Bytomskie Łobuzy :) cz. 14 - 99 fot str 94, nowe str. 97

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 21, 2018 17:30 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Koty nie mają trumien. W grobie są juz tylko kosteczki.nie wiem jak mieliby ją przeniesc. I ile by to kosztowalo :(
I jaki mialabym podac powód... Wezmą mnie za wariatke :(
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 21, 2018 17:37 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Nie mozna rozkopywac grobow zwierząt i dlatego wlasnie Kitusia nie może być z Maciusiem w jednym grobie. Mowili mi, że prawo sie zmieniło. I że.kiedyś mozna bylo rozkopywac i pochowac razem a.teraz nie. Wiec wykopanie Kitusia tez pewnie podchodzi pod to samo.

Jutro tam będę. Spytam. Trudno. Niech biorą.mnie za wariatke.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 21, 2018 18:13 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ale oczywiście, że zapytaj. Może jednak da się coś poradzić. A opinią innych w ogóle się nie przejmuj. Szkoda sobie zajmować nią głowę :ok: . Gdy zamówiłam kamień z napisem po odejściu mojego Frycka, otoczenie też patrzyło na mnie dziwnym okiem, ale takie rzeczy trzeba mieć głęboko w poważaniu. Twoje zwierzę, Twoja miłość, Twoje przeżywanie straty i nikomu nic do tego. Trzymaj się. Jesteś wspaniałą, wrażliwą osobą :ok:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Pt wrz 21, 2018 18:20 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Poczytałam troche i nie wiem czy nie bedzie trzeba do tego jakichs cudow od Inspektorow Sanitarnych, cudow, niewidow. Jak chce sie przenieść grob to potrzeba zgód, zezwolen, ochrony, higieny, niewiadomo czego jeszcze. Ale jak nie zaplacisz, to nikt sie nie pier... pieprzy i wykopują Cię na zbity pysk.
Spytam jutro. Kitusia nie leży gdzies na tylach - tylko z przodu, blisko jednego plota za którym jest las i drugiego, gdzie są budy i pieski. Jednak jest otoczona starymi ruderami zamiast grobow o ktorych z chwilą pochowania zapomniano. Są jakies nowsze grobki, ale nie i tak - nie lubie tego miejsca. Mam je na telefonie na zdjeciu i dopiero teraz zauwazylam że obok Kitusia jest jeden grob, a za nim jeszcze... druga Kitusia! Ma zdjęcie. Nie wiem czy to kotka czy kot, ale wygląda jak Kitusia.

Bylam w zakladzie pogrzebowym. Pan byl bardzo mily. Nie zwazal na to jakie glupoty gadam. Od razu zaprowadzil mnie do pokazowych grobkow i mam do wyboru dwa - ciemny elegancki kamien i biale napisy za 450 zl oraz jasny zwykly kamień ten ciapkowany z czarnymi napisami za 350 zl.

Zapytalam o zniżkę, bo biore dwa.groby. nie ma znizek, bo facet mowi, że to juz jest tak tanio, że po kosztach.

Ma racje. Przemyslalam to. I mam grobek, ktory mi sami zrobia. Mam napisy i jeszcze wysypane kamienie. Ziemię jak jest malo to dowioza. Wszystkim sie sami zajmą. Dużo jest w cenie, wiec myślę że to nie jest drogo lecz w sam raz.

Na cmentarzu jest najwięcej tych ciemnych, drozszych wersji grobów.
Powiedziałam temu facetowi, że tam gdzie leży Kitusia jest brzydko i czy mozna by bylo cos zrobic zeby bylo.ładniej. głupie gadanie - przeciez nie zlikwidują zapomnianych grobow ani nie zrobią nowych ;( ale facet powiedział, że mogą wysypac biale kamienie. Pokazal mi je. Takie wieksze byly niz te z budowlanego. Spytalam ile to kosztuje, a on że to jest w cenie!

W cenie tez jest napis - imie, daty i mozna cos jeszcze napisac krotkiego, jednak gdybym chciala wierszyl czy cos to platne osobno.

Tak siedziałam na tym skrzyżowaniu i myślałam o tym wszystkim co uslyszalam, co nalezy zrobic, o Kitusi, o tym że ten grobek tam i tak zniknie w tle tych brzydkich, zrujowanych i myslalam co napiszę na grobku. Pomyślałam, że imie, date smierci i ile żyły oraz coś krótkiego od serca - Kocham Cię ;(

I się rozplakalam. Bo to jedyne co moge dac Kitusi i Maciusiowi - plyty nagrobne ;(((( a oni ich mie potrzebują ;(

Potem ruszylam w.drogę powrotną. Bytom rozkopany
Zamiast wiaduktem musialam jechac pod. Pod wiaduktem bylo 10 torowisk. Wyszlam z krzakow a tu nagle pociag nadjechal przed moj nos. Ale bylam na dole. Nie mialam jak sie stamtąd wydostac. Musialam przejść przez tory. Pociag odjechal. Podnioslam rower i zaczelam isc przez tory. Patrze - i pod kolejny pociag wyszlam! Pociag zaczął trąbic. Przebieglam szybko
Zauważyłam że w stróżówce (czy jak to sie nazywa) poruszenie znowu sie poplakalam i poszlam. Mam.dzis do bani dzien. Placzliwy.
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 21, 2018 19:06 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Klauduś, mocno przytulam
Są czasem takie dni...
Ale przygoda na torach lekko mnie przeraziła

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 21, 2018 19:09 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Dziękuję Kochana :* nie potrzeba mi sportow ekstremalnych - wystarczy przejechać przez Bytom na rowerze ;)
Filmik: https://youtu.be/f3gJ2F5gqzA ;)
I drugi https://youtu.be/MB0nZKaH3PQ
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 21, 2018 19:48 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

:strach: opowieść o Torach!
Nie dostarczaj sobie i nam takich wrażeń.
Lubimy takie pozytywne emocje, jak te z Kubusiem :love: jaki on jest śliczny :1luvu:
Widać Twoja radość w Tubie, jak się delikatnie uśmiechasz. cieszę się że zakup dostarczył Ci właśnie tych pozytywnych endorfin i niech służy przez długie lata :201461
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt wrz 21, 2018 19:58 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Jejku Klaudia, faktycznie historia z pociągiem rodem z horrorów, tyle się czyta o osobach potrąconych przez pociągi :strach:
Gramofon i Kubisław cudowne :lol:

Lakina

 
Posty: 730
Od: Pt lis 01, 2013 11:26

Post » Pt wrz 21, 2018 21:33 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Bo ten gramofon mnie cieszy ogromnie. Aaa jakie cudo :mrgreen:

A pociag jak pociag - sto wagonów miał :? dzis pociag, wczoraj auto. Az sie dzis wyżyłam na.jednym księciuniu. Jechałam na.drodze rowerowej obok drogi takiej szerokiej, jakby ekspresowa. Jade po prawej. Idzie LoLo! Idzie i mysli o niebieskich migdałach. Ja jadę dalej na drodze rowerowej. Przejscie. Ten schodzi w prawo. Ja jade po tej.prawej stronie i zeby go nie potracic przy tym jak skrecil to musialabym zjechac na ulice pod koła aut. Wydarlam sie na niego że to droga rowerowa!
Strasznie mnie wnerwiają takie księciunia spacerujace po drogach rowerowych. A to spacerek, a to z pieskiem, a to z.dziećmi. Za to mozna mandat dostac, no ale...

Przesiadlam sie na moj rower gorski z miejskiego ostatnio. Ja pierdziu... Tak szybko nie jezdzilam od 4 lat. Wpiew czułam sie jak idiotka, bo dziwna pozycja, a potem - gaz do dechy i fruu do przodu!
Czuc jakość - trzyprzerzutkowy rower miejski za pare groszy a gorski firmowy. Jestem przyzwyczajona do miejskiego. W miejskim jest tak, że siadasz, myślisz że czas ruszyc, naciskasz pedaly, zaczynasz jechac. Ciśniesz, cisniesz, żeby nabrac prędkości. A jak wsiadlam na gorski, nieprzyzwyczajona, to nie zdazylam pomyslec a juz mnie nie było :D
Dynamika jazdy jak w aucie sportowym. A mam porownanie mimo, że nie mam prawka ;) jezdzilam jednym i drugim.

Siedze sobie z kotami, slucham muzy z yt na gramofonie i mam winko czerwone. Porobilam kotom zdj, ale.tylko chwile mialam czasu. I muszę Kubiemu opędzlowac uszy. Na razie mierzymy się wzrokiem 8)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 21, 2018 21:37 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Ooooo ten górski mnie interesuje :smokin:
Takie lubię najbardziej. Wtedy wiatr we włosach komary w zębach człowiek ma :smokin:
Uwielbiam!
Jak widzę tu ludzi na deptaku na trasie rowerowej to aż tęsknię za swoją torpeda :placz:
Ale niestety nie mam bagażnika by wziąć dwa rowery.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt wrz 21, 2018 21:41 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Zaszalej! Wypożycz tandem miejski :mrgreen:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pt wrz 21, 2018 22:25 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

klaudiafj pisze:Dziękuję Kochana :* nie potrzeba mi sportow ekstremalnych - wystarczy przejechać przez Bytom na rowerze ;)
Filmik: https://youtu.be/f3gJ2F5gqzA ;)
I drugi https://youtu.be/MB0nZKaH3PQ


:1luvu:
Jakie cudne te filmiki!
Byłam ciekawa tego dźwięku z tuby, bo różnie to bywa, ale jest moc! :D
I repertuar fajowy :smokin:
Kubuś jaki dziki zwierz :D

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 21, 2018 22:35 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

waanka pisze:
klaudiafj pisze:Dziękuję Kochana :* nie potrzeba mi sportow ekstremalnych - wystarczy przejechać przez Bytom na rowerze ;)
Filmik: https://youtu.be/f3gJ2F5gqzA ;)
I drugi https://youtu.be/MB0nZKaH3PQ


:1luvu:
Jakie cudne te filmiki!
Byłam ciekawa tego dźwięku z tuby, bo różnie to bywa, ale jest moc! :D
I repertuar fajowy :smokin:
Kubuś jaki dziki zwierz :D

Oo super, że podoba Ci się repertuar :mrgreen:
Teraz slucham ukochanej Lany Del Rey https://youtu.be/8GkKf2Kiigk i sprzątam. Posprzatalam w kuwecie i doszlam do wniosku, że na przeswietleniu płuc lekarze mogli by sie zdziwić - w moich płucach Benek :ryk:

Aaa Waanko :ryk: Tobie chodzi o repertuar Ojciec Wirgiliusz :smiech3: :ryk: chcialam zobaczyc czy dziala pendrive a na nim mam dwa foldery do studia - muzyka dla dzieci i Lane Del Rey :ryk: oczywiscie nie mogę sobie puscic konkretnego folderu - leci po kolei, wiec jak załączylam i zaczęła leciec ta muza to zostawiłam :D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Sob wrz 22, 2018 6:09 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

:ryk:
Tak Klaudia :D

Ale muzyka z youtuba, do której linki wstawiłaś jest piękna <3

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2397
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob wrz 22, 2018 7:32 Re: Bytomskie Łobuzy :) cz. 14

Klauduś nie smutaj już! Grób dla tego co odszedł nie ma znaczenia, ważne by pamiętać i wspominać bo to co się kocha powinno żyć w naszej pamięci a Ty Kitusię i Maciusia wspominasz stale i oni o tym wiedzą.

aga66

 
Posty: 6126
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zuza i 116 gości