PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 13, 2019 12:27 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies EMI

Gosiagosia pisze:
Ewa L. pisze:Wolę nie wiedzieć. :strach: :strach: :strach:

Przecież w pracy spędzamy dużo godzin i chyba przyjemnie jest jak pracujemy w czystym pomieszczeniu.

Ujmę to tak : co ona ma w domu to nie ma dla mnie znaczenia bo może mieć za przeproszeniem nasrane na środku i przyklepane to jej sprawa ale w pracy realizuj chociaż to co do ciebie należy i wszystko będzie ok. Ja też nie mam krystaliczne czysto i jak nie mam ochoty to i dwa dni gary leżą w zlewie zanim je umyje ale to moja gary i nikt inny tego nie widzi ale w pracy jest inaczej. W pracy wykonujesz obowiązki i robisz to co do ciebie należy bo to jest twoja praca. Wczoraj nie wiem co robiła bo nawet nie pootwierała wędlin które jej zostawiłam w sobotę do otworzenia a sama mówiła , że było mało klientów. Wczoraj się zbuntowałam i nie ułożyłam lady ale dziś będę musiała to zrobić bo ona na bank nie poukłada.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 21, 2019 8:32 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Tak długo był spokój a teraz same kłopoty :cry:
Zaczęła Migotka później Hugo a teraz Pusia. Dziś syn był z nią u weterynarza zaczęło się od uszu a teraz oko. Już było dobrze a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, podejrzenie alergii. :cry:
Mamy odstawić drób i zmienić całkowicie żywienie. Zawsze myślałam że urozmaicone jedzenie to dobre żywienie kotów a dowiedziałam się że nie wolno tak często zmieniać karmy :oops:
I tu czekam na wasze podpowiedzi.
Jak sami wiecie że nasze koty szybko się nudzą jednym rodzajem karmy-mysle tu o karmie mokrej. I co ja mam teraz im podawać :?: Hugo na karmie nisko bialkowej, Pusia bez drobiu a Migotka wybrzydza na wszystko :placz:
Chyba się zastrzele :201433 :201416

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 21, 2019 8:35 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Malgosiu współczuje :?
Musisz sama pewnie metodą prób i błędów wypróbować różne karmy dla Pusi.

Czy Ty jutro jesteś w pracy jak ja mam laryngologa?
Bym wzięła Ci tą zabawkę dla Emi :)
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sie 21, 2019 9:01 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Gosiagosia pisze:Tak długo był spokój a teraz same kłopoty :cry:
Zaczęła Migotka później Hugo a teraz Pusia. Dziś syn był z nią u weterynarza zaczęło się od uszu a teraz oko. Już było dobrze a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, podejrzenie alergii. :cry:
Mamy odstawić drób i zmienić całkowicie żywienie. Zawsze myślałam że urozmaicone jedzenie to dobre żywienie kotów a dowiedziałam się że nie wolno tak często zmieniać karmy :oops:
I tu czekam na wasze podpowiedzi.
Jak sami wiecie że nasze koty szybko się nudzą jednym rodzajem karmy-mysle tu o karmie mokrej. I co ja mam teraz im podawać :?: Hugo na karmie nisko bialkowej, Pusia bez drobiu a Migotka wybrzydza na wszystko :placz:
Chyba się zastrzele :201433 :201416

Też tak mam. Calineczka uczulona na to, co powinna jeść Uszatka, Sabcię-niejadka (chloniak) trudno w ogóle na jedzenie namówić, inne wybrzydzają...
Ostatnio edytowano Śro sie 21, 2019 10:29 przez jolabuk5, łącznie edytowano 1 raz
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60134
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro sie 21, 2019 9:32 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Gosiagosia pisze:Tak długo był spokój a teraz same kłopoty :cry:
Zaczęła Migotka później Hugo a teraz Pusia. Dziś syn był z nią u weterynarza zaczęło się od uszu a teraz oko. Już było dobrze a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, podejrzenie alergii. :cry:
Mamy odstawić drób i zmienić całkowicie żywienie. Zawsze myślałam że urozmaicone jedzenie to dobre żywienie kotów a dowiedziałam się że nie wolno tak często zmieniać karmy :oops:
I tu czekam na wasze podpowiedzi.
Jak sami wiecie że nasze koty szybko się nudzą jednym rodzajem karmy-mysle tu o karmie mokrej. I co ja mam teraz im podawać :?: Hugo na karmie nisko bialkowej, Pusia bez drobiu a Migotka wybrzydza na wszystko :placz:
Chyba się zastrzele :201433 :201416


podobno koty w przeciwieństwie do psów mogą długa jeść tę sama karmę
a czy u Pusi to na pewno alergia? to teraz "modne" jak tylko jakis problem czy to u ludzi czy u zwierzą to zaraz "alergia"
u mnie koty suche jedzą dość długo to same, dopasowane do kocich upodobań metodą prób i błędów i dopóki jedzą to im nie zmieniam tzn teraz musiałam jedną zmienić na weterynaryjną ale się udało
mokre jadły długo to samo bo innego nie chciały
jak się często zmienia karmy, wprowadza nowe to moze być tak ,ze któraś faktycznie uczuli i nawet nie będzie wiadomo która :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72712
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro sie 21, 2019 9:36 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Ja tez nie zmienia. Jadły Purizon bardzo dlugo. Ale że się roztyły i mocz im zgęstniał to zmienilam na Smille. I jak sie przestawiły to jedzą to i juz.
A mokre to mają poledwiczke i cosma Tuńczyk. i tyle :D :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sie 21, 2019 12:33 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

MonikaMroz pisze:Malgosiu współczuje :?
Musisz sama pewnie metodą prób i błędów wypróbować różne karmy dla Pusi.

Czy Ty jutro jesteś w pracy jak ja mam laryngologa?
Bym wzięła Ci tą zabawkę dla Emi :)

Poczekam na ciebie
Bade w rejestracji.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 21, 2019 12:39 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

mir.ka pisze:
Gosiagosia pisze:Tak długo był spokój a teraz same kłopoty :cry:
Zaczęła Migotka później Hugo a teraz Pusia. Dziś syn był z nią u weterynarza zaczęło się od uszu a teraz oko. Już było dobrze a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, podejrzenie alergii. :cry:
Mamy odstawić drób i zmienić całkowicie żywienie. Zawsze myślałam że urozmaicone jedzenie to dobre żywienie kotów a dowiedziałam się że nie wolno tak często zmieniać karmy :oops:
I tu czekam na wasze podpowiedzi.
Jak sami wiecie że nasze koty szybko się nudzą jednym rodzajem karmy-mysle tu o karmie mokrej. I co ja mam teraz im podawać :?: Hugo na karmie nisko bialkowej, Pusia bez drobiu a Migotka wybrzydza na wszystko :placz:
Chyba się zastrzele :201433 :201416


podobno koty w przeciwieństwie do psów mogą długa jeść tę sama karmę
a czy u Pusi to na pewno alergia? to teraz "modne" jak tylko jakis problem czy to u ludzi czy u zwierzą to zaraz "alergia"
u mnie koty suche jedzą dość długo to same, dopasowane do kocich upodobań metodą prób i błędów i dopóki jedzą to im nie zmieniam tzn teraz musiałam jedną zmienić na weterynaryjną ale się udało
mokre jadły długo to samo bo innego nie chciały
jak się często zmienia karmy, wprowadza nowe to moze być tak ,ze któraś faktycznie uczuli i nawet nie będzie wiadomo która :(

No właśnie zmieniłam im już jakiś czas temu suche na Josere catelux ale nie jestem pewna czy ona ją uczula.
Teraz biedna chodzi w kołnierzu żeby się nie drapala a jutro będą wyniki i wizyta.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 21, 2019 12:40 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

jolabuk5 pisze:
Gosiagosia pisze:Tak długo był spokój a teraz same kłopoty :cry:
Zaczęła Migotka później Hugo a teraz Pusia. Dziś syn był z nią u weterynarza zaczęło się od uszu a teraz oko. Już było dobrze a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, podejrzenie alergii. :cry:
Mamy odstawić drób i zmienić całkowicie żywienie. Zawsze myślałam że urozmaicone jedzenie to dobre żywienie kotów a dowiedziałam się że nie wolno tak często zmieniać karmy :oops:
I tu czekam na wasze podpowiedzi.
Jak sami wiecie że nasze koty szybko się nudzą jednym rodzajem karmy-mysle tu o karmie mokrej. I co ja mam teraz im podawać :?: Hugo na karmie nisko bialkowej, Pusia bez drobiu a Migotka wybrzydza na wszystko :placz:
Chyba się zastrzele :201433 :201416

Też tak mam. Calineczka uczulona na to, co powinna jeść Uszatka, Sabcię-niejadka (chloniak) trudno w ogóle na jedzenie namówić, inne wybrzydzają...

I to jest najgorsze że dziś ta karma pasuje a jutro już nie. Nawet mięsko musi być świeże, mrozonego nie ruszą. :placz:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 21, 2019 12:42 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Moje koty już tyle lat tak jadły tzn karmy mokre zmieniane i nic się nie działo.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 21, 2019 13:12 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Gosiagosia pisze:
MonikaMroz pisze:Malgosiu współczuje :?
Musisz sama pewnie metodą prób i błędów wypróbować różne karmy dla Pusi.

Czy Ty jutro jesteś w pracy jak ja mam laryngologa?
Bym wzięła Ci tą zabawkę dla Emi :)

Poczekam na ciebie
Bade w rejestracji.

Pani do mnie od Qas dzwoniła i bede na 12:30
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro sie 21, 2019 14:34 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Gosiagosia pisze:Moje koty już tyle lat tak jadły tzn karmy mokre zmieniane i nic się nie działo.

U mnie jest dokładnie tak samo. Wciąż im urozmaicam menu, tylko suche to głównie Purizon. Nigdy żaden kot nie miał z tego powodu problemów ( odpukać !!!!!).

ewar

 
Posty: 54962
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sie 21, 2019 14:46 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Gosiagosia pisze:Tak długo był spokój a teraz same kłopoty :cry:
Zaczęła Migotka później Hugo a teraz Pusia. Dziś syn był z nią u weterynarza zaczęło się od uszu a teraz oko. Już było dobrze a teraz wróciło ze zdwojoną siłą, podejrzenie alergii. :cry:
Mamy odstawić drób i zmienić całkowicie żywienie. Zawsze myślałam że urozmaicone jedzenie to dobre żywienie kotów a dowiedziałam się że nie wolno tak często zmieniać karmy :oops:
I tu czekam na wasze podpowiedzi.
Jak sami wiecie że nasze koty szybko się nudzą jednym rodzajem karmy-mysle tu o karmie mokrej. I co ja mam teraz im podawać :?: Hugo na karmie nisko bialkowej, Pusia bez drobiu a Migotka wybrzydza na wszystko :placz:
Chyba się zastrzele :201433 :201416

:ok: :ok: :ok:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro sie 21, 2019 21:18 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Moim zdaniem można podawać różne karmy na raz - tak że w ciągu dnia są różne lub dwóch dni. Bo jak np jeden miesiąc jedno, drugi miesiąc co innego to faktycznie może nie być bakterii do trawienia. Jakoś to tak było (u ludzi tak samo), że do danej karmy trzeba się przyzwyczaić powoli, żeby się namnożyły odpowiednie bakterie. Np jak ludzie jadą w jakiś region, gdzie nie byli i dostają do jedzenia potrawy, których nigdy nie jedli to też mają sensacje. Ale jak masz sprawdzone karmy, zestaw karm to możesz podawać spokojnie.

Ale dlaczego Pusia ma alergię - podałaś jakąś nową albo dziwną karmę? Jeżeli masz karmy, które wcześniej podawałaś i nie było sensacji to wróć do nich. Wybierz zestaw karm, a nie jedną czy dwie, bo koty szybko się znudzą. Ja mam dla kotów kilka karm mokrych kilku firm i od lat niemal stale ten sam zestaw. I on się nie nudzi, bo jest duży wybór. Ale jak ostatnio chciałam ograniczyć karmy do takich na indyku czy króliku to zestaw drastycznie zmalał i koty nie chciały jeść. Dlatego wróciłam do mokrych, które lubią zważywszy na wynik badań. My mamy kilka smaków Catzfinefood, animonda tacki, my star, animonda saszetki mięsne dla Tosi, mac i było almo mus, ale rezygnuje z tego bo tam jest guma kasja. Czasem coś sie zmieni w zestawie, bo zestaw przetestowany mamy szerszy. I wiem, że na tym zestawie nie ma sensacji, a ewentualna alergia ustępowała. Boje się już kupować nowych karm mokrych, boje się też mieszanek w mokrej karmie z owocami, żadne prosa, grochy, ciecierzyce nie wchodzą w grę. Kupuje tylko mięsne z typowych mięs. Jak jest rybna to unikam jakichś dziwnych ryb - tylko tuńczyk i łosoś.

W karmach mokrych też czasem jest makaron - unikam jak ognia, bo Kubi ma alergię. Oczywiście nie kupuje karmy na makaronie, ale mi się zdarzyło przypadkiem, albo w próbnym zestawie takie mieć i było wydrapywanie.

Potwornie ciężko jest szczególnie jak ma się trzy koty o trzech różnych potrzebach żywieniowych. U mnie tak samo - każdy kot to inna historia. Można się załamać i zrozumie to ten tylko kto się użerał z alergią. A teraz jak np podejrzewam u nas - najgorsze, bo nie określone i nietestowane, a alergizujące są dodatki do karm. Ja myślę, że Marysi badania wyszły dobre i ona może nie mieć uczulenia na białka, ale na te laboratoryjne, czyste. A te co kupujemy w sklepach np mięso z biedronki to już są alergizujące przez to co w tym mięsie. Wołowina też jest alergizująca i przez siebie i przez to co jest w mięsie.

A alergia to jeszcze mały problem przy nowotworach, które mięso wywołuje ;( mamy teraz epidemie a będzie gorzej.

Ale na pocieszenie Ci powiem, że Kubi ma takie gwałtowne alergie. Jak go coś uczuli to raz a porządnie. Wtedy unikam tego czegoś (np chrupek) i mu się poprawia. W sensie, że szybko się uczula i szybko mamy poprawę (po czasie oczywiście, ale nie jest to przewlekła alergia). Więc może u Pusi też tak będzie! :ok:
Natomiast Marysia ma ciągle z czymś problem i raz jest lepiej raz gorzej, ale nie umiem tego wyczaić. Tak jak pisałam u siebie. Skłaniam się do teorii, że jej nie służą chrupki. Jest to delikatny kot, który sobie nie radzi z trawieniem suchego pokarmu. I wcale się nie dziwię, bo nie ma bardziej nienaturalnego jedzenia dla kota niż chrupki (dla psa zresztą też). My ludzie nie jemy też obiadów w kształcie chrupek.
Wetka powiedziała, że kot który je chrupki i nawet jeżeli je mokre i mięso to zawsze pije za mało wody. A z tym co napisała u mnie Blue zrozumiałam jak bardzo obciążam jej przewód pokarmowy chrupkami. Szczególnie tymi ostatnimi - prawie 40% węgli :strach:

Więc cóż, życzę Gosiu siły i żeby Pusia była jak Kubisław, że szybko przyszło i szybko poszło :) A wiesz może co mogłaś podać Pusi, że ją uczuliło?
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Nie sie 25, 2019 8:40 Re: PUSIA,MIGOTKA,HUGO oraz kotopies Emi Pusienka chora

Klaudia dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, wiem że mogę się na tobie wzorować jeżeli chodzi o koty.
Ja nic nie zmieniłam jeżeli chodzi o mokre. Natomiast zmieniłam suche na Josere Catelux żeby się tak nie zaklaczaly i tu pomogło. Może faktycznie Pusi to nie pasuje. U mnie suche jest tylko sypane jak nas nie ma, podstawą jest mokre i mięsko.
Daję im te karmy które wymieniałas. Lubią macsa, feringe i animonde.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25542
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aania, Nul i 78 gości