Cosia Czitka Balbi i dachowce. Walka z pchłami...

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 25, 2018 19:06 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Zapomniałaś się pozachwycać Mamą, no jak tak można :|
Super, że ślimaki wróciły, pewnie mają ochotę na dalsze zwiedzanie świata i dlatego poszły do Szczepana, a nie jak poprzednio - do Mecenasa.
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 10016
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Pon cze 25, 2018 19:08 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Mama pokazała się tylko z daleka, jest śliczna ale nieufna
Tu jesteśmy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=152188
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
Gabi 14.07.2016 (*), Duffy 06.04.2009 - 02.11.2020 (*)

bozena640

 
Posty: 28669
Od: Nie sty 11, 2009 17:23

Post » Wto cze 26, 2018 13:43 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

I wszystko wróciło do normalności, ślimaki też wróciły, day by day.
Wczoraj popołudniem ktoś wyje w ogrodzie, a jak wyje to Brat. On tak ma. Syrena nieszczęśliwa bezdomna. Łooooł, łaaaał, łyyyyy.... :roll: Nadchodzi i siada w drzwiach tarasowych.
Obrazek
Dobra, dam im wszystkim. Brat lubi z betonu :roll:
Obrazek
Brat, Pasiek i Mama. To nie są moje koty :evil: Do wyboru-mokre i mięsko, co kto lubi. Mama lubi to, co ma ktoś inny :mrgreen:
Ok., zjedli. Brat najwięcej. Ruszył jak syrena na tyły ogrodu oznaczając co się da. W połowie drogi po części zwymiotował, bo zjadł za dużo. I dalej wyjąc poszedł sobie do swojego domu :evil:
A dzisiaj pada na zmianę z prześwitami. Jest tak, jak lubię.
Dynia oplata płot i lezie po gruncie, już ponad dwa metry.
I na płocie jest coś, czego nie rozumiem 8O
Obrazek
To jest wielkości pół jajka i rośnie. Na oko jest to mała dynia. Ten chwost na czubku, to resztka kwiatu, który się wcale nie rozwinął. Nic się tu żeńskiego nie zapłodniło męskim, a dyniątko rośnie. To jak to jest?
Ana, widzisz to? Kto się jeszcze zna na dyniach?
Obok tej z dyniątkiem rośnie dynia konkursowa moja, konkurs z panem mecenasem, posadziliśmy tego samego dnia. Za płotem trzy razy bardziej rozrośnięta, chyba nie mam szans :evil:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17884
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Wto cze 26, 2018 18:51 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Nie znam się na dyniach ale ta mecenasowa może jeszcze pojść w zielone a twoja w owoc. W dynię. No w to pomarańczowe w grubej skorce.
Ja dzisiaj zjadlam pierwszego pomidorka z balkonu. Srednio dojrzaly ale już się nie moglam doczekac.
Sorki za blędy piszę jedną ręką i kawalkiem drugiej.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 27, 2018 16:14 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Może jakiś utytłany dynim pyłkiem owad wlazł.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23788
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro cze 27, 2018 17:40 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Nie wiem, nie wiem też gdzie wlazł, bo powinien wleźć w ten kwiat chyba, a kwiatu, po którym został chwost nie widziałam, może to świtem zakwita na chwilę tylko :roll:
Ale rośnie, ma w obwodzie 15 cm. :P
Ulicę dalej mieszka dyniarz, taki pół-hobbysta ogródkowy, podglądam przez płot jak te dynie u niego rosną. Takie coś czarne typu szmata podłożył pod wszystkie krzaki, w tym dziura, w dziurze dynie. Pojedynczo i w odległości. No nic, rośnie u mnie bez szmaty.
Koty jako tako, Balbisia gorzej, trochę mam pod górkę ostatnio, wrócę, jak będzie z górki.
Fajna pogoda przynajmniej.
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17884
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Śro cze 27, 2018 18:14 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Agrowłóknina. Żeby chwasty nie rosły. Myślę, że nie potrzebujesz, natomiast warto coś podłożyć pod owoce na ziemi, żeby nie podgniwały, Na zdjęciu, które wkleiłam rolę podściółki pełni słoma. A jak mi kiedyś dynie dużej, ciężkiej odmiany (piżmowe prowansalskie) uciekły z kompostownika i zawisły w powietrzu, grożąc oberwaniem pędów....
Obrazek

trzeba było im podstawić krzesełko wyścielone workiem z juty:
Obrazek
I tak sobie rosły i tyły do jesieni.

Jeśli Twoja dyńka na płocie z tych dużych, też pewnie będziesz musiała albo jakiś hamaczek powiesić, albo coś podstawić.
Hokkaido i butternutom nie trzeba.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23788
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Śro cze 27, 2018 19:44 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Zasiałam raz dynie ozdobne na balkonie, miałam śliczne liście i owoce, tylko te owoce były po drugiej stronie siatki zabezpieczające balkon. Mieszkam na 7 piętrze, dobrze, że balkon nie jest bezpośrednio pod chodnikiem. Wszystkie piękne ozdobne dynie wylądowały na trawniku. Ale oaza z zieleni była świetna. Teraz mam bluszcz i zioła i od dwóch dni pnącze z róży.

Hannah12

 
Posty: 22926
Od: Czw sie 11, 2005 11:57

Post » Śro cze 27, 2018 20:09 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Skoda pięknych dyni :placz:

MaryLux

 
Posty: 159691
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 27, 2018 20:11 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Za siatką to wylądował mój groszek cukrowy. A strąki już rosną, takie wielkie, że jeszcze nigdy takich nie miałam. Pojęcia nie mam jak je zerwę (czwarte piętro). Będę próbować jakoś przez oczka siatki...
Dyni na balkonie nie próbowałam, raz posiałam cukinię, ale kończyło się na owocach długości 5-10 cm, więcej nie chciały rosnąć. Nie mam pojęcia dlaczego. Ale możliwe że była za mała doniczka.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33222
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw cze 28, 2018 9:52 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Pozdrawiam wszystkich dyniarzy i groszkowców balkonowych!
Ana, to teraz mam, będę budować konstrukcje z taboretów, hamaczki rozwieszać, płot mi się zawali, to dynia olbrzymia jeżeli chodzi o gatunek :mrgreen: :roll:
Króciutko, bo nie mam czasu. Pada. Super, ze pada, koty w domu śpią, Paś też, ale przyszła na taras zmoknięta Mama z głodem w oczach. Postawiłam miskę w otwartych drzwiach tarasowych, żeby się zupa nie zrobiła. I czekam co będzie. Głód wygrał, ale klasyka gatunku :P
Hu! :20145
Obrazek
Pojadła i zwiała.
A dynia ma w obwodzie dzisiaj 17.5 cm 8O
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17884
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw cze 28, 2018 10:40 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Jednak nadal była za progiem, do środka nie weszła. :)

Wojtek

 
Posty: 27342
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Czw cze 28, 2018 10:50 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Ale wiesz, one wszystkie są gatunkiem "dynia olbrzymia". Wielkość zależy od odmiany.
I dyńka Hokkaido, wielkości grapefruita:
https://sklep-nasiona.pl/dynia-olbrzymi ... kaido.html
I stukilogramowe Atlantic Gigant:
https://sklep-nasiona.pl/dynia-olbrzymi ... 300kg.html
Także chgw co tam masz :twisted:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23788
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Czw cze 28, 2018 13:20 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

Acha, no to nie wiem co mam :roll:
Mam takie:
Obrazek :P
Tu są dwa wsadzenia. To co ucieka po płocie do Szczepana i lezie po styropianie z tą żółtą dyńką i to co po lewej obok, te większe liście, to jest ta konkursowa z mecenasem, wsadzona pestka dwa tygodnie po tamtej.
A to ta dyńka, która jest na płcie, od wczoraj ma zwis, bo cięższa :P
Obrazek
Jedno jest pewne, z dyniami nie ma żartów :strach: Miesiąc temu to była pestka 8O
A to jeszcze czerwiec, we wrześniu być może będę się musiała wyprowadzić :ryk:
Co mnie podkusiło :201416
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17884
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Czw cze 28, 2018 14:13 Re: Cosia Czitka Balbi i dachowce.Ślimaki wróciły!!!!!

czitka pisze:(...)
A dynia ma w obwodzie dzisiaj 17.5 cm 8O

Jeśli przyjąć, że ma kształt kuli, to jej objętość wynosi ok. 90 cm³.

Wojtek

 
Posty: 27342
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Drrr, Kotka_Lilka, Lifter i 133 gości