Kastracja a Bioimmunex

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 20, 2018 8:12 Re: O co zapytac przed kastracją kotki?

A jak zachęcanie kota zeby jadł? Moja kotka je bardzo mało, martwi mnie to.
Podgrzewanie jedzenia nie pomaga, sosiki tylko zlizuje, karmę zostawia. Z innymi rodzajami karmy jest to samo, wiec raczej nie wina karmy.

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Pon sie 20, 2018 8:42 Re: kastracja kotki, brak apetytu

Hm... A chrupki je?
ser_Kociątko
 

Post » Pon sie 20, 2018 9:02 Re: kastracja kotki, brak apetytu

I na jedno i na drugie kręci nosem. To nie jest tak ze nic nie je, ale nie zjada tyle ile dziennie powinna. Bardzo wybrzydza.

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Pon sie 20, 2018 10:17 Re: Kocur wyjada jedzenie z miski kotki

A dlaczego? Przecież nie pozwoliłabyś 6-miesięcznej kotce rodzić, miałaby może 10 % szans na poród bez komplikacji i przeżycie, nie wspominając o tym, że nawet gdyby jakimś cudem wszystko poszło w miarę gładko, to byłoby ogromne prawdopodobieństwo, że odrzuciłaby kocięta. I gwarantuję, że wykarmienie całego miotu butelką bez pomocy matki to nie jest żadna frajda. To 6-8 tygodni bez spania, bo karmisz przez całą dobę bez przerw. Nie każdy potrafi to wytrzymać. Nie każde kocię przeżyje takie odkarmianie.
Więc po co narażać matkę i kocięta na stres, ból i zagrożenie życia?
W takim przypadku jedynym rozsądnym i odpowiedzialnym posunięciem jest kastracja aborcyjna i tyle.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 20, 2018 15:40 Re: kastracja kotki - termin umówiony!

Wróciłam od weterynarza, 30 sierpnia kastracja kotki, w czwartek badania krwi :)

Narkoza domięśniowa, cięcie boczne, powiedział, ze cięcie czasami udaje sie nawet 1-centymetrowe.

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Pon sie 20, 2018 15:43 Re: kastracja kotki - termin umówiony!

:)
ser_Kociątko
 

Post » Wto sie 21, 2018 19:14 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Pytanie teoretyczne : czy kotka moze zajsc w ciąże przed pierwsza rują?

Moj 4 miesięczny kocur zaczął dzisiaj interesować sie pupą kotki - cześciej ją wącha, wydaje mi sie, że ją lizał (do tej pory nie lizały się nawzajem). Kotka (5 msc) jest dosyć ospała, średnio zainteresowana jedzeniem, dotykiem, wiec mysle, ze to nie ruja (nie ma charakterystycznych objawów).

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Wto sie 21, 2018 19:38 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Pierwsza ruja zwykle nie daje tak oczywistych objawów, ale to może już być ruja.

Nawet jak zaciąży to i tak 30 masz umówioną kastrację.
ser_Kociątko
 

Post » Wto sie 21, 2018 19:53 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Ciezko byłoby mi psychicznie udźwignąć kastrację aborcyjna ;) wolałabym nie dopuścić do tego, stad moje pytanie ;)

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Wto sie 21, 2018 20:07 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Kotka nie może zajść w ciążę przed pierwszą rują.
Natomiast objawy pierwszej rui mogą być niezauważalne, albo takie wlanie niecharakterystyczne: mniejszy apetyt, ospałość, większa pieszczotliwość...nic, co kojarzyłoby się z ruja.
Skoro kocur interesuje się jej pupcia, to na pewno wie lepiej od Ciebie, że ta ruja jest już albo bardzo blisko.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13706
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 21, 2018 20:20 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Myślicie, ze lepiej rozdzielić moje dwa łobuzy na noc?

Zauważyłam tez, ze kocur dzisiaj stał sie wyjątkowo agresywny w stosunku do kotki, krzywdy jej nie robi, ale pazury poszły w ruch, a kotka pomiaukuje przy „zabawach”. Zawsze gryzły sie po głowach, a teraz młody interesuje sie tylko jej pupą i tam ją gryzie.

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Wto sie 21, 2018 20:39 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

No to już wiesz, że nie zdążyłaś przed pierwszą rujką...

Kastrację aborcyjną ciężko by Ci było znieść, a poród 5 miesiącznej kotki nie? 8O
ser_Kociątko
 

Post » Wto sie 21, 2018 20:46 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Jeszcze tego nie wiem, bo to wcale nie musi byc ruja ;) typowych objawów nie ma, wiec narazie to tylko gdybanie ;) co wiecej kotka kocura wrecz unika, a przy rui chyba powinno byc odwrotnie ;)

Oczywiscie, ze nie dopuscilabym do porodu, ale jak mozna uniknąć i porodu i kastracji aborcyjnej to moim zdaniem jest to najlepsze rozwiazanie (zarówno dla mnie jak i dla kotki).
Ostatnio edytowano Wto sie 21, 2018 20:48 przez Kitka i Mazak, łącznie edytowano 1 raz

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

Post » Wto sie 21, 2018 20:47 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Rozdziel je na noc.

Z Twojego opisu jednak jasno wynika, że to jest ruja.
ser_Kociątko
 

Post » Wto sie 21, 2018 20:53 Re: Czy kotka moze zajść w ciąże przed pierwszą rują?

Co tych typowych objawów się uczepiłaś. :strach: Życie to nie książka kucharska gdzie wszystko wedle przepisów się odbywa. Jak dziewczyny mówią ,że rujka się szykuje to się szykuje. Są tzw ciche rujki. Właściciel nie wie, że się odbyły. Nie widzi ich. Subtelne znaki go omijają bo oczekuje darcia mordy, wypinania tyłka i znaczenia terenu kałem i moczem. Co nie oznacza, ze to ostatnie ciebie nie dotknie. :mrgreen: Budzi się jak kotka jest w zaawansowanej ciąży. Lub ma ropomacicze. Wszak książeczki mówią, że rujki są głośne a młode kotki ich nie mają!
Uwierz. Widziane było nie jedno na miau. Każda z nas ma spore doświadczenie w tej dziedzinie. Nie dlatego ,że czyta. Tylko dlatego ,że ma bezpośrednią styczność z życiem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55322
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 107 gości