Kotinowo (6) - piękne seniorki 18, 16, 12 lat ..... :)

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 21, 2019 12:13 Re: Kotinowo (6)

Ewa L. pisze:Moje też jedzą gdzie chcą - na łóżku, na parapecie , na podłodze gdzie sobie zażyczą.


No, nie aż tyle siły to ja nie mam ... :ryk:
Koty mają swoje stałe miejsca, na których dostają jeść ... tylko chorzy, rekonwalescenci oraz ci na specjalnych dietach mają podstawiane pod nosek :201461
Inaczej nie miałabym żadnej kontroli nad tym który kot co i ile je ...
Cymek - renal, Tola - intenstinal, reszta - różnie (czasami wg smaku - oczywiście kociego) :)

Reszta na stałych miejscach :mrgreen:
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 21, 2019 12:15 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
Ewa L. pisze:Moje też jedzą gdzie chcą - na łóżku, na parapecie , na podłodze gdzie sobie zażyczą.


No, nie aż tyle siły to ja nie mam ... :ryk:
Koty mają swoje stałe miejsca, na których dostają jeść ... tylko chorzy, rekonwalescenci oraz ci na specjalnych dietach mają podstawiane pod nosek :201461
Inaczej nie miałabym żadnej kontroli nad tym który kot co i ile je ...
Cymek - renal, Tola - intenstinal, reszta - różnie (czasami wg smaku - oczywiście kociego) :)

Reszta na stałych miejscach :mrgreen:


no tak, przy większej ilosci kotów to bardziej kłopotliwe :(
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sty 21, 2019 12:19 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
Ewa L. pisze:Moje też jedzą gdzie chcą - na łóżku, na parapecie , na podłodze gdzie sobie zażyczą.


No, nie aż tyle siły to ja nie mam ... :ryk:
Koty mają swoje stałe miejsca, na których dostają jeść ... tylko chorzy, rekonwalescenci oraz ci na specjalnych dietach mają podstawiane pod nosek :201461
Inaczej nie miałabym żadnej kontroli nad tym który kot co i ile je ...
Cymek - renal, Tola - intenstinal, reszta - różnie (czasami wg smaku - oczywiście kociego) :)

Reszta na stałych miejscach :mrgreen:

U mnie czasami jest tak , że jak postawię miseczkę przed Polą w jednym miejscu to nie ruszy tylko wstaje i idzie o krok dalej. Jak jej tam postawię jest ok i je.

Tak tez można jeść ( zdjęcie z przed chwili ).

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon sty 21, 2019 12:23 przez Ewa L., łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 21, 2019 12:22 Re: Kotinowo (6)

Ewa L. pisze:
Kotina pisze:
Ewa L. pisze:Moje też jedzą gdzie chcą - na łóżku, na parapecie , na podłodze gdzie sobie zażyczą.


No, nie aż tyle siły to ja nie mam ... :ryk:
Koty mają swoje stałe miejsca, na których dostają jeść ... tylko chorzy, rekonwalescenci oraz ci na specjalnych dietach mają podstawiane pod nosek :201461
Inaczej nie miałabym żadnej kontroli nad tym który kot co i ile je ...
Cymek - renal, Tola - intenstinal, reszta - różnie (czasami wg smaku - oczywiście kociego) :)

Reszta na stałych miejscach :mrgreen:

U mnie czasami jest tak , że jak postawię miseczkę przed Polą w jednym miejscu to nie ruszy tylko wstaje i idzie o krok dalej. Jak jej tam postawię jest ok i je.

:lol: :lol:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Wto sty 22, 2019 11:45 Re: Kotinowo (6)

Jak tam nasza dzielna pacjentka Tolcia?
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Wto sty 22, 2019 13:22 Re: Kotinowo (6)

MonikaMroz pisze:Jak tam nasza dzielna pacjentka Tolcia?



Monisiu, dzięki, malutka Tolcia coraz lepiej :ok: :201461
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 22, 2019 13:34 Re: Kotinowo (6)

Tola ładnie bierze leki i z apetytem zjada mokrą karmę - głownie travet hepatic
Jeśli chodzi o suchą, to nie pasuje jej RC Intestinal - ma za malutkie chrupki ...
Zamówiłam jej animondę intestinal - ta ma chyba trochę większe. Na razie wcina od czasu do czasu sensivity :201461

Już chyba troszeczkę przytyła i łapinki zarastają jej futerkiem - dobrze reaguje na leczenie i mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia :ok:

Obrazek Obrazek


Cynamom też już jest po zabiegu ok :ok: :201461
Do wczoraj (tzn. 3 dni po zabiegu) ciagle miał mocno rozszerzone źrenice, już zaczęło mnie to martwić, ale dzisiaj juz jest ok :201461
Ciągle ma nieco mniejszy apetyt, ale ma jeszcze z czego zrzucać ... nie martwię się więc za bardzo, zabaczyny na początku lutego czy rzeczywiści schudł i ile :201461

Obrazek Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sty 23, 2019 21:36 Re: Kotinowo (6)

Doczytałam , kolejny kot z IBD
Współczuję bardzo, biedna... Ważne że już wiecie co i jak i idziecie do przodu.

U mnie RC intestinal suche daje radę ale mokre zupełnie nie. Animonda gastro tak. Suchych innych nie testowałam.

:(:(

Dobrze że ma z czego chudnąć nie mniej musi mu to daje jeszcze dawać w kość :(

Zdrówka

Gdybyś czegoś potrzebowała pisz śmiało .
I koniecznie daj znać o bazarku, mogę też dać jakieś fanty.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Czw sty 24, 2019 8:33 Re: Kotinowo (6)

PixieDixie pisze:Doczytałam , kolejny kot z IBD
Współczuję bardzo, biedna... Ważne że już wiecie co i jak i idziecie do przodu.

U mnie RC intestinal suche daje radę ale mokre zupełnie nie. Animonda gastro tak. Suchych innych nie testowałam.

:(:(

Dobrze że ma z czego chudnąć nie mniej musi mu to daje jeszcze dawać w kość :(

Zdrówka

Gdybyś czegoś potrzebowała pisz śmiało .
I koniecznie daj znać o bazarku, mogę też dać jakieś fanty.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka




Mam sporo kotów i może się czytalnikom pokręcić co i kto ... :D
To Tola, ta najmniiejsza w stadzie, ma IBD i w ogóle stan zapalny przewodu pokarmowego ... Bardzo duzo straciła na wadze - wazyła ok. 4 kg, a potem spadła do 2,8 kg.
Ale na szczęście bez problemu (odpukać) bierze leki i lubi suchą karmę intestinal (RC i Animonda).
Wsuwa za smakiem też mokrą Trovet Hepatic, animondę intestinal dopiero kupiłam - więc jeszcze nie wiem.

Obrazek

Mniej je, ale na razie nie martwię się tym, Cynamon, który miał usuniętych kilka zębów i silny stan zapalny w paszczy.
Cymek kończy dzisiaj leki, aLE powoli dochodzi do siebie. Pewnie dlatego, że ciągle jest (mimo 8-letniego pobytu u nas) kotem lekko wycofanym i na pewno nie powinien byc w tak dużym stadzie.

Dała mi go wolontariuszka, która zniknęła z miau i zerwała ze mną kontakt, Nie mam jak przekazać jej, że Cymek powinien trafić do domu, w którym byłby sam (maksymalnie z jednym przyjaznym kotem).
Do tego dochodzi obowiązkowa dieta dla nerkowców. Przez jego płochlowość i brak pewności siebie jest bardzo trudno dopilnować, aby jadł tylko karmę renal, co jest warunkiem poprawy jego wyników.


Obrazek
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw sty 24, 2019 10:43 Re: Kotinowo (6)

Tolciu czekamy na futerko na lapkach i brzuszku bo bez futerka to straszna chudzina z Ciebie :( Ale jesteś sliczna panienka :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw sty 24, 2019 10:58 Re: Kotinowo (6)

Obrazek

jaka ona biedniutka, chudziutka :201461
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt sty 25, 2019 14:06 Re: Kotinowo (6)

Echo Tosi serduszka nic niepokojącego nie wykazało :ok:
Leki bedzie dostawała jak do tej pory

Diagnoza p. kardiolog:
Kardiomiopatia przerostowa- początkowa faza

Wetka zasugerowała, że to pokasływanie Tosi i lekko wylizany brzuszek, to wg niej może byc alergia na środki czystości (płyny do prania, mycia podłóg itp.)
Przechodzę więc na naturalne środki do sprzątania - soda, ocet ...
Mam zmienić płyny (proszki) do prania (koty śpią ze mną na poscieli pranej w tradycyjny sposób), oczywiście kocie kocyki, podusie itp - też będę prała w delikatnych płynach dla dzieci ...
Po dwóch tygodniach, jesli nie będzie poprawy, to mam aplikować Tosi sterydy do wdychania ... :strach:

Ubyło mi z portfela 160 zeta :placz:

Ale i tak musiałam w końcu zrobić Tosi echo, bo ostatnie miała robione w maju 2017 r.



Tola zaczyna wybrzydzać przy travet hepatic :cry: za szybko się cieszyłam :(

Cynamon nadal ma kiepski apetyt ... :?

Muszę zważyć Tolę (tak na oko, to przytyła) i Cymka - chyba schudł - wazne pytanie - ile ?
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt sty 25, 2019 15:23 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:Echo Tosi serduszka nic niepokojącego nie wykazało :ok:
Leki bedzie dostawała jak do tej pory

Diagnoza p. kardiolog:
Kardiomiopatia przerostowa- początkowa faza

Wetka zasugerowała, że to pokasływanie Tosi i lekko wylizany brzuszek, to wg niej może byc alergia na środki czystości (płyny do prania, mycia podłóg itp.)
Przechodzę więc na naturalne środki do sprzątania - soda, ocet ...
Mam zmienić płyny (proszki) do prania (koty śpią ze mną na poscieli pranej w tradycyjny sposób), oczywiście kocie kocyki, podusie itp - też będę prała w delikatnych płynach dla dzieci ...
Po dwóch tygodniach, jesli nie będzie poprawy, to mam aplikować Tosi sterydy do wdychania ... :strach:

Ubyło mi z portfela 160 zeta :placz:

Ale i tak musiałam w końcu zrobić Tosi echo, bo ostatnie miała robione w maju 2017 r.



Tola zaczyna wybrzydzać przy travet hepatic :cry: za szybko się cieszyłam :(

Cynamon nadal ma kiepski apetyt ... :?

Muszę zważyć Tolę (tak na oko, to przytyła) i Cymka - chyba schudł - wazne pytanie - ile ?


jak schudł to dobrze czy źle?
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Sob sty 26, 2019 8:42 Re: Kotinowo (6)

mir.ka pisze:
jak schudł to dobrze czy źle?


Mirko, Cymek ważył przed zabiegiem 5,8 - wg mnie ten duży kocurek powinien wazyć koło 5 kg
Teraz schudł ok. 40 dag (5,3 kg) więc nie jest źle, ale będę go obserwować, na razie ma jeszcze z czego chudnąć :wink:

Tola od 17 stycznia przytyła ok. 30 dag - wazy 3,1 kg i ma apetyt, przestała też tak mocno się wylizywać ...

Zobaczymy co wetka powie w lutym, będziemy wtedy u niej z Tolą i Cymkiem :)
"Aby mieć właściwe spojrzenie na własną pozycję w życiu,człowiek powinien posiadać psa, który będzie go uwielbiał,i kota, który będzie go ignorował"/ D. Bruce
Obrazek
Szarusia [*]; Roki [*]; Kiciucha [*]; Santa [*]2011; Tinka [*]2013; Timorka [*]2013; Azira [*]2015; Cynamon [*] 2019; Fituś [*] 2020; Tola [*] 09.2020; Tosia[*] 04.2021; Tysia [*] 12.2021; Dziunia [*] 02.2024.

Kotina

Avatar użytkownika
 
Posty: 9463
Od: Czw sty 26, 2012 15:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob sty 26, 2019 10:58 Re: Kotinowo (6)

Kotina pisze:
mir.ka pisze:
jak schudł to dobrze czy źle?


Mirko, Cymek ważył przed zabiegiem 5,8 - wg mnie ten duży kocurek powinien wazyć koło 5 kg
Teraz schudł ok. 40 dag (5,3 kg) więc nie jest źle, ale będę go obserwować, na razie ma jeszcze z czego chudnąć :wink:

Tola od 17 stycznia przytyła ok. 30 dag - wazy 3,1 kg i ma apetyt, przestała też tak mocno się wylizywać ...

Zobaczymy co wetka powie w lutym, będziemy wtedy u niej z Tolą i Cymkiem :)



czyli razem ważą prawie tyle samo co wcześniej :wink:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72498
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 110 gości