Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 27, 2018 20:08 Re: Kotinowo (6)

Dopiero teraz do mnie dotarło, jakie Dziunia ma piękne, zielone oczy!

Megana

Avatar użytkownika
 
Posty: 8206
Od: Śro gru 31, 2008 1:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto maja 29, 2018 0:53 Re: Kotinowo (6)

Megana pisze:Dopiero teraz do mnie dotarło, jakie Dziunia ma piękne, zielone oczy!



A to spojrzenie,a wyraz pyszczka, no i TO futro :) ! Dziunia jest ekstra. Piękna !




Mainie Coon są trochę do Norweskich Leśnych podobne, choć te ostatnie wydają się mi być bardziej pierwotne :1luvu: .
aleksandra&maj
 

Post » Wto maja 29, 2018 13:09 Re: Kotinowo (6)

:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 31, 2018 8:58 Re: Kotinowo (6)

:1luvu: :piwa: :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461 :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw maja 31, 2018 12:12 Re: Kotinowo (6)

Megana pisze:Dopiero teraz do mnie dotarło, jakie Dziunia ma piękne, zielone oczy!



Hejka, Megano - zapraszamy częściej :D
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 31, 2018 12:43 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
Megana pisze: Dopiero teraz do mnie dotarło, jakie Dziunia ma piękne, zielone oczy!



Hejka, Megano - zapraszamy częściej :D


Kotina :-).
Zdjątka ;-)?
A gdyby tak jeszcze te super barwne i zabawne, bo trafne opisy...


Jak zapał malarski :-) ?
Ja też swojego czasu rysowałam i malowałam, choć bardziej prace ołówkiem, i ostatnio wróciłam do tego i mam sporo radości :-) :-).
aleksandra&maj
 

Post » Czw maja 31, 2018 12:51 Re: Kotinowo (6)

Dzięki, że zaglądacie - to miłe :kotek: :ok:

Obrazek

Upał, upał ... nie do wytrzymania :201431
Kiepsko znoszę takie wysokie temperatury :(
Wczoraj po zakupy poszłam raniutko, a i tak wrócilam ... ledwo, ledwo ... :201495
Dzisiaj też mamy w stolicy ponad 30 stopni w cieniu ... w słońcu ... wolę nie sprawdzać :strach:

Zimne napoje, mrożona kawa, lody i ... lody, obiad letni - makaron z truskawkami i jogurtem - pychota.
Wentylator chodzi od południa, kiedy to słońce już do nas zagląda, rolety zasunięte, okna przymknięte, balkon tylko lekko uchylony .... a i tak gorąco ... aż nadto ... 8O
W nocy kiepsko spałam, bo mogłam tylko uchylyć okno ... (gdy tak ciepło mam całe otwarte), bo .... wścibski księżyc tak "dawał po oczach", że ciągle się budziłam ... :evil:
świecił pięknym książycowym blaskiem - ale mnie się chciało tylko spać i ani na myśl mi nie przyszło podziwianie - nie powiem - pięknego księżycowego blasku .... :)

W Kotinowie spokojnie, leniwie i bez niespodzianek - i niech tak nadal będzie :ok:

Tysia przy jedzonku i ... po jedzonku - śpiąca :201461

Obrazek Obrazek


Tosia przytulona do mojego lapka ... "Mój ci on, mój" .................................................................... "Nie po oczach, przecież spię" :201461

Obrazek Obrazek

Tolcia zachęcająca małża ... "No, weź mnie na ręce". Nie wziął, więc poszla poszamać :201461

Obrazek Obrazek


Dziunieczka - "Co by tu zrobić, trochę nudnawo ... moża małe szaleństwo na drapaku ?" :201461

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Cynamon wylegujący się i pozujący do fotki ... :201461


Obrazek Obrazek


Tilka - ewidentnie dąży do kształtu idealnego ... Spoko, nic się nie dzieje, tylko ugniatam ci fotel - będzie "miękciejszy" :201461

Obrazek Obrazek


Tymon śpi na moim łóżku nie tylko w nocy, ale i gdy już wstanę ... ............................................................. "Dość, kobieto, tych fotek - daj spokojnie pospać"

Obrazek Obrazek



Fituś - i to jego uwodzicielskie spojrzenie :201461

Obrazek


Cynamon - "Lepiej spierniczać pod łóżko, bo z tą wariatką Tośką nigdy nic nie wiadomo" :ryk:

Obrazek


Tysia i Tosia - jak matka z córką. Wspólna toaleta polega na tym, że Tysia myje Tosię, a odwrotnie ... to już bardzo rzadko ... :201461 :201461

Obrazek Obrazek


Koty lubią moje wyrko ... tak ono wyglada, gdy wstanę. Nie dają go posłać, bo wskakują na nie "pojedynczo i grupami ... " :201461 :201461 :201461 :201461

Obrazek
Ostatnio edytowano Czw maja 31, 2018 13:00 przez Kotina, łącznie edytowano 7 razy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 31, 2018 12:53 Re: Kotinowo (6)

aleksandra&maj pisze:
Kotina pisze:
Megana pisze: Dopiero teraz do mnie dotarło, jakie Dziunia ma piękne, zielone oczy!



Hejka, Megano - zapraszamy częściej :D


Kotina :-).
Zdjątka ;-)?
A gdyby tak jeszcze te super barwne i zabawne, bo trafne opisy...


Jak zapał malarski :-) ?
Ja też swojego czasu rysowałam i malowałam, choć bardziej prace ołówkiem, i ostatnio wróciłam do tego i mam sporo radości :-) :-).



To sie zgrałysmy w czasie :ryk: :ryk: Zdjęcia są jak na życzenie :ok:
Zawsze lubiłam rysować, ale matka nie pozwoliła mi iść na ASP ... ale odbijam sobie to na emeryturze, maluję, maaluję kiedy tylko pozwala mi czas i ... temperatura
Powyżej 28 stopni egzystuje na zwolnionych do minimum obrotach .... :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 31, 2018 13:11 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
aleksandra&maj pisze:
Kotina pisze:
Megana pisze: Dopiero teraz do mnie dotarło, jakie Dziunia ma piękne, zielone oczy!



Hejka, Megano - zapraszamy częściej :D


Kotina :-).
Zdjątka ;-)?
A gdyby tak jeszcze te super barwne i zabawne, bo trafne opisy...


Jak zapał malarski :-) ?
Ja też swojego czasu rysowałam i malowałam, choć bardziej prace ołówkiem, i ostatnio wróciłam do tego i mam sporo radości :-) :-).



To sie zgrałysmy w czasie :ryk: :ryk: Zdjęcia są jak na życzenie :ok:
Zawsze lubiłam rysować, ale matka nie pozwoliła mi iść na ASP ... ale odbijam sobie to na emeryturze, maluję, maaluję kiedy tylko pozwala mi czas i ... temperatura
Powyżej 28 stopni egzystuje na zwolnionych do minimum obrotach .... :(



u mnie termometr od południowej strony pokazuje teraz 38,8 stopnia :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:
najgorsze, że kuchnie mam od południa :( , latem gotowac to jest koszmar :placz:

u mnie jutro makaron z truskawkami i jogurtem, trzeba korzystać z sezonu truskawkowego i zjeść ile sie da :D
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw maja 31, 2018 13:33 Re: Kotinowo (6)

Ja Cię, aż za dobrze rozumiem Kotina z tymi upałami...
Umieram już powyżej jakiś 25 stopni, choć to jeszcze od wilgotności powietrza zależy, ponieważ jak się robi jak w saunie i wszystko się klei na człowieku to jest jeszcze gorzej...
Może Ty masz tak jak ja, czyli naturalnie niskie ciśnienie krwi, a wiadomo, że ciepło powoduje rozszerzanie ciał fizycznych, czyli, w tym wypadku, naczyń krwionośnych i ciśnienie jeszcze spada.
Też masz w te upały zawroty głowy jak, na przykład, szybko wstaniesz?



Smutne to jak przeczytałam, że mama Ci na ASP nie pozwoliła pójść :-( .
Żałujesz, że nie poszłaś, jeśli mogę Ci zadać tak osobiste pytanie na forum?
Piszę, że zrobiło mi się smutno, ponieważ to co napisałaś o tym, że mama Ci zabroniła pójść na ASP zarezonowało we mnie.
Pierwszy przykład, który mi przyszedł do głowy, to, że nie pozwolono mi nigdy mieć psa czy kota i teraz, mając Majcia, widzę ile niesamowitej radości mnie ominęło przez egoistyczny zakaz mojej rodziny.
Smutne to :( .



A co powiesz na utworzenie wątku, gdzie zamieszczać będziemy własne prace artystyczne :-) ?
Nieskromnie, sama siebie już teraz za ten pomysł pochwalę :-D. :ryk: , ponieważ sądzę, że jest świetny i się przyjmie.
Zwłaszcza jeśli miałyby być to prace z mrrruczącymi modelami ;-) .



Fotki :-)!
Telepatia chyba ;-).
Kocham zaglądać do Kotinowa :1luvu: .
Cynamon, dopiero teraz zauważyłam, ma takie krótki nóżki :-D!
Czy mi się wydaje, czy on, Cynaom, jest troszkę podpasiony za bardzo :-D?
Za to pan kotek pół-pers jest bez wątpienia :ryk:. Futerko zgolone i widać jak na dłoni fałdeczki :D .
A, która z dwóch kotek to adopcyjna mama, a, która adopcyjna córka? Imiona bardzo podobne, więc po wyglądzie chcę kojarzyć.




Dobrego dnia wszystkim :1luvu: !
aleksandra&maj
 

Post » Czw maja 31, 2018 16:15 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
u mnie termometr od południowej strony pokazuje teraz 38,8 stopnia :placz: :placz: :placz: :placz: :placz:
najgorsze, że kuchnie mam od południa :( , latem gotowac to jest koszmar :placz:

u mnie jutro makaron z truskawkami i jogurtem, trzeba korzystać z sezonu truskawkowego i zjeść ile sie da :D



Znam ten ból ... mam kuchnie od południowo-zachodniej strony :placz:
Nie lubię pichcić, a jeszcze w słońcu - to ja już wolę cokolwiek przegryźć ...
Chlebek domowy też piekę tylko na jesieni i w zimie ...
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 31, 2018 16:30 Re: Kotinowo (6)

aleksandra&maj pisze:Ja Cię, aż za dobrze rozumiem Kotina z tymi upałami...
Umieram już powyżej jakiś 25 stopni, choć to jeszcze od wilgotności powietrza zależy, ponieważ jak się robi jak w saunie i wszystko się klei na człowieku to jest jeszcze gorzej...
Może Ty masz tak jak ja, czyli naturalnie niskie ciśnienie krwi, a wiadomo, że ciepło powoduje rozszerzanie ciał fizycznych, czyli, w tym wypadku, naczyń krwionośnych i ciśnienie jeszcze spada.
Też masz w te upały zawroty głowy jak, na przykład, szybko wstaniesz?

Smutne to jak przeczytałam, że mama Ci na ASP nie pozwoliła pójść :-( .
Żałujesz, że nie poszłaś, jeśli mogę Ci zadać tak osobiste pytanie na forum?
Piszę, że zrobiło mi się smutno, ponieważ to co napisałaś o tym, że mama Ci zabroniła pójść na ASP zarezonowało we mnie.
Pierwszy przykład, który mi przyszedł do głowy, to, że nie pozwolono mi nigdy mieć psa czy kota i teraz, mając Majcia, widzę ile niesamowitej radości mnie ominęło przez egoistyczny zakaz mojej rodziny.
Smutne to :( .


A co powiesz na utworzenie wątku, gdzie zamieszczać będziemy własne prace artystyczne :-) ?
Nieskromnie, sama siebie już teraz za ten pomysł pochwalę :-D. :ryk: , ponieważ sądzę, że jest świetny i się przyjmie.
Zwłaszcza jeśli miałyby być to prace z mrrruczącymi modelami ;-) .


Fotki :-)!
Telepatia chyba ;-).
Kocham zaglądać do Kotinowa :1luvu: .
Cynamon, dopiero teraz zauważyłam, ma takie krótki nóżki :-D!
Czy mi się wydaje, czy on, Cynaom, jest troszkę podpasiony za bardzo :-D?
Za to pan kotek pół-pers jest bez wątpienia :ryk:. Futerko zgolone i widać jak na dłoni fałdeczki :D .
A, która z dwóch kotek to adopcyjna mama, a, która adopcyjna córka? Imiona bardzo podobne, więc po wyglądzie chcę kojarzyć.


Dobrego dnia wszystkim :1luvu: !


Masz rację, Olu, z tym niskiem ciśnieniem - od zawsze miałam je niskie ...
teraz już nie mam zawrotów głowy, bo ... staram się robić wszystko dużo wolniej ... wiek zobowiązuje :ryk: :ryk:
Nie lubiłam słońca i ono mnie też źle traktowało ... na czerwono :wink: :ryk:
Ale od kiedy zaczęły mi się kłopoty z tarczycą, wręcz nie cierpię słońca, nie mogę się opalać, a po wyżej 28 stopni nie ruszam się z domu bez kapelusza na glowie 8O

Co do wątku, to jest tu takich sporo - są podzielone tematycznie - zebranie wszystkich w jeden to byłoby chyba za dużo - ale nie znam się, nie wiem :oops:
Tu rosliny, tu robótki, tu książki ..etc


Tysia, Tosia,Tola oraz Dziunia - trzymaja wagę między 3-4,5 kg
Cynamon, Tilka i Tymon - między 5,5 a 6,5 kg


Tilka w 2014, kiedy to trafiła do nas :201461

Obrazek Obrazek

Teraz wygląda tak ... na pewno przytyła, ale też ma o wiele więcej na sobie futra, które ma jakby nawet dluższy włos oraz bardziej puszysty ogon - widać to dobrze na fotkach

Obrazek Obrazek


A tak wyglądała, gdy ją chyba w zeszłym roku ostrzygłam - widać dobrze jakie sa jej łapinki w stosunku do reszty ciała :201461

Obrazek


Zarówno Cynamon jak i Tilka to koty o stosunkowo krótkich łapkach. Dlatego przy swojej wadze wygladają ... jak wyglądają ... :ryk:
Jednak Tilka na pewno ma nadwagę, bo .... kocha jeść, Cymek - nie wiem - może też trochę.
To duży kot ... ale nie rzuca się na jedzenie, ale też nie jest bardzo ruchliwy, szalejący - woli spokojny tryb życia ... stąd wygląda jak wygląda ... :ryk:

Krótki łapki ? Sama nie wiem - na pierwszej fotce wyglądają normalne, a naa drugie jakby trochę za krótkie ?? :ryk: :ryk:

Obrazek Obrazek

Najbardziej mi się podoba jego nietuzinkowe ubarwienie futerka :201461

Obrazek

A tak Cymuś się mizia ... :201461

Obrazek

Tymon ważył przed strzyżeniem 6,15 kg - teraz obstawiam, ze ma ciut poniżej 6 kg.
Tymon jest po prostu duzym kocurkiem, a fałdki ... każdy ma jak się "zwinie" :wink: :wink: :wink:
Czy tu widać jakieś fałdki ? :wink: :ryk:

Obrazek


Tysia to przybrana mama Tosi, która jest trikolorką , która miała usunietą tarczycę ...
Ostatnio edytowano Pon cze 04, 2018 8:26 przez Kotina, łącznie edytowano 7 razy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 31, 2018 16:45 Re: Kotinowo (6)

Zdjęcia jak zwykle cudowne :1luvu:
Elu nawet nie wiesz jak zazdroszczę Ci własnego mieszkanka i posiadania takiej ilości futer jakiej chcesz :D
Może kiedyś tez się doczekam :wink:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw maja 31, 2018 16:57 Re: Kotinowo (6)

MonikaMroz pisze:Zdjęcia jak zwykle cudowne :1luvu:
Elu nawet nie wiesz jak zazdroszczę Ci własnego mieszkanka i posiadania takiej ilości futer jakiej chcesz :D
Może kiedyś tez się doczekam :wink:


Życzę Ci własnego mieszkania z całego serca. Wiem co czujesz - na swoje czekalismy 13 lat !
A co do ilości kotów, to lepiej zachować tzw. zdrowy rozsądek ... cokolwiek to znaczy :ryk: :ryk:
Bo, gdy zaczynają się starzeć i chorować, to ... zastanawia się człek jaki by tu bank obrabować ? :wink: :strach: :ryk:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw maja 31, 2018 17:09 Re: Kotinowo (6)

Uwielbiam tu do Kotinowa wpadać z nienacka i byc taka zadowolona, że tyle zdjęć i fajnych opisów. Takie życiowe wszystko, bez ubarwien i kłamstw.

Tak życie jest ciężkie. Drogie. A jak zwierzęta chorują to już robi się problem do kwadratu.
A człowiek też musi się leczyć i o siebie dbać.

Pozdrawiam Was serdecznie
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 76 gości