Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 17, 2019 20:24 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Co tak zamilkłaś? Jak kotki? Dziś kolejny raz wzgardziły mokrą Feringą choć jest postęp bo kocurki zjadły galaretkę z boków karmy :strach: Odlot normalnie, koty niektóre głodują a tym nic nie pasuje. Dobrze, że moje bezdomniaki chętnie jedzą to się nie zmarnuje.

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Czw sty 17, 2019 21:10 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Nie zamilkłam a dosłownie zdychałam z bólu ;) ale już się pozbierałam :) Ale i tak nie miałam co pisać ;)

Jak Aguś Twoje kicie zjadły galaretkę z boków feringi to może dojdą w końcu do środka ;) A moje feringi nie polubiły, ale też bardzo nie nalegałam i nie kupowałam tego. Raz może czy dwa.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Czw sty 17, 2019 21:20 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

A moim potworkom po raz pierwszy kupiłam Bozitę. Nie byłam przekonana do kartoników, ale pojawiły się w zoo+ puszki 400 gram. Wsuwają jak najęte :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pt sty 18, 2019 12:49 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Bozita to raczej nie jest zdrowa karma. Choć też miałam parę razy kartonik i smakowała. Wg mnie kartonik jest lepszy od puszki. Ale Bozita to taka papka mięsna na drożdżach.

A ja się wczoraj chciałam pochwalić tym, że odkryłam kolejną genialną markę karm do kupienia stacjonarnie. Na święta musiałam poratować się normalnym zoologicznym, niewysyłkowym. I pisałam już o tym, ale pokażę jeszcze raz: https://www.real-nature.com/pl
Ta firma ma wszystko - i suche i mokre i smakołyki i mnóstwo wyborów smakowych. I powiem Wam, że moje koty uwielbiają i zjadają co do okruszka. Skład puszek jest świetny, ale.... dopiero wczoraj zauważyłam, że jest w puszce 2% ryżu, a przecież miałam wykluczyć ryż :( Na razie wiem, że smakuje ten smak: https://www.real-nature.com/pl/produkty ... a/?p=Katze miałam już wszystkie wersje i w tacce i w kiełbasce i to jest to samo, ale moje koty bardzo, bardzo polubiły.
No, ale ten ryż niezauważony :/ Nie wiem jak mogłam go nie zauważyć przez tyle czasu.
Z gorszych karm mam Butchersa w saszetce dla Tosi do wymieszania z mięsem, bo jednej animondy nie będę zamawiać w zooplusie, a z czymś muszę jej zamieszać mięso, bo samego nie zje.

A mam teraz problem, bo nie ma takiego sklepu, gdzie mogłabym kupić wszystko. Więc w jednym to, w drugim tamto i zamiast jakoś wyjść na prostą z zamówieniami to robię teraz potrójne :/ I tak się muszę gimnastykować. Menu też drastycznie zmalało. Nie wiem czy ten Buchers będzie służył. Na razie nie znalazłam nic lepszego. Ale Buchers na poziomie animondy w saszetce jest. 40% mięsa. Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Jutro mam sesje w stylu elfickim. Oczekiwania mam ogromne, ale nie wiem jak wyjdzie wykonanie, bo wszystko improwizacja - ani stroju, ani uszów, ani profesjonalnego makijażu, jedynie moja modelka to urodzony Elf :D A to już w sumie dużo ;)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt sty 18, 2019 12:59 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

moje ani feringi ani bozity nie chciały jeść, choć ostatnio o,canis była w miarę zjadliwa https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... kot/438797
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 18, 2019 13:04 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

A u nas oCanis też się nie przyjęła :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt sty 18, 2019 13:18 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Feringa jest w małym pakiecie próbnym. Może wypróbuję następnym razem https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nga/714515
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob sty 19, 2019 11:09 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:Feringa jest w małym pakiecie próbnym. Może wypróbuję następnym razem https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nga/714515



ciekawe jaką mają konsystencję
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sty 19, 2019 20:29 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Hej :)
Ważyłam dziś koty, bo Marysia wygląda na chudą
Może to kwestia tego, że mniej suchej dostają.
W kazdym razie jest całkiem zadzwiająco dobrze, bo waży 4.8 kg.
Kubislaw 5.5 kg, a Tosia 3.1 kg.

Myślę czy nie kupić suchej feringi. Moje nie chcialy tego jesc ale pamiętam, że jak Kubi przyjechal to jadl to i nie mial alergii. Może bylaby to dobra karma na przeczekanie tych trzech miesięcy. Bo ja nie wiem teraz czy on ma alergie po thrive i hillsie czy jeszcze po tym canaganie. Może to byłby dobry pomysł?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob sty 19, 2019 22:51 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:Hej :)
Ważyłam dziś koty, bo Marysia wygląda na chudą
Może to kwestia tego, że mniej suchej dostają.
W kazdym razie jest całkiem zadzwiająco dobrze, bo waży 4.8 kg.
Kubislaw 5.5 kg, a Tosia 3.1 kg.

Myślę czy nie kupić suchej feringi. Moje nie chcialy tego jesc ale pamiętam, że jak Kubi przyjechal to jadl to i nie mial alergii. Może bylaby to dobra karma na przeczekanie tych trzech miesięcy. Bo ja nie wiem teraz czy on ma alergie po thrive i hillsie czy jeszcze po tym canaganie. Może to byłby dobry pomysł?

Klaudia, dopiero wprowadziłaś Canagan. Poczekaj jeszcze chwilę z kolejną zmianą.

Myślę, że najrozsądniej (ale najtrudniej) byłby póki co nie dawać kotom w ogóle suchej karmy. Do czasu uspokojenia się objawów alergii. Później dopiero po troszku podawać suchą i obserwować. Myślę, że alergen jeszcze siedzi w kociaczkach i cały czas daje zły obraz sytuacji.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 19, 2019 22:58 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Alergen przez trzy miesiące bedzie siedzial w kotach, ale boje sie że dokladam kolejny ;( Kubi nie prezentuje sie najlepiej a skoro na feridze nie mial alergii... No najlepiej nie podawac suchej i poczekac. Ale Kubi wyje. Moge suchą zamienić na smaczki, ktore wiem że nie uczulają ;) naprawde nie wiem co zrobić. Kubi sie drapie. I jest znowu różowy. Nie mam pewnosci że canagan nie uczula. A trzy miesiace bez chrupek to by mnie Kubi chyba zjadl. I dlatego pomyslalam o powrocie do Feringi na okres przejściowy.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 21, 2019 14:08 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Znalazłam karmę suchą antyalergiczną, która wydaje się, że jest idealnym wyborem dla nas: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ive/597522
skład: ziemniaki (suszone), mączka z królika, białko ziemniaczane, tłuszcz drobiowy, celuloza, wątroba królicza, olej rzepakowy, olej z łososia

Szkoda, że ziemniaki na pierwszym miejscu i trzecim, ale nie ma żadnych innych węglowodanów i owoców i warzyw. Właśnie taki skład myślę, że powinien być odpowiedni. Moje koty jedzą ziemniaki w karmach, a królika lubią najbardziej.

Niestety, ale muszę zrobić przerwę w podawaniu Canagan do czasu aż się alergia nie wyciszy, żebym mogła potem stwierdzić, że Canagan nie uczula. W tym momencie nie mam pewności, że Canagan nie uczula. A nawet obawiam się, że może.
Nie znalazłam żadnej innej karmy, która miałaby taki skład jak tutaj. Zaryzykuję i kupię. Ktoś nawet napisał, że jego kot przestał się drapać.
Jak na tej karmie alergia się nie wyciszy to już nie wiem :( Zrezygnujemy z chrupek, ale wtedy będzie w domu ciężko... Nie wiem też czy karma będzie smakowała, mam obawy że nie, no ale skład jakiś dziwny nie jest.
Szkoda, że wcześniej nie zauważyłam tej karmy. Nie kupiłabym Canagana na ten moment.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 21, 2019 15:36 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

klaudiafj pisze:Znalazłam karmę suchą antyalergiczną, która wydaje się, że jest idealnym wyborem dla nas: https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... ive/597522
skład: ziemniaki (suszone), mączka z królika, białko ziemniaczane, tłuszcz drobiowy, celuloza, wątroba królicza, olej rzepakowy, olej z łososia

Szkoda, że ziemniaki na pierwszym miejscu i trzecim, ale nie ma żadnych innych węglowodanów i owoców i warzyw. Właśnie taki skład myślę, że powinien być odpowiedni. Moje koty jedzą ziemniaki w karmach, a królika lubią najbardziej.

Niestety, ale muszę zrobić przerwę w podawaniu Canagan do czasu aż się alergia nie wyciszy, żebym mogła potem stwierdzić, że Canagan nie uczula. W tym momencie nie mam pewności, że Canagan nie uczula. A nawet obawiam się, że może.
Nie znalazłam żadnej innej karmy, która miałaby taki skład jak tutaj. Zaryzykuję i kupię. Ktoś nawet napisał, że jego kot przestał się drapać.
Jak na tej karmie alergia się nie wyciszy to już nie wiem :( Zrezygnujemy z chrupek, ale wtedy będzie w domu ciężko... Nie wiem też czy karma będzie smakowała, mam obawy że nie, no ale skład jakiś dziwny nie jest.
Szkoda, że wcześniej nie zauważyłam tej karmy. Nie kupiłabym Canagana na ten moment.


tylko trochę duże opakowania mają jak chcesz kupic na próbę
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 21, 2019 15:49 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Tak, ale ta karma kosztuje tylko 30 zł, więc ok. :) Już kupiłam.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon sty 21, 2019 18:56 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - foty str. 46 :)

Przy takiej częstotliwości zmiany jedzenia nigdy nie ustalisz co jest nie tak :roll:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], haaszek i 73 gości