Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 11, 2018 15:43 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Marzenia11 pisze:Przepraszam że piszę, ale może coś to pomoże. Moja Notka - mega alergiczka, jak się okazało, tyle że ... na to co jest w karmach hipoalergicznych traktowane jako niealergizujące, czyli RYŻ. Poobserwuj, poanalizuj nietypowe składniki karm, na które nikt nie zwraca uwagi - u notki to jest ryż, słod i pochodne mleka.
Ja bym się obawiała przestawiać na niemięsną dietę, bo moze to nie mięso ją uczula własnie..a kot na biezmięsnej diecie też się moze pochorować bardzo.

Tak, zdaje sobie z tego sprawę, że różne rzeczy uczulają i wcale to nie musi być mięso. W Hillsie chociaż jest wątróbka. Obserwuje składy karm suchych - myślałam, że znalazłam wreszcie tą idealną. Niskowęglowodanową i z bardzo krótkim składem, jednak myślę, że nie wszystkie składniki są wypisane na opakowaniu. Takie mam podejrzenie. Jeżeli raz za razem coś się dzieje na kolejnej suchej (a na mokrej nie) a skład niby jest już doskonały - prosty i krótki - to wg mnie coś jednak musi być nie tak. Nie ufam już tym suchym. I od dawna miałam podejrzenie rodzące się również do Thrive. Dzisiejsza wizyta tylko to potwierdziła.
I dlatego dziś tak nerwowo zareagowałam. Wetka nie zna tego całego ciągu przyczynowo-skutkowego, bo ma wiele kotów, ale ja mam jedną MArysię i wiem jakie zmiany wprowadzałam i jakie były efekty na przestrzeni tych paru lat, więc już się dopatrzyłam powtarzającego się schematu.
Prędzej nauczę się Barfa niż przestawię Marysię na tylko suchą karmę.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 15:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:
Marzenia11 pisze:Przepraszam że piszę, ale może coś to pomoże. Moja Notka - mega alergiczka, jak się okazało, tyle że ... na to co jest w karmach hipoalergicznych traktowane jako niealergizujące, czyli RYŻ. Poobserwuj, poanalizuj nietypowe składniki karm, na które nikt nie zwraca uwagi - u notki to jest ryż, słod i pochodne mleka.
Ja bym się obawiała przestawiać na niemięsną dietę, bo moze to nie mięso ją uczula własnie..a kot na biezmięsnej diecie też się moze pochorować bardzo.

Tak, zdaje sobie z tego sprawę, że różne rzeczy uczulają i wcale to nie musi być mięso. W Hillsie chociaż jest wątróbka. Obserwuje składy karm suchych - myślałam, że znalazłam wreszcie tą idealną. Niskowęglowodanową i z bardzo krótkim składem, jednak myślę, że nie wszystkie składniki są wypisane na opakowaniu. Takie mam podejrzenie. Jeżeli raz za razem coś się dzieje na kolejnej suchej (a na mokrej nie) a skład niby jest już doskonały - prosty i krótki - to wg mnie coś jednak musi być nie tak. Nie ufam już tym suchym. I od dawna miałam podejrzenie rodzące się również do Thrive. Dzisiejsza wizyta tylko to potwierdziła.
I dlatego dziś tak nerwowo zareagowałam. Wetka nie zna tego całego ciągu przyczynowo-skutkowego, bo ma wiele kotów, ale ja mam jedną MArysię i wiem jakie zmiany wprowadzałam i jakie były efekty na przestrzeni tych paru lat, więc już się dopatrzyłam powtarzającego się schematu.
Prędzej nauczę się Barfa niż przestawię Marysię na tylko suchą karmę.

Chodziło mi tylko o to, abyś poanalizowała co jadła Marysia pod kątem zawartości RYŻU. Ryz jest traktowany jako nie uczulający i podawany często przy problemach jelitowych.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto gru 11, 2018 16:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Wiem, że ryż może uczulać. I jest w tym Hillsie :/
Sprawdzam w składach karm czy jest dodatek ryżu i w mokrych mamy ryż (nie we wszystkich). Myślałam kiedyś, że może właśnie ryż uczula Kubiego, ale raczej nie. Ciekawe czy ryż jest w testach na alergie... Tym testom nie ufam też :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 19:33 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Klaudia spróbuj wprowadzić którąś z suchych zaleconych przez wetkę i mięso jednego rodzaju. Może suche na 1 posiłek a pozostałe mięso? Problem w tym, że Marysi może znudzić się taka dieta przez dłuższy czas i zastrajkuje z jedzeniem. Ja dawałam też TROVET QRD Hypoallergenic (np. Przepiórka) ale szybko Maniek się znudził i nie chciał. Nie było jak prowadzić diety eliminacyjnej bo zadnej karmy nie chciał na dłużej. Royal hydrolizatsuchy był niejadalny w ogóle. U nas z Mańkiem trwa to od zawsze więc wiem o czym piszesz i nie dziwię się twoim emocjom. Ale nie załamuj się, wierzę, że odpowiednia dieta wyeliminuje problem. Nie bój się też tak, że wszystkie koty będą jadły tą samą suchą karmę o wątpliwym składzie. zbilansujesz mięsem ewentualne niedobory. U mnie wszystkie jedzą mokre gastro i żyją i chcą tylko kattovita i nic innego. Trzymaj się!

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto gru 11, 2018 19:38 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Dziękuję Aguś :) Na razie zmienie tylko karme suchą. Powinna byc wyraźna poprawa. Jak nie będzie to wtedy bede sie martwić.
Maniek :ok: :) kolega mojego Maniczka :mrgreen:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 20:21 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Klaudio jeżeli chodzi o kapustę z fasolka to robię ją tak : główka białej kapusty ok 3 kg 30 dkg fasolki ja daję drobną 2 duże cebulę i masło takie prawdziwe nie mix. Sól i pieprz do smaku.
Fasolę mocze i rano gotuję do miękkości. Kapustę szatkuje i też gotuję. Na maśle smażę drobno pokrojoną cebulę i daję do kapusty, jeszcze trochę gotuję do miękkości. Ugotowana fasolę tak ok 1/3 ugniatam na pure i daję do kapusty, resztę daje w całości. Doprawiamy do smaku. Można bez cebuli ale wtedy jest slodsza.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 11, 2018 21:23 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Gosiagosia pisze:Klaudio jeżeli chodzi o kapustę z fasolka to robię ją tak : główka białej kapusty ok 3 kg 30 dkg fasolki ja daję drobną 2 duże cebulę i masło takie prawdziwe nie mix. Sól i pieprz do smaku.
Fasolę mocze i rano gotuję do miękkości. Kapustę szatkuje i też gotuję. Na maśle smażę drobno pokrojoną cebulę i daję do kapusty, jeszcze trochę gotuję do miękkości. Ugotowana fasolę tak ok 1/3 ugniatam na pure i daję do kapusty, resztę daje w całości. Doprawiamy do smaku. Można bez cebuli ale wtedy jest slodsza.

Dzięki :) Zrobię w tym tygodniu :D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 21:41 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:
Gosiagosia pisze:Klaudio jeżeli chodzi o kapustę z fasolka to robię ją tak : główka białej kapusty ok 3 kg 30 dkg fasolki ja daję drobną 2 duże cebulę i masło takie prawdziwe nie mix. Sól i pieprz do smaku.
Fasolę mocze i rano gotuję do miękkości. Kapustę szatkuje i też gotuję. Na maśle smażę drobno pokrojoną cebulę i daję do kapusty, jeszcze trochę gotuję do miękkości. Ugotowana fasolę tak ok 1/3 ugniatam na pure i daję do kapusty, resztę daje w całości. Doprawiamy do smaku. Można bez cebuli ale wtedy jest slodsza.

Dzięki :) Zrobię w tym tygodniu :D

Jak lubisz można dać parę ząbków czosnku.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 11, 2018 21:42 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Szkoda, że nie mam takiej fasoli, bo jutro bym juz zrobiła :) a Ty czosnek dajesz? Chce tradycyjnie :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro gru 12, 2018 7:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:, jednak myślę, że nie wszystkie składniki są wypisane na opakowaniu. Takie mam podejrzenie. Jeżeli raz za razem coś się dzieje na kolejnej suchej (a na mokrej nie) a skład niby jest już doskonały - prosty i krótki - to wg mnie coś jednak musi być nie tak. Nie ufam już tym suchym. .


na pewno nie są wszystkie składniki wypisane, bo nie muszą być wypisane -producenci nie mają takiego obowiązku -dużo jest o tym w necie i w przepisach prawnych
a dodatkowo kantują na składzie , czyli inny skład wpisują a inni jest faktycznie
przykładowy artykuł http://biznes.onet.pl/wiadomosci/zywnos ... era/be061d i tutaj http://www.wykop.pl/ramka/3564663/szoku ... -zwierzat/

Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała, że wymaganiom jakościowym nie odpowiadało aż 48,8 procent przebadanych produktów. Zastrzeżenia dotyczą w równym stopniu kar dla psów, jak i dla kotów.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro gru 12, 2018 9:26 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:Szkoda, że nie mam takiej fasoli, bo jutro bym juz zrobiła :) a Ty czosnek dajesz? Chce tradycyjnie :)

W tradycyjnym przepisie nie ma czosnku, ale ja lubię czosnek i daję go jak to mówią dla zdrowotnosci :ryk: nawet do rosołu wrzucam 3 ząbki. Jednak to kwestia smaku czyli co kto lubi.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 12, 2018 11:22 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Patmol pisze:
klaudiafj pisze:, jednak myślę, że nie wszystkie składniki są wypisane na opakowaniu. Takie mam podejrzenie. Jeżeli raz za razem coś się dzieje na kolejnej suchej (a na mokrej nie) a skład niby jest już doskonały - prosty i krótki - to wg mnie coś jednak musi być nie tak. Nie ufam już tym suchym. .


na pewno nie są wszystkie składniki wypisane, bo nie muszą być wypisane -producenci nie mają takiego obowiązku -dużo jest o tym w necie i w przepisach prawnych
a dodatkowo kantują na składzie , czyli inny skład wpisują a inni jest faktycznie
przykładowy artykuł http://biznes.onet.pl/wiadomosci/zywnos ... era/be061d i tutaj http://www.wykop.pl/ramka/3564663/szoku ... -zwierzat/

Kontrola Inspekcji Handlowej wykazała, że wymaganiom jakościowym nie odpowiadało aż 48,8 procent przebadanych produktów. Zastrzeżenia dotyczą w równym stopniu kar dla psów, jak i dla kotów.

No właśnie, a do chrupek muszą coś dodawać, żeby to miało odpowiedni kształt i trwałość.

Dziś mi się przypomniało, że mieliśmy też karmy suche ze średnich półek z których rezygnowaliśmy najszybciej, bo było widać, że coś jest nie tak z MArysią. Były to np Granata Pet - wtedy, dawno temu myślałam, że to może granat uczula. Ona wtedy miała też świąd, mocno się wylizała i wetka pamiętam zakazała nam tej karmy mieć. Potem było Concept for life. Też coś się działo. PEwnie jeszcze były kolejne, ale już nie pamiętam.
Jedynie nic się nie działo na karmie Hills weterynaryjnym i RC wet.
Trovet weterynaryjny też uczulenie i Kubi i Mani.
A nigdy nic się nie działo po karmie mokrej. Jedynie po whiskas biegunka. Ale to raczej nieprzystosowany brzuch niż alergia.

Więc chyba mogę być niemal na 100% pewna, że problem tkwi w karmie suchej.
Szybko się okazało, że Thrive rybna nagle najprawdopodobniej uczula. Ostatnio mieliśmy kurczak i indyk i Maryś zarosła, a od miesiąca mamy tylko smak kurczakowy i nagle takie wylizanie. To nie kwestia kurczaka skoro po kolei odpadają nam smaki tej karmy, która miała być już tą idealnie antyalergiczną.

Dziś koty dostały na śniadanie saszetkę Catz fine food śledź z krewetkami. To jest smak, który zawsze zjadają. Tosia go uwielbia. Najmniej ten "rybny Kubisław" 8) i Marysia też ślicznie zjadła. Długo walczyłam o to, żeby Marysia przeszła na zdrową dietę. Dobrej jakości karmy mokre. I na mięso. A mięso po to, żeby zmniejszyć ilość jedzenia przetworzonego. I na pewno nie dam jej tego odebrać. A ja się dość mocno interesuje dietą kotów i swoją. I na mój stan wiedzy zdobytej z netu nie tędy droga, żeby przepisać kotu chrupki RC, w których nie ma dosłownie nic prócz chyba kukurydzy. Zamiast kierować koty ku naturalnemu żywieniu to się to żywienie jak najbardziej odnaturalnia. Czy my ludzie dostajemy u lekarza na alergie wory z chrupkami? Nam się mówi, że mamy przestać jeść jedzenie przetworzone i zacząć przygotowywać posiłki od podstaw samemu, żeby dokładnie wiedzieć co w nich jest. A co robimy z kotami? Które nie są wszystkożerne. Niestety, ale nie trafiło na głupiego. Wielu ludzi zabrało by ten wór chrupek do domu i karmiłoby tylko tym jak wetka zaleciła do końca życia, bo przecież alergia, ale ja mam swoje przekonania. Kupię te chrupki tylko po to by jakieś chrupki były na ząb.
Ale jak dalej coś się będzie dziać i będzie za to winna karma sucha Hills lub Royal to oczywiście wina nie padnie na te karmy tylko na mokre i mięso. No nic.
Ja będę dalej walczyć o Marysię i nie dam jej bez walki przestawić na kukurydze i ryż.
To nie jest problem kotów, że jest teraz tyle alergii, tylko karm przetworzonych jakie im dajemy.

Gosiagosia pisze:
klaudiafj pisze:Szkoda, że nie mam takiej fasoli, bo jutro bym juz zrobiła :) a Ty czosnek dajesz? Chce tradycyjnie :)

W tradycyjnym przepisie nie ma czosnku, ale ja lubię czosnek i daję go jak to mówią dla zdrowotnosci :ryk: nawet do rosołu wrzucam 3 ząbki. Jednak to kwestia smaku czyli co kto lubi.

Czosnek dla zdrowotności ma być surowy ;) Ale ja nie dodam czosnku (choć zobaczę jak to smakuje) choć uwielbiam, bo chcę żeby było tradycyjnie. My też dajemy czosnek do rosołu i nawet czasem m. daje potarty imbir. Wtedy rosół jest rozgrzewający :) a Więcej fasoli czy kapusty czy pół na pół?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro gru 12, 2018 15:49 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Na główkę kapusty daję 30 dkg fasoli. Tylko główka jest duża.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 12, 2018 16:08 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:
Marzenia11 pisze:Przepraszam że piszę, ale może coś to pomoże. Moja Notka - mega alergiczka, jak się okazało, tyle że ... na to co jest w karmach hipoalergicznych traktowane jako niealergizujące, czyli RYŻ. Poobserwuj, poanalizuj nietypowe składniki karm, na które nikt nie zwraca uwagi - u notki to jest ryż, słod i pochodne mleka.
Ja bym się obawiała przestawiać na niemięsną dietę, bo moze to nie mięso ją uczula własnie..a kot na biezmięsnej diecie też się moze pochorować bardzo.

Tak, zdaje sobie z tego sprawę, że różne rzeczy uczulają i wcale to nie musi być mięso. W Hillsie chociaż jest wątróbka. Obserwuje składy karm suchych - myślałam, że znalazłam wreszcie tą idealną. Niskowęglowodanową i z bardzo krótkim składem, jednak myślę, że nie wszystkie składniki są wypisane na opakowaniu. Takie mam podejrzenie. Jeżeli raz za razem coś się dzieje na kolejnej suchej (a na mokrej nie) a skład niby jest już doskonały - prosty i krótki - to wg mnie coś jednak musi być nie tak. Nie ufam już tym suchym. I od dawna miałam podejrzenie rodzące się również do Thrive. Dzisiejsza wizyta tylko to potwierdziła.
I dlatego dziś tak nerwowo zareagowałam. Wetka nie zna tego całego ciągu przyczynowo-skutkowego, bo ma wiele kotów, ale ja mam jedną MArysię i wiem jakie zmiany wprowadzałam i jakie były efekty na przestrzeni tych paru lat, więc już się dopatrzyłam powtarzającego się schematu.
Prędzej nauczę się Barfa niż przestawię Marysię na tylko suchą karmę.


w zooplusie sa gotowe mieszanki miesne nie musiałabys sama robić
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro gru 12, 2018 16:13 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Forumowa Zuza kupuje gotowego barfa od kogoś z tego forum - może dopytaj ją od kogo ?
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek i 97 gości