Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 07, 2019 14:20 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Kattovit sensitive ma ryż.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 07, 2019 14:49 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Marzenia11 pisze:Kattovit sensitive ma ryż.

Tak, wiem właśnie, dlatego odpada.

Wróciłam od wetki z Kubim. Jak wetka go zobaczyła to powiedziała, że Kubi ma zapalenie spojówek typowo alergiczne i jest też różowy i ma przerzedzoną sierść na głowie. Dostał kropki do oczu. I wydaje mi się, że teraz mam jasność, że problemem jest ryż. A przynajmniej jest to pierwszy podejrzany na liście i za nim nie ma nic. Będę teraz unikać ryżu jak ognia!

I na poparcie tej teorii mam to, że raz też kupiłam karmę weterynaryjną dla diebetyków właśnie Trovet na ryżu i reakcja była natychmiastowa u Kubiego - świąd i biegunki. Wczoraj też miał brzydką kupę. Pół ładnej a pół papki.
I drugi dowód, który popiera tą teorię jest taki, że był czas że moje koty jadły dużo smakołyków Dreames. Bywało, że paczkę na dwa dni, a nie raz i na dzień. Te smakołyki są na zbożach i jadły je wiele miesięcy i nie było żadnej alergii. Więc myślę, że zboża nie uczulają moich kotów, a właśnie ryż. Ryż dotąd miały w karmach morkych, ale tego ryżu jest 1% - to inna dawka niż ryżowy Hills czy Trovet.

Tosia i Marysia też się drapią po głowie. Choć Tosia wyczaiła co jest grane i odmawia jedzenia Hillsa. Ja jej nie zmuszam. Mokrego jest dość. Ale nawet mój brat zwrócil uwagę, że Tosi prześwituje skóra na głowie i mu się to myli z oczami jak na nią patrzy. To jest naprawdę bardzo dziwne, że nawet Tosi się coś dzieje.

I te wymioty. Wetka powiedziała, że ewidentnie jest coś nie tak i żeby już Kubiemu tej karmy nie dawać.

Ale z Kubim jest o tyle dobrze, że u niego reakcja na karmę jest natychmiastowa, więc łatwo orzec czy dana sucha mu podpasuje lub nie.

Wetka dała mi radę, że jak kupuję suche jednej firmy to żeby nie zmieniać smaków jak jest dobrze tylko żeby jeden smak podawać.

No i doszłyśmy do wniosku, że lepiej byłoby zrezygnować z suchej. Ale to wtedy nic już nie będą chrupać te moje koty :/

I dopytałam o Marysię i słowo, które mi uciekło to mięśniówka. Mięśniówka jelit poszerzona i tak się dzieję na skutek alergii czy też nietolerancji pokarmowej, kiedy podrażnione są jelitka przez dłuższy czas.

Nie mam na razie jeszcze odwagi całkowicie odciąć kotów od suchego. Coś może znajdę żeby czasem sprawić kotom trochę chrupiącej radości. Jednak nic co zawiera ryż :evil:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 14:53 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Troszke chrupek, na ktore nie sa uczulone, raczej im krzywdy nie uczyni. Filut je mokre, bo wiadomo, nerki ma chore wiec zeby nie suche. Ale poniewaz jak jest glodny to wymiotuje, to suche ma postawione i raz na kilka dni widze ze kilka chrupek zjada w ciagu dnia, jak mnie nie ma... Nie szkodzi mu to na wyniki wcale.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sty 07, 2019 14:58 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Acana i Orijen nie maja ryzu
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon sty 07, 2019 15:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

zuza pisze:Troszke chrupek, na ktore nie sa uczulone, raczej im krzywdy nie uczyni. Filut je mokre, bo wiadomo, nerki ma chore wiec zeby nie suche. Ale poniewaz jak jest glodny to wymiotuje, to suche ma postawione i raz na kilka dni widze ze kilka chrupek zjada w ciagu dnia, jak mnie nie ma... Nie szkodzi mu to na wyniki wcale.

No, a też dobrze żeby jednak kocie brzuszki chrupki znały, bo nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości. Wiem, dlatego właśnie podejmę próbę poszukania czegoś co będzie smakołykiem. Dzięki temu, że nauczyłam MArysię jeść karmy mokre i mięso to ona pierwszy raz od lat ma czysty pęcherz - bez jakichkolwiek kryształów. Oczywiście jadła suche Thrive, ale w ograniczonej ilości i ta karma też się przyczyniła, że zniknęły te kryształy. Bo uważam, że taki Purizon przyczynia się do powstawania kryształów co udowodniło wiele kotów, ale akurat Thrive na pewno się nie przyczyniła, więc pęcherz zaleczył się naturalnie :)

MonikaMroz pisze:Acana i Orijen nie maja ryzu

Uważam te karmy za jedne z najbardziej alergizujących, żeby nie powiedzieć, że najgorsze. W składzie mają sto zbędnych składników. Wszystkie rodzaje grochów, fasoli i ciecierzyc. Ale żeby nie być gołosłownym to raz kupiłam suche Acanę w stacjonarnym na poprzednie święta, bo suchego brakło. Kubi dostał momentalnie takiej alergii, że wydrapał brodę i brzuch. To była alergia jego życia. Nigdy nie miał większej. Dlatego jak najdalej od tych karm :)
ale wczoraj znalazłam karmę w której też był długi skład, ale nie czytałam, w oczy rzucił mi się ze środka KALAFIOR :lol: serio, kto tworzy te składy??
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 15:13 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Ja czekam na Hill's. zamowiłam go bo on ma w składzie kawsy Omega.
A RC, Trovet nie mają. A Bagi musi je mieć bo inaczej zaraz ma łupież :(

Na razie wcina RC Hypoalergenic bo miałam ją w domu. A z reszta karm nie wiem co zrobie. Mam 2x400 gram Feringi z rybą, 1 kg Smilli sensitivity, 400 gram Apllaws :roll:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon sty 07, 2019 15:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

MonikaMroz pisze:Ja czekam na Hill's. zamowiłam go bo on ma w składzie kawsy Omega.
A RC, Trovet nie mają. A Bagi musi je mieć bo inaczej zaraz ma łupież :(

Na razie wcina RC Hypoalergenic bo miałam ją w domu. A z reszta karm nie wiem co zrobie. Mam 2x400 gram Feringi z rybą, 1 kg Smilli sensitivity, 400 gram Apllaws :roll:

Duże puszki zamówiłaś jak dla jednej kici. Moje by tego nie zjadły na trzy :) Choć zapewne zależy co, wiadomo :)
Ja myślę, że RC na kukurydzy lepiej by służył. Ale dla mnie w ogóle rozmyslania czy dla kota kukurydza czy ryż to jest jakaś totalna pomyłka. Jednak poszukam karm bez ryżu, nawet gdyby miały zboża, bo drugiej Thrive chyba nie znajdę. Może Power of Nature?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 15:45 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:
MonikaMroz pisze:Ja czekam na Hill's. zamowiłam go bo on ma w składzie kawsy Omega.
A RC, Trovet nie mają. A Bagi musi je mieć bo inaczej zaraz ma łupież :(

Na razie wcina RC Hypoalergenic bo miałam ją w domu. A z reszta karm nie wiem co zrobie. Mam 2x400 gram Feringi z rybą, 1 kg Smilli sensitivity, 400 gram Apllaws :roll:

Duże puszki zamówiłaś jak dla jednej kici. Moje by tego nie zjadły na trzy :) Choć zapewne zależy co, wiadomo :)
Ja myślę, że RC na kukurydzy lepiej by służył. Ale dla mnie w ogóle rozmyslania czy dla kota kukurydza czy ryż to jest jakaś totalna pomyłka. Jednak poszukam karm bez ryżu, nawet gdyby miały zboża, bo drugiej Thrive chyba nie znajdę. Może Power of Nature?

Suche to jest
Bagi nie zjada nawet 100 gram mokrego na dzien :roll:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon sty 07, 2019 15:46 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Postanowiłam wyprzedać Hills z/d na próbki viewtopic.php?f=1&t=188290&p=12119409#p12119409
Nie ma małych opakowań, więc to dobra szansa, żeby wypróbować tą karmę u swojego kotka. Ja jej już nie mogę podać. A nie mam nic w zamian. Nie chcę mieć kolejnych zaheftowanych terenów :(

Aaa suche. Nie wiem czemu od razu uznałam, że o puszki chodzi ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 16:19 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Monika Masz kilka lepszych rozwiązań jeśli chodzi o kwasy omega niż kupowanie bezwartościowej karmy ze względu na nie. Ja się bardzo boję tych hipoalergicznych weterynaryjnych. Na szczęście nikt z wet nie mówił że mam je kupować, a wręcz przeciwnie, odradzano mi. Oprócz alergii.kot to cały czas drapieznik i gdy ma uboga karmę długo podawana to alergii może nie ma,ale może mieć inne równie niebezpieczne dla zdrowia niedobory.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 07, 2019 16:23 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Moja wetka nie mówiła, że długo podawać, ale że 3 miesiące, żeby wyciszyć organizm. Jednak kiedy dziś zobaczyła Kubiego po tym jak dostaje tą cudowną Hills co to nie ma prawa uczulać, to powiedziała, że mam już jej nie podawać.

Właśnie szukam filetówek bez ryżu. Trochę trudno z tym w zooplusie.

Jeżeli chodzi o omega to też uważam, ze są lepsze alternatywy. Moja wetka poleca olej lniany, ewentualnie rzepakowy , a najlepiej takie kupione w aptece. Dodane do jedzenia troszeczkę. Ale ja nie dodaję :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 16:29 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

No ja nie znalazłam w zooplus ani jednej filetowki dla Notki. Tyle że ona też nie może jeść karm z bulionem z kurczaka. A gdy jest jeszcze ryż to już jest totalna masakra. Nawet na apoquel się drapala do krwi
Stąd wiem i to z pewnością.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon sty 07, 2019 16:36 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Na 90% ta jest bez ryżu https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ood/692752 Mam ją w domu, więc przeanalizuje skład.

My ryż mieliśmy w ilości 1% dziennie tyle ile dodaje się do karm mokrych. Czasem to była jedna, czasem dwie karmy na dzień. Ale co dzień. Więc w małych ilościach nie było widać dużych alergii i można było to mylić z innymi alergenami.

Cieszę się, że jest wreszcie jakaś konkluzja i wiadomo co wyeliminować, żeby ruszyć do przodu. Jestem pewna, że się moim kotom poprawi :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 17:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Jacie kręce!!! Catz finefood ma saszetki :Dhttps://animalia.pl/m/catz-finefood-bio ... oly/40836/ i w ogóle tyle produktow a w zooplusie jedno i to samo.

Sprawdzilam te filetowki z CFF i nie mają ryżu.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 07, 2019 17:31 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Ale przeciez w zooplusie też są saszetki catz finefood. Tyle że nie tych filetówek, a moze o te filetówki chodzi..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Majestic-12 [Bot] i 91 gości