Kochany Laki[*]. To już rok jak Ciebie nie ma. Rysio i Tola.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 15, 2018 23:31 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Tak się domyslałam że dostawała za mało. Boję się dawać
Jej do oporu, gdyż boję się biegunki. Dostaje często w małych ilościach.
Zrobiłam przed chwilą zamówienie na drapak o wysokości 45 cm specjalnie dla niej :D

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Czw sie 16, 2018 16:55 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

makrzy pisze:Tak się domyslałam że dostawała za mało. Boję się dawać
Jej do oporu, gdyż boję się biegunki. Dostaje często w małych ilościach.
Zrobiłam przed chwilą zamówienie na drapak o wysokości 45 cm specjalnie dla niej :D

Pomalutku i dojdzie do siebie. Biedna malutka teraz już bezpieczna bo ma cudowny dom ale chyba jeszcze nie wierzy w swoje szczęście.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 16, 2018 16:58 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

A jak Rysio ?

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sie 16, 2018 17:20 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Rysio super, czuje się jak u siebie.
Apetyt za dwóch, kuwetkuje, trzeba bardzo uważać bo plącze się pod nogami. Tylko zobaczy, że ktoś idzie to biegiem w te pędy za nami. Co jakiś czas głośno doprasza się o jedzenie :)
Martwię się o malutką :(
Trochę pochodziła po domu, nieco mniej się boi. Śpi bardzo dużo, raczej się nie bawi. Dzisiaj pochodziła raptem może 30 minut, tylko śpi. Jest taka chudziutka że podtykamy jej mokre pod pyszczek jak śpi, wówczas się budzi i zaczyna jeść. Sama się niestety nie dopomina :(
Mają dwie kuwety, Rysio radzi sobie świetnie, ona niekoniecznie. W kuwecie się bawi jakby nie kojarzyła do czego ona służy.
Siku było kilka razy ale czy kupa? Mam wątpliwości bo kuwety niestety wybierają jak popadnie. Brzuszek twardy i pękaty (fakt jest po jedzeniu), karmę je ale dopiero jak jej przyniesiemy pod nosek. Ona jest taka drobinka, podobno urodziła się 8 czerwca a dzisiaj ważyła 850 gr. to chyba za mało?
I jeszcze jedno jak się masuje brzuszek u kociaczka żeby zrobił kupę, może ma pełno w brzuszku i dlatego nie woła o jedzenie :?

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Czw sie 16, 2018 17:32 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

makrzy pisze:Kinnia,
zadbać o mamę małej się nie da, tak myślę, chyba że Twoja metoda to jakiś cud. Mama mieszka na osiedlu domów z lat 80, chodzi po podwórku, mają psa, więc co mam koczować i łapać. Niemożliwe :(

Myślę ,że Kinni o co innego chodzi. Dzwoni się celem opowiedzenia jak małą sobie radzi. Gada, słodzi,zamartwia że o domy dobre trudno... Pyta się niby mimochodem o mateńkę. Żałuje właścicieli ,że mieli problem. Chwali ,że tak doskonale sobie poradzili (ogłoszenia). Oferuje ,że zdjątka wyśle. Jedna rozmowa, może dwie... I kolejnym mimochodem, w ramach ich pożałowania (wszak tyle serca pokazali,zadbali o przyszłość dzieci, mają ciężko... rozmowa podsuwa pomysły) proponuje się ,bo gdzieś coś się słyszało o kastracjach prawie darmo lub darmo, i jak są zainteresowani to się dowiesz. Tak, tak umówisz. Tak tak pomożesz...
Czasem się udaje a czasem nie. A czasem udaje się po jakimś czasie.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 16, 2018 17:39 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Ona jest zagłodzona wręcz. 850 gram to bardzo mało.

Na razie niech je i śpi. Warto ją odrobaczyć, robaki zabierają jej cenne wartości odżywcze.
ser_Kociątko
 

Post » Czw sie 16, 2018 17:54 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Ja bym poczekala z odtobaczaniem aż organizm sie wzmocni. Toksyny ją zabiją w takim stanie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 16, 2018 18:20 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Czy malutka ma już imię? :201461
Biedula jeszcze nie wie, jakie czeka ją szczęśliwe życie. Niech tylko zdrowotnie będzie ok. :1luvu:

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Czw sie 16, 2018 18:51 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Wielkie :ok: za małą.
Ona odsypia złe czasy.
mam nadzieję :cry:
Może tak podkarmić ją siekaną/ mieloną wołowinką? Mięso to mięso :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3573
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Czw sie 16, 2018 18:59 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

makrzy pisze:..... Jak je, je tak łapczywie że aż cała drży, czy kociaki tak powinny jeść.
...
Kolejna rzecz ona je a potem śpi, dużo śpi. Wychodziłam do pracy to na 6 godzin przespała około 5, czy to normalne dla takiego kociaka? Jak się obudzi to nie wygląda na osowiałą tylko przerażoną. Czy to normalne, że tyle przesypia i że cała tak bardzo drży jak je?


Karmić nawet co 2 godziny, ja dawałabym wołowinę.

Czy wciąż jest taka przerażona?

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3573
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Czw sie 16, 2018 20:32 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Dziewczyny boję się o nią (Tola póki co i chyba tak zostanie), więc na szybko żeby zdążyć przed 19 pognałam do weta.
Pomacała brzuszek, pęcherz wypełniony (w drodze powrotnej było siusiu, uf...), trochę mas kałowych w prostnicy, troszkę gazów. Poleciła 0,5 cm Laktulozy.Pomimo to: :strach:
stwierdziła że można i dała jej pastę na robaki i popsikała środkiem w sprayu na robaki zewnętrze :strach:
Boję się o te toksyny. Kupa z pewnością była wczoraj, córka była świadkiem.
Nie zaszkodzą jej te preparaty na robaki???
Wetka stwierdziła, że waga ok, naprawdę?
Uszka brudne ale to najpewniej jakiś kurz z węgla (przebywała w kotłowni :( ) a nie wydzielina ze świerzba.
Póki co czekam na efekt po Laktulozie i wówczas nakarmię. Jadła ok. 16

Kurdę u nas trudno o kogoś dobrego, albo ja mam wymagania nie do spełnienia. Wetów mnóstwo ale działają machinalnie, bez zaangażowania. Jak czytam opisy Usg waszych kotełków, to mi przykro bo mój Laki [*], miał opis "chłoniak kreski jelita, wymiary 7x3 cm i to po miesięcznym tułaniu się po wetach, zaliczyliśmy 4, polecanych.Wcześniej było kilka RTG, rtg z kontrastem, doktor powiedział tylko, że tu coś mu się nie podoba: że może kłaczek, może ciało obce, może... Po miesiącu dowiedziałam się o podejrzeniu chłoniaka. Kolejna wetka czytając powyższy opis i robiąc usg powiedziała, że to nie chłoniak tylko torbielowatość nerek, że kotu potrzebny spokój. Potem zweryfikowała swoje USG, był chłoniak, niestety dla naszego kochanego Lakusia i dla nas :placz:

makrzy

 
Posty: 965
Od: Sob sie 04, 2018 14:23
Lokalizacja: śląsk

Post » Czw sie 16, 2018 20:40 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Tola , ładnie :201461
Nie głódź małej.
Będzie dobrze.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3573
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Czw sie 16, 2018 20:49 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Nie no jeść dawaj koniecznie!
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Czw sie 16, 2018 20:51 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

To wet tak zalecił, żeby nie karmić kotki dopóki nie zrobi kupy? :strach: Bardzo dziwne i szkodliwe 8O

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Czw sie 16, 2018 20:59 Re: Laki odszedł 3 tygodnie temu. Czy i jak wziąć kotka?

Zbyt szybkie czy niecierpliwe jedzenie powoduje zapowietrzenie. Dziewczyny podają malcom Espumisan w kroplach. Taki dla niemowląt. Po kilka kropli 3razy dziennie.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3573
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Gosiagosia i 62 gości