Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 08, 2019 20:04 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

No przeoraszam, ale zapalenie spojówek może być objawem alergii pokarmowej???
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto sty 08, 2019 20:05 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Marzenia11 pisze:No przeoraszam, ale zapalenie spojówek może być objawem alergii pokarmowej???

Tak może być. https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka/ch ... e-spojowek
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 08, 2019 20:22 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Wiem, że Kubi ma alergię, tego nie neguję. A dziś dawałaś suche, czy tylko smaczki?

aga66

 
Posty: 6126
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 08, 2019 20:23 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

aga66 pisze:Wiem, że Kubi ma alergię, tego nie neguję. A dziś dawałaś suche, czy tylko smaczki?

6 smaczków po kropieniu. Suchego nie dostał.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 08, 2019 20:43 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:
Marzenia11 pisze:No przeoraszam, ale zapalenie spojówek może być objawem alergii pokarmowej???

Tak może być. https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka/ch ... e-spojowek

no nie ma tu pokarmów. Ale nie dyskutuję :wink: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto sty 08, 2019 20:47 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:
aga66 pisze:Wiem, że Kubi ma alergię, tego nie neguję. A dziś dawałaś suche, czy tylko smaczki?

6 smaczków po kropieniu. Suchego nie dostał.

a co to za smaczki są?
Moja Notka, uczulona na ryż, słód i bulion nie może jeść -a uwielbia - RC Calm, które musi jeść i bardzo lubi Milenka. Długo szukałam czegoś dla Notki równie atrakcyjnego a nie szkodzącego jej i znalazłam.
https://www.zooplus.pl/shop/koty/przysm ... nda/606182

Teraz Milenie sypię do miski Calm, a Notka dostaje przysmak.
Warto szukać rozwiązań.
Moim zdaniem Kubi ma nietolerancję pokarmową i alergię, ale niekoniecznie pokarmową. Może mieć np na pyłek od żwiru (uwalnia się podczas nasypywania, częst nie jest widoczny), czy od karmy suchej, niektóre pylą, widziałam, zwłaszcza jak nasypujesz z worka czy dużegp pojemnika, albo na jakiś odswieżacz powietrza, na suche powietrze i latające w nim roztocza i tak dalej i tak dalej..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto sty 08, 2019 21:10 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Kubi zaczął mieć problemy z oczami, kiedy wymieszałam Hills z Thrive, ale wtedy to było takie nie do końca pewne, że coś się dzieje, bo czasem tarł oko łapką i miał przymrożone, ale po chwili już było normalnie. Więc tylko obserwowałam, choć faktycznie był jakiś bardzo różowy i zaczął miewać ropki w oczach. A kiedy już mieszanka się skończyła i był sam Hills to z dnia na dzień miał oczy coraz bardziej załzawione. Pisałam w sobote o 14 (pamiętam, bo wetka już miała nieczynne), że gdyby nie to, że już po zamknięciu to bym leciała z Kubim, bo mnie to już mocno zaniepokoiło. Naprawdę oczki wyglądały niefajnie. Zapuchnięte i załzawione. Musiałam czekać do poniedziałku. A w poniedziałek jak tylko wetka go zobaczyła i zerknęła do oczu to powiedziała, że to "typowe alergiczne zapalenie spojówek". I tak jest napisane w książeczce. W necie można wyczytać główne przyczyny zapalenia ale również gdzie nigdzie pisze, że również pokarmy mogą za to odpowiadać. Na poprzedniej karmie nie było tego problemu. Ewidentnie pojawiło się to na Hillsie i zaogniło, kiedy zaczął dostawać sam Hills bez Thrive.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 08, 2019 21:14 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

U mnie nie ma nic z tych rzeczy. Żwirek jest od dawna ten sam. Nic nie pyli. Nie mam odświeżaczy powietrza i pisałam w poprzednim poście, że problem z zapaleniem spojówek pojawił się na karmie Hills i zaognił, kiedy został już sam Hills. Karma nie pyli, bo wykładałam ją łopatką na mały talerzyk. Wcześniej nie miał zapalenia spojówek.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 08, 2019 21:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Jeszcze dodam, że Kubi miał u mnie uczulenie po pokarmach suchych: acana, trovet i hills i raz po animondzie z makaronem, która pojawila się przypadkowo. Unikalam dotąd karm z makaronem właśnie. Jak do nas przyjechal to zjadł makaron z sitka i potem miał świąd. Wiec uznałam że unikamy makaronu a dostaliśmy tą nueszczesna animonde i miala to zjesc Tosia, a Kubi jej to wyjadl i właśnie miał świąd. Takze mysle że u Kubiego makarony i ryże są problemem.

edit. zajrzałam na skład acany. oprócz tego, że długi, to nie ma tam ryżu, nie wiem co nie pasowało Kubiemu, ale kupiłam tą karmę tylko 400 gr na święta poprzednie, bo brakło nam suchej. To było największe uczulenie Kubiego - wydrapał brodę i szyję do krwi i brzuch i musiał nosić "szalik". A za to Tosia zajadała się tą karmą, niezwykle jej smakowała. MArysi też smakowała i też nie było problemu. Acana i Trovet to były opakowania próbne (Trovet był dla Marysi dla diabetyków na zbicie cukru, ale jak tu nie poczęstować Kubiego też skoro się pcha, tym bardziej że to karma, którą mogę jeść wszystkie koty przez całe życie), ale wystarczyło kilka porcji, żeby mega Kubiego uczulić :/ także nie mam żadnych wątpliwości, że to alergia na pokarm.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto sty 08, 2019 22:28 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

To poszukaj co mają wspólnego acana i Hills na które źle zareagował. Może coś jest i będzie jakąś odpowiedzią.
Ech,z tymi alergii niełatwa sprawa
Dobrze że ja w miarę trafiłam i w miarę szybko.
A co to za smaczki które zaszkodziły?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro sty 09, 2019 12:13 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Nie, nie zaszkodziły. Pisałam, że od teściów koty dostały dwie puszki gurmeta i dwie paczki smaczkow Feliks. I kiedy przyszło mi kropić oczy Kubiemu to rozpoczął się zwyczajowy cyrk, a ja nie miałam nic na zwabienie Kubiego, więc cóż... użyłam tych smaczków. Wiem, że to nie najlepiej w obecnej sytuacji, ale nie mamy nawet karmy suchej do zwabienia lub wynagrodzenia. Na szczęście żadnych sensacji nie ma.

Canagan przyjedzie jutro, więc kolejny dzień bez suchego i już wczoraj na wieczór Kubi zaczął marudzić i dziś rano też marudny. Rzucał się do Marysi i były syki. Pobił Tosię parę razy i ma podrapany nos. Kubi w sensie. Dostał parę smaczków na oszukanie uzależnienia i się uspokoił. Dostał też mięso i saszetkę, ale niestety to nie zaleczy nigdy chęci na chrupki :/ Musimy wytrzymać do jutra i oby Canagan nie uzależnił :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 09, 2019 12:25 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Moja Bagi też lubi smaczki Felixa.
Ale cosma smaczniejsza :D
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sty 09, 2019 12:33 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Ja nie kupuje ich, bo jest w nich cukier. Cukru unikamy jak ognia. Ale tym razem zamiast oddać te smaczki komuś dałam je kotom i są happy :D Wszystkim smakują. Jednak sama ich nie kupię ani żadnych innych oprócz suszonego mięsa. Dobrze się sprawdza karma sucha jako smaczek :)

Pisałam też, że podałam kotom tego gurmeta wymieszanego z catz finefood, które zostało z poprzedniego posiłku i koty jadły jakby jedzenia nie widziały na oczy. Na szczęście też bez sensacji i alergii się obeszło.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 09, 2019 13:38 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Czy wiecie o tym, że rząd chce wybić w Polsce całą populację dzików co do jednego???
Dzis i jutro w całym kraju protesty!
W ten weekend rozpocznie się rzeź!
Nie możemy do tego dopuścić!
:placz:

Na znak solidarności mozna zmienić zdj na fb indodac nakladkę z dziekiem.
Jutro w Katowicach o 18.30 protest. Planuje tam być.

#stoprzezidzikow #jestemzdzikami
Jestem przeciwna zabiciu chocby jednego dzika!
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sty 09, 2019 13:47 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Koty białe i bialo mieszane maja często uczulenie na kurczaka i na wszytko co ma związek z drobiem. Przerabialam to u 5kotow białych, i mieszanych(bialo bure, bialo szare) moje dwa osobiste koty mieszane mają uczulenie na drób
Aha i ostatnio przyuwazylam że karma animonda potrafi uczulic kota z taką siłą, że kot nawet na powiekszone wezly chłonne. Tak nam uczulila trzy koty ze dwa to w ubranku musiały chodzić.
Ostatnio edytowano Śro sty 09, 2019 13:53 przez CatAngel, łącznie edytowano 1 raz

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 74 gości