Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro paź 03, 2018 11:36 Re: Kotinowo (6)

Hej Kotinowo.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 03, 2018 11:51 Re: Kotinowo (6)

Witajcie :) Kotinowo melduje się .... :)

W tym roku mam jakoś ciągle pod górkę .... finansowo też :placz: :placz:
Pewna wolontariusza, kiedyś, dawno temu, gdy jeszcze nie udawała, że mnie nie zna, powtarzała mi wielokrotnie, że pieniądze to nie problem,
bo zawsze jakoś można je zdobyć .... ????? :201483 :201462 ?????

Wzięłam pożyczkę, wiele było wydatków - aby się u nas leczyć trzeba mieć pieniądze, bo inaczej człek zejdzie z tego świata nieświadomy na co zszedł był .... 8O :roll: :ryk:
Ponadto nasze zwierzaki też wymagały częstszych wizyt u wetów - diagnozowanie, szczepienia i większość - leczenie.
Ale - jak to często bywa - pożyczki na wszystko nie wystarczyło :( a spłacać ją będziemy jeszcze 2 lata :placz: :placz:
Stąd moja kolejna próba sprzedania obrazów przeze mnie malowanych. Może komuś coś się spodoba, a forsiaki z ich sprzedaży podreperują nasz budżet domowy.

Oto link do mojego bazarku z obrazami - serdecznie zapraszam :)


viewtopic.php?f=20&t=186976&p=12073205#p12073205


Poniżej krótki wykaz na co potrzebne są mi pieniądze, oczywiście jeśli chodzi o nasze zwierzęta

Tysia
16 lat - idiopatyczne zapalenie pęcherza, najchętniej sika do kuwety z podkładem higienicznym, ale ciągle zdarza jej się sikać na posłanie psa lub fotel (duże ilości podładów higienicznych, częsta kontrola moczu), w tym roku miała sanacje paszczy (całkowity koszt 549,- ) :strach:

Tosia
14 lat - po operacji usunięcia tarczycy, dostaje dwa razy dziennie antenolol (kardiomiopatia rozstrzeniowa serca), raz w roku kontrola serca (ekg, echo), usg oraz badanie krwi

Tola
14 lat (?) - wylizywanie futerka na łapkach i brzuszku - czasami to robi, a potem przestaje (nieznane są tego przyczyny), dostaje preparaty witaminowe

Dziunia
10 lat - zmiany w morofologii krwi - dostaje codziennie 1 tabl. vetaraxoidu (cena 1 tabletki to 2,-), dostaje też preparaty witaminowe na poprawę sierści. Konieczna kontrola krwi kilka razy w roku

Cynamon
13 lat (?) - lekko podwyższone parametry nerkowe, jest na karmie renal, w najblizszym czasie konieczne będzie powtórzenie badań, zrobienie usg oraz gdy wyniki mu się poprawią, sanacja paszczy

Tilka
6 (?)- zdrowa .... za to je tyle co dwa koty :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

Tymon
4 (?) - zdrowy, ale 1-2 razy w roku wymaga wizyty u groomera w celu ostrzyżenia skołtunionego futerka, przed tym ma robione badanie krwi, bo musi być poddany lekkiej narkozie - koszt ok.210,- (130,- + 80,-)

Fituś
13 lat - piesek się starzeje: ma mniej sprawne przednie łapki (dostaje teraz - synoquin, potem - arthrovet. Ostatnio (XII.2017, VIII.2018) przechodził krwotoczne zapalenie pęcherza (leki, usg, rtg, badanie krwi, moczu), od paru lat zdarza mu się co jakiś czas zrobić siku w domu oraz popuszcza mocz gdy śpi (dostali propalin - 1 op. 105,-). Do tego jego zęby wymagają raz na dwa lata solidnego przeglądu dentystycznego (sanacji), o fryzjerze już w ogólne nawet nie wspomnę .... :placz:

Jak już posadowiłam swoje szanowne cztery litery przez lapkiem, to wstawię też kilka fotek swoich seniorów, którzy ostatnio robią sporo, aby posłaac mnie z torbami :placz: :placz: :placz:

Tysia sprawdza nowe posłanko Fitusia. Jak na razie na ochrzciła go własnym moczem ... :ok: ...... :evil:

Obrazek


Tosia na balkonie

Obrazek


Tola i widoczny brak futerka na łapce, za 2-3 dni ponownie zaczęło zarastać ... do następnego razu :(

Obrazek


Dziunia - na szczęście - przestała wylizywać sobie futerko na łapkach, ale jeszcze daleko mu do tego sprzed paru lat, ale jest coraz lepiej :)

Obrazek


Tilka - gdy ostatnio było zimno, a grzejniki jeszcze nie zostały włączone, nawet ona chętnie korzystała z mojej ciepłej pościeli :)

Obrazek

Tymon zamyślony

Obrazek

Tymon pilnujący nowej kuwety .... 8O Jak to zauważył jeden z moich kolegów - "Pozostałe koty mają przesrane" :ryk: :ryk:

Obrazek


Fitusiowy czasami tez udaje się pospać na swoim osobistym posłanku ;)

Obrazek


Moje wyrko, gdy tylko z niego wstanę - nie ścielę łóżka, bo przecież nie będę przeszkadzała kotom, które zresztą już drugi tydzień w ogóle mnie nie odstępują.
Dopadły mnie jakieś paskudne wirusy i dumne z siebie powaliły mnie na łopatki :( Nie mam siły iść do przychodni, a domowe metody zwalczania tego paskudztwa działają bardzo opieszale ...
koty więc dwoją się i troją aby pomóc mi zwalczyć chorobę - najgorzej jest w nocy ... jedynie Tilka i Tymon nie pakują się na mnie, reszta nie daje za wygraną, jestem dosłownie nimi oblepiona ... uff, jak gorco ....

Obrazek
Ostatnio edytowano Śro paź 03, 2018 12:23 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 03, 2018 12:02 Re: Kotinowo (6)

Przy takim zwierzyńcu na prawdę kasa idzie jak woda.
U mojej Bagi tez non stop cos. :roll:
Zrób bazarek może z obrazami, albo jakimiś nie potrzebnymi rzeczami z domu.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro paź 03, 2018 12:23 Re: Kotinowo (6)

MonikaMroz pisze:Przy takim zwierzyńcu na prawdę kasa idzie jak woda.
U mojej Bagi tez non stop cos. :roll:
Zrób bazarek może z obrazami, albo jakimiś nie potrzebnymi rzeczami z domu.



Oto link do bazarku :)



viewtopic.php?f=20&t=186976&p=12073205#p12073205

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 03, 2018 13:25 Re: Kotinowo (6)

Och wspolczuje chorob i wydatkow ;( Nas powalilo leczenie jednego ucha kociuego, a tyle na raz, buu :(

Duzej wygranej w cos zycze!

I zdrowia przede wszystkich dla wszystkich. MOze jednak dowlecz sie do przychodni, jak to juz dlugo trwa to moze antybiotyk potrzebny?

Mnostwo cieplych mysli przesylam!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 03, 2018 13:45 Re: Kotinowo (6)

zuza pisze:Och wspolczuje chorob i wydatkow ;( Nas powalilo leczenie jednego ucha kociuego, a tyle na raz, buu :(

Duzej wygranej w cos zycze!

I zdrowia przede wszystkich dla wszystkich. MOze jednak dowlecz sie do przychodni, jak to juz dlugo trwa to moze antybiotyk potrzebny?

Mnostwo cieplych mysli przesylam!



Dzieki, Zuza,
dowlec to ja bym się i dowlokła - daleko nie mam, ale trzeba dłuuugo stać w kolejce po numerek na drugi dzień (poza zapisami) .... to mnie ciut obecnie przerasta :(
Na szczęście jakby nieco mi odpuszczało .... :ok:

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 03, 2018 15:30 Re: Kotinowo (6)

Kurcze... A przez telefon sie nie da? Moze zmien przychodnie na bardziej przyjazna? Moja mam byla zapisana do takiego peerelowskiego czegos, co wlasnie tez o 7 rano sie ogonki ustawialy. Zbuntowalam ja i teraz chodzi do prywatnej majacej umowe z nfztem i sie zapisuje normalnie przez telefon. Na dodatek ma blizej.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro paź 03, 2018 15:39 Re: Kotinowo (6)

Tymon pilnujący nowej kuwety .... 8O Jak to zauważył jeden z moich kolegów - "Pozostałe koty mają przesrane" :ryk: :ryk:

Obrazek

Tymon tylko pilnuje kuwety czy też ja uzytkuje?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw paź 04, 2018 6:54 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:Tymon pilnujący nowej kuwety .... 8O Jak to zauważył jeden z moich kolegów - "Pozostałe koty mają przesrane" :ryk: :ryk:

Obrazek

Tymon tylko pilnuje kuwety czy też ja uzytkuje?


To zdjęcie pokazałam dla żartu :ryk: Gdy zobaczyłam, ze tam sobie poleguje, od razu cyknęłam fotkę.
Jestem pewna, że tylko Cynamon, dla którego kupiłam tę kuwetę, w ogóle z niej nie korzysta, reszta kotów - tak, bo jest co sprzątać.
Widziałam Tymona, Tosię i Tolę - reszty jeszcze nie podejrzałam :wink:

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 04, 2018 7:06 Re: Kotinowo (6)

zuza pisze:Kurcze... A przez telefon sie nie da? Moze zmien przychodnie na bardziej przyjazna? Moja mam byla zapisana do takiego peerelowskiego czegos, co wlasnie tez o 7 rano sie ogonki ustawialy. Zbuntowalam ja i teraz chodzi do prywatnej majacej umowe z nfztem i sie zapisuje normalnie przez telefon. Na dodatek ma blizej.


Przez telefon mozna umówic się do lekarza pierwszego kontaktu na ....za ok. miesiąc, aby zostać przyjętym np jutro, trzeba dzisiaj stanąc w kolejce od 16-ej ....

Mam blisko przychodnię prywatną, z której korzystam w nagłych przypadkach, ale tam trzeba płacić :(

Gdy miałam problemy z sercem i dostałam skierowanie do kardiologa i na echo, to poszłam prywatnie - zrobili od razu, a ponieważ wynik nie był jednoznaczny, tego samego dnia załozyli mi holter :)
Na szczęście była to tylko chwilowa niedyspozycja :ok:
NFZ zaproponował mi kardiologa i echo na ..... luty 2019 - rejestratorka była bardzo zdziwiona, że mnie taki bliski termin nie odpowiada ? Swiat stanął na głowie :placz:

Problem z moim chorowaniem polega głównie na tym, że mało jest leków, które mogę brać nie szkodząc sobie na co innego .... :placz:

Ale już jest nieco lepiej, przesypiam całą noc, przestały mnie boleć mięśnie i gardło, został tylko katar i paskudny kaszel.
Dzisiaj córka ma mi zrobić inhalację - jej to pomaga

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw paź 04, 2018 7:31 Re: Kotinowo (6)

zdrówka dla wszystkich :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw paź 04, 2018 9:10 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
zuza pisze:Kurcze... A przez telefon sie nie da? Moze zmien przychodnie na bardziej przyjazna? Moja mam byla zapisana do takiego peerelowskiego czegos, co wlasnie tez o 7 rano sie ogonki ustawialy. Zbuntowalam ja i teraz chodzi do prywatnej majacej umowe z nfztem i sie zapisuje normalnie przez telefon. Na dodatek ma blizej.


Przez telefon mozna umówic się do lekarza pierwszego kontaktu na ....za ok. miesiąc, aby zostać przyjętym np jutro, trzeba dzisiaj stanąc w kolejce od 16-ej ....

Mam blisko przychodnię prywatną, z której korzystam w nagłych przypadkach, ale tam trzeba płacić :(

Gdy miałam problemy z sercem i dostałam skierowanie do kardiologa i na echo, to poszłam prywatnie - zrobili od razu, a ponieważ wynik nie był jednoznaczny, tego samego dnia załozyli mi holter :)
Na szczęście była to tylko chwilowa niedyspozycja :ok:
NFZ zaproponował mi kardiologa i echo na ..... luty 2019 - rejestratorka była bardzo zdziwiona, że mnie taki bliski termin nie odpowiada ? Swiat stanął na głowie :placz:

Problem z moim chorowaniem polega głównie na tym, że mało jest leków, które mogę brać nie szkodząc sobie na co innego .... :placz:

Ale już jest nieco lepiej, przesypiam całą noc, przestały mnie boleć mięśnie i gardło, został tylko katar i paskudny kaszel.
Dzisiaj córka ma mi zrobić inhalację - jej to pomaga

Kotina - przychodnia prywatna z umowa z nfztem - takiej trzeba szukac! I chodzisz tam wtedy na nfz.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt paź 05, 2018 12:06 Re: Kotinowo (6)

zuza pisze:Kotina - przychodnia prywatna z umowa z nfztem - takiej trzeba szukac! I chodzisz tam wtedy na nfz.




Wiem, Izo, o czym piszesz. Mam niedaleko LuxMed, który świadczy usługi w ranach NFZ (internista, ginekolog, usg, badania laboratoryjne i chyba tyle).
Ale zawsze jest jakieś "ale'. Muszę zrezygnować z opieki dotychczasowej NFZ, a co za tym idzie ze swojej lekarki rodzinnej, u której leczymy się od ok. 20 lat.
Ona zna doskonale mój stan zdrowia ... nie jestem pewna czy mam ochotę zmieniać ją na inną ....

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt paź 05, 2018 13:07 Re: Kotinowo (6)

No tak. Rozumiem. To warto się trzymać. Mama takiej nie miała.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 15, 2018 12:27 Re: Kotinowo (6)

:201461 :201461 :201461
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości