Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 03, 2019 10:46 Re: Kotinowo (6)

Coś mi się zdublowało :( :mrgreen:
Ostatnio edytowano Wto gru 03, 2019 10:58 przez Kotina, łącznie edytowano 2 razy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 03, 2019 10:51 Re: Kotinowo (6)

Oj, to dobrze, że kotom samo przeszło! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60195
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto gru 03, 2019 10:54 Re: Kotinowo (6)

jolabuk5 pisze:Oj, to dobrze, że kotom samo przeszło! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:



Już się nauczyłam, że przy kotach nie warto niczego planować ... maja wyjatkową umiejętnośc krzyżowania człekowi planów :ryk: :ryk:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 03, 2019 12:01 Re: Kotinowo (6)

dobrze, ze koty się same naprawiły :201461 :201461
ja to się nawet boję głośno myśleć, że ze zwierzyńcem jest dobrze, bo zaraz trzeba pędem do weta lecieć :)

SabaS

 
Posty: 4507
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Wto gru 03, 2019 12:49 Re: Kotinowo (6)

i nie wiadomo co spowodowało te wymioty?

może to dobra metoda - zamówić kotom wizytę u weta i je o tym poinformować :mrgreen:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto gru 03, 2019 12:59 Re: Kotinowo (6)

SabaS pisze:dobrze, ze koty się same naprawiły :201461 :201461
ja to się nawet boję głośno myśleć, że ze zwierzyńcem jest dobrze, bo zaraz trzeba pędem do weta lecieć :)



O to, to - w sedno :ok:
Zdecydowanie nie wolno ich głośno chwalić :mrgreen:

Przetestowałam to na Tysi ... gdy tylko pochwaliłam, że kotka przestała sikać poza kuwetą, to od razu znajdowałam cos zasikanego :evil:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 03, 2019 13:03 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:i nie wiadomo co spowodowało te wymioty?

może to dobra metoda - zamówić kotom wizytę u weta i je o tym poinformować :mrgreen:



Nie mam zielonego pojęcia co im mogło zaszkodzić :201436
- żadnych nowych roslin
- żadnej nowej karmy
- czegoś co by je stresowało ... przynajmniej ja o tym nie wiem

Ale sprobuje na drugi raz, gdy wytną mi taki numer, oświadczyć im głosno, że już są zapisane do weta :ryk: :ryk: :ryk:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 03, 2019 13:11 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:i nie wiadomo co spowodowało te wymioty?

może to dobra metoda - zamówić kotom wizytę u weta i je o tym poinformować :mrgreen:



Nie mam zielonego pojęcia co im mogło zaszkodzić :201436
- żadnych nowych roslin
- żadnej nowej karmy
- czegoś co by je stresowało ... przynajmniej ja o tym nie wiem

Ale sprobuje na drugi raz, gdy wytną mi taki numer, oświadczyć im głosno, że już są zapisane do weta :ryk: :ryk: :ryk:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro gru 04, 2019 21:35 Re: Kotinowo (6)

Wspaniały pomysł! :) Też się uśmiałam :)
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11222
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie gru 08, 2019 8:57 Re: Kotinowo (6)

Generalnie rzecz ujmując, psy mieszkające razem z kotami mają przechlapane ...
Nie mogą być niczego pewne, nawet swego własnego posłania.
U nas zarówno ON-ki jak i Fitus musiały się pogodzić i dostosować do kocich rządów....

Fitus nawet nie zawsze może położyć sie na swoim posłanku, bo albo mu je zasika Tysia albo Tilka czy Dziunia ułożą się tam do snu.
Co wtedy pozostaje Fitusiowi ? Ano, spanie np. na krzesełku. Dzisiaj psiak jest juz staruszkiem więc trzeba go na nim połozyc, bo sam już nie daje rady wskoczyć.
Fitus staje więc przed miejscem, na którym chciałby sobie uciąć drzemkę i mruczy. Robi to tak długo, az ktos z obsługi go usłyszy i połozy na wybranej miejscówce

Obrazek Obrazek

Zaden z naszych psów nigdy nie przeganiał kota ze swojego posłania. Po prostu kładły się obok i cierpliwie czekały, aż kot łaskawie opuści miejsce.
Psów nikt z nas tego nie uczył, wiedziały, wyczuwały to jakby instynktownie ...



Tola po kontrolnej wizycie w Canfelisie - nie przytyła, ale wszystkie wyniki ma idealne. Keatynina i mocznik w normie ...
To bardzo cieszy i świadczy o tym, że leczenie zastosowane przez dr Dominikę przynosi pozytywne rezultaty ... :ok: :201461

Obrazek

Wetka sądzi, że wymioty w zeszłym tygodniu u 3 moich kotów mogły byc wynikiem jakieś infekcji, nieświadomie przyniesionej do domu przez nas samych lub przez Fitusia.
Tym bardziej, że i córki Pompoś też wymiotował. A my praktycznie codziennie przemieszczamy sie pomiedzy naszymi mieszkaniami.
Zmiana obuwia na domowe tez nie do końca zapobiega przenoszeniu infekcji



Zauważyłam u Fitusia pewne objawy ... psiej sklerozy 8O
Do tej pory, gdy zabrakło mu wody w jego misce, po prostu szedł do poidełka i tam pił. Teraz jakby o tym zapomniał. Gdy wypije wodę, kładzie się obok miski i czeka aż mu doleję ...

Obrazek

Odnoszę wrażenie, że ma coraz słabszy słuch i wzrok. Muszę głośno go zawołać (a wtedy myśli, że na niego krzyczę) aby mnie usłyszał, a na machanie ręką (Santa na ten gest przychodziła,
gdy nie słyszała wołania) w ogóle nie reaguje.
Najczęściej podchodzę więc do psinki, biorę go na ręce i zanoszę do przedpokoju, aby ubrać na spacer.
Jedyne o czym ciągle jeszcze doskonale pamieta, to pory (3 x dziennie) na żarełko, zawsze zaraz po powrocie ze spaceru. Od razu biegnie do miski ... :D


Tosia - ok. Przestała wylizywać łapkę nim dotarła do mnie zamówiona obróżka feromonowa ... :roll:
Ale już mnie nie dziwią takie sytuacje .... obróżka w domu, forsa (tak potrzebna przed świętami) wydana, a kot ... przestaje jej potrzebować :twisted: :twisted:


Obrazek


Tysia w doskonałej formie, jak na swoje lata - 17,5 lat. Ma apetyt, sporo spi, ale nawet czasami pogania za piłeczką i ... niezmiennie głosno miaukoli, gdy potrzebuje człowieka :201461

Obrazek


Dziunieczka - tez ok :201461

Obrazek Obrazek


Tilka - okaz zdrowia :ok: :201461

Obrazek


Tymon - też jest w doskonałej formie :ok: :201461

Obrazek


Psio-kocie tajne spotkanie ... :wink: :201461 :201461

Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 08, 2019 9:45 Re: Kotinowo (6)

Oj tak. Psiaki podporządkowuja się kotom bo... Wyjścia nie ma. Koty to terroryści ;)

Czy Fitus mruczenia nauczył się od kotow?

Wszystkie zdrowotnosci tak trzymać! Żadnych chorobsk. Ten wirus to może mieliśmy ten sam... Mnie też było niedobrze. Dobrze ze poszedł precz.

Zdrowia mnóstwo!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie gru 08, 2019 10:00 Re: Kotinowo (6)

[quote="Kotina"]Generalnie rzecz ujmując, psy mieszkające razem z kotami mają przechlapane ...
Nie mogą być niczego pewne, nawet swego własnego posłania.
U nas zarówno ON-ki jak i Fitus musiały się pogodzić i dostosować do kocich rządów....

Fitus nawet nie zawsze może położyć sie na swoim posłanku, bo albo mu je zasika Tysia albo Tilka czy Dziunia ułożą się tam do snu.
Co wtedy pozostaje Fitusiowi ? Ano, spanie np. na krzesełku. Dzisiaj psiak jest juz staruszkiem więc trzeba go na nim połozyc, bo sam już nie daje rady wskoczyć.
Fitus staje więc przed miejscem, na którym chciałby sobie uciąć drzemkę i mruczy. Robi to tak długo, az ktos z obsługi go usłyszy i połozy na wybranej miejscówce

Obrazek Obrazek

Zaden z naszych psów nigdy nie przeganiał kota ze swojego posłania. Po prostu kładły się obok i cierpliwie czekały, aż kot łaskawie opuści miejsce.
Psów nikt z nas tego nie uczył, wiedziały, wyczuwały to jakby instynktownie ...

powinnaś pieskowi podstawić mały stołeczek obok krzesła, psinka sama by sobie wchodziła


u mnie pies sypia tylko na podłodze i zwykle przy drzwiach wejściowych, chyba w poprzednim domu nie był nauczony sypiania na fotelach czy kanapie, nawet spanie na psim spanku to ostatecznoć, zwykle Rudzia mu go zajmuje
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie gru 08, 2019 11:16 Re: Kotinowo (6)

zuza pisze:Oj tak. Psiaki podporządkowuja się kotom bo... Wyjścia nie ma. Koty to terroryści ;)

Czy Fitus mruczenia nauczył się od kotow?

Wszystkie zdrowotnosci tak trzymać! Żadnych chorobsk. Ten wirus to może mieliśmy ten sam... Mnie też było niedobrze. Dobrze ze poszedł precz.

Zdrowia mnóstwo!



Tego raczej nie podłapał od kotów. Jeszcze gdy był u naszej córki, to w ten sam sposób domagał sie, aby cos dla niego zrobiono ... otworzyć drzwi balkonowe, dać coś ze swego talerza,
pomóc wskoczyc tam, gdzie sam się bał ... itp Fitus prawie wcale nie szczeka, za to takim pomrukiwaniem stara się wrócić na siebie uwagę :201461


Dzieki, mnie tez powoli odpuszcza wirusisko ... :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 08, 2019 11:22 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
Kotina pisze:Generalnie rzecz ujmując, psy mieszkające razem z kotami mają przechlapane ...
Nie mogą być niczego pewne, nawet swego własnego posłania.
U nas zarówno ON-ki jak i Fitus musiały się pogodzić i dostosować do kocich rządów....

Fitus nawet nie zawsze może położyć sie na swoim posłanku, bo albo mu je zasika Tysia albo Tilka czy Dziunia ułożą się tam do snu.
Co wtedy pozostaje Fitusiowi ? Ano, spanie np. na krzesełku. Dzisiaj psiak jest juz staruszkiem więc trzeba go na nim połozyc, bo sam już nie daje rady wskoczyć.
Fitus staje więc przed miejscem, na którym chciałby sobie uciąć drzemkę i mruczy. Robi to tak długo, az ktos z obsługi go usłyszy i połozy na wybranej miejscówce

Obrazek Obrazek

Zaden z naszych psów nigdy nie przeganiał kota ze swojego posłania. Po prostu kładły się obok i cierpliwie czekały, aż kot łaskawie opuści miejsce.
Psów nikt z nas tego nie uczył, wiedziały, wyczuwały to jakby instynktownie ...

powinnaś pieskowi podstawić mały stołeczek obok krzesła, psinka sama by sobie wchodziła

Ma prawie wszędzie położone dywaniki, aby mu się łapki nie slizgały po deskach .... to musi mu wystarczyć :mrgreen:


u mnie pies sypia tylko na podłodze i zwykle przy drzwiach wejściowych, chyba w poprzednim domu nie był nauczony sypiania na fotelach czy kanapie, nawet spanie na psim spanku to ostatecznoć, zwykle Rudzia mu go zajmuje



Podobnie było z naszą ON-ką Azirą, parę tygodni zajęło nam nauczenie jej wchodzenia dalej niz tylko do przedpokoju oraz spania na swoim posłaniu w pokoju małża :201461
Inne nawyki wyniosła ze swojego poprzedniego domu ... nieodpowiedniego skoro ją porzucili jak niepotrzebna rzecz
:evil:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie gru 08, 2019 12:08 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:
Kotina pisze:Generalnie rzecz ujmując, psy mieszkające razem z kotami mają przechlapane ...
Nie mogą być niczego pewne, nawet swego własnego posłania.
U nas zarówno ON-ki jak i Fitus musiały się pogodzić i dostosować do kocich rządów....

Fitus nawet nie zawsze może położyć sie na swoim posłanku, bo albo mu je zasika Tysia albo Tilka czy Dziunia ułożą się tam do snu.
Co wtedy pozostaje Fitusiowi ? Ano, spanie np. na krzesełku. Dzisiaj psiak jest juz staruszkiem więc trzeba go na nim połozyc, bo sam już nie daje rady wskoczyć.
Fitus staje więc przed miejscem, na którym chciałby sobie uciąć drzemkę i mruczy. Robi to tak długo, az ktos z obsługi go usłyszy i połozy na wybranej miejscówce

Obrazek Obrazek

Zaden z naszych psów nigdy nie przeganiał kota ze swojego posłania. Po prostu kładły się obok i cierpliwie czekały, aż kot łaskawie opuści miejsce.
Psów nikt z nas tego nie uczył, wiedziały, wyczuwały to jakby instynktownie ...

powinnaś pieskowi podstawić mały stołeczek obok krzesła, psinka sama by sobie wchodziła

Ma prawie wszędzie położone dywaniki, aby mu się łapki nie slizgały po deskach .... to musi mu wystarczyć :mrgreen:


u mnie pies sypia tylko na podłodze i zwykle przy drzwiach wejściowych, chyba w poprzednim domu nie był nauczony sypiania na fotelach czy kanapie, nawet spanie na psim spanku to ostatecznoć, zwykle Rudzia mu go zajmuje



Podobnie było z naszą ON-ką Azirą, parę tygodni zajęło nam nauczenie jej wchodzenia dalej niz tylko do przedpokoju oraz spania na swoim posłaniu w pokoju małża :201461
Inne nawyki wyniosła ze swojego poprzedniego domu ... nieodpowiedniego skoro ją porzucili jak niepotrzebna rzecz
:evil:


mnie się tez wydaje , że Dżekusiowi w poprzednim domu wiele rzeczy nie było wolno :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72722
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 127 gości