Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 18, 2019 7:02 Re: Kotinowo (6)

zuza pisze:Jakie piękne koty. Jakie piękne niebo.



:D :201494

Zuzko, takie czasmi mam widoki z balkonu ... tylko siedzieć i podziwiać. Zajrzyj na moje konto na instagramie, jest tam więcej podobnych zdjęć :)

A kiedy wreszcie doczekam się aktualnych fotek na Twoim instagramie ?
Ostatnio edytowano Nie sie 18, 2019 7:17 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 7:03 Re: Kotinowo (6)

SabaS pisze:Nie wiem jaki stosujesz żwirek Kotina, ale mój kocur po wyjściu z kuwety z bentonitem, w cudowny sposób zmienia kolor łapek z białego na szary :) trochę trwa nim doprowadzi się do porządku, o ile znów nie potrzebuje do kuwety :)


https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_ko ... nal/499110


Muszę dodać, że ani Cynamon [*] ani Tymon nie należą do kotów, które duzo czasu poswięcają własnej toalecie ... jak to faceci, ale zarówno jeden jak i drugi zawsze mieli czyściutkie futerko :201461 :201461

O, pardon - raz Cynamon postanowił sobie "doprawić" wąsy 8O ocierał się o rower, który mąż postawił w przedpokoju, tak intensywnie, że się utytłał :ryk: :ryk: :ryk:

Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 8:18 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
jolabuk5 pisze:Fajnie kotom to mieszkanie urządziłaś (i psiakowi :1luvu: )! :ok: :ok: :ok:


Ciemka pisze:Tak, jestem nowa na forum.

Świetnie przystosowane mieszkanie.


A jeszcze mam pytanie odnośnie tych roślin na balkonie. Czy koty się do nich nie pchają? Np. nie grzebią w ziemi? Albo nie próbują ich gryźć itp?


Dzięki :D

Ciemka

Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Od: Czw sie 15, 2019 15:28

Post » Nie sie 18, 2019 9:37 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
SabaS pisze:Nie wiem jaki stosujesz żwirek Kotina, ale mój kocur po wyjściu z kuwety z bentonitem, w cudowny sposób zmienia kolor łapek z białego na szary :) trochę trwa nim doprowadzi się do porządku, o ile znów nie potrzebuje do kuwety :)


https://www.bitiba.pl/shop/sklep_dla_ko ... nal/499110


Muszę dodać, że ani Cynamon [*] ani Tymon nie należą do kotów, które duzo czasu poswięcają własnej toalecie ... jak to faceci, ale zarówno jeden jak i drugi zawsze mieli czyściutkie futerko :201461 :201461

O, pardon - raz Cynamon postanowił sobie "doprawić" wąsy 8O ocierał się o rower, który mąż postawił w przedpokoju, tak intensywnie, że się utytłał :ryk: :ryk: :ryk:

Obrazek


może postanowił zmienic kolor :lol: :lol: :lol:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sie 18, 2019 9:47 Re: Kotinowo (6)

Ciemka, w zasadzie nie mam w domu kwiatów, które są szkodliwe dla kotów.
"W zasadzie" ... bo mam jednego zamiokulkas i jednego skrzydłokwiata - oba staja wysoko, w miejscach gdzie koty nie moga sie dostać

Reszta to kwiaty, które kotom nie szkodza - głownie zielistka - stoja na każdym parapecie. Koty ja skubią, gdy nie mają trawki (owies, pszenica)i. Staram się, aby zawsze jakaś była,
ale ostatnio nie mogę jej kupic, a na bazar po nasiona nie chce mi się jeździć :oops:

Na balkonie rosliny sa tak ustawione (zdjęcie), aby zielistki były bliżej, a inne (w zeszłym roku posadzony krzak bzu, tegoroczny krzak czarnej porzeczki, już wieloletnie dzikie wino, pelargonie, jasmin, sandevilla) dalej. Dostęp do tych dalszych jest bardzo utrudniony, a moje koty są już wiekowe i nie w łebkach im wdrapywanie się wszędzie, nawet za zabłąkaną muchą nie bardzo ganiają, czekają aż goopia wsiądzie obok nich :ryk: :ryk:
Ostatnio edytowano Nie sie 18, 2019 9:50 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 9:49 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
O, pardon - raz Cynamon postanowił sobie "doprawić" wąsy 8O ocierał się o rower, który mąż postawił w przedpokoju, tak intensywnie, że się utytłał :ryk: :ryk: :ryk:

Obrazek


może postanowił zmienic kolor :lol: :lol: :lol:[/quote]


:ryk: :ryk: :ryk: bardzo możliwe :wink:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 9:54 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:Ciemka, w zasadzie nie mam w domu kwiatów, które są szkodliwe dla kotów.
"W zasadzie" ... bo mam jednego zamiokulkas i jednego skrzydłokwiata - oba staja wysoko, w miejscach gdzie koty nie moga sie dostać

Reszta to kwiaty, które kotom nie szkodza - głownie zielistka - stoja na każdym parapecie. Koty ja skubią, gdy nie mają trawki (owies, pszenica)i. Staram się, aby zawsze jakaś była,
ale ostatnio nie mogę jej kupic, a na bazar po nasiona nie chce mi się jeździć :oops:

Na balkonie rosliny sa tak ustawione (zdjęcie), aby zielistki były bliżej, a inne (w zeszłym roku posadzony krzak bzu, tegoroczny krzak czarnej porzeczki, już wieloletnie dzikie wino, pelargonie, jasmin, sandevilla) dalej. Dostęp do tych dalszych jest bardzo utrudniony, a moje koty są już wiekowe i nie w łebkach im wdrapywanie się wszędzie, nawet za zabłąkaną muchą nie bardzo ganiają, czekają aż goopia wsiądzie obok nich :ryk: :ryk:


dobrze rośnie bez na balkonie?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Nie sie 18, 2019 10:00 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
Kotina pisze:Ciemka, w zasadzie nie mam w domu kwiatów, które są szkodliwe dla kotów.
"W zasadzie" ... bo mam jednego zamiokulkas i jednego skrzydłokwiata - oba staja wysoko, w miejscach gdzie koty nie moga sie dostać

Reszta to kwiaty, które kotom nie szkodza - głownie zielistka - stoja na każdym parapecie. Koty ja skubią, gdy nie mają trawki (owies, pszenica)i. Staram się, aby zawsze jakaś była,
ale ostatnio nie mogę jej kupic, a na bazar po nasiona nie chce mi się jeździć :oops:

Na balkonie rosliny sa tak ustawione (zdjęcie), aby zielistki były bliżej, a inne (w zeszłym roku posadzony krzak bzu, tegoroczny krzak czarnej porzeczki, już wieloletnie dzikie wino, pelargonie, jasmin, sandevilla) dalej. Dostęp do tych dalszych jest bardzo utrudniony, a moje koty są już wiekowe i nie w łebkach im wdrapywanie się wszędzie, nawet za zabłąkaną muchą nie bardzo ganiają, czekają aż goopia wsiądzie obok nich :ryk: :ryk:


dobrze rośnie bez na balkonie?



Dopiero drugi rok jest u mnie, najbardziej obawiałam się zimy. Niby balkon obudowany i ocieplam go na zime, ale juz zdarzyło mi się, że jakas roslina nie odżyła po zimie :(

Bez przezimował, posadzony jest w ogromnje doniczce, ale jak na razie nie ma kwiatów (a o nie mnie głów nie chodziło), ale może jeszcze za wcześniej.
Ponadto kupiłam megasamie jakąś ostatnią, przecenioną bidulkę i obawiałam się, czy w ogóle mi się nie przyjmie.

Wiele lat na balkonie (nie obudowanym !) u sąsiadów widziałam pieknie kwitnący bez, to mnie zachęciło do kupna :)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 10:29 Re: Kotinowo (6)

Cynamon z wąsami pieknie wyglada <3
Eluniu zaglądam, czytam i podziwiam zawsze :ok:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Nie sie 18, 2019 10:50 Re: Kotinowo (6)

Kotina dzięki za linka, mam trzy kuwety, to bez ryzyka mogę w jednej testować.
Śliczny masz ten zielony kącik, też mi się coś takiego marzy. Myślałam żeby po siatce puścić jakiś groszek, byłoby trochę naturalnego cienia, ale... Nie boisz się, że kwiaty przyciągną jakieś osy czy pszczoły, na które futra jednak zechcą zapolować? Bo że przyjemnie jest usiąść na takim balkonie z filiżanką kawy i fajną książką, to nie wątpię. U mnie jednak strach przeważa :strach:
A koty i Fituś jak zawsze pięknie się prezentują :1luvu:
Edit: Ewa L też dzięki za link

SabaS

 
Posty: 4508
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie sie 18, 2019 11:03 Re: Kotinowo (6)

SabaS pisze:Kotina dzięki za linka, mam trzy kuwety, to bez ryzyka mogę w jednej testować.
Śliczny masz ten zielony kącik, też mi się coś takiego marzy. Myślałam żeby po siatce puścić jakiś groszek, byłoby trochę naturalnego cienia, ale... Nie boisz się, że kwiaty przyciągną jakieś osy czy pszczoły, na które futra jednak zechcą zapolować? Bo że przyjemnie jest usiąść na takim balkonie z filiżanką kawy i fajną książką, to nie wątpię. U mnie jednak strach przeważa :strach:
A koty i Fituś jak zawsze pięknie się prezentują :1luvu:


SabaS, mam balkon obudowany, tylko na dole jest siatka wstawiana na lato. Mieszkam w bloku na 4 piętrze. Bardzo rzadko zdarza sie, że wleci osa czy pszczoła albo bąk :strach:
Ale u mnie jest bardzo gorąco (niekiedy w cieniu jest ponad 40 stopni) i nawet owady są tu rzadkością. Muchy, a i owszem, ale mam packę na muchy i nie ma pomiłuj

Kiedyś miałam pomidorki miniaturki, to musiałam je zapylac sama, bo ... owadów brak :?

"usiąść na takim balkonie z filiżanką kawy i fajną książką" - marzenie ... przecież foteliki są dla kotów, rzadko trafia nam się okazja by usiąść przed kotem :ryk: :ryk:
A przecież jak się już wygrzewa, to się kota w Kotinowie nie zwala .... takie tu panują niepisane zasady.

Oczywiście mąż czasami się buntuje :evil: i znosi kota, aby mógł se klapnąć, ale i tak w kkońcu przegrywa, bo kot wskakuje mu na kolana - kręci się, ugniata,
wskakuje na plecy (Tysia) ... przechlapane ma facet :ryk: :ryk:
Faceci kiepsko kumają niektóre fakty, ale jeszcze parę lat i zatrybi kto tu tak naprawdę rządzi :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 11:08 Re: Kotinowo (6)

MonikaMroz pisze:Cynamon z wąsami pieknie wyglada <3
Eluniu zaglądam, czytam i podziwiam zawsze :ok:



Moniś, wypoczywajcie dobrze :D
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie sie 18, 2019 11:57 Re: Kotinowo (6)

Cymek z wąsami - cudo! :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 18, 2019 14:09 Re: Kotinowo (6)

Ok dzięki za odpowiedź w sprawie roślin. :)

Ciemka

Avatar użytkownika
 
Posty: 74
Od: Czw sie 15, 2019 15:28

Post » Nie sie 18, 2019 20:18 Re: Kotinowo (6)

Też mam zamiokulkasa, ale w ogóle nie wzbudza zainteresowania.

Stoi i jest omijany szerokim łukiem.

Świetne zdjęcia, u Ciebie to taka harmonia prawda?
Czy.zdarzają się jakieś kłótnie? :wink:
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 234 gości