla siebie prawie 3 lata temu, to w schronisku byliśmy i wciąż pamiętam brudne, mokre psy, pełno odchodów nie tylko w boksach - nie chciałabym tam wracać.

No więc zaczęłam szukać na OLXie i trafiłam na Bagirę.

Skąd ona w ogóle?
Ano stąd: https://www.change.org/p/przywr%C3%B3%C ... w-radysach

Zadzwoniłam pod numer podany w ogłoszeniu. Rozmawiałam chyba z pół godziny z przemiłą panią, która sunię stamtąd wywiozła i ulokowała u swojej koleżanki pod Trzebnicą, więc traktowała ją jak swoją "córeczkę". Ustaliłyśmy, że owa koleżanka podjedzie z Bagi do moich rodziców, zapoznamy się i potem zapadnie decyzja. W razie, gdyby coś było nie tak - mogłaby pojechać do nas.

A wątpliwości miałam wiele. Widzicie, moi rodzice to prości ludzie, mieszkający w budynku, którego najbliższym określeniem jest: rudera. Nie mają za dużo pieniędzy, ale mają serca tam gdzie trzeba i nigdy nie można im było zarzucić, że o zwierzaka nie dbają albo go nie chcą. Kiedy Rocky zaczął poważnie chorować, to kosztem swoich leków i innych spraw kupowali mu leki i jeździli na konsultacje do weterynarza. Niejeden człowiek od razu uśpiłby tak chorego psa, albo co gorzej: oddał lub porzucił.Tak więc miałam obawy, czy to wszystko nie odstraszy od adopcji osób odpowiedzialnych jeszcze za Bagi.

Na szczęście pani Iza przyjechała, wypuściła sunię i Nero okazał się do niej przyjaźnie nastawiony. Obwąchała sobie spokojnie podwórko, wywaliła się na plecki i nawet kilka razy zaaportowała. Rodzice od razu rzucili się do głaskania i tulenia, psiunia się trochę wystraszyła, ale ogólnie bardzo dobrze to wszystko przebiegło.

Po konsultacji telefonicznej z wyżej wspomnianą Panią, która wywiozła pieskę z Radysów, zapadła decyzja o tym, że Bagi zostaje :) Dostałam zdjęcie jak sobie śpi, na pewno po dniu pełnym wrażeń będzie spać do rana. Ja z kolei w najbliższych dniach zajmę się dostawą karmy, bo czuję się za tę czworonożną bestyjkę odpowiedzialna.

edit. Kupiłam 15 kg suchego Boscha i 12 puszek Rocco po 800 gram. Całkiem rozsądne składy i nie wydałam wcale tak dużo, więc git :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pt wrz 14, 2018 0:57 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

:) :) :)
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 14, 2018 6:30 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

Super, ogromnie się cieszę :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt wrz 14, 2018 9:46 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Bagi w d

My też :) dostałam info że psiunia jeszcze śpi. Nic dziwnego, tyle wrażeń :)

Za to w pracy siedzę nad testami nowego systemu. W zasadzie polega to na porównywaniu 2 plików Excel. Problem w tym, że nikt z nas nie wie dokładnie, co porównywać i w jaki sposób. Nasze dyskusje wyglądają tak:

Kolega1: ej, chyba porównujemy nie to co trzeba...
Kolega2: a co twoim zdaniem trzeba?
Kolega1: no nie wiem właśnie...

Także tego :ryk:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1 i 301 gości