Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 12, 2018 12:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

MonikaMroz pisze:Patmol ale cudny kociak :)
dziękuje

osobistych nie, bo je wklejałam na miau i dogo, ale już zjadło z czasem , na miau szybko zjada zdjecia
usiłuję łapać ten moment, przy okazji, na spacerach; bo spacer ważniejszy, a zdjecia sa przy okazji ,
Obrazek

Obrazek

mam NIKONa D5100 z obiektywem 18-105
nie noszę statywu, i przy dwóch psach trudno byłoby robić ze statywu (bo muszę ich pilnować w terenie) więc obiektyw taki chyba dla mnie najodpowiedniejszy ( i da sie nosić na dłuższych trasach)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 13:02 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Dobre zdjęcie = dobry moment :)
Statyw jest do takich zdj zbędny, chyba że chcialabys łapać makro momenty u owadów :)
Obiektyw dobry do takich zdjęć - uniwersalny :)
Super zdjęcia :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 13:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

dziękuję

ważki, takie duże, ogromne, niebieskie lub zielone, krążące nad wodą -strasznie mnie fascynują 8) już latają
i zwierzaki, które wystawia bezgłośnie mój pies - dlatego gdzieś tam myślę w głowie nad większym obiektywem , ale czy to by sie dało z ręki zrobić? pewnie nie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 13:14 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Jeżeli myślisz o obiektywie 70-300 (sigma np ma prawie makro, bo 1:2) da się fotografować ważki, ale faktycznie dlugi wyciąg obiektywu jest problematyczny, bo lapy się trzęsą ;) ale wg mnie nie potrzeba Ci innego obiektywu do tego, bo Twoim dasz rade :) wazki cierpliwe są, motyle tez :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 13:19 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

miałam kiedyś do zenita jeszcze, większe obiektywy, pożyczane , powyżej 150
robiłam zdjecia dmuchawców 8) czyli mniszka lekarskiego , i roślin
bez statywu zawsze wychodziły nieostre, ręce mi się trzęsą
ze statywem były ok

przy psach żaden motyl nie posiedzi 8) bez psów nie chodzę prawie w teren
wazki próbowałam robić, widać je, ale one maja byc w kontekście psów i to jest trudno zgrać , bo towarzystwo sie rozbiega za bardzo
teraz byłam w sobotę w Wąwozie Myśliborskim -tam sa piękne jaskrawo-zielone wazki, ale psy co 10 metrów musiały się chłodzić i chlapać, wiec wazki odleciały

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 13:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

robisz zdjecia roślin?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 13:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Patmol pisze:robisz zdjecia roślin?

Tak :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 13:26 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Czasami sobie idę i strzele ląkę. To uspokaja :)

Co do znikajacych zdjęć to mój wątek tez na to zachorowal ;( wszystkie zdjecia zniknely ;( to ten głupi wstaw.org znowu umarł ;(
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 13:35 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

a masz jakieś do popatrzenia? robisz potem na białym tle? czy zostają tak w naturze?
rośliny sa trudne
uwielbiam rośliny, i uczę się ich w wolnej chwili, wiec na spacerach robię im zdjęcia -bo wtedy łatwiej mi się ich nauczyć, czyli jak potem je rozpoznać
wiec zdjęcie musi być jak najbardziej realistyczne, i kwiat i liście

a jak robisz? ze statywu?

i mam swoje ukochane rośliny, którym zawsze robię zdjecia, chociaz juz mam je na zdjeciach- zima sobie oglądam i wzdycham do wiosny
jak pokrzywę , żywokost, naparstnicę, glistnik, jasnotę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 13:46 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Niestety nie mam nigdzie zdjęć kwiatow w necie do popatrzenia. Czasem wrzucalam tutaj na miau zdjęcia z łączki. Rosliny są trudne, to prawda. Kwiaty na przykład są piękne na oko, ale na zdjęciu bardzo łatwo zepsuć ten efekt. Ja kwiaty fotografuje albo na łączce albo na bialym tle (lub innym). Nigdy nie robię tak, żeby wycinać kwiat z tła. Moje zdj kwiatów nie są dokumentalne - bardziej (nie chcę użyć słowa artystyczne), ale chodzi mi o brak zasad :) robię je czasem tylko po to, żeby cieszyć oko ładnym obrazkiem, a nie żeby jeszcze bylo widac jaki to gatunek i jakie ma cechy charakterystyczne. Ale rozumiem fascynacje roslinami. Zbieralam książki o roślinach łąkowych kiedys i też chcialam się ich nauczyc. Ale nie było to taką pasją, żeby ona przetrwała. Jak fotografuje kwiaty to tak dla siebie bez wyzszych celów :)

Aa ja kwiaty na łączce robie z ręki zazwyczaj, ale jak chcialam isc w makro to ze statywu. W domu na bialym tle ze statywu :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 13:52 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

wstaw proszę kilka zdjęć kwiatów ( tutaj, albo na moim wątku -jak wolisz)
uwielbiam rośliny
bardzo jestem ciekawa tych twoich zdjęć roślin

ja tez nie mam wyższych celów w fotografowaniu roslin, a uczę się ich , bo to praktyczne na spacerze w górach wiedzieć, co na co pomaga
nie trzeba apteczki nosić
głowa cie boli, masz biegunkę czy zaparcie, skaleczyłeś się czy nogę nadwyrężyłeś - można skorzystać z tego co rośnie
i to naprawdę pomaga
i narwać można, i do jedzenia dodać -ale tez trzeba wiedzieć które, żeby sobie szaleju jadowitego do nalesników nie sypnąć
do włosów można wykorzystać , czy do kąpieli, czy przeciw pchłom

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 14:04 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ale mi teraz zagwostke zadałaś ;) robie wlasnie przeglad w glowie zdjęć kwiatow i zastanawiam sie jakie i kiedy robilam a do tego, gdzie w ogole je mam ;)

Może to nie będzie reprezentacyjne, ale tak na szybko - ostatnio testowałam sobie 10letni kompakt canona w Ogrodzie botanicznym i właśnie fotografowalam kwiaty. Z tym że to byly takie zdjęcia bardziej dla frajdy i po prostu z ciekawosci co da się wycisnąć z tego aparatu. Wiec może podam link do tych zdjęć :) http://www.fotochwilka.pl/2018/05/canon ... e.html?m=1
Nie wiem nawet jak skomentować te fotki :ryk: Można powiedzieć - amatorstwo :) jak siądę do komutera to będę mogla dopiero poszukać czegoś lepszego ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 14:05 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

dziękuje :1luvu:
pooglądam

a jak cos jeszcze znajdziesz - to jestem chętna bardzo na oglądanie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27175
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto cze 12, 2018 14:21 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ok :) to specjalnie dla Ciebie poszukam :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto cze 12, 2018 16:32 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Patmol pisze:dziękuje :1luvu:
pooglądam

a jak cos jeszcze znajdziesz - to jestem chętna bardzo na oglądanie

Zrobiłam to dla Ciebie :mrgreen: Przekopałam chyba wszystkie dyski, żeby znaleźć kwiatki. Łączkę znalazłam jedną. Chyba pokasowałam swoje zdjęcia coś tak mi się przypomina :/ Wrzuciłam zdjęcia na mój dysk, bo tutaj ich nie chcę umieszczać, bo zajęłoby mi to wieki. Oto link https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Znalazłam co było choć na pewno miałam tego więcej. Miłego oglądania oglądającym ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Meteorolog1 i 298 gości