Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II ostatni

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 06, 2018 16:37 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Zobaczę sobie ten pieprz cytrynowy.. Skład znaczy.
Ale poza tym - awokado jest fajne, ale zawsze drogie. Trafianie na promocje też rzadkie..
Jednak taki talerz jest super :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23012
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 06, 2018 16:57 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Wiem, rzadko jadam :( Ale ostatnio miałam szczęście w Lidlu. 3,70 (?) za 2 sztuki Hass

skład: https://www.kamis.pl/produkty/ziola-i-p ... -w-torebce

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 17:11 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Kamis - nie. NIe lubię.
Winegret mogę po prostu z cytryną i kurkumą, bez cukru jednak. Myślałam, że może jakiś specjalny gatunek pieprzu, ew.z trawą cytrynową, której nie chce mi się kupować.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23012
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lip 06, 2018 17:19 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Też myślałam, że jest krótszy skład, ale sama przyprawa (bo chyba tak to trzeba nazwać :| ) jest bardzo smaczna. I, Morelowa, nie sok z cytryny, bo to nie TO, ususzyć skórkę, bo to ona tam "robi robotę". Reszty nie czuję.
Obrazek

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 20:33 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Obrazek

Aż z ciekawości zerknęłam na skład mojego pieprzu cytrynowego, którego nabyłam na jakimś straganie ale w Gdyni. Ten naturalny koncentrat mnie zastanawia ale może nie będę wnikać. To faktycznie jakaś mieszanka wydawało mi się że, to jakiś inny gatunek pieprzu no ale ja tak często mam najpierw kupię, potem myślę.

Aia jak ty się zdrowo odżywiasz, zazdraszczam. Słyszałam o tym targu w NDM moi znajomi mają działkę w Kikołach pod Pomiechówkiem, z upodobaniem jeżdżą na ten targ bladym świtem
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Pt lip 06, 2018 20:34 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Ja z tego gatunku co Zuza, czyli w weekend to albo robota, albo spanie. Około 13 ciągnę się na zakupy i pani w sklepie zawsze mnie wita uśmiechem i tekstem: "Jak pani przyszła, to znaczy, że niedługo zamykamy" ;)
Ale bazarki kocham i w tygodniu chadzam. Z tym, że moją słabością są kwiatki i zawsze jakieś sadzonki ciągnę na mój balkon, który po jakimś czasie wygląda jak dżungla i ruszyć się nie ma jak. Potem oczywiście coś marnieje i już myk można kupować nowe.
Obrazek

tinga7

Avatar użytkownika
 
Posty: 1137
Od: Czw gru 13, 2012 11:14

Post » Pt lip 06, 2018 20:56 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

enig pisze: Aia jak ty się zdrowo odżywiasz, zazdraszczam.

Oj, nie :strach:
Ja po prostu lubię jeść i jem prawie wszystko, co mnie nie zabije :mrgreen: a Wam/znajomym sprzedaję tylko to co jest warte uwagi, bo przecież nie będę zachęcać, by jeść na obiad rożek pistacjowy, w.w. sałatkę, 250 g bobu, 8 wafelków kakaowych, 300 ml kawy mrożonej z lodem śmietankowym (w polewie, polewę zeżarłam przed wrzuceniem loda do szklanki :mrgreen: ), a wszystko to w ciągu pół godziny :smokin: ach... jeszcze były czereśnie po rożku , przed sałatką, bo byłam głodna i nie mogłam się doczekać :roll:

Pieprz cytrynowy, to myślałam że jest aromatyzowany skórką albo właśnie trawą cytrynową. Nie zawsze mnie skład interesuje.
Enig, na Twoim to nawet nic cytrynowego nie ma :mrgreen: Zaskoczyłaś mnie, że targ w NDM jest znany komuś więcej niż mi :mrgreen:
Tingo, staram się jak mogę utrzymać umiejętność budzenia się rano (nawet w weekendy), bo wystarczy zaledwie kilka razy i już się robi ze mnie Nocny Marek. I tylko powiem, że w sobotę nie zawsze udaje mi się zdążyć do mięsnego przed zamknięciem o 14:00 :roll: :wink: :wink:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 21:03 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Mnie się też nie chce jeździć na targi natomiast jaka jest różnica w towarze wiem doskonale dzięki mojej Maman, która wyposażona w gustowny wózeczek razem z sąsiadkami wyrusza po łupy a to na Halę Banacha czy na Mirowską. To co przywozi w wózeczku ja porywam i wlokę do siebie. Zupełnie inna jakość warzyw i owoców. Czasami dostajemy od syna sąsiadki bukiety ziołowe (syn jest rolnikiem) i przetwory różne przygotowane przez jego teściową, no niebo w gębie!
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Pt lip 06, 2018 21:04 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Ten żółty pył to może cytryna trochę kwaśne jest
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Pt lip 06, 2018 21:08 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Jednak muszę przyznać, że specjalnej różnicy w smaku jajek wiejskich a z wolnego wybiegu czy ekologicznych z marketu nie odczuwam. Od klatkowych tak, te faktycznie są inne, gorsze, ale reszta wg mnie jest podobna :oops: Może mam asfalt zamiast języka, że nie rozróżniam :strach:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 21:09 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

No widzisz targ sławny jest Wstrząsnął mną Twój jadłospis. Ja teraz Łaciową biegunkę leczę jestem przewrażliwiona na punkcie przewodów pokarmowych różnych ssaków
KOCI IDEAŁ zagnieździł się w moim domku.
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=184194

enig

Avatar użytkownika
 
Posty: 483
Od: Pon lut 12, 2018 19:58
Lokalizacja: Gdynia / Warszawa

Post » Pt lip 06, 2018 21:15 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

enig pisze:No widzisz targ sławny jest Wstrząsnął mną Twój jadłospis. Ja teraz Łaciową biegunkę leczę jestem przewrażliwiona na punkcie przewodów pokarmowych różnych ssaków


oj znam to , znam :roll:
Krowiu niezłą lekcję życiową mi dał pod tym względem, którą zapamiętam na długo. Ważne jest by kombinować, być uważnym, cierpliwym i trzymać się restrykcyjnie diety...

Mój jadłospis jest prosty - najbardziej lubię DUŻO :mrgreen:
Dopchałam jajecznicą z 3 jaj, pół awokado i 3 kromki chleba. Bo przecież obiad bez mięsa, to się nie liczy i z głodu można umrzeć, będąc wypchanym po kokardki żarciem :roll: :roll: I jak tu wytrzymać ze sobą? Idę spać, zanim zacznie mi burzeć w brzuchu..
Dobrej nocy :)

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

Post » Pt lip 06, 2018 21:20 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Asia to kiedy wpadasz na ciaperkapuste??:)
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Sob lip 07, 2018 6:27 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

Ten koncentrat naturalny to pewnie jakiś kwasek cytrynowy po prostu i ew. coś jeszcze. Stąd smak. Ale gdyby nie to to skład krótki.
Od jakiegoś czasu czytam każdą etykietę , przede wszystkim żeby uniknąć chemii, a w większości przypadków oleju palmowego. W ten sposób niewiele pozostaje do jedzenia :mrgreen: A serio, to praktycznie nie kupuje nic gotowego, półproduktów itp.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23012
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 07, 2018 7:31 Re: Krowa Niezłomny. 16 lat 9 m-cy 19 dni i już. Tom II osta

PixieDixie nie namawiaj bo już podwijam kiecę i gotowa lecieć na piechotę :wink:

Aia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17100
Od: Pon lut 19, 2007 18:08
Lokalizacja: NDM

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, Lifter, MB&Ofelia i 217 gości