Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 11, 2018 13:46 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 11, 2018 13:47 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Jak nie dam już Thrive to może gorzej nie będzie?

Na Trovet też uczulenie i MArysia i Kubi.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 13:49 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

RC Hypoalergenic jest tak ubogą karma ze raczej nie będzie miała Marysia uczulenia. Tak samo jak RC Sensitivity jakie dawałam Bagi. Ale ja bym wprowadziła stopniowo bo u mnie zawsze przy RC jest sraczka
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 11, 2018 13:53 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Nie takie z Royala mamy tylko coś innego pisze. Wetka powiedziała, że to hydrolizat. Ubiorę się i pójdę jeszcze raz. Powiem jej co wymyśliłam. Spytam czy mam jeszcze czas, czy ten chłoniak zaraz sie zrobi. Bo jak mogę pomyśleć i się zastanowić to wolę zacząć od rezygnacji z Thrive.

Albo zadzwonię.

I właśnie masz rację. wymieszam może Thrive z nową karmą żeby nie było sensacji. Ale spytam o to, bo wyniosłam z rozmowy, że już od teraz tylko ten hydrolizat i nic więcej.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 13:59 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Klaudia sprobuj może chociaż przez miesiąc z tym Hills'em i zobaczysz czy działa.
Bo takie wymyślanie może się żle skonczyć dla Marysi.

Dziwie sie zę wetka nie daje Ci wydruku z wizyty. Ja zawsze proszę i tam mam zawsze wyraźnie napisane co jest zalecane, jaka karma itp. Bo w stresie człowiek nie zapamięta wszystkiego.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 11, 2018 14:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 11, 2018 14:29 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Ale ja mam napisane i na kartce i w książece. To nie jest wymyślanie. Było powiedziane, że MArysia ma być tylko na tej suchej. Czyli nagle kot który je mięso i mokre i suche dodatkowo wydzielone rano i wieczorem ma zostać tylko na suchym?

W każdym razie poszłam i dopytalam. Na razie rezygnujemy tylko z thrive, a tą alergiczną kupię żeby było coś suchego na ząb, bo Marysia czasem się upina. Zostaje mięso i mokre. I za 8 tyg kontrola. Czuje, że będzie poprawa i że to Thrive stoi za kolejnymi problemami Marysi. Np na tej karmie właśnie u Marysi pojawiły się zmiany na uszkach czego wcześniej nie było. Marysia miała ciemne uszka a nagle zrobiły się jaśniejsze. I nawet robiliśmy testy na grzyby w końcu przez to, bo raz bardziej uszka jaśniejsze, raz bardziej normalne. A na poprzednich karmach, gdzie były inne objawy to uszka były ok.
I prawdę mówiąc ja gdzieś tam w tyle głowy też nie ufałam do końca Thrive (po przejjściach jakie mieliśmy z suchymi - ostatnio już wyszło, że rybnej thrive nie mogą, a ryby w mokrym jedzą od zawsze- to jak to jest?)

W każdym razie kupię tą na alergię karmę i i tak trzeba ją wymieszać z Thrive. Kubiemu też będzie bardziej ten alergiczny służył. Sama wetka mówiła, że w pęcherzu nie ma już żadnych kryształów i szkoda byłoby rezygnować z mokrej, bo dzięki temu MArysia sobie też lepiej przepłukuje pęcherz. to jest wielka ulga, że wreszcie nie ma ŻADNYCH kamieni. I nie chciałabym żeby się pojawiły.

Ulżyło mi trochę. Jestem już dobrej myśli.

MonikaMroz pisze:https://animalia.pl/hills-vet-feline-dd-skin-support-sucha-karma-15kg/szczegoly/24124/
jest jeszcze taka dla Marysi

Marysia ma wskazane jaką karmę ma mieć. Nie zwykłą alergiczną, ale jakiś hydrolizat. Z Hillsa z/d a z Royala Anallegrenic.
Zdecydowałam, że będzie Hills, bo ma wątróbkę.
Ostatnio edytowano Wto gru 11, 2018 14:32 przez klaudiafj, łącznie edytowano 1 raz
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 14:32 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Klaudio, a czy Marysia miała robiony profil tarczycowy - jakoś nie doczytałam tutaj ....

Moja Tola też bardzo wylizuje brzuszek i łapki przez jakiś czas, a potem przestaje. Wetka wykluczyła alergie pokarmową u Toli.
Zaleciła mi zrobić jeszcze raz badania tarczycy ....
Wetka, do której chodzę zdecydowanie twierdzi, że wylizywanie łapek i brzuszka przez kota to na pewno nie alergia pokarmowa.
Teraz daję Toli VetoSkin - 1 szt dziennie, Dziuni pomogło - tak po 1-2 miesącach brania'

Ale może Twoje wetka ma rację ... znalazlam taką karmę - próbowałaś ją ?

https://www.zwierzakowo.pl/opis-produkt ... .1363.html
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 11, 2018 14:34 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Kotina pisze:Klaudio, a czy Marysia miała robiony profil tarczycowy - jakoś nie doczytałam tutaj ....

Moja Tola też bardzo wylizuje brzuszek i łapki przez jakiś czas, a potem przestaje. Wetka wykluczyła alergie pokarmową u Toli.
Zaleciła mi zrobić jeszcze raz badania tarczycy ....
Wetka, do której chodzę zdecydowanie twierdzi, że wylizywanie łapek i brzuszka przez kota to na pewno nie alergia pokarmowa.
Teraz daję Toli VetoSkin - 1 szt dziennie, Dziuni pomogło - tak po 1-2 miesącach brania'

Ale może Twoje wetka ma rację ... znalazlam taką karmę - próbowałaś ją ?

https://www.zwierzakowo.pl/opis-produkt ... .1363.html

Miała tarczycę badaną i też było ok. Ja raczej już po latach jestem pewna, że to alergia pokarmowa. Bo po rezygnacji z suchej objawy mijają. ale tarczycę trzymamy na pulsie, na pewno co jakiś czas będziemy kontrolować.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 14:39 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Dziękuję za pomoc w wyszukiwaniu karm suchych. Mam wskazane konkretne i innych nie mamy kupować :) Nawet innych z tej samej marki. Tylko z/d lub analegenic Royala. (i żeby nie było - wetka też poleciła całkowite przejście na Barfa- ale ponieważ nie umiem, to na razie zostanie jak jest. Myślę, że będzie poprawa :) A jak nie będzie to potem zrobię testy alergiczne.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 14:42 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

No bo na prawdę. Nigdy nie zauważyłam żadnych zmian po podaniu nowej karmy mokrej czy mięsa a raz za razem karma sucha sprawia kłopoty.

Taka ma być: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nic/701405

lub taka https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... z_d/212205

Dla mnie nie ma problemu, żeby kupić taką karmę i żeby ona była jako dodatek do diety mokrej i mięsnej przez całe życie. Byle by Marysia nie musiała jeść tylko tego. Ale myślę, że będzie dobrze.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 14:53 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:No bo na prawdę. Nigdy nie zauważyłam żadnych zmian po podaniu nowej karmy mokrej czy mięsa a raz za razem karma sucha sprawia kłopoty.

Taka ma być: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nic/701405

lub taka https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... z_d/212205

Dla mnie nie ma problemu, żeby kupić taką karmę i żeby ona była jako dodatek do diety mokrej i mięsnej przez całe życie. Byle by Marysia nie musiała jeść tylko tego. Ale myślę, że będzie dobrze.

Ta Hill's to tez dla mojej Bagi widzę. Przy IBD można dawać.
Ciekawe cyz jest tłusta czy sucha
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto gru 11, 2018 14:56 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Nie wiem co znaczy hydrolizat - ale bardziej bym obstawiała suche i o jakichś małych kawałkach wetka mówiła. Dla mnie to na razie niezrozumiałe. Bo też pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Z/d z Hillsa ma też mokrą karmę, ale wiadomo jak to jest z takim mokrym :/ na razie nie zaryzykuje mokrego.
I wszystkie koty mogą taką karmę jeść, więc fajnie :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 15:00 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Nawet w opiniach pisze w zooplusie, że ktoś podawał i tą karmę i mokry tuńczyk zoolove (moje koty uwielbiają zoolove) i alergia ustąpiła. Także cieszę się bardzo, że nie muszę rezygnować z mokrego i z mięsa. Jak to nie wystarczy to będziemy dalej myśleć. Wetka powiedziała, że nie musi być Marysia tylko na tym suchym, ale że coś trzeba zrobić na już, jakąś zmianę wprowadzić. Że nie może zostać tak jak jest teraz, bo stan zapalny będzie się pogłębiał.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto gru 11, 2018 15:34 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Przepraszam że piszę, ale może coś to pomoże. Moja Notka - mega alergiczka, jak się okazało, tyle że ... na to co jest w karmach hipoalergicznych traktowane jako niealergizujące, czyli RYŻ. Poobserwuj, poanalizuj nietypowe składniki karm, na które nikt nie zwraca uwagi - u notki to jest ryż, słod i pochodne mleka.
Ja bym się obawiała przestawiać na niemięsną dietę, bo moze to nie mięso ją uczula własnie..a kot na biezmięsnej diecie też się moze pochorować bardzo.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Google [Bot], MaryLux i 209 gości