Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 15, 2019 21:14 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

No nic nowego nie dostał w ostatnich dniach jednak już bywalo, że Kubi dostal alergii na karme sucha a brzydka kupa pojawiala sie po nawet 2 tyg. Pytałam wetke czy to mozliwe i ona mowi, że tak, bo alergen utrzymuje sie 3 miesiace.
Nic nie będę zmieniać. Dalej bedzie canagan i musimy zobaczyć co czas przyniesie. Jednak mam obawy co do canagana.

Aa jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że Kubi grzebie w zlewie i pije tam wodę, ktora nie raz jest z jakiegos gara. To tez może wywolac brzydką kupe. Zobaczymy jak się sytacja rozwinie.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 15, 2019 21:17 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

A mokrej nie dawałaś nowej, może ona jest problemem? Maniek też ma najpierw pół kupy twardej i pół miękkiej ale jesli podaję dalej tą uczulająca karmę to jest sraka i już.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 15, 2019 21:18 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Mokra byla, ale pojedyncza. Bo reszte to juz mialam. A jednej karmy nie ruszyly wcale.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 15, 2019 21:21 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Jak już wybite zostały po 4 miesiacach kokcydia to myslałam, że bedzie ok. Niestety być może nietolerancja na karmy to reperkusja wielomiesięcznej biegunki. Ale najważniejsze, że na gastro jest dobrze, chociaż tyle. I też co i rusz próbuję coś nowego, z kiepskim skutkiem bo albo nie chce jeść albo chce i sraka. Ale mamy fekalny temat :ryk: Choć to nie śmieszne, sorry.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 15, 2019 21:22 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Pół brzydkiej kupy to nie biegunka
Przy zmianie karmy to możliwe. Nie myśl o najgorszym od razu.Bagi po przejściu na Hill’ s z dnia na dzień tez mi zrobila ze tak to nazwę kupę mieszana. Na drugi dzień tez jeszcze była bardziej miękka niż normalnie a teraz już jest ok.
Jak z kota się nie leje to nie panikuj.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto sty 15, 2019 21:22 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

No to może po tej mokrej? U Mańka reakcje jest od razu. Nowa karma-nietolerancja-brzydka kupa. Troche trwało nim na to wpadłam.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 15, 2019 21:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Oj, dla mnie miękka kupa to sygnał, że coś się dzieje niedobrego, zwłaszcza u kota z problemem gastrycznym.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 15, 2019 21:29 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

aga66 pisze:Oj, dla mnie miękka kupa to sygnał, że coś się dzieje niedobrego, zwłaszcza u kota z problemem gastrycznym.

Moja Bagi ma IBD niedrożność jelit
I teoretycznie powinnam drzeć nad jej kupami i wymiotami.
Ale wiem ze zmiana karmy zawsze wiąże się z innym stolcem. Organizm się musi przyzwyczaić.
Niech Klaudia obserwuje Kubę i nie myśli od razu o kupowaniu innej karmy. To tez nie jest zdrowe dla kota takie ciagle zmiany żarcia.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto sty 15, 2019 21:34 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Nie chodzi o kupowanie nowej karmy, nie wolno ciągle eksperymentować i mieszać. Ale co robić, jeśli nie wiadomo co kotu jest. Sama głupia jestem....

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 15, 2019 21:38 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Alergen utrzymuje sie w organizmie przez 3 miesiace, wiec przez ten czas może się różnie dziać. I może być brzydka kupa i świąd.

Jedyne co moge zrobic to obserwowac. Trudno mi ocenic czy świąd jest wynikiem uczulenia, które trwa czy uczulenia nowego.
Kiepska sprawa.

Nie zmienie suchej na inną. A co do mokrej to tez trzymam sie tego co bylo i wyeliminowalam juz wiele.

Wlasnie wolno eksperymentowac. Tylko tak moge sie dowiedzieć co moje koty mogą jeść. Metoda prob i błędów w koncu dowiem sie co uczula Kubiego. Na razie na cenzurowanym mam ryż i wyroby piekarnicze jak makaron. Nie podaje makaronu ale czasem jak sie nie przeczytalo skladu to mogl sie trafic. To znaczy raz a raz Kubi zjadl makaron z sitka.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 15, 2019 23:35 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Ale tak naprawdę to nie wiem co zrobić ;( wciąż nie zdecydowałam się na zamowienie kolejnego Canaganu. Wcale nie chcialam zmieniać Thrive. Koty zjadły tą karme ponad rok i myślałam że juz tak będzie. A tu alergia.

Co mialam robić? Nie zmieniać karmy? A może z Hills weterynaryjnego, cudownego i zachwalanego jako karma cud, przejść teraz na Royal Canin kolejną cudowną karme? Nie stac mnie na to, żeby kupować kolejną karme, wór 2 kg za 100 zl i żeby się okazalo, że znowu alergia i karma do wyrzucenia.
Jedyne rozwiązanie to rezygnacja z suchej tylko że Kubi bardzo sie za karmą suchą drze.
Wetka tez mówiła, że jedynie metodą prob i błędów moge dojsc do tego jaka karma bedzie odpowiednia.

Kusi mnie żeby znowu kupić Thrive smak ktory najmniej uczulał na przeczekanie tej alergii po Hills.

Już bardzo podejrzanie patrze na Canagan i Kubislawa. Nie mialam tez jak mieszac dwoch karm żeby przyzwyczaic brzuchy.

Nie wiem co mam zrobic. Musze cos zamowic albo nie zamawiac nic ;(
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 16, 2019 11:03 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Zacznij robic Barfa jeśli koty jedza surowe.
wtedy żaden ryż czy makaron nie bedzie Wam straszny :)
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sty 16, 2019 11:32 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

MonikaMroz pisze:Zacznij robic Barfa jeśli koty jedza surowe.
wtedy żaden ryż czy makaron nie bedzie Wam straszny :)

O, to to :ok:
Zwłaszcza że wychodzi znacznie taniej niż gotowe jedzenie.
A jak nie chcesz barfować to może jakieś wysokomięsne puszki, bez zbóż?
[

kasumi

 
Posty: 2562
Od: Pt sty 15, 2010 23:19
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

Post » Śro sty 16, 2019 12:33 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

MonikaMroz pisze:Zacznij robic Barfa jeśli koty jedza surowe.
wtedy żaden ryż czy makaron nie bedzie Wam straszny :)

To Tosia umrze z glodu a Kubi i Mani też nie chcą jeść tylko mięsa.

kasumi pisze:
MonikaMroz pisze:Zacznij robic Barfa jeśli koty jedza surowe.
wtedy żaden ryż czy makaron nie bedzie Wam straszny :)

O, to to :ok:
Zwłaszcza że wychodzi znacznie taniej niż gotowe jedzenie.
A jak nie chcesz barfować to może jakieś wysokomięsne puszki, bez zbóż?

Moja koty jedzą tylko wysokomiesne puszki bez zbóż typu Catz finefood, Gussto i inne. Wyjątek to saszetki animondy dla Tosi do ktorych dodaje gotowane mięso i ona to je wtedy, kiedy jest posiłek mięsny. Ale ryż jest często w filetowkach, ktore juz wycofalam.

Ja sie nie boję mokrych karm, bo znam moje koty i wiem jak reaguja i na co. Problemem jest sucha. Jedna brzydka kupa nie pojawila sie od nowej mokrej karmy bo przez weekend caly nic nowego niendostaly a te nowosci to tez jedne z najlepszych karm na rynku i to byla jedna puszka w poprzednim tygodniu i nawet jej nie chcialy akurat.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 16, 2019 14:54 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Fajnie że koty znają i lubią te mokre karmy. Na barfa ponoć da się przestawić niejadka ale trzeba być cierpliwym i konsekwentnym, z tym że ja od razu zaznaczam że z moimi nie było problemu bo one mięso zawsze lubiły :)
A suchego wcale nie trzeba dawać.
[

kasumi

 
Posty: 2562
Od: Pt sty 15, 2010 23:19
Lokalizacja: Kraków Bieżanów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MaryLux, Silverblue i 103 gości