Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 28, 2019 17:56 Re: Kotinowo (6)

Tymon z łebkiem w drapaku mnie rozśmieszył :mrgreen: :1luvu:

A Fitus dzielny. Rozczula w tym pampersie. Taki biedny pieseczek :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon kwi 29, 2019 13:06 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
zuza pisze:Jak zwykle pieknosci :)

Dobrze, ze z Fitusiem sie udalo :)



Też się cieszę ...
Pralka chodzi na okrągło ... :(
odkąd kupiłam małą zmywarkę ... pierwszy raz miałam dopłatę do wody :(

Jak nie "żygi", to Tysiaczek się zapomni albo Fitus nakapie ... i to wcale nie mało.
Wystraczy, że po zdjęciu pampersa (przed wyjściem na spacer) otrzepie się ... mam "obryzgane stopaki" jakby mokry pies się otrzepywał :placz: :placz:

Nie jestem pedantką, ale cholernie nie lubię jak mi się kapcie lepią do podłogi :evil: Więc ciągle "latam" z mopem jak przystało na prawdziwą czarownicę .... :ryk: :ryk:

Ja nie mam zmywarki i się nie skuszę chyba nigdy.
A zmieniłaś te środki czystości na eko? Proszki, płyny? Ja ostatnio sporo się naczytałam i faktycznie nasza chemia może powodować alergie. I ja już też zaczęłam zwracać na to uwagę, bo nie dość że chemia powoduje alergie to też zatruwa nas i nasze futerka i dodatkowo standardowa chemia domowa jest zabójcza dla środowiska. Postanowiłam się przyjrzeć Marysi zmieniając środki czystości - zobaczę czy jej się poprawi z wylizywaniem brzucha. Ja nie używam dużo chemii w domu, bardzo mało, ale jednak proszki to syf a ja mam standardowe. Może to też uczula MArysię? A nawet jak nie to zmiana chemii na tą ekologiczna wyjdzie nam wszystkim na dobre, więc dobrze, że Twoja wetka zwróciła na to uwagę, bo ludzie w ogóle o tym nie myślą, że szkodzą zwierzętom domowym standardową chemią do sprzątania i prania :)

Zdjęcia cudne i koteczki wspaniałe :1luvu:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon kwi 29, 2019 14:15 Re: Kotinowo (6)

Ja robię sama proszek do prania. Ale wcale nie jestem przekonana w 100 procentach, że to lepsze jest. Pewnie najlepiej byłoby prać w orzechach ale to tylko do koloru nadaje się. Mam zamiar spróbować.
Kotina cudne te Twoje zwierzaki, szczegolnie Tola mnie rozczuliła, robi paszczę jak tygrys :ryk:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pon kwi 29, 2019 14:34 Re: Kotinowo (6)

Jak robisz proszek? Słyszałam o tym :)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Pon kwi 29, 2019 20:07 Re: Kotinowo (6)

MonikaMroz pisze:Tymon z łebkiem w drapaku mnie rozśmieszył :mrgreen: :1luvu:

A Fitus dzielny. Rozczula w tym pampersie. Taki biedny pieseczek :1luvu:



Fitus już chyba przyzwyczaił się pampersów, w dzień ładnie w nich chodzi i spi. Jedynie nie przesypia w nich całej nocy, gdzieś tam nad ranem "wychodzi" z nich ... :roll:
Myslę, że po prostu drapie sie i wtedy pozbywa sie ich tak trochę niechcący ...
Ale jednak znacznie mniej mam "nakapane" :ok:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 29, 2019 20:25 Re: Kotinowo (6)

klaudiafj pisze:Ja nie mam zmywarki i się nie skuszę chyba nigdy.
A zmieniłaś te środki czystości na eko? Proszki, płyny? Ja ostatnio sporo się naczytałam i faktycznie nasza chemia może powodować alergie. I ja już też zaczęłam zwracać na to uwagę, bo nie dość że chemia powoduje alergie to też zatruwa nas i nasze futerka i dodatkowo standardowa chemia domowa jest zabójcza dla środowiska. Postanowiłam się przyjrzeć Marysi zmieniając środki czystości - zobaczę czy jej się poprawi z wylizywaniem brzucha. Ja nie używam dużo chemii w domu, bardzo mało, ale jednak proszki to syf a ja mam standardowe. Może to też uczula MArysię? A nawet jak nie to zmiana chemii na tą ekologiczna wyjdzie nam wszystkim na dobre, więc dobrze, że Twoja wetka zwróciła na to uwagę, bo ludzie w ogóle o tym nie myślą, że szkodzą zwierzętom domowym standardową chemią do sprzątania i prania :)

Zdjęcia cudne i koteczki wspaniałe :1luvu:


Też długo mówiłam, że nie kupie zmywarki. Po co ona nam na dwie osoby ...
Szybko jednak zmieniałam zdanie, gdy przestałam dopłacać do wody (wszyscy sąsiedzi sporo dopłacają), ponadto wreszcie mam zadbane dłonie ( nie umiem zmywać w rekawiczkach).
Zmywarkę włączam co drugi dzień, jest mała, zmieściła mi się obok zlewu na szafce kuchennej.

Co do proszków, płynów do prania i zmywania - już o tym kiedyś pisałam.
Odkąd zmieniłam na Frosch (do mycia podłóg) i na Lovele do prania i płukania - Tosia przestała pokasływać. Była przebadana i niczego nie znaleziono, co by wyjaśniało ten jej kaszel.
Kardiolog, u której była Tosia zasugerowała zmianę płynów do sprzatania i prania.
Mało kto w to wierzył, sama też miałam wątpliwosci, ale odkąd zmieniłam środki Tosia nie kaszle :ok: :ok:
A Tola i Dziunia przestały wylizywać łapki, no ale u nich to jeszcze dochodzą choroby, teraz już leczone z pozytywnym skutkiem, więc trudno ocenić co tak naprawdę im pomogło.
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon kwi 29, 2019 20:33 Re: Kotinowo (6)

kwiryna pisze:Ja robię sama proszek do prania. Ale wcale nie jestem przekonana w 100 procentach, że to lepsze jest. Pewnie najlepiej byłoby prać w orzechach ale to tylko do koloru nadaje się. Mam zamiar spróbować.
Kotina cudne te Twoje zwierzaki, szczegolnie Tola mnie rozczuliła, robi paszczę jak tygrys :ryk:



Dziękuję, Kwiryna :)
Też słyszałam o tym, ale ... jestem za leniwa, nie chce mi się robić proszku do prania. Też mam watpliwości czy faktycznie jest on lepszy ...
Robię dżemy i powidła na zime, przeciery z pomidorów oraz jabłek (uwielbiam szarlotke), trochę papryki marynowanej oraz (coraz rzadziej) ogórki w słoikach.
Oczywiście owoce i warzywa kupujemy na bazarku u sprawdzonego przez lata sprzedawcy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 30, 2019 9:12 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
klaudiafj pisze:Ja nie mam zmywarki i się nie skuszę chyba nigdy.
A zmieniłaś te środki czystości na eko? Proszki, płyny? Ja ostatnio sporo się naczytałam i faktycznie nasza chemia może powodować alergie. I ja już też zaczęłam zwracać na to uwagę, bo nie dość że chemia powoduje alergie to też zatruwa nas i nasze futerka i dodatkowo standardowa chemia domowa jest zabójcza dla środowiska. Postanowiłam się przyjrzeć Marysi zmieniając środki czystości - zobaczę czy jej się poprawi z wylizywaniem brzucha. Ja nie używam dużo chemii w domu, bardzo mało, ale jednak proszki to syf a ja mam standardowe. Może to też uczula MArysię? A nawet jak nie to zmiana chemii na tą ekologiczna wyjdzie nam wszystkim na dobre, więc dobrze, że Twoja wetka zwróciła na to uwagę, bo ludzie w ogóle o tym nie myślą, że szkodzą zwierzętom domowym standardową chemią do sprzątania i prania :)

Zdjęcia cudne i koteczki wspaniałe :1luvu:


Też długo mówiłam, że nie kupie zmywarki. Po co ona nam na dwie osoby ...
Szybko jednak zmieniałam zdanie, gdy przestałam dopłacać do wody (wszyscy sąsiedzi sporo dopłacają), ponadto wreszcie mam zadbane dłonie ( nie umiem zmywać w rekawiczkach).
Zmywarkę włączam co drugi dzień, jest mała, zmieściła mi się obok zlewu na szafce kuchennej.

Co do proszków, płynów do prania i zmywania - już o tym kiedyś pisałam.
Odkąd zmieniłam na Frosch (do mycia podłóg) i na Lovele do prania i płukania - Tosia przestała pokasływać. Była przebadana i niczego nie znaleziono, co by wyjaśniało ten jej kaszel.
Kardiolog, u której była Tosia zasugerowała zmianę płynów do sprzatania i prania.
Mało kto w to wierzył, sama też miałam wątpliwosci, ale odkąd zmieniłam środki Tosia nie kaszle :ok: :ok:
A Tola i Dziunia przestały wylizywać łapki, no ale u nich to jeszcze dochodzą choroby, teraz już leczone z pozytywnym skutkiem, więc trudno ocenić co tak naprawdę im pomogło.



to zmywarkę masz taka malutką jak stoi Ci na szafce?
ja mam ponad 20 lat stojacą na 45 cm, zlew mam jednokomorowy z ociekaczem (ciagle na nim stoja kocie miski :wink: ) i pod nim mam umieszczona zmywarkę, wcale nie uważam , ze nie przydaje się dla dwóch osób, wrecz przeciwnie, bardzo ułatwia zycie
Frosch uzywam i w kuchni i w łazience, jest delikatny i nie dusi, po innych miałam napady kaszlu podczas stosowania :(
orzechy kiedyś kupiłam, bo ktos mi polecił, ale ja nie byłam zadowolona z efektów i leżą nie uzywane
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto kwi 30, 2019 10:01 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
to zmywarkę masz taka malutką jak stoi Ci na szafce?
ja mam ponad 20 lat stojacą na 45 cm, zlew mam jednokomorowy z ociekaczem (ciagle na nim stoja kocie miski :wink: ) i pod nim mam umieszczona zmywarkę, wcale nie uważam , ze nie przydaje się dla dwóch osób, wrecz przeciwnie, bardzo ułatwia zycie
Frosch uzywam i w kuchni i w łazience, jest delikatny i nie dusi, po innych miałam napady kaszlu podczas stosowania :(
orzechy kiedyś kupiłam, bo ktos mi polecił, ale ja nie byłam zadowolona z efektów i leżą nie uzywane




Mirko, mam taką zmywarkę.

Obrazek

Niestety nie mogłam kupić 45-tki stojacej, bo brakuje mi 2 cm :( Gdy wymieniali nam kaloryfery, prosiłam, aby rurki ułozyli jak najblizej ściany.
Nawet obiecali, ale zabrakło im wyobrażni ... w samym rogu zrobili kolanko łączące rurkę poziomą z pionową, które jest sporo odsuniete od ściany, a to uniemożliwia wstawienie tam zmywarki :(
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 30, 2019 10:07 Re: Kotinowo (6)

Nie widzialam takiej malej zmywarki :) ale jednak zajmuje ogromną część blatu. No chyba że masz dużą kuchnie a nie standardową.
:)
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto kwi 30, 2019 10:10 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:
to zmywarkę masz taka malutką jak stoi Ci na szafce?
ja mam ponad 20 lat stojacą na 45 cm, zlew mam jednokomorowy z ociekaczem (ciagle na nim stoja kocie miski :wink: ) i pod nim mam umieszczona zmywarkę, wcale nie uważam , ze nie przydaje się dla dwóch osób, wrecz przeciwnie, bardzo ułatwia zycie
Frosch uzywam i w kuchni i w łazience, jest delikatny i nie dusi, po innych miałam napady kaszlu podczas stosowania :(
orzechy kiedyś kupiłam, bo ktos mi polecił, ale ja nie byłam zadowolona z efektów i leżą nie uzywane




Mirko, mam taką zmywarkę.

Obrazek

Niestety nie mogłam kupić 45-tki stojacej, bo brakuje mi 2 cm :( Gdy wymieniali nam kaloryfery, prosiłam, aby rurki ułozyli jak najblizej ściany.
Nawet obiecali, ale zabrakło im wyobrażni ... w samym rogu zrobili kolanko łączące rurkę poziomą z pionową, które jest sporo odsuniete od ściany, a to uniemożliwia wstawienie tam zmywarki :(



mnie podobnie zajmuje miejsce mikrofalówka :wink:

dośc duza jest ta Twoja zmywarka
na ile kompletów? garnki też do niej wejdą ?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto kwi 30, 2019 11:59 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
mnie podobnie zajmuje miejsce mikrofalówka :wink:

dośc duza jest ta Twoja zmywarka
na ile kompletów? garnki też do niej wejdą ?




Wchodzi tam 6 kpl, garnki małe - też. Dużych nie myję w zmywarce, ale ze 2-3 szt też mozna zmieścić

wymiary w cm:
szer. 55,
wys. 43,8
gł. 50
Ostatnio edytowano Wto kwi 30, 2019 12:31 przez Kotina, łącznie edytowano 2 razy
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 30, 2019 12:13 Re: Kotinowo (6)

klaudiafj pisze:Nie widzialam takiej malej zmywarki :) ale jednak zajmuje ogromną część blatu. No chyba że masz dużą kuchnie a nie standardową.
:)


Standarowa to jaka ? Moja ma ok 7 m kw (ciut ponad 2 m x ciut ponad 3 m). Wg mnie nie jest duża
Zmywarka zajmuje trochę miejsca na blacie, ale akurat tej części nie wykorzystywałam. Nie zasłania mi okna


Sądzę, że bez problemu można ją podłączyć tak, aby zrównała się z blatem, np postawić ja na niskiej szafce ....
Jej głebokosc jest taka sama jak głębokośc szafek kuchennych

Ale zmywarki stojące mozna już kupić o szerokości 45 cm, a moja ma 55 cm ... Gdybym miałą mniejsce kupiłabym stojącą ...
Ostatnio edytowano Czw maja 02, 2019 14:32 przez Kotina, łącznie edytowano 1 raz
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9464
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto kwi 30, 2019 14:03 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:
mnie podobnie zajmuje miejsce mikrofalówka :wink:

dośc duza jest ta Twoja zmywarka
na ile kompletów? garnki też do niej wejdą ?




Wchodzi tam 6 kpl, garnki małe - też. Dużych nie myję w zmywarce, ale ze 2-3 szt też mozna zmieścić

wymiary w cm:
szer. 55,
wys. 43,8
gł. 50


duża jest, moja poprzednia , stojaca na 45 cm, była na 6 kompletów, obecna jest na 8
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72734
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt maja 03, 2019 6:51 Re: Kotinowo (6)

Ja też marzę o zmywarce ale niestety nie mam jej gdzie zmieścić ani stojącej ani takiej jak twoja choć mam dużą kuchnię bo ok 10 m2. Mam nadzieję , że kiedyś uda mi się zrobić remont i wtedy zmieści mi się zarówno zmywarka jak i płyta zamiast kuchenki na bezogniowy gaz.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: indianeczka, jolabuk5 i 213 gości

cron