Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 45 !

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 10, 2018 5:52 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Cieszę się, nie u taty się poprawia. Może niedługo nie będzie się już krztusił i już nie założą mu sondy. Wierzę w to. :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 10, 2018 10:31 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:1luvu:
Obrazek

aannee99

Avatar użytkownika
 
Posty: 9667
Od: Wto sie 28, 2012 8:35
Lokalizacja: Lubuskie

Post » Wto lip 10, 2018 16:18 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec


Post » Śro lip 11, 2018 0:51 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:Dzięki za kciuki i trzymajcie nadal.
W sobotę była u taty mama bo ja pracowałam i mówiła ,że dobrze się czół. Wyjęli mu sondę z nosa i mama go karmiła. Nawet trochę pogadał i zamienił ze mną parę słów przez telefon. Dopominał się jedzenia i picia twierdząc , że jest bardzo głodny.
Wczoraj byłyśmy obie i już nie było tak kolorowo. Rano gdy pielęgniarki go karmiły znów bardzo się krztusił i przy nas znów założyły mu sondę bo znów miał kłopoty z przełykaniem. Ogoliłyśmy go bo bardzo zarósł . Trzymał mnie za rękę jak go goliłam i mnie głaskał po ramieniu. To było miłe bo wtedy wiedziałam ,że rozumie i kontaktuje choć ciężko mu mówić. Odniosłam wrażenie ,że reaguje na dotyk tej sparaliżowanej nogi. Wcześniej lekarz tłumaczył mamie ,że to taki odruch bezwarunkowy ale teraz widziałyśmy , że za każdym razem gdy go się dotknie lub posmyra w stopę to rusza palcami i przykurcza stopę jakby dotykanie go łaskotało. Wcześniej robił tak tylko przy pierwszym dotknięciu a teraz za każdym razem. Mam nadzieję , że to objaw ustępowania paraliżu. Gorzej z lewą ręką bo nie rusza nią i jest jakby lekko opuchnięta.

To są całkiem przyzwoite wieści :) Sondę mogą jeszcze wielokrotnie odłączać i przyłączać. To jest ważne, żeby nie doszło do zachłyśnięcia. Kwestia rehabilitacji jest zapewne sprawą indywidualną, ale zapytajcie czy same nie możecie wykonywać jakiegos masaż ręki i nogi. O ile dobrze pamiętam, to ciocia w 4/5 dniu miała już zajęcia z rehabilitantką, a kuzynka wykonywała dodatkowe masaże.
I niech się corz lepiej dzieje! :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk


Post » Śro lip 11, 2018 14:32 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72499
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec


Post » Śro lip 11, 2018 22:03 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Hej Ewcia jakies wiesci? jak tam?
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG


Post » Śro lip 11, 2018 22:14 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Boss i Puciek dziękują Cioci Ewie za pieniądze na mięsko :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

ciociu a jak się czuje Twój tata
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Czw lip 12, 2018 8:04 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewcia?

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw lip 12, 2018 8:50 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ciociu? Migusia

Anna2016

 
Posty: 10403
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

Post » Czw lip 12, 2018 11:22 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Witajcie! :) :)
Dziękuję , że jesteście , za kciuki i , że pytacie co i jak.
Od wczoraj pracuję po południu więc nie mogę jeździć do taty ale mama codziennie u niego jest. Ponieważ koleżanka wróciła z długiego L4 bo była na nim od połowy maja więc mój kierownik dał mi sobotę wolną dlatego zamiast dopiero w niedzielę będę do taty mogła już iść w sobotę.
Tata ma swoje lepsze i gorsze dni. Takim gorszym był wczorajszy dzień. Może przez deszczową pogodę, może przez to ,że był na jakiś badaniach, może przez to ,że przenosili go na salę obok też nadal intensywną terapię ale z lżejszymi stanami był bardziej zmęczony, nie chciał jeść i więcej spał. We wtorek jak u niego byłam był bardziej rozmowy . Nadal nie chodzi ani samodzielnie się nie porusza i lewa ręka jest cały czas bezwładna ale zaczęła się nim interesować rehabilitantka co jest dobrym znakiem , że powoli zaczyna dochodzić do stanu w którym można podjąć rehabilitację.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź


[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości