Drops + reszta (trudne życie). EWOLUCJA

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 15, 2018 9:36 Re: Drops + reszta (trudne życie)

A nie masz mozliwosci izolowania Dropsa i Macka?
P.S. chlopaki wybaczcie co ja mowie :placz:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Wto wrz 18, 2018 20:29 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Kureczko kochana, gdyby duża chciała nas izolować, tzn. mnie z Maćkiem, to przyjechałoby do nas WSZYSTKO :smokin: . Animalsi, TOZ, Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna i licho wie co jeszcze :mrgreen:.
Drops.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Wto wrz 18, 2018 21:17 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Ojej przeciez w jakims ladnym pokoju a nie w ciemnej celi :p i to Duza pisze, nie Kurka. Kurka nie pozwolilaby zamknac Dropsa ani tym bardziej Macka nawet w krolewskiej komnacie :D
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów


Post » Czw wrz 20, 2018 15:50 Re: Drops + reszta (trudne życie)

kwiryna pisze:Ojej przeciez w jakims ladnym pokoju a nie w ciemnej celi :p i to Duza pisze, nie Kurka. Kurka nie pozwolilaby zamknac Dropsa ani tym bardziej Macka nawet w krolewskiej komnacie :D

Ciociu Kwiryno, my mamy tylko JEDNĄ królewską komnatę. Izolacja wchodzi w grę tylko w podziale: kuchnia + balkon - kontra reszta (łazienka przedpokój pokój). Ewentualnie łazienka + przedpokój (bez okna). Poza tym to chyba za późno. One się już znają. Znają swoje zapachy i zachowania. Walą najczęściej w cudze kuwety :P . Nowaki, muszą się nauczyć, że inne koty nie zrobią im krzywdy. Optymistyczny akcent to taki, że pooooooooooowwwwwwwwoooollllluuuuuuttttttttttkkkkkkkkkkkkooooooooooo robimy postępy. Niedługo minie drugi miesiąc i brak pomysłów. Czy robić coś, żeby przyspieszyć, czy pozwolić im na swoje tempo. Na razie stawiam na to drugie. Nowaki są wspaniałe! Amorka dzisiaj dała Muminowi z liścia w paszczę :ryk: . Jak pisałam wcześniej, Muminek nauczył się bawić :1luvu: . Amorka tej sztuki jeszcze nie opanowała, ale jak Mumiś bawił się kłębuszkiem (zaszytym) to Amorcia dała mu z liścia w pyszczek i zabrała mu kłębuszek, (co by się w nim wytarzać). Oczywiście działa stymylacja kropelkami laleliana :P
Ewkkrem.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek


Post » Czw wrz 20, 2018 18:55 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Niczego nie przyspieszaj. Tylko atrakcyjna zabawa, może nawet w łóżku jakimś patyczkiem ze wstążeczkami, zanim zaśniesz. Dla kota człowiek w łóżku jest bezpieczny. A za zabawką zacznie po Tobie skakać.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw wrz 20, 2018 19:15 Re: Drops + reszta (trudne życie)

[quote="mziel52"]Niczego nie przyspieszaj. Tylko atrakcyjna zabawa, może nawet w łóżku jakimś patyczkiem ze wstążeczkami, zanim zaśniesz. Dla kota człowiek w łóżku jest bezpieczny. A za zabawką zacznie po Tobie skakać.[/qDziękuję jak nie wiem co!
Miziel52, dodajesz mi wiary we własne siły :P. Zabawki wspólne nie zdają egzaminu, bo moje koty płoszą Nowaków, ale dzisiaj Muminek pobawił się światełkiem z laserka. (moje były na balkonie).
Sytuacja z Nowakami jest inna i nie mam żadnych wzorców w postępowaniu. Zdaję się na instynkt. Koci i ludzki. Nowaki są całkiem fajnymi kotkami. Gdyby nie było moich kotów pewnie sytuacja byłaby lepsza.
Miałam przez te długie dwa miesiące różne wrażenia. Może znów się mylę?. Może będzie lepiej jak kociambry będą miały kontakt z moimy kocurami?.
Koty są nieprzewidywalne w jednym, jedynym przypadku. Głodne, czy nie, Nowaki wychodzą, łaszą się (do siebie) jak pańcia kroi coś dobrego!!!.
Przekupne są :mrgreen:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw wrz 20, 2018 19:27 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Wiesz co jak moja stara do mnie przyjechała to dłuuugo trwało zanim wywaliła brzuchola do głasków. Przez rok zrywała się na każdy gwałtowniejszy ruch, głośniejsze dźwięki powodowały, że spierdzialała w najciemniejszy kąt.
Z każdym rokiem było coraz lepiej, ale bardzo długo trwało póki się poczuła u nas jak u siebie i bezpiecznie.
Z pierdem się nigdy nie zaprzyjaźniły. Może dlatego po 6 latach w końcu coś w niej pękło, że musiałam ją eksmitować.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw wrz 20, 2018 19:39 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Chikita pisze:Wiesz co jak moja stara do mnie przyjechała to dłuuugo trwało zanim wywaliła brzuchola do głasków. Przez rok zrywała się na każdy gwałtowniejszy ruch, głośniejsze dźwięki powodowały, że spierdzialała w najciemniejszy kąt.
Z każdym rokiem było coraz lepiej, ale bardzo długo trwało póki się poczuła u nas jak u siebie i bezpiecznie.
Z pierdem się nigdy nie zaprzyjaźniły. Może dlatego po 6 latach w końcu coś w niej pękło, że musiałam ją eksmitować.

Moja kochana Chiko, Czemu Ty tak nie "ku sobie " piszesz. Kochana jesteś, piękna jesteś, i (wbrew temu co pisze Twoja duża) grzeczna jesteś. Ta Twoja Duża to jakiś niedouk koci!.
Moja z resztą też. Nic a nic nie rozumie z kocich interakcji. Idzie na żywioł. Nie wie czy interweniować w kocich bitwach czy umożliwić im ustalenie własnych relacji. Uczymy się i staramy.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Czw wrz 20, 2018 19:45 Re: Drops + reszta (trudne życie)

U Ciebie jest inna sytuacja niż klasyczne dokocenie. Masz dwa plemiona, dwie partie, ułożenie stosunków trwa dłużej, bo każda para czuje się bardziej pewnie niż samotny kot w nowym środowisku.
Ja bym jeszcze próbowała bety z posłanek rezydentów wkładać pod wannę Nowakom, a te Nowaków, jeśli tam mają jakieś kocyki, do posłanek rezydentów. Wymiana zapachów jakoś oswaja wroga.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw wrz 20, 2018 20:03 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Przyjadę i te przybłędy ustawię do pionu !
Chiko

PS: A to wyżej to pisałam ja- Duża.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw wrz 20, 2018 21:46 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Ja też mogę przylecieć
Lusia

MaryLux

 
Posty: 159306
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 21, 2018 15:08 Re: Drops + reszta (trudne życie)

mziel52 pisze:U Ciebie jest inna sytuacja niż klasyczne dokocenie. Masz dwa plemiona, dwie partie, ułożenie stosunków trwa dłużej, bo każda para czuje się bardziej pewnie niż samotny kot w nowym środowisku.
Ja bym jeszcze próbowała bety z posłanek rezydentów wkładać pod wannę Nowakom, a te Nowaków, jeśli tam mają jakieś kocyki, do posłanek rezydentów. Wymiana zapachów jakoś oswaja wroga.


One swoje zapachy bardzo dobrze już poznały. Nic a nic nie szanują podziału kuwet. Najlepsza jest ta druga :P Drops i Maciek, jak zrobi się za chłodno na balkonie przychodzą do mnie do łóżka (nie zmieści się do łazienki :P ) a Nowaki mają kocyki na półce za wanną i na pralce. Nawet jak przyniosę do pokoju to i tak z nich D i M nie skorzystają :mrgreen: .
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pt wrz 21, 2018 15:26 Re: Drops + reszta (trudne życie)

Tu nie chodzi o poznanie zapachów, tylko niwelację obcości, a to można osiągnąć wymianą kocyków, wtedy futra kocie wytarte w cudzym kocyku, zaczynają bardziej swojsko pachnieć. Zawsze to zmniejsza chęć agresji. Z tego, co piszesz, o Amorkę będą jeszcze przepychanki, jak Mumin się ośmieli.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Lifter, Nul i 117 gości