Nowy członek rodziny - początek pomoc!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 13, 2018 13:28 Re: Nowy członek rodziny - początek pomoc!

Tak wiem że jest 100% mięsożercą a warzywka dodaję mu w małej ilości ponieważ lubi zwłaszcza marchewkę. Hmm tak się zastanawiam skoro kot jest mięsożercą to dlaczego do gotowych karm dodawane są warzywka i owoce nie mówiąc już o innych wypełniaczach typu np.ryż? To takie pytanie na marginesie. Sprawdzałam wszystkie karmy oczywiście jeśli chodzi o te z najlepszym niby składem i doszłam do wniosku że tak naprawdę to nie wiemy ile i jakiego jest mięsa w tych karmach . Na początku dawałam taką karmę z niby to z zawartością 96% mięsa z kaczki,kurczaka ,itp. ale mój kotek po pewnym czasie nie chciał jej już jeść i na dodatek bardzo śmierdząco po nich puszczał bączki. Od tej pory czyli już od 4 miesięcy odkąd dostaje przygotowywane przeze mnie w domu jedzonko nie ma z tym żadnego problemu z czego bardzo się cieszę:)))

kaprysek

Avatar użytkownika
 
Posty: 34
Od: Śro kwi 11, 2018 12:22

Post » Pon sie 13, 2018 13:47 Re: Nowy członek rodziny - początek pomoc!

W dobrych karmach nie ma ryżu, a warzywa i owoce są w ilościach śladowych. Kot to nie pies, nie potrzebne mu są wypełniacze, a do tego kot nie jest w stanie strawić większości produktów roślinnych ;)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 100 gości