Zosia - parę pytań i wątpliwości

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 02, 2019 13:51 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Też nie martwiłabym się na zapas, kilka tygodni temu Dymek, który jest kocim aniołem, nigdy żadnej agresji ani w stosunku do kotów, ani ludzi w zadnej sytuacji w podobnej sytuacji jak Twoja- czyli sam do mnie przyszedł, wtulał się w rękę, nie tylko nadstawiał do głaskania, ale wrecz sam wgłaskiwał w nią ocierając nagle mnie dość boleśnie ze 3 razy udziabał. Nawet z zaskoczenia nie zdązyłam zareagować w żaden sposób. 2 dni później w podobnej sytuacji znowu mnie podgryzł, już zaczęłam się obawiać, czy to nie jakieś problemy się zaczynają, objawiają, szczególnie, że trochę się wówczas działo, ale nie, od tej chwili spokoj, analogiczne sytuacje między nami się działy, a on w ogóle tego gryzienia nie powtórzył.
Więc jak Jola bym stwierdziła- koty czasem tak mają ;) Nie wiem, może nadmiar emocji i czułości chciał rozładować i może Twój Plamek też ?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pt maja 03, 2019 8:41 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Być może tak jest. Nie ukrywam, że Feli się wręcz bałam, najpierw bardzo głośno mruczala, wchodziła na mnie, tulila się, ocierala, a potem boleśnie gryzla do krwi. Bałam się dlatego, że to było regularne, można się było tego spodziewać za każdym razem. Natomiast jak chcialam wyjść z pokoju, w którym przebywała, to też mnie ostrzegawczo gryzla, bo domagała się mojej dalszej obecności :lol: koty naprawdę są charakterne. :twisted:

Mam pytanie - jak się objawia ewentualna obraza kotów na opiekuna? Bo pamiętam, że jak rok temu wróciłam z wczasów, to Zosia albo mnie faktycznie nie rozpoznała, albo zwyczajnie udawała, że mnie nie zna. :mrgreen: wiecie co, z tym bratem to nie ejey łatwa sprawa - gdy do mnie przychodzi, przestraszony Plamek siedzi pod łóżkiem. Natomiast Zosia go nie lubi, bo nie miał do niej cierpliwości, gdy z nią mieszkał przez tydzień, np.zamykal ja w jednym pokoju, bo mu głośno miauczala. Za to ona kilka razy obsikala mu w nagrodę łóżko. :smokin: obawiam się, że koty nie byłyby zachwycone jego obecnością. Co innego, gdyby tylko wpadal im posprzątać, nakarmić je, rzucić pilka. Wczasy nie są jeszcze na 100% pewne, póki co rozważam różne opcje. Oprócz brata mogłaby wpadać jeszcze moja koleżanka, która akurat koty lubią. (Plamek boi się głównie mężczyzn). Może niech wpada zarówno brat, np.wieczorem, a rano koleżanka, żeby mieli częściej towarzystwo?

Lubię czytać

 
Posty: 365
Od: Nie lip 29, 2018 8:04

Post » Pt maja 03, 2019 11:14 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Kochani!! Zosia urodzila sie dokladnie 3 lata temu :piwa: :piwa: :1luvu: :201461 :1luvu: całkowicie wywrocila moja życie do góry nogami :mrgreen:

Lubię czytać

 
Posty: 365
Od: Nie lip 29, 2018 8:04

Post » Pt maja 03, 2019 13:54 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Zosiu zdrowka Ci życzymy, bo wszystko najlepsze to już masz, odkąd jesteś ze swoją Dużą :D :birthday: :balony: :201461 :catmilk: :201439 :201430 :201440

Pomysł z koleżanką i bratem przychodzącymi na zmianę (rano i wieczorem) wydaje mi się najlepszy. Brat powinien koty obsłużyć i tyle, skoro go specjalnie nie lubią, a koleżanka dodatkowo może się trochę pobawi, pogłaszcze :201461 Poza tym zabezpieczasz się na wypadek, gdyby jednej osobie coś wypadło takiego, że zupełnie nie mogłaby przyjść (no, np. ma silny ból głowy, albo skręci nogę...). Ja zawsze starałam się mieć 2 osoby do obsługi kotów, nawet jeśli przychodziła jedna, to druga też była "przeszkolona" i w gotowości :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 03, 2019 17:35 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Zosiu! 100 lat!

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob maja 04, 2019 8:07 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Zosia dziękuje ślicznie za życzenia :201461

Zamowilam kilkanaście zabawek dla nich na Aliexpress. Czy któras z Was tam zamawiała? Jak wrażenia?

Lubię czytać

 
Posty: 365
Od: Nie lip 29, 2018 8:04

Post » Pt sie 16, 2019 17:09 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Co u Was słychać :)? Bywasz tu jeszcze Mamo Zosi i Plamka :)?
Jak wakacje i wyjazd ten dłuższy Wam wyszły? Rozwiązaliscie to pomyślnie dla kotów i wyjazdu :)?
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Wto paź 22, 2019 11:48 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Hej kochane :) daaawbo mnie tu nie było. Zosia i Plamek maja się dobrze. Uwielbiaja się ze mną bawić, ale do dzisiah jest tak, że ze sobą czasem Pogonią, jednak ich zabawa trwa gora 5 minut, po czym się kładą. Wydaje mi się, że zwłaszcza Plamek ma dużo większe potrzeby, ale nie dobrali się z Zosia w kwestii zabawy. Mi doszły studia zaoczne, więc co 2 tygodnie nie ma mnie przez całe weekendy, co dodatkowo mnie boli :( czy myślicie, że branie trzeciego kota - moze jakiegoś kumpla dla Plamka - byłoby dobrym rozwiązaniem? Ogólnie z Zosia się lubią, śpią razem ze mną w łóżku, nie wiem czy nie narobie im szkody biorąc jeszcze kolejnego. Zależy mi na tym, żeby moje koty były szczęśliwe.

Lubię czytać

 
Posty: 365
Od: Nie lip 29, 2018 8:04

Post » Wto paź 22, 2019 12:01 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Ja bym nie ryzykowała wprowadzania nowego członka stada w sytuacji, gdy jesteś dodatkowo obciążona studiami i masz dla kotów mniej czasu. Plamek będzie coraz starszy, więc i potrzeby zabawy będzie miał mniejsze, a obecnie najważniejsze jest to, że koty się lubią i możesz je bezpiecznie zostawić na cały weekend. Szczęście, że są dwa i stanowią dla siebie towarzystwo podczas Twojej dłuższej nieobecności.
Poza tym... zawsze może się zdarzyć sytuacja, że spotkasz na swojej drodze kociaka, któremu MUSISZ pomóc, bo bez Twej pomocy nie przeżyje. Dobrze mieć na tę okoliczność pewną rezerwę miejsca, gdyby kotka nie udało się wyadoptować.
Fajnie, że w stadzie taka zgoda i szczęście! :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto paź 22, 2019 12:09 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Dziękuję za odpowiedź Jolu. Czwsem mi serce pęka, jak widzę te wszystkie biedy, które szukają domku, często mi się wyświetlają na Facebooku. Swoją drogą mam czarnego dzikiego kota na osiedlu, którego dokarniam. On jednak trzyma mnie mocno na dystans i bardzo się boi. W jaki sposób mogę go ochronić przez zima? Postawić gdzieś jakiś domek? Co mogę zrobić?

Tak, w stadzie dobrze, ale Plamus jakoś mi się roztyl właśnie przez to, że nie biegają z Zosia odpowiednio dużo :P on pożera mięso i karmy w błyskawicznym tempie, Zosia swoje posiłki dopiero obwachuje, a on jest już po obiadku. :ryk:

Lubię czytać

 
Posty: 365
Od: Nie lip 29, 2018 8:04

Post » Wto paź 22, 2019 12:25 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Kocury po kastracji czesto tak mają. Może dawaj karmę o jak największej zawartości mięsa, bardziej sycącą.
A temu kotu możesz pomóc przede wszystkim pożyczając klatkę łapkę i łapiąc na kastrację. Potem trzeba mu zorganizować jakaś budkę, znaleźć bezpieczne miejsce do postawienia jej. O budkach styropianowych masz wszystko na podforum Koty, w postach podpietych na górze: Budki dla kotów - instrukcja wykonania i Pudełka styropianowe na kocie domki do kupienia.
O pudło styropianowe można też zapytać w aptece, niektore leki muszą być w takich pudłach przewożone i czasem apteka ma niepotrzebne opakowanie, chociaż rozmiary i grubość styropianu mogą być nieodpowiednie, ale warto spróbować. Jak zrobić z tego domek - masz w instrukcji w wątku powyżej. Jest tam fajne wideo, pokazujące poszczególne etapy robienia domku - warto je obejrzeć!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 11, 2020 11:57 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Witam kochane. Zastanawiam się nad opcja adopcji jakiegoś kotka, bo nie mogę znieść świadomości, że tyle biedaków szuka domków. Myślę nad 4-miesiecznym kocurkiem, podobno wesołym i chętnym do zabaw z kotami. Jak myślicie, czy to dobry pomysł? Zosia i Plamek się lubią, ale Plamus dość często się nudzi, bo Zosia stała się leniuszkiem. Z drugiej strony obawiam się, że kocurek zdominuje moje starsze kotki i będą się czuły mniej ważne dla mnie. Sama nie wiem, targaja mna wątpliwości. Proszę, poradzcie coś. Warunki mieszkaniowe bardzo dobre, trzy duże pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój, osiatkowany balkon. Czy 3 koty to dobry pomysł?

Lubię czytać

 
Posty: 365
Od: Nie lip 29, 2018 8:04

Post » Sob sty 11, 2020 13:54 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Trudno odpowiedzieć na pytanie, jak koty ułożą sobie stosunki, kiedy pojawi się nowy kociak, ale jeśli już się zdecydujesz, to lepiej z tym nie czekać. Im starsi rezydenci, tym trudniej może być im zaakceptować nowego. W sumie 3 koty to nie jest dużo, ja mam 6 :D .
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59712
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 11, 2020 18:29 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Pomysł super, dogadają się bo to jeszcze młode koty.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Pon sty 13, 2020 7:56 Re: Zosia - parę pytań i wątpliwości

Plamek był bardzo otwarty na towarzystwo kocie, chętny do zabaw, Zosia też okazała się jednak kotem łatwo akceptującym inne, a skoro Zosia i Plamek nie do końca odpowiadają sobie temperamentami, to kot dla Plamka jako towarzysz może być super rozwiązaniem- odciąży Zosię ;) da towarzystwo Plamkowi :)
Na temat liczby kotów nie wypowiadam się ;)
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, jolabuk5 i 68 gości