Maj :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 18, 2018 15:24 Re: Maj :)

ser_Kociątko pisze:To zacznę po kolei:
na 1kg masy ciała 50mg tauryny codziennie
na 1kg masy ciała 1/4 łyżeczki spiruliny codziennie

Wędka jest bardzo ok. Nawet jak zje naturalne piórko to nic mu nie będzie, wszak koty w naturze też zjadają ptaszki z piórkami ;)

Jeśli zasadza się na twarz, złap go za kark dość mocno i powiedz, ze nie wolno. Kocie mamy tak pacyfikują kociaki, właśnie łapiąc za kark. Można też lekko ugryźć w ucho lub łapkę.

Koźlarek się oduczał dość szybko, ale on ma 3 dorosłych towarzyszy, którzy go wychowali w sumie. No i był z rodzeństwem do 5 miesiąca u mnie.


Bardzo Ci dziękuję Asiu :). Czyli ten atak na twarz to też była zabawa ?


A dziś przyszły już 3 z 5 zamówionych paczek dla Majcia :). W tym wielka paczka z zoologa z drapakiem. Drapak śliczny, pachnie drewnem, co uwielbiam :)! Jak tak na niego patrzę to tym szybciej chcę remont w mieszkanku. Na razie stanął w miejscu tymczasowym, ale teraz, by zrobić miejsce na drapak, muszę uprzątnąć stare kartonowe pudła w, którym mam rzeczy, których nigdy nie używam,a które stoją od czasu wprowadzenia się ponad 4 lata temu... :oops: Zawsze odkładałam je na "później",a ostatnio "do remontu". Dzięku Majowi i dzięki Wam pozbędę się z mieszkanka niepotrzebnych rupieci :).

Dziś, wczesnym piątkowym popołudniem, dużo się u nas działo. Oto zdjęcia:




A Cosma wołowinka bardzo Majciowi smakuje:). Dziękuję Wam raz jeszcze ze wszelkie podpowiedzi i życzę Wam wszystkim super łikendu:).
Ostatnio edytowano Sob cze 09, 2018 2:14 przez aleksandra&maj, łącznie edytowano 1 raz
aleksandra&maj
 

Post » Pt maja 18, 2018 15:27 Re: Maj :)

:1luvu: :1luvu: :1luvu: O rany, jaki szczęśliwy kot. Ale będzie szaleństwo na tym drapaku.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt maja 18, 2018 15:30 Re: Maj :)

Podejrzewam, że to miała być forma zabawy. Niekoniecznie mile widzianej dla człowieka. Gdy coś takiego robi, łap za kark, mocno i zdecydowanie.

Rozladuje też energię na drapaku ';)
ser_Kociątko
 

Post » Pt maja 18, 2018 18:45 Re: Maj :)

Tu tak miło na wątku jest, że z radością tu wchodzę. A dziś moje oczy ujrzały cudna czarna pchłe na potężnej konstrukcji. Jak on śmiesznie wygląda :lol: ale widzę że wie do czego drapak służy, niczym King kong skacze po drapaku :mrgreen: świetny jest. Rośnie w oczach, widzę to :mrgreen:

Miał szczęście że trafil do Was a może to Wy jesteście szczęściarzami? On się odplaci że go uratowałas, dałaś dom, miskę ciepło.... Będzie mruczal i gruchal tak głośno że serce będzie Ci topniec :1luvu:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt maja 18, 2018 19:08 Re: Maj :)

Świetny plac zabaw dla kociątka. :ok: :D
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 18, 2018 19:33 Re: Maj :)

W kocie oczy nie wolno się długo wpatrywać. Kot może to potraktować jako atak drapieżcy agresora i oddać :) Koty wolą gdy się patrzy i zamyka powieki na dłużej, traktują to jako wyraz przyjaźni, brak agresji. Myślę, że powinnaś trochę poczytać o kotach i ich zwyczajach w internecie czy księgarni, obejrzeć trochę programów Kot z piekła rodem czy coś w tym stylu... :)

Zilvana

 
Posty: 364
Od: Nie sty 20, 2013 17:33
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post » Pt maja 18, 2018 20:01 Re: Maj :)

Moli25 pisze:Tu tak miło na wątku jest, że z radością tu wchodzę. A dziś moje oczy ujrzały cudna czarna pchłe na potężnej konstrukcji. Jak on śmiesznie wygląda :lol: ale widzę że wie do czego drapak służy, niczym King kong skacze po drapaku :mrgreen: świetny jest. Rośnie w oczach, widzę to :mrgreen:

Miał szczęście że trafil do Was a może to Wy jesteście szczęściarzami? On się odplaci że go uratowałas, dałaś dom, miskę ciepło.... Będzie mruczal i gruchal tak głośno że serce będzie Ci topniec :1luvu:



Moli :1luvu: !Jak dobrze,że jesteś :). Wrzucaj zdjęcia swoich futerek. W innych wątku, tu w "Nasze koty" napisałaś o ośmiu łapkach, a w podpisie masz dwa koty...jakie jest wyjaśnienie tej tajemnicy :D? Super,że Ci się u nas podoba! Takie wpisy chcemy czytać :D :1luvu: .
Bardzo Ci dziękujemy z Majciem za komplementy Moli :). Jak my je lubimy dostawać :D. Pchła jest faktycznie cudowna, jak Ci się podoba kocie serduszko, czy nie boskie :1luvu: ?

Gretta :)! Super,że jesteś! Pisz częściej, będzie nam z Majem bardzo miło :). A człowiek, czyli ja, dziękuję Ci szczerze za docenienie jego (czyli moich) wysiłków by małemu dać to co najlepsze :). To fajne jak człowiek się stara,a inni to zauważają. Wkleisz linka do swojego wątku?

Czy Olat ma swój wątek? Starałam się go znaleźć, no wiecie, o jej kotach, ale znalazłam tylko wątek adopcyjny. Olat, jeśli nas czytasz, to wrzuć tu linka do swojego wątku ;).



Kotina bardzo mądrze, moim zdaniem, opisała wychowywanie młodych kotków w wątku Hutka:

viewtopic.php?f=46&t=119367&start=1155

Biorąc pod uwagę to co napisała i to,że ostatnio moje syczenie ma małego co najwyżej pobudza go do "oddania mi" (okazjonalnie działa,ale kiedy nie działa, to mi się dalej wydaje,że przynajmniej kiedy syczę, to on nie chce mnie ugryźć w zabawie,ale by mi oddać ), postanowiłam być bardziej stanowcza,a przede wszystkim konsekwentna. Dziś więc, teraz niedawno, jak mały znowu z gryzieniem do mnie bo chciałam go wynieść z pokoju,żeby pokój wywietrzyć,a on chciał zostać to ja małego delikwenta do podłogi znowu. Z wyczuciem,ale na tyle mocno,by poczuł,że ja tu kontroluję sytuację, nie on. I byłam zła,więc złym,stanowczym głosem pytam się pchły: "Kto tu rządzi? Ty czy ja? Do czego to jest podobne,żeby smarkacz rządził." Puszczam i po kilku chwilach głaszczę i sprawdzam jak reaguje. Nie gryzie. Ok. A jak on znowu z ząbkami i pazurkami po kilku minutach, to ja powtarzam swoją karę. Nie wiem czy dobrze robię i czy nie pogłębię lęku, bo Maj się mnie trochę boi :(, ale dziś, przykładowo, tak mi się wbił między paznokieć,a palec,że mi nieźle krew poleciała. To nie był jego cel,wiem to, ale muszę go jakoś nauczyć brania pod uwagę drugiej osoby. A jednocześnie boję się,że zrobię mu krzywdę. Trudne to wszystko i brakuje mi doświadczenia...Wiem,że kocią psychikę łatwiej uszkodzić niż psią,a nie chcę mu zrobić krzywdy...

Z dobrych rzeczy to olej z łososia firmy Hunter (na zooplusie kupione) i masło z Mlekowity ( to w niebieskim opakowaniu, naturalne,bez żadnych dodatków) bardzo małemu podchodzą :). Choć oleju to kilka chlipnięć.


A zastanawiam się nad tym drugim kotkiem. Zasialiście mi ziarno :1luvu: . To jest druga najprzyjemniejsza myśl, pierwsza to przeprowadzenie gruntownego remontu (ale fundusze póki co), więc przeglądam ogłoszenia i znalazłam teraz to:

https://www.olx.pl/oferta/oddam-kocura- ... 15d62bb019


Nie wiem czy się śmiać czy płakać z tej "butelki mleka" 8O 8O ...


Zbieraaaam sięęę, trzeba te 6 pudeł kartonowych i ich zawartość opróżnić i wynieść. W mieszkanku wreszcie zrobi się przestronniej,a śliczny, drewniany drapaczek z rezydującym nań Majem (Maj już się z niego nie rusza) stanie obok błękitnego regału z książkami :1luvu: .
Ostatnio edytowano Pt maja 18, 2018 21:36 przez aleksandra&maj, łącznie edytowano 2 razy
aleksandra&maj
 

Post » Pt maja 18, 2018 20:25 Re: Maj :)

Oleńko co do kotow Moli i 8 łapek :) to kazdy kot ma 4 lapki. A ze Moli ma 2 koty to i 8 łapek w domu :D
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt maja 18, 2018 20:29 Re: Maj :)

Wiedzialam ze maly od zakuma do czego jest drapak. Bedzie mial radochę ze skrobania sie na niego.
I inne zabawki podpasowaly :D ciesze sie :strach:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pt maja 18, 2018 20:36 Re: Maj :)

MonikaMroz pisze:Oleńko co do kotow Moli i 8 łapek :) to kazdy kot ma 4 lapki. A ze Moli ma 2 koty to i 8 łapek w domu :D

:201465

Kocie serduszko jest cudne.
Kiedyś kotka mojej znajomej zostawiła w kuwecie serduszko :mrgreen:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pt maja 18, 2018 20:42 Re: Maj :)

W worku ziemniaków znalazłam kartofla w kształcie serca :smokin: więc jest to kształt który występuje w przyrodzie. ;)

Aleksandro, dziękuję za miłe słowa :) nie mam swojego wątku, mało mam czasu na prowadzenie go.
Kiedyś prowadziłam wątek dwóch maluchów odchowanych na butelce, Misia i Rysia, bo miał być wątkiem adopcyjnym. No i rady na forum zbierałam na temat odchowania kociątek. :) Wątek kończy się decyzją że chłopaki u nas zostają. :)
W tym roku skończą 10 lat - gdzie ten czas się podział?...
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 18, 2018 20:46 Re: Maj :)

MonikaMroz pisze:Oleńko co do kotow Moli i 8 łapek :) to kazdy kot ma 4 lapki. A ze Moli ma 2 koty to i 8 łapek w domu :D



Nie ma tutaj na forum takiej buźki coby moją minę oddała, jak to przeczytałam. Bezcenne. Będzie się z czego pośmiać. Hahahaha.... o matko! ja wczoraj i dziś cały czas głupoty gadam :ryk: :ryk: , źle ze mną, no!
Monika, a drapak to dzięki Tobie :). To Ty mi napisałaś,że drapak musi być. Dziękuję Ci w imieniu Maja :).

Moli, Ty gdzieś dzisiaj napisałaś (w innym wątku, teraz nie pamiętam gdzie),że Twój wątek gdzieś tam zakurzony jest. Znajdź go proszę i wrzuć więcej zdjęć swojego kocurka, bo jest cudny, co nie omieszkałam Ci napisać :). Ja Ci pomogę zetrzeć kurz z Twojego wątku :).

Gretta,to pisz o nich, bo ja ciekawa autentycznie jestem i chętnie się czegoś dowiem o dużych i futrzastych, którzy nas czytują :).


A co sądzicie dziewczyny o tej "butelce mleka" z ogłoszenia o kotku? Czy tylko ja mam taką reakcję,że mnie zamurowało jak przeczytałam?
Ostatnio edytowano Pt maja 18, 2018 20:51 przez aleksandra&maj, łącznie edytowano 1 raz
aleksandra&maj
 

Post » Pt maja 18, 2018 20:49 Re: Maj :)

Mi się nie chce nawet komentować tego ogłoszenia. Tylko kotów żal :(
ser_Kociątko
 

Post » Pt maja 18, 2018 20:50 Re: Maj :)

Taak, obroża dla maleństwa to też super pomysł. :?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pt maja 18, 2018 20:50 Re: Maj :)

Majek (słownik poprawił mi na majtek :lol: ) jest pierwszym kotem w Waszym życiu?
Tak pięknie piszesz i z zaciekawieniem czytasz że domniemam ze tak.
Mnie do dziś fascynuje kocia natura.

Dziś np. MOLI tak pyskowala do ptaszkow, że myślałam że wyskoczy przez balkon :lol: ale wie że siatka więc nie podjęła próby.
Ale ptaki też świnie, denerwują mi kote. Ale specjalnie podlatuja i stają na poręczy sąsiada i śpiewają, a Molke szlak trafia :ryk:

Co do ptaszkow, mam ulubiony film na YT Amy od MonikiMroz, JAK Monia wyrazi zgodę to go udostępnię :mrgreen:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016 i 276 gości