Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 45 !

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 22, 2018 16:59 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Marzenia11 pisze: (...) W drugim szpitalu była pani, wyprowadzona ze śpiączki, ale wymagająca stałego podłączenia do respiratora z powodu niewydolności oddechowej - i ona była na tym oddziale długo aż do zwolnienia się miejsca właśnie w takim ośrodku, gdzie jest prowadzona respiroterapia czy jakoś tak to się nazywa.
Nie wiem czy to jest zgodne z prawem, a przynajmniej z prawami pacjenta, przenoszenie osoby niewydolnej oddechowo na oddział, który nie może zapewnić podstawowej opieki. Może dopytaj, na razie anonimowo, jakiegoś rzecznika praw pacjenta w szpitalu? niekoniecznie w tym, w którym jest Tata.
Trzymaj się, dużo sił Wam życze.. :ok: :ok: :ok:

No właśnie cały czas o tym myślę,aby taka możliwość była i tutaj.Nie wyobrażam sobie taty Ewy w tym momencie na innym oddziale niż jest :( nie mieści mi się to w najśmielszych wyobrażeniach
Tym bardziej utwierdziły mnie słowa lekarza.Boję się,ze wtedy już żaden ZOL nie będzie potrzebny :(
Mam tylko nadzieję i ta kwestia nie wychodzi mi z głowy,żeby chociaż te płuca sie ruszyły,to z resztą będzie łatwiej,o ile tak to można nazwać ...łatwiej....

Ewa L. pisze:Nadal leży na tej samej sali co wtedy ale jeśli podejmą decyzję o umieszczeniu go w ZOL a czas oczekiwania na miejsce będzie się przedłużał i zajdzie taka konieczność to przeniosą go na oddział internistyczny.
Niestety z mamy schorzeniami i nawet jakbym zwolniła się z pracy i 24 godz spędzała u rodziców nie jestem w stanie zapewnić tacie takiej opieki jakiej potrzebuje. Nie mam sprzętu medycznego ani odpowiedniej wiedzy jak postępować. I to boli mnie najbardziej bo jestem ostatnią osobą która zdecydowałaby się na umieszczenie bliskiej osoby w jakimkolwiek zakładzie. Długo myślałam , że ludzie oddają by pozbyć się problemu bo opieka nad chorym i starszym może być ......oględnie mówiąc męcząca. Teraz postrzegam wszystko z zupełnie innej perspektywy. Nigdy nie myślałam , że będę musiała podejmować w życiu takie decyzje ale teraz widzę , że to nie jest kwestia mojego chcę czy nie chcę tylko moich możliwości i czasami trzeba schować swoją dumę do kieszeni i dla dobra bliskiej osoby schylić czoła prosząc o pomoc tych którzy się na tym znają lepiej i zrobią to profesjonalnie.
O Koperniku nie chcę już nic pisać bo ciśnienie mi się od razu podnosi.

A no to całe szczęście,ze go nigdzie nie przenosili.Pytałam,bo na tej sali ktoś jeszcze był i myślałam,że jego samego gdzieś przewieźli obok,dodatkowo męczyli tym przewozem.
Dokładnie jak Marysia pisze.Nie jesteśmy w stanie sami czegoś zrobić i nie ma wyjścia
My teraz w tym roku jak Ci mowiłam,mieliśmy akcję z teściową.Ta sama sytuacja,jeśli chodzi o ZOL .

Jak powiedziałam o tym,że teściowa jest w ZOL;u jednej z rodziny małżona,kiedy o nią zapytałą,to zaraz wykłady,a dlaczego tak ,ale przecież dalibyście radę.Jedno wielkie pierdolento słyszałam.Jak już wyrzuciła z siebie co chciała,to się zapytałam czy chce się z nami zamienić,przyjechać do Łodzi i opiekować się tak jakby teściowa była w szpitalu.Jak się spodziewałam - cisza w telefonie

Ja się hamuję dużo,bo wiadomo to rodzina małżona i nie chcę,żeby on potem miał gadanie,biadolenie,jaką to zuą żonę ma.
Ale kiedyś nie wytrzymałam.Jak ktoś ( ktoś inny niż teraz) jedną plotę puścił odnośnie teściowej i nas
Zje...łam tak, jak jeszcze nikogo w życiu.Wielkie gie mnie interesowało,że po całej rodzinie rozżalała się jaka ja to niby chamska jestem.Rodzinie powtórzyłam co i jak naprawdę było.Przez nią było poprzekręcane o 370 stopni i drugie tyle dołożone spod siebie :evil: :evil: :evil:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66378
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa


Post » Śro sie 22, 2018 22:10 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

ja też trzymam :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Śro sie 22, 2018 23:43 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ja tez clay czas trzmam mocno kciuki i mysle o Was :1luvu: :1luvu: :1luvu: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

AgaS1987

 
Posty: 3677
Od: Wto mar 12, 2013 9:33

Post » Czw sie 23, 2018 0:04 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ciężko tak... Żeby jak najszybciej znalazło się to odpowiednie, bezpieczne miejsce dla taty :ok: :ok: :ok: :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10843
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw sie 23, 2018 9:59 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Jesteśmy codziennie, czytamy i czekamy. Myślimy, ale nie piszemy, bo brakuje nam słów :(

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw sie 23, 2018 10:04 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ziemosław pisze:Jesteśmy codziennie, czytamy i czekamy. Myślimy, ale nie piszemy, bo brakuje nam słów :(

Trzeba tylko mocno trzymać kciuki i wspierać Ewe. Ona wie że z nią jestesmy i z jej mamą.
Ewa mocno przytulam.

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25570
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa


Post » Czw sie 23, 2018 13:52 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72846
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Czw sie 23, 2018 21:35 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66378
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa


Post » Pt sie 24, 2018 11:38 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72846
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sie 27, 2018 18:57 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewcia, jesteśmy :1luvu:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Pon sie 27, 2018 18:58 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

http://www.nadziejanadom.org/

"Największym egoizmem jest życie dla czystych podłóg, foteli bez sierści i w przekonaniu -już nigdy więcej, bo później boli "

mir.ka

Avatar użytkownika
 
Posty: 72846
Od: Pt cze 01, 2012 10:06
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon sie 27, 2018 22:11 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewo. Z serdecznym myślami jesteśmy

Anna2016

 
Posty: 10481
Od: Pt lut 12, 2016 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: TumerCIB i 305 gości